Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Torba + akcesoria do street fishingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2017 - 23:48

No właśnie, chciałbym się zapytać  - co polecacie?

 

SF ma tą specyfikę że można nosić trochę mniej sprzętu i generalnie jest to sprzęt dosyć lekki, zazwyczaj też łowi się krócej - zatem rozwiązania do przenoszenia "poważniejszego" wędkarskiego ekwipunku mogą być trochę na wyrost.

 

Na spotkaniach, zdjęciach, filmach widzę że powstały jakieś fajne gadżety dedykowane specjalnie do street fishingu - jakieś pasy z mocowaniem do wędek, jakieś zasobniki noszone z przodu - ciekawy jestem Waszych opinii na ten temat. Co się Wam sprawdza, co się nie sprawdza - co możecie polecić a czego nie polecacie.

 

Zapraszam do dyskusji :)

 



#2 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 12 wrzesień 2017 - 06:44

Ja posiadam taką torbę SPRO. Idealnie nadaje się do spontanicznych wypadów na ryby. Zawsze jest oddzielnie spakowana tak żeby wziąć ją z szafki i bez straty czasu lecieć w teren. Może nie wygląda na pojemną ale ja wkładam do niej: ok 20 paczek gum, 3 płaskie pudełka główek 10x5cm, gruby portfel  dragona z akcesoriami, miarkę budowlaną, nóż 20 cm, multitool, taśme izolacyjna, odczepiacz, okrągłe pudełko - żółwik na agrafki i jeszcze kilka drobiazgów ...

Załączone pliki



#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:23

Widzę że streetfishing jest na propsie, trzeba nadążać za modą - z tegorocznych targów Efftex:

 

http://www.angling-i...3-street-sling/



#4 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:28

Rapala też wypuściła nowe sling bagi Urban Classic:

1504610142.jpg

 

Torby na ramię:

1490352618.jpg

 

 

Nerki:

1458897742.jpg

 

Plecaki:

1458895794.jpg

 

Torby na biodro:

1458896282.jpg

 

Generalnie same "Urbany" :)

http://www.fishing-m...-a50-p1735.html


Użytkownik coma edytował ten post 12 wrzesień 2017 - 08:32

  • Friko lubi to

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:35

Tę rapalę pierwszą od góry to nawet mierzyłem ale powiem szczerze nie do końca mi odpowiada koncepcja dwóch stosunkowo wąskich kieszeni - do torby lubię włożyć kołowrotek a taka usztywniona torba nie bardzo to umożliwia. To jest torba typowo na pudełka. Fajną rzeczą jest natomiast to ze ten przedni panel jest blokowany dwoma paskami i po rozsunięciu robi się z niego taka mała paltforma - nie wiem jak to nazawać "blacik" ? Tak czy siak tą rapalę odpusciłem na razie  - może to był błąd ? Może po wyjęciu pudełek dałoby tam radę upchnąć mały młynek?

 

Taki markowy gadżet to zawsze +10 do lansu jak nie lepiej :D

 

edit: ta "nerka" ciekawie wygląda - ktoś używa(ł)  może ?



#6 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:42

Tę rapalę pierwszą od góry to nawet mierzyłem ale powiem szczerze nie do końca mi odpowiada koncepcja dwóch stosunkowo wąskich kieszeni - do torby lubię włożyć kołowrotek a taka usztywniona torba nie bardzo to umożliwia. To jest torba typowo na pudełka. Fajną rzeczą jest natomiast to ze ten przedni panel jest blokowany dwoma paskami i po rozsunięciu robi się z niego taka mała paltforma - nie wiem jak to nazawać "blacik" ? Tak czy siak tą rapalę odpusciłem na razie  - może to był błąd ? Może po wyjęciu pudełek dałoby tam radę upchnąć mały młynek?

 

Taki markowy gadżet to zawsze +10 do lansu jak nie lepiej :D

 

edit: ta "nerka" ciekawie wygląda - ktoś używa(ł)  może ?

 

To dokup biodrową na kołowrotek :D

1458896913.jpg



#7 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:43

i tak moim zdaniem najlepszy jest plecak ... co z tego, ze go trzeba zdjąć żeby coś wyjąć ? Plecak i najmniejsza saszetka na pasie i finito.


  • coma lubi to

#8 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:47

Plecak Rapali jest tak ładny, ze szkoda byłoby mi go wybrudzić. Prędzej kupię sobie coś z Decathlonu lub jakiegoś " tactica " z Ali.



#9 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:55

Plecak Rapali jest tak ładny, ze szkoda byłoby mi go wybrudzić. Prędzej kupię sobie coś z Decathlonu lub jakiegoś " tactica " z Ali.

 

Mam tutaj podobne podejście. Kupiłem niedawno w lidlu fajny plecak za 70 zł. Ma blaszany stelaż z siateczką zapewniający dobrą wentylację pleców i wyciągany pokrowiec przeciwdeszczowy. Właśnie między innymi z myślą o przeznaczeniu wędkarskim go nabyłem :)


Użytkownik coma edytował ten post 12 wrzesień 2017 - 08:57


#10 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:58

A ja mam drugi sezon coś takiego

 

https://www.decathlo...id_6028998.html

 

z poprzedniej wersji z siateczką na napój 0,5 litra

 

Mieści się w tym czymś piórnik na woblery 17x12x3, pudełko 18x11x3, 5 sztuk pudełeczek 10x8x2 3 szpulki fluorocarbonu, pudełeczko z agrafkami i krętlikami 10x7x3, etui na przypony wolframowe, butelka 0,5 l (ewentualnie puszka) karta wędkarska, osełka, miarka, cążki i zostaje jeszcze jedna kieszonka na dokumenty, portfel, telefon.

 

Całość przekręcam na lewe biodro i w zasadzie można z tym czymś śmigać cały dzień.

 

Koszt??? Bez porównania z markowymi produktami.

 

Pozdrawiam.

 

Robert



#11 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 12 wrzesień 2017 - 09:01

Fajne  i dobre nad zarośniętą rzekę i inne ciężkie warunki. Tam gdzie jest dobry dostęp wole jednak plecak. Kanapki zabierzesz, butelkę wody, jakiś deszczak. Na szybki wypad na łódkę też biorę plecak.



#12 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 wrzesień 2017 - 09:33

Mam ta nerke rapali, bardzo pojemna, dużo kieszeni, można przypiąc wędke, etui na telefon , którego nie trzeba wyciągać z kieszeni, wystarczy odpiąć jedną częsc i widzimy kto dzwoni, mocny materiał, wodoszczelna kieszeń, nie musimy jej zdejmowac aby dostać sie do kieszeni z tyłu wsytarczy ją na sobie przesunąć...bardzo mobilna rzecz...polecam...


  • Friko lubi to

#13 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 12 wrzesień 2017 - 09:39

Posiadam też coś takiego jak techpack Dragona

 

http://sprzetdragon....zne-odziez.html

 

 

Mieści naprawdę dużo wszystkiego, ale drugi raz bym tego modelu nie kupił. Po zapakowaniu się na dłuższe ryby, waga całości przytłacza. Dużym minusem jest też to, że napakowane kieszenie kolidują z rękojeścią spinningu. Bardziej ten techpack jest pod łowienie z muchówką.

 

Tak sobie myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie coś w stylu chestpacka od Dragona

 

http://sprzetdragon....zne-odziez.html

 

plus pas biodrowy. W mini plecak z pewnością wejdzie jedzonko, picie i ewentualnie jakieś ponczo, dodatkowo w kieszonki przednie oraz pas zapakujemy resztę niezbędnych akcesoriów i przynęt.


Użytkownik uvex edytował ten post 12 wrzesień 2017 - 09:47

  • Friko lubi to

#14 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 12 wrzesień 2017 - 10:21

Mam torbę CAPERLAN https://www.decathlo...id_8271900.html. Bardzo mocny materiał. Doskonale suwaki. Wnętrze wyściełane grubą folią jest "antyzaczepowe", można wrzucić luzem mokrą przynętę bez zgrożenia, że wczepi się wszystkimi trzema grotami dwóch kotwiczek. Mieści 4 pokaźne pudełka (w cenie) z regulowanym przegródkami, jeśli zabierzemy tylko dwa pudełka, zmieści się 0,5 wody lub mały termos i kołowrotek. Przednia kieszeń wystarcza na przypony, dokumenty, nożyczki, szczypce do wyczepiania ryb, taśmę izolacyjną i małe pudełeczko na krętliki itp drobiazgi). Do bocznej kieszeni można włożyć paczkę smarkatek i plaster. Wygodny regulowany pas nośny. Idealnie zdaje egzamin w street fishing-u, a cena jest więcej niż przyzwoita.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 12 wrzesień 2017 - 10:36

  • Friko, cyprys19 i Robert Crocker lubią to

#15 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 wrzesień 2017 - 11:31

Mam ten chest pack dragona i jak narazie jestem zadowolony. Mialem tez ich pas biodrowy i to byla jakaś pomyłka, pruł sie, zamki szlag trafił i po połowie sezonu wylądował na dnie bagażnika. W chest packu w małej przedniej części nosze wszystko czego uzywam najczęściej a na plecach jakieś duperele, czapke czy coś lekkiego przeciwdeszczowego. Planuje też sprawić sobie coś podobnego co wystawił w drugim poście Robert.
  • Friko i uvex lubią to

#16 OFFLINE   JSt14

JSt14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 12 wrzesień 2017 - 16:05

Też posiadam tą torbę z Decathlonu w poprzedniej wersji i na krótkie wypady jest w sam raz. Mieszczę w niej 6-7 pudełek, kilka opakowań gum, akcesoria i w wewnętrznej kieszeni dokumenty. Z Chest packa Dragona odpinam przód i zostawiam plecak.

 

Używał ktoś z Was może kamizelki Urban Rapali albo torby biodrowej? Czy torba nie przeszkadzałaby w czasie jazdy na rowerze z podpiętą wędką?


  • Alexspin lubi to

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2017 - 14:16

Kontynuując wątek - używacie jakiś gagżetów / akcesoriów strretfishingowych?  Np. wpadły mi w oko takie kombinereczki małe z dzióbkiem do kółek przypinane na kabelku, z tym że to od chinola wiec troche strach brac bo nie wiadomo co przyjdzie. Kasa niby nieduża ale po co niepotrzebny grat. Używa(ł) ktoś może?

 

https://www.aliexpre....3fda74d3PwIlOu



#18 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 14:43

Ja generalnie wszystko mam na takim kabelku (nożyczki, szczypce, podbierak) dopięte do pasa biodrowego, a i nawet butelkę z piciem na takim uchwycie z giełdy JB. Co do pasów biodrowych to oprócz tych z decathlona używam jeszcze Illexa.

 

Załączony plik  belt-bag-illex-hip-z-528-52813.jpg   81,04 KB   44 Ilość pobrań


Użytkownik dreadknight edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 14:43

  • remek i Friko lubią to

#19 OFFLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 wrzesień 2017 - 17:50

https://goo.gl/images/wUB4qn

Ja mam coś takiego z alli. Sprawdza się używam od roku. Ma wszytą taką membranę w środek która nie przepuszcza wody. Kiedyś nosiłem w nim kawę luzem bo termos się rozszczelnił i nic nie przedostało się na zewnątrz :P

#20 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 wrzesień 2017 - 18:27

Po ostatnich , co prawda rowerowych doświadczeniach, zdecydowanie zakupię coś w TYM  stylu






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych