Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

woblery Taps


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
625 odpowiedzi w tym temacie

#521 ONLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 04 grudzień 2019 - 13:54

Te 9,5cm to jaką mają wagę?

Praca jak tych mniejszych?


  • domo285 lubi to

#522 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 04 grudzień 2019 - 14:00

Czy trociowe będą jakieś nowe modele? Czy nowe kolory istniejacych?

#523 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 04 grudzień 2019 - 14:29

Te 9,5cm to jaką mają wagę?

Praca jak tych mniejszych?

pływające 9-10g

wolnotonące dopiero się malują,ale nie wiem jaka będzie ich praca.Ma być sandaczowa,(nie gorsza niż mój Slim) i tylko sandaczowa.

W sandaczówkach dołożenie 1-2g ołowiu psuje pracę.Więc jeszcze troszkę prób z tymi 9,5cm mnie czeka.Choć te co są już są dobre.


  • Żelazny lubi to

#524 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 04 grudzień 2019 - 14:35

Czy trociowe będą jakieś nowe modele? Czy nowe kolory istniejacych?

Zrobiłem kilkadziesiąt mixu trociowego do sklepu.Teraz kończę 70szt modelu Kujawiak 6,5cm w landrynkowych kolorach.Modelu tzw trociowo-pstrągowego.

Nowych modeli trociowych nie mam w planach.Ten rynek przynęt się kurczy,robię je raczej sentymentalnie,bo od nich(i pstrągowych)zaczynałem swoją przygodę z woblerami.Kiedyś nad Słupią w 2-3 dni sprzedawałem 400 woblerów-teraz tę ilość przez cały rok.


Użytkownik Taps edytował ten post 04 grudzień 2019 - 14:35


#525 ONLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 04 grudzień 2019 - 15:01

pływające 9-10g

wolnotonące dopiero się malują,ale nie wiem jaka będzie ich praca.Ma być sandaczowa,(nie gorsza niż mój Slim) i tylko sandaczowa.

W sandaczówkach dołożenie 1-2g ołowiu psuje pracę.Więc jeszcze troszkę prób z tymi 9,5cm mnie czeka.Choć te co są już są dobre.

Pewnie zgłoszę się do Ciebie po kilka tych woblerów, ale to już po nowym roku.

Raczej pływające mnie interesują.



#526 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 09 grudzień 2019 - 20:00

Takie woblerki są na giełdzie: Zapraszam

http://jerkbait.pl/t...s-flash-c-75cm/

 

 

Załączone pliki



#527 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 14 grudzień 2019 - 23:17

Kujawiak 6,5cm-9g (wolnotonące lub lekko pływające) wobler pstrągowo-trociowy.

Załączone pliki



#528 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 luty 2020 - 14:06


Nowe pozycje linii Flash, dzisiaj miałem okazję przyjrzeć się pracy trzech nowych propozycji o charakterze boleniowym i boleniowo/sandaczowym.

Mój faworyt, Flash 9.5cm sandaczówka, boleniówka, nocny zabijaka reofilnych drapieżników. Praca z wyraźnym lusterkowaniem, delikatna akcja ogonowa w małym zakresie wychyleń, szybki start od najmniejszych prędkości, postawiony w średnim nurcie sam pracuje w mocniejszym nurcie możliwa prezentacja techniką wstecz. Szybka amplituda drgań jak na wobler o długości 95mm. Przypadnie do gustu łowcom opaskowych drapieżników, sandaczy, boleni, kleni i rzecznych pstrągów. Głębokość pracy przy łowieniu z ręki w zależności od usytuowania szczytówki od 0.5 do ok 1.2m. Wobler zrobił na mnie świetne wrażenie. Osobiście jestem miłośnikiem modelu slim, który jest bardziej oszczędny w pracy ale Flash może zmienić ranking o czym przekonam się wiosną.

Flash sterowy boleniowy, długość ok 8.4cm, piękny lot w pozycji wyprostowanej, bez opcji zaczepiania linki o kotwice. Praca to drobne lusterkowaniem w osi bez wychyleń ogona, w opadzie lusterkuje, podczas ściągania wypadkowo pokazuje boczki, które nie zamierają a cały czas wabiąco drgają. Nie jest przesadnie obciążony co pozwala mu pracować także przy wolnym prowadzeniu. Wobler jest bardzo przyjazny i łatwy w prowadzeniu, śmiało więc mogę polecić go nawet początkującym boleniarzom, którzy kupując Flasha dokonają trafnej inwestycji.

Flash bezsterowy, wobler o największym zasięgu wśród całej trójki, leci idealnie prosto i celnie jak strzała z łuku. Opadając lusterkuje, podczas ściągania kolebie bokami i przy odpowiednim tempie wpada w ruch essowaty. Jeśli po wpadnięciu do wody, rozpoczniemy zwijanie, uzyskamy efekt znaczenia na powierzchni wody wężowego śladu. Typowy, stabilny, przedstawiciel bezsterowców do łowienia rap w miejscach bez uciągu wody lub w dół cieku czy lekko po skosie. Wobler łatwy w obsłudze, dużo łatwiejszy w porównaniu do serii bezsterowych Os i Ukleji Taps, dlatego wskazał bym go jako podstawowa pozycja jeziorowych adeptów rapowania.

Woblerki ubrane są w kotwice owner tak więc nie wymagają wymiany nawet przez największych wielbicieli ostrych grotów, sam należę do tej grupy. Refleksy, fleszowanie i bliki wzmacnia powłoka holograficzna od której pochodzi nazwa serii.


Załączony plik  IMG_20200203_104207.jpg   106,44 KB   29 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20200203_104135.jpg   101,36 KB   29 Ilość pobrań

#529 ONLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 03 luty 2020 - 21:10

I to jest konkretny i na pewno przydatny opis woblerów! 😀
  • guciolucky lubi to

#530 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 10 luty 2020 - 12:31

Z powodu wstrzymania dostaw kotwic z Chin,w tym roku moje woblery: Slim,Flash-C 9,5cm,Ukleja 9cm, Osa1, ShadTT, Flash-D 

będą zbrojone w znane i lubiane Gamakatsu B13

Do wyczerpania zapasów(kilka tys.szt.) lub do wyklarowana sie chińskiej sytuacji.


Użytkownik Taps edytował ten post 10 luty 2020 - 12:32

  • Guzu i Rheinangler lubią to

#531 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 28 luty 2020 - 20:05

Mam kilka wolnych wejściówek na Rybomanię na piątek.Ktoś chce?



#532 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 marzec 2020 - 05:35

Flash sterowy boleniowy 8,4cm o ktorym wspominal Kuba wydaje sie byc interesujaca propozycja na poczatek sezonu boleniowego.

Zdradzisz Michale cos wiecej ?


  • Żelazny lubi to

#533 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 06 marzec 2020 - 21:46

Flash sterowy boleniowy 8,4cm o ktorym wspominal Kuba wydaje sie byc interesujaca propozycja na poczatek sezonu boleniowego.

Zdradzisz Michale cos wiecej ?

Po targach wyślę Twoje zamówienie i wspomniany Flash-D do testów.OK?


  • Rheinangler lubi to

#534 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 09 marzec 2020 - 00:37

Dziękuję za targi,za odwiedziny na stoisku.Poznałem osobiście wielu swoich klientów,których znałem tylko wirtualnie.Poznałem wielu wędkarzy,którzy doskonale znają moje przynęty,moje filmy z YouTuba gdzie łowię ryby(choć nie jestem tzw jutuberem,to kilka filmów roczne zamieszczam).Nieskromnie przyznam, spodziewałem się,że nowe modele,czyli seria Flash wzbudzą zainteresowanie.Potwierdziło się 1f642.png:-) Flash-A,Flash-B,Flash-C i Flash-D zupełnie nowe woblery pokryte holograficzną folią.Już w kilku sklepach są,za chwilę wysyłam do następnych.Zaraz się pojawią na mojej stronie: www.woblerykujawskie.pl
Nawiązałem kontakt z kilkoma nowymi sklepami.Reasumując:bardzo owocne targi.
Szkoda tylko,że większość rękodzielników ze Strefy Rękodzieła zaprzepaściła rozwój tego działu na targach.Pomysł powstał i w trakcie targów go zabito.Do zobaczenia za rok.

Załączone pliki



#535 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 marzec 2020 - 17:00

Rzutem na tasme dotarly woblery do mnie tuz przed zamknieciem granicy :rolleyes:

Wczoraj dzieki opadajacej wodzie potestowalem Flasche 9,5 i Slimy i powim krotko,- pasuja do mojej wody i do moich upodoban, ryby jeszcze sie nie "wypowiedzialy" ale to tylko kwestia czasu ;)  jak sadze.

Do spradzonych w tym miejscu i czasie (gdzie wczoraj lowilem) killerow tez nie bylo wyjscia wiec trudno cos sensownego powiedziec...

Od niedzieli zaczne juz powoli lazic za alozami, wiec jak wejda do doplywow to moze uda sie jaakies egzotyczne  zdjecic zamiescic ;)


  • Taps i guciolucky lubią to

#536 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 24 marzec 2020 - 19:54

Rzutem na tasme dotarly woblery do mnie tuz przed zamknieciem granicy :rolleyes:

Wczoraj dzieki opadajacej wodzie potestowalem Flasche 9,5 i Slimy i powim krotko,- pasuja do mojej wody i do moich upodoban, ryby jeszcze sie nie "wypowiedzialy" ale to tylko kwestia czasu ;)  jak sadze.

Do spradzonych w tym miejscu i czasie (gdzie wczoraj lowilem) killerow tez nie bylo wyjscia wiec trudno cos sensownego powiedziec...

Od niedzieli zaczne juz powoli lazic za alozami, wiec jak wejda do doplywow to moze uda sie jaakies egzotyczne  zdjecic zamiescic ;)

Tak,udało się.Na razie wysyłki za granicę wstrzymane.W poczekalni jest wysyłka na Białoruś i Słowację.W pracowni praca wre.Nowości,czyli Flash A,B i C idą pełną parą.Także Flash-D (na zdjęciach)

Załączone pliki



#537 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 kwiecień 2020 - 15:45

100-lat Michale  ;)



#538 OFFLINE   czerwony590

czerwony590

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 19 kwiecień 2020 - 16:11

Stówka

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

#539 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2774 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 19 kwiecień 2020 - 16:34

100 lat Michale  :)



#540 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 kwiecień 2020 - 21:06

Alozy nadal wala w ..... ale oto taki renski opaskowy wyscigowiec 70+ zezarl dzis Flasha 9,5 z niebieskim grzbiecikiem  ;)

Normalnego zdjecia niestety brak bo bylem obserwowany i dlatego musialem rybe wyhaczyc w wodzie,- po czym udawalem ze to byl sandacz  :lol:

Załączone pliki


  • Taps, psd27 i trout master lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych