Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank do 40g na szczupaka z łódki

blank szczupak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1641 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 24 luty 2010 - 17:54

Szukam markowego blanku... 7,6 ft, zeby był dwuczesciowy, o mocy tak około 20lbs i cw gorna 1oz max 1 1/2oz, zeby nie był HS, ani MT... no i nijak nie moge znależć....... Moze ktos wiec o takim cudzie....
Z opisów CD Blue Rapid 230cm cw.7-28gr i mocy 8-17lbs.... ale blank nieosiągalny narazie, pomimo ze widnieje na stronach Pracowni...

Wzorem do poszukiwań moze byc Talon 70MHF2....

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2010 - 20:47

Hej :D a do czego ma być? To fajna długość, jeżeli chodzi o większą moc to są dwa ciekawe lamiglasy z G-1000 typ livebait, do 25 i do 30lb - ale to na konkretną rybe i troche powyzej Twojego cw

Sporo nizej z kolei, np. rowniez dwa ciekawe Batsony: Popping 17lb 230cm i Crankbait 25lb ( ale 7 stóp w jednym kawalku)

Wszystko fajne blanki dalekie od magnum tapera.

#3 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 luty 2010 - 20:54

Kapitalny jest Talonik 76MF2, tylko nieco lżejszy :D

#4 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 24 luty 2010 - 22:10

A tak mi do głowy przyszedł St.Croix Tidemaster Travel. Wprawdzie 3-częściowy, ale reszta chyba pasuje ...
Pzdr,
Fatso

#5 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 24 luty 2010 - 22:14

A dokładnie, to: 2SW76MHF3

#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2010 - 10:05

Nadal brak odpowiedzi na pytanie: do czego to ma byc?

Gumo

#7 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 26 luty 2010 - 01:07

Witam.
Mam taki blank. To CTS 12-20lbs 14-28g 7'6, z tym że ja bym go opisał do 42g.
Pozdrawiam. Klosskuba.

#8 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1641 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 26 luty 2010 - 08:16

Dzieki za podpowiedzi. A wiec ma byc do łódki, ma byc do pary z Lamiglasem G-1000, 7,6 ft, 2oz. Do woblerów 10-12cm, takiej długosci gum na głowkach 10-20gr. Na łowy jeziorowe, szwedzkie. No i przede wszystkim do mojego gustu ;), który opisałem wyzej; czyli pociagniecie tak z połowy szczytówki... Moze własnie ten CTS.... ale nie miałem w reku...

#9 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2010 - 10:36

Woblery 10-12cm to jest ciezki kaliber, chyba ze sa w rodzaju Rapali husky.
Ja do ciezszego lowienia wzialbym ktoregos z tych lamiglasow 2,3m - jeden jest 25LB, drugi 30LB.
Taka dlugosc pasuje mi, kiedy operuje masywnymi przynetami.

To nie jest przez producentow mocno potraktowany temat (dlugosc 2,3-2,4m w 2 kawalkach) <_< ale mnie to przeszkadza tylko w kijach ciezkich. Gdzies od 20LB uzywam juz 2,6m a tutaj jest w czym wybrac..

Gumo

#10 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1641 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 26 luty 2010 - 10:57

Gumo,
a mi jakos przez lata skraca sie długosc spina do łowienia z łodzi. Juz 275-260cm przerobiłem... moze to skracanie długosci wynika ze specyfiki lowiska i moich upodobań do szczupachy łowów.
Odbywa sie to łowienia na krótkich dystansach rzutowych. I najprzyjemniejsze łowienie mam w zakresie 210-230 :D

#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2010 - 11:09

@yglo
że do woblera chcesz kij bardziej leniwy to rozumiem, ale do gumy.... dlaczego?
Jak ma byc do pary z Lamim G-1000 to rozumiem że musi być oczko albo i dwa oczka delikatniejszy.... obejrzyj Batsona Poppinga 230cm 17lb - dla tego lamiglasa powinien byc dobrym, lezejszym uzupelnieniem albo Talona 7'4 MXF2 z VI+ to co prawda Hot-Shot a sprawdza się przy gumie dobrze i przy woblerze 10-12cm jeśli nie będzie to SDR (a jak będzie, to obgonisz Lamiglasem )

#12 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1641 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 26 luty 2010 - 11:20

Friko,
oba blanki ( Talona 7,4 MXF2 i Batsona 2,3 7-21 17lbs ) juz przmacałem na Wawelskiej :D Mi chodzi o specyfike pracy blanku taka jak ma seria CD Blue Rapid, czyli szpada :D Ja wiem, ze troche nie ksiązkowo, ze i do gum i do woblerów... No ale to gust, jak to ze najładniejsze sa te z ciemnymi oczami i bląd włosami :D
Musze podpytac kolege Klosskube o tego CTSa, ale na stronie Fishigartu jakos tego blanku nie widze.... tzn o tych parametrach jakie podał Klosskuba

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2010 - 11:23

Tośmy się nie zrozumieli, bo jak napisałeś że nie chcesz ani HS ani MT to założyłem że chodzi Ci o coś wolniejszego.... a Ty chcesz szybki tylko bardziej z modułu a nie ze zbieżności.... to pachnie już wyższą półką, niestety cenowo również

#14 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1641 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 26 luty 2010 - 11:33

Dokładnie. A tego Blue Rapida 230 / 7-28gr.... to jedynie ze skąpych opowiesci znam, dziwna sprawa z tym blankiem bo jest na stronach naszych pracowni a faktycznie jest nie do zdobycia :wacko:

#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2010 - 11:55

To już chyba związane jest z procesem produkcji i dostaw :wacko: Irek wspominał kiedyś że z CD potrafi przyjść dostawa w ilości.... 25% złożonego zamówienia :angry: co robić, trzeba czekać :unsure:

#16 OFFLINE   BACIAR

BACIAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 26 luty 2010 - 13:04

Witam ,

Była kiedyś taka seria z CD Royal i blank BLCJWPIKEM296 (7-17lb , 1oz). Być może gdzieś w FC lub w innych pracowniach się zawieruszył...
Powinien pasować idealnie , tyle że to 8-mka na długość.
Grubościenny blank o małej zbieżności. Szybki , a pod obciążeniem pięknie pracujący.

Pozdrawiam
Piotr

#17 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 luty 2010 - 23:50

CJW Pike to już pieśń przeszłości - CD już dawno nie robi tych blanków - ostatnie zostały sprzedane półtora roku temu. Co do zamówień w CD to niestety muszę potwierdzić słowa Friko.

#18 OFFLINE   BACIAR

BACIAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 28 luty 2010 - 13:23

CJW Pike to już pieśń przeszłości - CD już dawno nie robi tych blanków - ostatnie zostały sprzedane półtora roku temu. Co do zamówień w CD to niestety muszę potwierdzić słowa Friko.



Wiem , wiem , ale czasami zdarza się , że coś się w pracowniach ostanie :D A jak powszechnie wiadomo nie zawsze nowe jest lepsze... CD CJW to była wg mnie doskonała seria.

Pozdrawiam
Piotr

#19 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1641 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 28 luty 2010 - 13:35

I własnie dostałem odpowiedz od Aspiusa, ze blank Blue Rapid 230cm/7-28gr/17lbs jest do kupienia jako gotowa wedka.... No i noc nie do przespania, bo sam swoje blanki zbroje, a płacic za wedke by... byc moze ją rozbierac i ubierac na nowo... No i bez obejrzenia, pomacania, ponaginania... nie kupię:)

#20 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 luty 2010 - 21:28

Zgodnie z prawem masz 10 dni na zwrot nieużywanego towaru, po potrąceniu kosztów normalnego zarządu (przesyłek).

Pozdrawiam

Paweł





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, szczupak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych