Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Troć - jaki blank?

blank troć

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 17 listopad 2008 - 11:04

Znam kilka osób które łowi już tym konkretnym modelem, niestety nie są z forum i nie napiszą ci o wrażeniach...


Moim zdaniem ten blank jest świetny do naszego łowienia troci czy łososi, mocny ale nie kołkowaty, pięknie pracuje i ma moc wystarczającą nawet na letnie ryby z Parsęty. Przy tym jest dość lekki. Spokojnie obsłuży wszystkie stosowane u nas przynęty trociowe i nie siadzie pod woblerem postawionym w nurcie.

Niestety tyle moich spostrzeżeń na sucho i od osób które użytkują, niestety sam nie miałem okazji połowić nim do tej pory.

Pozdr



#22 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 18 listopad 2008 - 16:14

Dzięki Panowie za odzew. Co prawda niewiele informacji zdołałem zebrać na temat tego blanku ale zdecyduję się chyba na niego.

#23 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 18 listopad 2008 - 16:29

Myślę, że będziesz zadowolony z tego wyboru, to naprawdę świetny blank do naszego rzecznego trociowania, mimo że ,jak widać po odzewie, niezbyt popularny raczej wśród użytkowników forum.

Pozdr

#24 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 16:34

Myślę, że będziesz zadowolony z tego wyboru, to naprawdę świetny blank do naszego rzecznego trociowania, mimo że ,jak widać po odzewie, niezbyt popularny raczej wśród użytkowników forum.

Pozdr



Witam,

@danielXR - nie jest popularny bo lapia na dluzsze modele :D

Pozdrawiam,

Bujo

#25 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 18 listopad 2008 - 17:01

Ja bym dodał że nie tylko na dłuższe , ale i na krótsze , tej długości ale innych producentów, niektórzy na mocniejsze, niektórzy na słabsze, na szybsze jak i wolniejsze, ogólnie mimo że podobne to jednak inne skoro na tego akurat nie Myślę jednak że długość 9' to nie jest akurat jakiś wyjątek nad wodą wśród wędek trociowych -spychający je w niepopularność z powodu zbyt małej długości Nawet jak kilka osób zaraz powie że woli 3 metry grafitowego szczęścia w ręku .... :D

Pozdr

#26 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 18 listopad 2008 - 17:07

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego blanku. Pablom napisał, że poradzi sobie z wszystkimi przynętami stosowanymi u nas na troć ale czy da sobie rade z wobkami typu Salmo whitefish 13DR ? Oczywiście chodzi mi o rzekę i nie koniecznie trocie.

#27 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 listopad 2008 - 17:07

... tym bardziej ze wiele fabrycznych wedek 3m ze wzgledu na przedluzenie dolnika w celu odpowiedniego zbalansowania wedki ma bardzo zblizona dlugosc robocza od dobrze zrobionego patyka na blanku 2,7...

#28 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 listopad 2008 - 17:10

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego blanku. Pablom napisał, że poradzi sobie z wszystkimi przynętami stosowanymi u nas na troć ale czy da sobie rade z wobkami typu Salmo whitefish 13DR ? Oczywiście chodzi mi o rzekę i nie koniecznie trocie.


Że tak kolokwialnie powiem - z palcem w d.... B)

#29 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 17:25

Ja bym dodał że nie tylko na dłuższe , ale i na krótsze , tej długości ale innych producentów, niektórzy na mocniejsze, niektórzy na słabsze, na szybsze jak i wolniejsze, ogólnie mimo że podobne to jednak inne skoro na tego akurat nie Myślę jednak że długość 9' to nie jest akurat jakiś wyjątek nad wodą wśród wędek trociowych -spychający je w niepopularność z powodu zbyt małej długości Nawet jak kilka osób zaraz powie że woli 3 metry grafitowego szczęścia w ręku .... :D

Pozdr


Witam,

Chodzilo mi o CD Blue Rapid.

Bujo


#30 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 18 listopad 2008 - 17:27

W takim razie ten kijek na bank dołączy do mojego lżejszego CD-ka :D

#31 OFFLINE   AdamP

AdamP

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria

Napisano 19 listopad 2008 - 16:04

Witam, jak na razie mam nie uzbrojony blank, ale już widzę że będzie to strzał w dziesiątkę jeżeli chodzi o trocie. Co prawda mój posiada długości 3,05 ale oglądałem 2,75 i jest jeszcze bardziej potężny. Jednakże mam pewne obawy co do jego wytrzymałości na urazy (z racji dosyć cienkiej ścianki i wysokiego modułu) ale cóż to się okaże w praniu.
pozdr.

#32 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 29 listopad 2009 - 16:22

Witam wielce szanownych
Czy ktoś z Was użytkuje może w celach trociowych kij na blanku ISA1266F? Chętnie przyjmę wszelkie uwagi i opinie praktyczne, względnie sugestie czegoś innego - a nie krótszego, niż 3m - w celach rzeczno-trociowych.
Pzdr,
Fatso



#33 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 02 grudzień 2009 - 22:01

Witaj !
Przełowiłem tym kijem cały poprzedni trociowy sezon - wg. mnie to będzie bardzo dobry wybór, szczególnie jeżeli lubisz łowić plecionką. Łowiłem nim na Drwęcy, Redze i Parsęcie - na tego typu rzekach daje duże możliwości, ze wzgledu na swoją długość - szczególnie przy dużej wodzie lub nawisach lodowych. Największym plusem tego kija jest dobre trzymanie ryby - nie zaliczyłem na nim żadnego spadu, dodatkowo pięknie męczy rybę w czasie holu - dzięki głębokiemu, progresywnemu ugięciu. Pomimo tego zachowujesz nad rybą pełną kontrolę - w jego dolniku drzemie potężna moc.....Połowisz nim wszystkimi trociowymi przynętami, poczynając od 7 cm wobków, poprzez obrotówki aż do najcięższych karlinek. Reasumując - jest to porządne, użytkowe wędzisko do ciężkiej trociowej roboty, w jeszcze przyzwoitej cenie. Jedyną wadą tego blanku jest dosyć duża waga - ale coś za coś - jego ścianki to kawał porządnego mięsa bez oszczędzania na graficie - dzięki temu nie drżysz gdy przy wyrzucie lub zacięciu pojedziesz po gałązkach...Mój egzemplarz zbroił Romek Pietrzak - w dwustopkowe Alconity, na szczycie SIC. Ja do niego zakładam Twin Powera w rozmiarze 4000, który dobrze wyważa cały zestaw, niezły też będzie Slammer 360.
Alterntywą dla Batsona będzie Talon 100MHXF2 Explorer lub droższy VI+ - trochę krótszy i znacznie lżejszy ale o tak samo wysokich właściwościach użytkowych. Talonem uwielbiam łowić latem, jest bardziej poręczny, mniej męczy rekę - on też będzie świetnym wyborem. Uf, ale się rozpisałem.... :huh:
Pozdr. :D



#34 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 03 grudzień 2009 - 07:31

Dzięki za odpowiedź!
Ewidentnie wielkie umysły myślą podobnie B)

Pierwotnie zamierzałem kupić jakiś długi i mocny kij na początek sezonu i coś krótszego na ciąg jego dalszy.

Po namyśle doszedłem jednak do wniosku, że w sumie niewiele jeżdżąc na trocie, potrzebuję tak naprawdę jednego kija ok. 3m. No i właśnie na Talonie 100MHXF2 w Explorerze stanęło.

A a propos tego z kolei blanku ... czym użytkowo różni się od niego 100MHXF2, ale VI+? Powiedziano mi, że niczym :wacko:

Pozdrawiam,
Fatso

#35 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 03 grudzień 2009 - 09:30

witaj
widziałem obydwa kijki nad Wisła u kolegów z Sochaczewa,ubrane w alconity, Explorer jest Cięższy od VI+,na rzecz Explorera u jednego z kolegów przemowiła cena,bo poza róznica w wadze i cenie,uzytkowo sa prawie bliźniacze :D
poza machnieciem 3 razy ,niemiałem wiekszej stycznosci :(

#36 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 03 grudzień 2009 - 09:48

Ja Explorera już mam, ale jest jeszcze dziewiczy i mógłbym go zamienić na VI+, gdyby okazało się, że zdecydowanie warto te 150 złociszy dołożyć. Z tym, że jak oglądałem oba, to różnicy między nimi (poza kolorem i ceną) nie widziałem i nie czułem. Poza tym rzadkie jeżdżenie na trocie uzasadnia ograniczenie wydatków z tym związanych (i zwiększenie ich na inne kije i kolowrotki :lol: ).
Pzdr,
Fatso

#37 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 03 grudzień 2009 - 12:52

fatso ja mam podejscie,ze lepiej wydać kase na tańszy dobry kij i reszte kasy miec na kilka wyjazdów trociowych,niż wydac worek kasy na kij i pojechać 1 raz.

#38 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 grudzień 2009 - 14:37

Mało mam doświadczenia w tej kwestii. Miałem się nie wypowiadać ale......
W tym sezonie udało mi się złowić trzy srebrzyste trocie 61, 67, 70 cm. W żadnym przypadku, nie miałem właściwie dobranego wędziska.


Wnioski jakie wysnułem, na osobisty użytek, są takie:
- wędzisko w długości 2,75- 3,00m
- grube ścianki blanku
- rękojeść, która już swoją długością, dobrze wyważa wędkę
- ugięcie wędki pod rybą głębokie: semiparabola lub nawet parabola.

Na najbliższe wyjazdy trociowe zabiorę na pewno dwa wędziska. Będzie to:
- szkocka Daiwa Whisker 3,05 o c.w. 10-60g i mocy .....nie wiem jakiej :lol: ale wystarczającej
- Lamiglas CertyfiedPro X89MTS, do lżejszych łowów woblerem bądź obrotówką.

Te wędziska pozwolą, jak sądzę dostosować się do każdych zastanych nad wodą warunków.


PS.

Nad Dunajcem, miałem możność pomachania ISĄ, naszego kolegi @Mifka.
Gdybym miał tą wędkę, pozostałe wyżej wymienione, chyba szybko pokryłby kurz niepamięci

#39 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 grudzień 2009 - 15:26

:blush:Embarassed popper a ja sie dowiedzialem od pewnego kolegi ze moj kij to niby za mocny jest


co nie zmienia faktu ze i tak go nie zmienie bo nie dosc ze go cholernie lubie to jeszcze mi bardzo lezy i dziala tak jak chce :mellow:


PS. nic nie stoi na przeszkodzie zebys zamiast kolejnej pstragowki zazbroil sobie ISa904 :mellow:

#40 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 grudzień 2009 - 15:27

Na osiemdzisiątkę może i za mocny ale na spotkanie z metrówką, jak znalazł :mellow:





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, troć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych