Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank do 40g na szczupaka z łódki

blank szczupak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 09 listopad 2011 - 23:14

Trochę zmieniłem pytanie:
Szukam blanku pod casta na szczupaka 2,13-2,30. Ma obsługiwać zasadniczo: slider 7,10S (super by było jak obsłużył by fatso10 - ale pewnie trudno będzie to pogodzić), gumy główka 6-8-10g plus kopyta 3,4 (czyli trochę ponad 10g). Zainteresowały mnie blanki:
Lamiglas IMC845 jakie bylo by jego dolna CW (nie chodzi o katalogowe ale takie tzw realne plus jak zakres górnego)
Batson IMB845 lub MB845 (IMB784 i MB785 raczej trochę któtkie jak dla mnie łowię dużo z brzegu)

Chodzi mi o blank bardziej subtelny-nie pałowaty ładujący się w niższych zakresach CW, głównie współpraca z scorpinon DC lub Daiwa Megaforce lub Quantum Cabo (ale głównie scorpion)
Koledzy czy ktoś może mi coś doradzić w powyższym temacie?

#22 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 11 listopad 2011 - 23:39

Koledzy nikt nie zna tych blanków?

#23 OFFLINE   szeniman

szeniman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 12 listopad 2011 - 16:29

znaja znaja , ale pogoda dobra to pewnie na rybki wszyscy pognali...


wiec tak imb784 i 785 to bardzo mocne palki wiem bo szykuje sie do zbrojenia tego pierwszego , osobiscie do samych jerkow wybrał bym mag bassa 784 z rx6 czyli mb784 ale ja nie uzywam przynet wiekrzych od slidera 10 tonacego okazjonalnie fatso 10 a czesciej s7s i duzych gum, wiec do moich celow idealnie i blank błyszczacy :mellow:
jelezli przewidujesz uzycie czegos wiekrzego od s10 to wybierał bym 785 od ciebie i twoich preferencji zalezy który moduł, wydaje mi sie ze rx7 bedzie troche sztywniejszy , zato rx6 ładnie bedzie pracowal pod rybka w srednich rozmiarach

najepiej udaj sie do pracowni w ktorej stoja oba blanki i pomacaj

#24 OFFLINE   DawidGno

DawidGno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 11 styczeń 2012 - 22:47

Witam! Jako że rozbroiłem swoją poprzednią (pierwszą) wędkę , szukam blanku który będzie mógł bez problemu obsługiwać gumy typu relax6 z główkami max 15g , ewentualnie slidera10 . Myślałem nad Batsonem SPG785 , chyba że się nie nadaje , po proszę o propozycje innego blanku. Mile widziane komentarze na temat SPG785 a nawet fotki ugięcia. Pozdrawiam !

#25 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 15 luty 2012 - 20:00

Z racji tego iż zaplanowałem juz z narzeczoną wyjazd na szwedzkiego szczupaka będzie mi potrzebne odpowiednie wędzisko :mellow:
Połów z łodzi metodą spinningową. Na duze obrotowki 4>,woblery i na co tam się jeszcze łowi w Szwecji :unsure: Wędka nie może klęknać przy prowadzeniu obrotówki nr 4-5 w rzecznym uciągu. Nie chcę przy tym żeby to była jakaś sztywna pała.
Wedka musi byc dwuczęsciowa. Długość około 2 do 2,3m. Zastanwiam się nad Lamiglasem GLB 902ML. Rekojeść z pianki EVA do tego set Hardloye + szczytowa SIC, uchwyt Fuji DPS. Myślicie ze to odpowiedni blank i dobór komponentów?

#26 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 16 luty 2012 - 08:37

Blanku nie miałem w łapach , ale sądząc z opisu to potężna wędka, nie wiem jak bedzie z rzucaniem obrotkami 4-5 , to dość lekkie przynęty , kij może odpowiednio się nie ładować.
Dobór komponentów ok , typowo użytkowy praktyczny zestaw , bez fajerwerków, ale solidnie i praktycznie.

#27 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 16 luty 2012 - 08:56

Ja wiem, że ten blank ma zwolenników. Ja wiem, że jest on polecany, jako świetny na szwedzkie szczupaki. Dla mnie jednak jest on kompletnie bez sensu (swego czasu, w rozmowie z Danielem Xrods wspomniałem o nim i taki mniej więcej komentarz usłyszałem - mial rację). Kij na tym blanku ma akcje kija ... od szczotki. On się nawet pod Fatso nie ładuje. Natomiast do jerkowania, ale pod multik, może być, choć moim zdaniem za długi. Z lżejszymi przynetami jest jeszcze gorzej.
Howgh,
Fatso

#28 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 16 luty 2012 - 09:19

Pod obrotówkami 4-5 w rzece nie klęknie, ale on w ogóle nie klęka .

Mnie się dobrze sprawował IP845, przerobiony na dwuskłada. Generalnie mocny blank 20lb jednouncjowy, albo troche lepiej...
Żaden hot-shot
Pzdr,
Fatso

P.S. Nie łowiłem, jedynie na sucho machałem i giąłem, ale być może IC847-3 by się zdał :unsure:

#29 ONLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1641 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 16 luty 2012 - 09:34

Witaj,
ja na łódkę na szwedzkie szczupaki zrobiłem sobie spina na castingowym blanku St. Croixa 2C66MHF2, blank opisany do 28gr, o mocy 20lb

#30 OFFLINE   BACIAR

BACIAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 luty 2012 - 15:52

Witam ,

Mogę Ci z czystym sumieniem polecić 2 blanki :
Talon 70MHF2 oraz CTS SS bądź EST 703-2

Zdecydowanie ciekawszy wybór jest przy jednoczęściówkach , ale powyższe blanki są wyśmienite.

Pozdrawiam
Piotr

#31 OFFLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 16 luty 2012 - 21:47

co do Talona, cw ma opisany do 28gram, realny jest do 50 i nie jest
to 'sztywna pała, a moc ma do 25lb, moim zdaniem bardzo wszechstronna wędka do podanych zastosowań

#32 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2012 - 15:32

Kilka blankow mialem w rekach ale na zadnym nie stalo napisane: na szwedzkiego/innego szczupaka.

Pamietam, ze nawet taki watek byl o niemal dokladnie tej samej nazwie, tamta dyskusja wydaje mi sie, ze szczegolowo wyjasniala sprawe.

Gumo

#33 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 09 kwiecień 2012 - 13:03

Witam.
Proszę o polecenie blanku do połowu szczupaka w kanale oraz z łodzi. Mieszkam obecnie w UK. Mają tutaj bardzo rybne kanały, obfite również w dorodnego szczupaka który dorasta tutaj do pokaznych rozmiarów. Blank w granicach 1,90-2,30m. Łapię głównie na obrotówki nr 3-4. 3''-4'' kopyta oraz gumy Relaxa. Czasami na woblery Rapala. Wędzisko nie będzie używane do trollingu. Chciałbym żeby było jak najlżejsze do całodziennego spinningowania.

#34 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 09 kwiecień 2012 - 13:10

Przychodzi mi na myśl CD BLR 2,3m do 28g i Phenixy MBX790-2ML lub H oba 2,39m.

Pozdro

#35 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 09 kwiecień 2012 - 13:21

Zapomniałem dodać iż wolałbym dwuczęściowy blank ale nie wykluczam też jednoczęściowego.

#36 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 09 kwiecień 2012 - 13:29

Na stronie Art-Rod znalazłem coś takiego:
XS 84 2M (2.13m 7-28gr 10-20lb)

Jest to lekki, bardzo szybki blank zaprojektowany w konwencji Magnum Taper,

przede wszystkim do łowienia gumą 6-12cm na główkach 8-20gr. Jest super czuły! Szczytówka z początku dość subtelna, szybko się wzmacnia. Umożliwia to dobre podbijanie jiga, jak i łowienie łagodniejszymi technikami. Świetnie łowi się nim także woblerami. Bardzo dobrze również obrotówkami 3-5 i wahadłówkami -zwłaszcza z opadu- 12-22gr

W dole mnóstwo mocy do odpowiedniego zacięcia i jeśli trzeba siłowego holu.

Blank umożliwia perfekcyjne i komfortowe, całodzienne łowienie, dedykujemy go wędkarzom - pasjonatom nie akceptującym blanków jednoczęściowych.

Ktoś używa tego kija?
Jeszcze jakieś propozycje?

#37 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 kwiecień 2012 - 13:35

Zapomniałem dodać iż wolałbym dwuczęściowy blank ale nie wykluczam też jednoczęściowego.

Bazując na tym co mam (AIS70MLF) mogę chyba, z czystym sumieniem, polecić AIS70MHF.
Proponuję konsultację telefoniczną, ze Sprzedającym :D

#38 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 kwiecień 2012 - 14:12

Myślę, że większością wędzisk zbudowanych na blankach o długości 7’ o mocy 15 do 20lb można łowić przez cały dzień bez specjalnego zmęczenia ręki. Do podanych przez Ciebie zastosowań możesz się równie dobrze rozejrzeć za blankami o połowę tańszymi. Jak ciężkich główek używasz do tych gum? Bo z Twojego opisu wynika, że blank nieco lżejszy (do 15 lub do 17lb) byłby właściwszy. Łowisz raczej na gumy, czy raczej na obrotówki? Bo jeżeli wędzisko ma obsługiwać oba typy przynęt, a do tego woblery, to powinno być dość szybkie o w miarę równomiernym ugięciu.

#39 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 09 kwiecień 2012 - 14:26

Myślę, że większością wędzisk zbudowanych na blankach o długości 7’ o mocy 15 do 20lb można łowić przez cały dzień bez specjalnego zmęczenia ręki. Do podanych przez Ciebie zastosowań możesz się równie dobrze rozejrzeć za blankami o połowę tańszymi. Jak ciężkich główek używasz do tych gum? Bo z Twojego opisu wynika, że blank nieco lżejszy (do 15 lub do 17lb) byłby właściwszy. Łowisz raczej na gumy, czy raczej na obrotówki? Bo jeżeli wędzisko ma obsługiwać oba typy przynęt, a do tego woblery, to powinno być dość szybkie o w miarę równomiernym ugięciu.

O połowę tańszymi? Myślisz o Batsonach? Łowię raczej na przynęty twarde chociaż w tym sezonie zamierzam więcej uwagi poświęcić miękkim. Główki raczej do 15 gram. Mogą jedna trafić się łowiska gdzie będzie potrzeba 20 gram. Wędzisko zamierzam budować sam na piance EVA i Hardloyach. Moje pierwsze:)

#40 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 kwiecień 2012 - 15:03

MHX-y z serii MB, dadzą radę z zapasem, dwuczęściowe, cena nie powala co może istotne przy pierwszym samodzielnie zbrojonym kijku.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, szczupak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych