Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kastking wiem wiem bedzie lincz :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
355 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 23 sierpień 2019 - 19:12

Generalnie lepiej na multik, ale ten Kastking daje radę i na początek nic więcej nie potrzebujesz. Jak Ci się spodoba to po jakimś czasie zrobisz krok w przód - Tatula albo jakieś Revo X. Kijki na Ali też znajdziesz, ale w budżecie +- 150 zł nie ma co kombinować - te które Ci podałem przetestowałem dokładnie z tym multikiem.


Od razu zdejmij pokrywę od strony korby w tym royalu i daj troszkę smaru. Oryginał jest suchyyy. 5 minut roboty a zaraz lepiej się nim kręci.
  • Maciek. lubi to

#302 OFFLINE   Risso

Risso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWłocławek
  • Imię:Domin
  • Nazwisko:Wu

Napisano 23 sierpień 2019 - 19:19

Od razu zdejmij pokrywę od strony korby w tym royalu i daj troszkę smaru. Oryginał jest suchyyy. 5 minut roboty a zaraz lepiej się nim kręci.


Jakiś konkretny smar? Czy jakikolwiek do kołowrotków? Gdzieś na YT znajdę jak to zrobić?

#303 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 23 sierpień 2019 - 19:33

Jakiś konkretny smar? Czy jakikolwiek do kołowrotków? Gdzieś na YT znajdę jak to zrobić?


Tak, wszystko znajdziesz. Tam naprawdę nie ma nic skomplikowanego. Trzeba wykręcić kilka śrubek i potem wkręcić je w to samo miejsce :-)
  • Przemek_M lubi to

#304 OFFLINE   Mielony

Mielony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 wrzesień 2019 - 12:36

Ja mam Royal legenda od maja tego roku :)

 

Komfortowo dla mnie łowi się nim w granicach 50-60g (skinner 14, Dam 20cm+główka 10g). Kupiłem, łowię i jest ok :) Po kilku h zabawy z rzutami jest gitarka, 4miesiące i tylko 1 broda :)

A, co do smarowania do koledzy mają rację, po zakupie Sahara  :P


  • Przemek_M lubi to

#305 OFFLINE   cft

cft

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Przemek

Napisano 19 październik 2019 - 18:47

Panowie, pytanie z innej beczki ile i jakiej grubości plecionki nawinąć na Kastking Maximus Spratacus aby w pełni zapełnić szpulę bez używania podkładu i komfortowo rzucać przynętami +/- 50g jeśli producent podaję że wchodzi na niego 0,285mm/210mb

https://pl.aliexpres...2801709466.html

z góry dzięki za pomoc!



#306 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3695 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 23 październik 2019 - 08:47

Musisz koniecznie mieć pełną szpulę? To nie stałoszpulowiec. Do przynęt o jakich piszesz przyjąłbym plecionkę max 0,18mm wystarczy z dużym naddatkiem. Do przynęt 40-gramowych używam 0,14mm i nie miewam odstrzałów.


  • Przemek_M lubi to

#307 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 październik 2019 - 09:23

Panowie, pytanie z innej beczki ile i jakiej grubości plecionki nawinąć na Kastking Maximus Spratacus aby w pełni zapełnić szpulę bez używania podkładu i komfortowo rzucać przynętami +/- 50g jeśli producent podaję że wchodzi na niego 0,285mm/210mb

https://pl.aliexpres...2801709466.html

z góry dzięki za pomoc!

Czemu nie chcesz podkładu?


  • drag i Alexspin lubią to

#308 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 26 listopad 2019 - 20:29

Pierwsze wrażenie na sucho.

 

Z okazji przecen 11.11 zrobiłem swoje pierwsze w życiu zakupy na ali. Wcześniej naczytałem się dość sporo o chińskich sprzętach, trochę ciężko było mi uwierzyć w to zachwalanie. Z racji promocji postanowiłem zaryzykować i utopić sto złotych w multiplikator z chin. Padło na KastKinga Spartacusa (aż do dziś byłem przekonany, że zamówiłem Plusa).

Dzisiaj otrzymałem przesyłkę, dużym atutem była możliwość śledzenia przesyłki w kraju (Pocztex48). Paczka była solidnie zapakowana, opakowanie schludne i nie wskazujące na sprzęt za stówkę.

KLimQJk.jpg

BbaPpE2.jpg4wsFesW.jpg

Wybrałem kolor srebrny, wygląda na troszkę tandetny taka ala srebrzanka.

Multiplikator jest dość ciężki, według producenta jest to 230g. Na pierwszy rzut oka całość wygląda na metalową, jednak jest to grafit.

Hamulec walki posiada mikroklik co jest dużym plusem. Posiada on spory zakres regulacji i jest cholernie mocny.

Regulacja docisku działa płynnie ale według mnie zbyt łatwo przekręcić ten dynks.

Knoby są wykonane solidnie, bardzo estetycznie, niestety ich ułożyskowanie jest kiepskie.

Multiplikator posiada dwa hamulce rzutowe: magnetyczny oraz odśrodkowy, oba reagują na poszczególne regulacje.

Po wyjęciu go z pudełka, od razu wpuściłem do środka kilka kropel CX'a. Młynek chodzi bardzo cicho, płynnie, brak w nim jakichkolwiek niepożądanych luzów.

Wodzik wygląda dość licho, ot taki wystający kawałek plastiku. Jednak naprawdę jestem zaskoczony jego obudową. Jest świetnie wyprofilowana, kładę na niej palec i jest on daleko od śruby mocującej wodzik. W Abu Revo niestety zazwyczaj udało mi się wsadzić paluch w pracujący mechanizm posuwu.

Po zdjęciu szpuli zobaczyłem niedomalowane miejsca oraz kilka niezeszlifowanych odlewów. Jest to tylko i wyłącznie aspekt wizualny.

JE1CdIi.jpg

cVLuS8H.jpg

S3vP6Hn.jpgx2NR9bS.jpgI5CWt2Q.jpg

 

Na sucho mógłbym go spokojnie porównać do Revo X.  We czwartek wybiorę się sprawdzić go nad wodą, zobaczyć czy wybroni wstępnej opinii.

 

W porównaniu z Revo MGX.

cCRGU1K.jpg

 

Dodatkowo za 6zł dokupiłem 300m plecionki KastPro 4 20lb 0.24mm. Na pierwszy rzut oka jest dość szorstka, co kawałek pokryta jakimś brokatem(?) po prostu można zauważyć błyszczenie. Sztywność porównywalna do Varivasa High Grande PE2.0. Wizualnie Varivas jest nieznacznie grubszy. Nawijała się bardzo fajnie i nie grała jakoś zbyt głośno.

 

Niebieski to Varivas

lgmodDd.jpg


  • Grzegorz B., Alexspin i Przemek_M lubią to

#309 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 12 grudzień 2019 - 21:46

Damian, jak Spartacus sprawdza się nad wodą?



#310 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 12 grudzień 2019 - 22:48

Bardzo przyzwoicie! Jego praca mnie strasznie zaskoczyła... Gładziutko i maślanie, moje dotychczasowe multiki chodziły dużo gorzej.
Hamulce reagują płynnie, rzuty są dalekie, nie ma z nimi najmniejszego problemu.
Minus który mnie denerwował to słaba sprężyna spustu szpuli.
Jak za taką cenę byłem cholernie zaskoczony, chyba wolałbym kupić trzy chinczyki niż używkę w podobnym budżecie.
  • Grzegorz B. lubi to

#311 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 13 grudzień 2019 - 20:24

Kilka miesięcy regularnego łowienia tym multiplikatorem powie na ile jest wart zamiany na na "markowy" sprzęt.
Tylko rzetelne łowienie.
Zazwyczaj sprzęt kupiony, kilka razy użyty ląduje za szafą albo na giełdzie.
Myślę że materiały użyte w produkcji będą słabej jakości. Może się mylę.
Mój "prawie nie hińczyk" przestał funkcjonować około 4 miesięcy po zakupie i prawie codziennym, 2-3 godzinnym łowieniu. A byłem nim zachwycony.

#312 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 22 grudzień 2019 - 19:25

Uzywal ktos kastking rover .
Jest to tania alternarywa dla abu c3/c4
Czy zwykly kicz .
Nada sie ten kolowrotek pod ciezki cast czy tylko troll ?

#313 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 23 grudzień 2019 - 20:04

W wielkim swiecie lowia na niego nawet rekiny .a na jednym amerykanskim portalu polecaja go na muskie cena smiesznie niska 155zl tylko czy poleci z tego przyneta 40glub chociaz 50g bo moj planowany gorny zakres jakies 140g graczej ogarnie

#314 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 18 styczeń 2020 - 21:22

Przyszedł do mnie Spartacus Plus, zamówiony 11 dni wcześniej. To mój pierwszy mulitiplikator, nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie. Oczywiście nie wytrzymałem, nawinąłem jakąś starą plecionkę i poszedłem porzucać na trawniku przed domem :) Jak dla mnie bomba. Chodzi super.

Tylko nie wiem jak reguluje się hamulec odśrodkowy. Proszę w wskazówkę. U mnie, fabrycznie jest ustawiony jak na zdjęciu - cyfra 0 jest ustawiona na taki zaokrąglony wypustek na czarnym ząbkowanym kole obejmującym czerwoną tarczę. Czy to ustawienie oznacza, że jest wyłączony?

 

Dodam, że mój zestaw dopełnia Okuma Altera Casting 1,95 m 20-50 g. Ta wędka, polecana wcześniej w tym temacie przez jednego kolegę , również zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Leciutki i sztywny kijek o głębokim ugięciu. Nie czuć po niej taniości, a kosztowała jedynie 125 zł.

Załączone pliki


Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 18 styczeń 2020 - 21:26


#315 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 18 styczeń 2020 - 23:28

Przyszedł do mnie Spartacus Plus, zamówiony 11 dni wcześniej. To mój pierwszy mulitiplikator, nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie. Oczywiście nie wytrzymałem, nawinąłem jakąś starą plecionkę i poszedłem porzucać na trawniku przed domem :) Jak dla mnie bomba. Chodzi super.
Tylko nie wiem jak reguluje się hamulec odśrodkowy. Proszę w wskazówkę. U mnie, fabrycznie jest ustawiony jak na zdjęciu - cyfra 0 jest ustawiona na taki zaokrąglony wypustek na czarnym ząbkowanym kole obejmującym czerwoną tarczę. Czy to ustawienie oznacza, że jest wyłączony?

Dodam, że mój zestaw dopełnia Okuma Altera Casting 1,95 m 20-50 g. Ta wędka, polecana wcześniej w tym temacie przez jednego kolegę , również zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Leciutki i sztywny kijek o głębokim ugięciu. Nie czuć po niej taniości, a kosztowała jedynie 125 zł.


Tak, 0 oznacza najniższa siłe działania hamulca. Przestawienie w kierunku napisu „more” zwiększa siłe.
  • Alexspin lubi to

#316 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 19 styczeń 2020 - 17:36

Tak, 0 oznacza najniższa siłe działania hamulca. Przestawienie w kierunku napisu „more” zwiększa siłe.

Dziękuję :)



#317 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 03 maj 2020 - 15:12

No, w końcu połowiłem Spartacusem. Było to moje pierwsze łowienie "na pazur". Trochę się stresowałem jak to będzie z tymi brodami, odstrzałami czy odległością rzutów. Jak się okazało, bezzasadnie. Nie było żadnych problemów, łowiło się bardzo przyjemnie, pomijając braki w technice (muszę poprawić zacinanie i wybieranie luzu przy jerkowaniu). Łowiłem na jerki od 20 do 50 gr. Uzbrojony spinning leżał bezczynnie. Ryby też dopisały, trafiło się kilka szczupaczków pod 60 cm i kilka mniejszych. Ogólnie, jeśli chodzi o Spartacusa to myślę, że nie ma wstydu przed Ryśkiem :) i spokojnie można polecać ten kołowrotek do pierwszego zestawu castingowego. Kijek też świetnie się spisał.

 

Załączone pliki



#318 OFFLINE   Janir

Janir

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 04 maj 2020 - 13:11

Jaką pletke tam zapodałeś do tego spartacusa ? 



#319 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 04 maj 2020 - 14:12

To jest KK Mega8 25lb. Weszło ok 120 m.



#320 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 14 maj 2020 - 14:45

Szukam czegoś pod jerki, gumy i jakieś małe wahadłówki. Waga przynęt tak od 15-20 do 50g. Do takiego zastosowania lepszy będzie kastking royal legend czy Spartacus plus?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Nales edytował ten post 14 maj 2020 - 14:56





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych