Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Transport wędki jednoczęsciowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 10 kwiecień 2018 - 20:33

Masz jakieś foto jak to wygląda na żywo?



#42 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 kwiecień 2018 - 20:34

Masz jakieś foto jak to wygląda na żywo?

 

Mam, ale nie na szybko ...  :) auto oczywiście kombi.


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 10 kwiecień 2018 - 21:00


#43 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 kwiecień 2018 - 10:17

Kolego @nalewator fotki nie znalazłem, ale uchwyt na szczotki, którego użyłem podążając za wskazówkami z neta praktycznie nie spełnia swego zadania zamocowany do podsufitki samochodu w pozycji poziomej. Jak coś wymyślę na pewno napiszę. Mam za to foto uchwytu grzebienia mocowanego do zagłówka i to mogę wrzucić o ile jesteś zainteresowany.



#44 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 18 kwiecień 2018 - 10:55

Pewnie :)  każda wskazówka mile widziana. Auto mam terenowe ale nadwozie to w sumie kombi więc patent powinien pasować



#45 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 kwiecień 2018 - 12:51

U mnie to wygląda tak. Rozwiązania może nie powalają wyglądem, ale praktyczne. Dodatkowo za "zwykłymi" obejmami na zagłówek (pasażera czy też kierowcy zależnie od tego jak kto woli zamontować) przemawia fakt, iż zajmują mała miejsca i nie kolidują z funkcjami zagłówka. Mam też już je w poprawionej wersji oraz szukam jeszcze lepszych rozwiązań. I coś tam się dzieje ;)

 

Załączony plik  uchwyt na grzebień.jpg   53,25 KB   14 Ilość pobrań

 

Jeśli zaś chodzi o mocowanie z tyłu to jak już napisałem uchwyt od szczotek nie sprawdza się choć jest światełko w tunelu bo myślę, że można go nieco usprawnić aby spełniał założone funkcje. Natomiast  to wymaga trochę czasu i na chwilę obecną na szybko widzę raczej uchwyty z blachy sprężynowej z "gumowymi" chwytakami. Proste i skuteczne. Co do mocowania uchwytów to oczywiście na przyssawki do szyb bocznych, a pomiędzy nimi w zależności od potrzeb element raczej plastikowy lub aluminiowy z uwagi na małe obciążenia jakie będzie przenosił i jego małą wagę.


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 20 kwiecień 2018 - 12:56

  • nalewator lubi to

#46 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 11 maj 2018 - 10:13

A to mój patent. Dziś zainstalowany. Jeśli ktoś chce szczegóły napiszcie co Was interesuje

 

Załączony plik  uchwyt 1.jpg   57,86 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  uchwyt2.jpg   45,82 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  uchwyt4.jpg   63,8 KB   14 Ilość pobrań

 



#47 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 maj 2018 - 10:23

Wszystko z plastiku ? Na co zmontowane uchwyty nad szybami ?

Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 11 maj 2018 - 10:25


#48 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 11 maj 2018 - 11:31

Ponieważ dostałem również pytania na priv to już tu więcej szczegółów:

 

Materiały:

butapren klej

lakier samochodowy (20 zł)

stary karnisz aluminiowy (chodziło o wagę) 

blacha 1 mm

krótkie i dłuższe blachowkręty - kilka sztuk

uchwyty na rurki hydrauliczne różnej średnicy (ok. 60 gr-1,0 zł markecie budowlanym)

materiał w postaci jakiejś pianki do wyklejenia uchwytów

cienka blaszka (symboliczne ilości)

 

Jak widać blacha została docięta i wyprofilowana do danego modelu samochodu. Długość karnisza też. 

cienka blacha została użyta do zamknięcia tylnych uchwytów. Uchwyty są otwierane jedną ręką.

Oczywiście rozstaw uchwytów jest regulowany. W celu stabilizacji całego wieszaka (oprócz tego, że fragment końcowy blachy jest wsunięty za plastiki) użyto krótkich blachowkrętów, które co prawda naruszają podsufitkę, i boki (sam materiał) samochodu, ale nic poza tym. Ponadto - po zdemontowaniu śladu żadnego w zasadzie nie widać. Trochę chaotycznie może, ale zdjęcia z prac powinny więcej wyjaśnić

Załączony plik  uchwyt3.jpg   52,81 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  uchwyt5.jpg   64,45 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  uchwyt6.jpg   56,16 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  uchwyt7.jpg   71,15 KB   18 Ilość pobrań

 

 

 

 


  • nalewator i lukson lubią to

#49 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 11 maj 2018 - 14:53

Rozwiązanie DIY podpatrzone z USA.

Od tego sezonu jednosklady idą do tuby na dach. Będzie wygodnie i bezpiecznie dla sprzętu! Koniec z kijami w aucie 😀

 

Dekle kupione na ebay ok $55 + przesyłka 

 

Załączony plik  IMG_0447_.jpg   59,7 KB   45 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0451_.jpg   36,97 KB   32 Ilość pobrań

 

Rura PVC 6inch sch40 (330pln netto) 

 

Załączony plik  IMG_0455_.jpg   96,49 KB   35 Ilość pobrań

 

Montaż do relingów na aucie

 

Załączony plik  IMG_0516_.jpg   64,64 KB   39 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0517_.jpg   54,61 KB   35 Ilość pobrań

 

 

 

 



#50 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 maj 2018 - 14:59

Jakbym chciał wozić na dachu to do thule pakuje i po temacie ... W zasadzie to bardziej widzę jedno thule, aniżeli kilka tub...
  • nalewator lubi to

#51 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 11 maj 2018 - 15:05

Thule oczywiście jest fajnym rozwiązaniem ale do mojego jedno-składy 8'2" nie wchodzą ;-). 



#52 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 11 maj 2018 - 16:57

Przetestowałem dziś swój patent podczas jazdy. Absolutnie nic nie przeszkadza pasażerom i kierowcy, a z zewnątrz praktycznie wędek nie widać. Oczekiwania spełnione w 100%.

Rozwiązanie Luksona też ciekawe, ale jak rozumiem w te tuby to kije bez kołowrotków?

Zależy co komu pasuje. Ja muszę w środku, bo na dachu mam bagażniki na rowery, a że z żoną zabieramy na łódkę kilka kijków, to nie mam możliwości przewożenia ich na dachu (w bagażniku czy w tubach).

Dla niektórych koszt też ma znaczenie. U mnie to było między 30 a 50 zł za całość. Gdybym nie lakierował, to byłoby 20 zł mniej.



#53 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 11 maj 2018 - 17:45

Rozwiązanie Luksona też ciekawe, ale jak rozumiem w te tuby to kije bez kołowrotków?


Trzy uzbrojone kije z dużymi multiplikatorami wchodzą! Bez multikow myśle, że z 10 Kijów się zmieści..
  • S.O.D. lubi to

#54 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 sierpień 2018 - 22:33

Działam sobie powolutku i ja. Moje rozwiązanie na tył. Przyssawki i profil aluminiowy, a na nim będzie uchwyt tylko jeszcze się zastanawiam jaki. Ciekaw też jestem jak pod obciążeniem powiedzmy trzech uzbrojonych wędek będą się sprawować przyssawki ... Może trzeba będzie zmienić na mocniejsze.

 

Załączony plik  profil.jpg   15,1 KB   24 Ilość pobrań           Załączony plik  profil1.jpg   43,01 KB   24 Ilość pobrań

 

 


  • nalewator lubi to

#55 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 wrzesień 2018 - 16:25

Ktoś używa ?

https://pl.aliexpres....488c2e0eUwp0ci


  • szczupak1 lubi to

#56 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 23 marzec 2019 - 06:54

Na Basspro znalazłem coś takiego: https://www.basspro....cle-rod-carrier



#57 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 01 maj 2019 - 20:47

 

Kupiłem bo nawet jeden z kolegów również mi polecił. Jak to wygląda na żywo widać na foto natomiast nikt nie pisze o właściwościach użytkowych to kilka słów ode mnie. Zacznijmy od tego, że trzeba mieć komplet uchwytów czyli 4 co nie jest takie oczywiste w super - hiper nowoczesnych autach ... Ja auto mam kombi i dość stare biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy, więc jest nawet 2 dodatkowe uchwyty pomiędzy szybami z tyłu. Następnie dobrze by było aby były oddalone od siebie możliwie najdalej bo jeśli są blisko siebie to można sobie elegancko transportować 2 składy co widać na zdjęciu poniżej. Na zdjęciu nie widać 3 pasa, który będzie z tyłu pomiędzy szybami bo mam tam takie fajniutkie uchwyty dla, których kiedyś zastosowania nie miałem :D Teraz przekładam pas w zależności od tego czy jadę z mono blankami czy z 2 składami. Pasy te bardzo przyjemnie spełniają swoją rolę podczas transportu wędek nie uzbrojonych niezależnie od nawierzchni. Całkiem przyjemnie w czasie transportu castów niezależnie od nawierzchni. Przyzwoicie podczas transportu wędki czy wędek uzbrojonych w tradycyjną korbę na równej drodze i tragicznie na kiepskiej jak kołysze autem bo wtedy też kołyszą się nam wędziska z korbami waląc jedne w drugie i w tym przypadku wyższość casta na spinem jest bezapelacyjna :D Do zalet pasów należy zaliczyć szybki montaż i demontaż. Mi przypasowały na tyle, że zrezygnowałem z używania poprzedniego wieloelementowego samodzieła ;) I jeżdżę z pasami na co dzień nawet.

 

Załączony plik  uchwyt.jpg   30,71 KB   16 Ilość pobrań


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 01 maj 2019 - 20:50

  • szczupak1 i Sailfish lubią to

#58 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 01 maj 2019 - 20:56

Kupiłem bo nawet jeden z kolegów również mi polecił. Jak to wygląda na żywo widać na foto natomiast nikt nie pisze o właściwościach użytkowych to kilka słów ode mnie. Zacznijmy od tego, że trzeba mieć komplet uchwytów czyli 4 co nie jest takie oczywiste w super - hiper nowoczesnych autach ... Ja auto mam kombi i dość stare biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy, więc jest nawet 2 dodatkowe uchwyty pomiędzy szybami z tyłu. Następnie dobrze by było aby były oddalone od siebie możliwie najdalej bo jeśli są blisko siebie to można sobie elegancko transportować 2 składy co widać na zdjęciu poniżej. Na zdjęciu nie widać 3 pasa, który będzie z tyłu pomiędzy szybami bo mam tam takie fajniutkie uchwyty dla, których kiedyś zastosowania nie miałem :D Teraz przekładam pas w zależności od tego czy jadę z mono blankami czy z 2 składami. Pasy te bardzo przyjemnie spełniają swoją rolę podczas transportu wędek nie uzbrojonych niezależnie od nawierzchni. Całkiem przyjemnie w czasie transportu castów niezależnie od nawierzchni. Przyzwoicie podczas transportu wędki czy wędek uzbrojonych w tradycyjną korbę na równej drodze i tragicznie na kiepskiej jak kołysze autem bo wtedy też kołyszą się nam wędziska z korbami waląc jedne w drugie i w tym przypadku wyższość casta na spinem jest bezapelacyjna :D Do zalet pasów należy zaliczyć szybki montaż i demontaż. Mi przypasowały na tyle, że zrezygnowałem z używania poprzedniego wieloelementowego samodzieła ;) I jeżdżę z pasami na co dzień nawet.

uchwyt.jpg


A jak to się zachowuje przy hamowaniu...?
  • Sailfish lubi to

#59 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 01 maj 2019 - 21:01

W przypadku patyków nie uzbrojonych nie widzę problemu. Jak uzbrojone to ja mocuję tak aby multiplikator czy nawet korba (jedna jedyna) były przed rzepami. Jak będziesz musiał gwałtowniej zahamować to te rzepy mają za zadanie wędkę przytrzymać.


  • dante i Sailfish lubią to

#60 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 03 maj 2019 - 17:57

A jak ktoś zasadzi w dupę to będzie miał cast rację zębów hahah.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych