Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Torba + akcesoria do street fishingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 13 wrzesień 2017 - 19:00

Jeśli ktoś szuka to w weekend taka trafi na giełdę ;)



#22 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2017 - 21:02

Przerabiałem Pas biodrowy, plecak, sling pack (dokładnie ten z rapali), kamizelke wszystko miało swoje minusy, aktualnie jestem bardzo zadowolony z vest packa z foxa (pewnie znajdzie się podobna konstrukcja z innych firm) https://www.google.p...bih=803#imgrc=_

 

Z tylu plecak pomieści jedno większe pudełko lub jakieś kanapki chipsy z piciem, szpule do kołowrotków i sam kołowrotek na luzie też wejdzie,  posiada z gumki do zapięcia jakiejś kurtki/bluzy i zapięcie dedykowane do podbieraka. Z przodu mieszczą się dwa pudełka rozmiaru versus 3010 plus dodatkowa kieszeń gdzie wchodzą wszystkie potrzebne akcesoria lub ewentualnie trzecie pudełko. oprocz tego mnostwo mocowań do kombinerek miarek obcinaczek tippetow i innych niezbędnych pierdół. 

 

O trwałosci wiele nie napiszę ale jeśli chodzi o funkcjonalność póki co nie znalazłem lepszego rozwiązania. Obciążenie rozlada się na dwa ramiona, wszystko co potrzebne jest z przodu, nie przeszkadza przy lowieniu, z tylu miejsce ktore nie musz być pod ręką a i tka łatwo się od nich dostać bez zdejmowania "torby", starzy obrócić ją o 180 stopni. Jest gdzie przypiąć podbierak, gdzie odłożyć bluze, mieści sporą ilość pudełek, mimo małych rozmiarów. Przypomniało mi isę, kiedyś widziałem coś podobnego jeszcze u EGO ale nie znam rozmiarów więc nie wiem jakei pudełka tam powchodzą a co do dragona chest packów są kompletnie nieforemne i nic isę tam nie mieści( w mojej ocenie oczywiście), już więcej zmieściłbym do kamizelki.



#23 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 01 październik 2017 - 09:38

No właśnie, chciałbym się zapytać  - co polecacie?

 

SF ma tą specyfikę że można nosić trochę mniej sprzętu i generalnie jest to sprzęt dosyć lekki, zazwyczaj też łowi się krócej - zatem rozwiązania do przenoszenia "poważniejszego" wędkarskiego ekwipunku mogą być trochę na wyrost.

 

Na spotkaniach, zdjęciach, filmach widzę że powstały jakieś fajne gadżety dedykowane specjalnie do street fishingu - jakieś pasy z mocowaniem do wędek, jakieś zasobniki noszone z przodu - ciekawy jestem Waszych opinii na ten temat. Co się Wam sprawdza, co się nie sprawdza - co możecie polecić a czego nie polecacie.

 

Zapraszam do dyskusji :)

też długo nad tym myślałem. "mój patent" nad SFE oraz łowienie po pracy to: kamizelka wędkarska (ale nie zawsze ją biorę) & sakwa/torba biodrowa (ale nie dedykowana wędkarzom).

- Kamizelka: ogólnie ma mieścić pudełka z przynętami, małe pudełka na agrafki, przypony. ze dwie szpule z FC, oraz kartę wędkarską, z długopisem :) oraz uchwyt na podbierak na plecy.

 

- Torba biodrowa niewędkarska: optymalnie coś takiego: tnf sport hiker (nie produkują już); mam: mammut waistpack hike. Takie torby mogą być noszone na 3 sposoby, i dużo mieszczą. Jadąc komunikacją miejską z wędką od pracy, a potem nad Wisłę mieszczę wszystko co mi jest potrzebne. Taka torba przydaje się też na zwykłe wycieczki i zwiedzanie. Zmieści mały kubek termiczny i inne.

 

jakoś nie jestem wielkim fanem akcesoriów dedykowanych wędkarzom. Kamizelka tak. Inne, jak torby itp, już nie. Jak wybieram się na dłuższą wędrówkę to biorę plecak targusa, gdzie w komorę na laptopa pakuję duże pudełko z zapasowymi przynętami itp.



#24 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 01 październik 2017 - 13:16

Jeśli ktoś szuka to w weekend taka trafi na giełdę ;)

 

Mam i szczerze polecam.Nie żałuję wydanej kasy...póki co  ;) 

Mieści się więcej niż w zasadzie potrzebuję  :P 

Wcześniej używałem JanSport coltrane i też było ok ale tu to miejsca jest naprawdę w ch...

Dobrze,że moja kobieta nie nosi tak drogich torebek  :D 


  • Gadget lubi to

#25 OFFLINE   Ras al Ghul

Ras al Ghul

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Imię:Jakub

Napisano 29 listopad 2017 - 22:58

Przerabiałem kamizelki i pas biodrowy a teraz jestem przy chlebaku Dromader i jak na razie u mnie nr 1

http://wedkarstwo-z-...k-dromader.html



#26 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 30 listopad 2017 - 09:53

I ja po przerobieniu prawie wszystkiego wróciłem z powrotem do punktu wyjścia - chlebaczek. 


  • Przemek_M lubi to

#27 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4540 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 listopad 2017 - 10:29

A dla mnie na lekko plecak rządzi i rządził będzie po wsze czasy. Można nawet sobie do niego przytroczyć jakiegoś trawelka.



#28 OFFLINE   JSt14

JSt14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 09 marzec 2018 - 17:13

https://askari.pl/gl...ack-129927.html

 

https://askari.pl/gl...ck-074063.html 

 

Plecaki z uchwytem na wędki



#29 OFFLINE   wiesławek

wiesławek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaPisz

Napisano 09 marzec 2018 - 21:13

Mam torbę CAPERLAN https://www.decathlo...id_8271900.html. Bardzo mocny materiał. Doskonale suwaki. Wnętrze wyściełane grubą folią jest "antyzaczepowe", można wrzucić luzem mokrą przynętę bez zgrożenia, że wczepi się wszystkimi trzema grotami dwóch kotwiczek. Mieści 4 pokaźne pudełka (w cenie) z regulowanym przegródkami, jeśli zabierzemy tylko dwa pudełka, zmieści się 0,5 wody lub mały termos i kołowrotek. Przednia kieszeń wystarcza na przypony, dokumenty, nożyczki, szczypce do wyczepiania ryb, taśmę izolacyjną i małe pudełeczko na krętliki itp drobiazgi). Do bocznej kieszeni można włożyć paczkę smarkatek i plaster. Wygodny regulowany pas nośny. Idealnie zdaje egzamin w street fishing-u, a cena jest więcej niż przyzwoita.

Możesz podać wymiar pudełek



#30 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 10 marzec 2018 - 07:01

Mówisz i masz - 200x135x40mm :)


  • wiesławek lubi to

#31 OFFLINE   wiesławek

wiesławek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaPisz

Napisano 10 marzec 2018 - 11:18

Mówisz i masz - 200x135x40mm :)

Dzięki



#32 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 10 marzec 2018 - 19:03

Pomijając samą dla mnie osobliwą koncepcję "street fishing", gdzie jest to NIBY inne wędkarstwo i wymaga NIBY innego sprzętu... to ja używam przy spiningu (chodzonym, z brzegu lub brodzonym) torby SPRO. Model bodajże Freestyle

Załączony plik  jaxon-krzeslo-wedkarskie-ak-kzy111a (1).jpg   40,8 KB   29 Ilość pobrań

Załączony plik  jaxon-krzeslo-wedkarskie-ak-kzy111a.jpg   42,08 KB   29 Ilość pobrań

Załączony plik  jaxon-krzeslo-wedkarskie-ak-kzy111a (2).jpg   70,62 KB   29 Ilość pobrań

 

Torba ponieważ:

1. Nie jest tak gorąco w upały jak w kamizelce, ani nie pocą się plecy jak z plecakiem

2. Akurat ta konkretna torba ma z przodu kieszeń z klapką, gdzie wewnętrzna część owej klapki wyłożona została pianką i służy do wpinania przynęt używanych przez nas najczęściej. Moim zdaniem super pomysł.

3. Sprzedawana jest z dwoma pudełkami, gdzie okazało się, że dokładnie takie same pudełka ma w ofercie Jaxon (model RH-102), wymiary 15x20x4 cm.

Załączony plik  pol_pl_Pudelko-wedkarskie-Jaxon-RH-102-8394_2.jpg   44,84 KB   27 Ilość pobrań

 

Teraz logistykę spiningową mam opartą o dwie torby. 

Pierwsza - duża, zbiorcza, w której mam 2 kołowrotki, strunówki z gumami, paczki z główkami i czeburaszkami oraz jakieś inne drobiazgi i 6 czy 7 pudełek z przynętami posegregowanymi pod katem metody/ryby (kleniowe, boleniowe, sandaczowe itd).

Druga to mała torba Spro, w której cały czas mam kartę wędkarską, szczypce, miarkę, agrafki, fluorocarbon, scyzoryk, cążki. Wkładam do niej tylko jedno lub dwa odpowiednie pudełka.

 

Obie praktycznie stale jeżdżą w bagażniku wraz z tubą z jednym lub dwoma kijami.


Użytkownik J-O-K-E-R edytował ten post 10 marzec 2018 - 19:05

  • Alexspin lubi to

#33 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 26 marzec 2018 - 07:16

No ja mam praktycznie taką samą. W 1 poście opisana. nic więcej nie trzeba ....



#34 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 01 kwiecień 2018 - 10:13

No ja mam praktycznie taką samą. W 1 poście opisana. nic więcej nie trzeba ....


A wiecie jaka to jest ulga przesiąść się na dwie małe torby po 15 latach wędkowania na zawodach spławikowych?

#35 OFFLINE   okonek63

okonek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Marek

Napisano 01 kwiecień 2018 - 21:37

A wiecie jaka to jest ulga przesiąść się na dwie małe torby po 15 latach wędkowania na zawodach spławikowych?

Za przeproszeniem to ile Kolega tych spławików woził ze sobą? Ja w pasie mieszczę cztery pudełka przynęt. ;)


Użytkownik okonek63 edytował ten post 01 kwiecień 2018 - 21:38


#36 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 kwiecień 2018 - 07:05

Bardzo praktyczny jest również pas Salixa https://wedkuje.pl/n...o-barkowy/96954 używam go zamiennie z torbą Caperlana, o której pisałem wcześniej. W zupełności wystarcza na krótkie 2-3 godzinne wypady.



#37 OFFLINE   maryjan r.

maryjan r.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola / Nisko
  • Imię:Marjan

Napisano 02 kwiecień 2018 - 13:31

Witam czy ktoś używa tego pasa z decatlonu  https://www.decathlo...id_6028998.html . Moje pytanie ile trzeba mieć w pasie do tego paska? 

Pozdrawiam



#38 OFFLINE   JSt14

JSt14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 02 kwiecień 2018 - 14:59

Witam czy ktoś używa tego pasa z decatlonu  https://www.decathlo...id_6028998.html . Moje pytanie ile trzeba mieć w pasie do tego paska? 

Pozdrawiam

Spójrz na post 10 i 16 :)

Jest tam regulowany pasek



#39 OFFLINE   maryjan r.

maryjan r.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola / Nisko
  • Imię:Marjan

Napisano 02 kwiecień 2018 - 15:07

Spójrz na post 10 i 16 :)
Jest tam regulowany pasek

Tak ale podobno regulacja jest dla szerszych w pasie ;) dlatego chcialbym wiedziec ile jest tak minimum

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

#40 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 02 kwiecień 2018 - 15:59

Tak ale podobno regulacja jest dla szerszych w pasie ;) dlatego chcialbym wiedziec ile jest tak minimum

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Jeżeli masz poniżej 80 to może trochę Ci wisieć.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych