Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator wielozadaniowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 21 październik 2017 - 21:43

Doyo All Terrain II - produkt Koreański. W standardzie płytka i głęboka szpula. Startuje od 2g +2' Easy Shiner, komfortowo do Westina Shad Teez 22cm +10g ołowiu. Nie znajdziesz lepszego obsługującego swobodnie takie spektrum.

HA HA HAH
Dobre

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

#22 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 październik 2017 - 21:49

Zapraszam na macanko jeśli nie wierzysz. Jeśli po prostu masz zamiar szydzić bo nie wiesz, zbastuj. Oszczędzisz sobie wyjścia na pajaca ;) Maszynu wymiata jak szatan :D


  • darek1 lubi to

#23 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 październik 2017 - 08:41

Doyo All Terrain II - produkt Koreański. W standardzie płytka i głęboka szpula. Startuje od 2g +2' Easy Shiner, komfortowo do Westina Shad Teez 22cm +10g ołowiu. Nie znajdziesz lepszego obsługującego swobodnie takie spektrum.

Wrzuć kolego jakiegoś linka.Pierwszy raz od niepamiętnych czasów zdarzyło mi się że internety milczą na jakiś temat a bym poczytał co to za cudo.


  • Mulat lubi to

#24 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 październik 2017 - 09:20

To przekładanie wędki
Eh
Przekracza moje zrozumienie

To może kilka słów a'propos przekładania.

 

Otóż zasada ta faktycznie wywodzi się z czasów ciężkich wędzisk i ciężkich multiplikatorow stosowanych do połowu dużych ryb.Produkowano wyłącznie RH nawet tego oczywiście nie opisujac co zmusiło mnie do takich właśnie początków multiplikatorowania (Daiwa)

Rzut prawą ręką i ściąganie, hol lewą równoważyly ich obciążenie, pozwalały na uniknięcie zmęczenia.

Pomyślicie może , że to problem wydumany, i ja tak myślałem do czasu wyjazdu nad rzekę Kalix i parodobowej pogoni za lososiami.Ogromna rzeka, silny nurt, obecność wielkich ryb spowodowaly, że za poradą miejscowych wędkarzy uzbroiłem się w sklepie w 330 cm wędzisko o dużej mocy, przymocowałem swój największy  -już sprytnie :unsure: -wybrany LH multiplikator (Ambass seri 5501 c3), nawinąłem na niego plecionkę strasznie grubą i przez całą prawie dobę (w nocy jasno ) posyłałem w nurt 40-60 gramowe blachy.Było to kilkanaście lat temu, fotografie jeszcze analogowe, tak więc dokumentacja niepełna :(

Po 2 dobach miałem dość, prawica obolała, prawy nadgarstek opuchniety - wtedy wlasnie patrząc na "przekładających" skandynawów pomyślałem, ze coś w tym jest, że warto weryfikować utarte opinie.

Czasy jednak się zmienily, casting jest wykorzystywany także do leciutkiego lowienia i w tym przypadku modele LH są ułatwieniem szczególnie dla wędkarzy posługujących się także kołowrotkiem stałoszpulowym.

Tak więc znając genezą tego przekładańca -polecam uwagi kolegi Peresady- łatwiej to przyzwyczajenie zrozumiemy - tradycje castingowe w Polsce są doprawdy dość mlode... ;)


  • Little Wing lubi to

#25 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 22 październik 2017 - 10:13

Zapraszam na macanko jeśli nie wierzysz. Jeśli po prostu masz zamiar szydzić bo nie wiesz, zbastuj. Oszczędzisz sobie wyjścia na pajaca ;) Maszynu wymiata jak szatan :D

Ups, przepraszam za moje pajacowanie.
Źle mnie zrozumiałeś,po prostu ciężko w to uwierzyć.
Nie miałem okazji porzucać w/w multikiem, ale w mojej karierze przewinęło się troszkę maszynek także ciężko mi pojąć jak multik może rzucać 2 gramy i zarazem 80 gram Żadne łożyska przeznaczone do UL(2g.)nie wytrzymają takiego przeciążenia.
Z dwoma gramami radzą sobie naprawede nie liczne multiki no i oczywiście z odpowiednim kijem i umiejętnościami, ale to jest tylko moje skromne zdanie i może jeszcze mało widziałem w swoim życiu.


Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

#26 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 październik 2017 - 16:22

Ups, przepraszam za moje pajacowanie.
Źle mnie zrozumiałeś,po prostu ciężko w to uwierzyć.
Nie miałem okazji porzucać w/w multikiem, ale w mojej karierze przewinęło się troszkę maszynek także ciężko mi pojąć jak multik może rzucać 2 gramy i zarazem 80 gram Żadne łożyska przeznaczone do UL(2g.)nie wytrzymają takiego przeciążenia.
Z dwoma gramami radzą sobie naprawede nie liczne multiki no i oczywiście z odpowiednim kijem i umiejętnościami, ale to jest tylko moje skromne zdanie i może jeszcze mało widziałem w swoim życiu.


Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Jak wspomniałem, zapraszam na macanko - jest taki wątek. Z chęcią zaprezentuję co to ustrojstwo potrafi ;) 

Trafiłem go w jednym sklepie w Korei w 2015. Link do stronki producenta:

http://m.doyofishing...ods/view?no=177

Jak się trochę ogarnę, skrobnę o nim coś więcej ;)



#27 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1877 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 22 październik 2017 - 17:43

@ManieQ zgódź się na tête-à-tête. Bo nie wiem, czy moje inwestycje nie były psu w d... :D 


  • minecjusz, didi i ManieQ lubią to

#28 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 sierpień 2019 - 12:56

Złotą łopatkę dla mnie poproszę,to na początek.

A w temacie-czy coś się wyjaśniło,czy było macanko,testowanie?Z ciekawości pytam,czy już Calcutty,KTF-y i inne wydumki na giełdę wystawiać?

Trochę czasu już minęło,może coś nowego?


  • PETEREK i HaDe lubią to

#29 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2019 - 17:50

Mi taką gramature ogarnia steez A TW bez najmniejszych problemów

#30 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 29 sierpień 2019 - 18:34

Steez 2gr? Hmm bez najmniejszych problemów? Ciekawe żeczy. 80g to się zgodzę, bez najmniejszych problemów będzie ciągał gumy z tym że przez pierwsze 10 wypadów a potem nie będzie chodził jak traktor?
  • HaDe lubi to

#31 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2019 - 19:41

W temacie głównym chodziło o zakres 5-60 i ten steez a robi. Użytkuje od 3 sezonów a ja raczej dużo czasu spędzam nad wodą i wiem co mówię. Gum 80g nie targam bo to nie moje klimaty ale islida 185 ogarnia. Jeżeli chodzi o dolny zakres to z odpowiednim kijem 2g + kajtek da się rzucić tylko to nie jest młynek do tego stworzony ale już 5+ i jedzie bez najmniejszych problemów

#32 OFFLINE   Xbrattt

Xbrattt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁobżenica
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Cebrat

Napisano 18 luty 2021 - 00:18

Witam. Szukam pomocy z castingiem. Szukam multiplikatora który startuje od 5g do około 50g. Proszę o pomoc i może o jakieś oferty tutaj.

#33 ONLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 18 luty 2021 - 08:42

... trochę za duży rozrzut Kolega podał. Dolna granica to łowienie na lekko, górny zakres to już średnio-ciężej. Są wątki odpowiednie do poczytania o łowieniu na lekko i nieco ciężej. Polecam zapoznać się z nimi, może coś się rozjaśni. Tutaj ofert Kolega nie dostanie. Giełda w nieco innym miejscu.


  • Friko, HaDe i S.N. lubią to

#34 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów

Napisano 18 luty 2021 - 13:55

Te 5g to masy łącznej czy np główka 5g+ gumka 2"

#35 OFFLINE   Xbrattt

Xbrattt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁobżenica
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Cebrat

Napisano 18 luty 2021 - 14:02

Łączna myślę 7g do góry. Myślę o czymś takim
Daiwa tatula 100hsl jest opis na stronie że startuje od 7 do 50g
Shimano slx 151hg ktoś mi napisał że też startuje od 7g do 50g
Plecionkę będę miał od 0.14 do 0.16 większej nie potrzebuje.
Taka wystarczyła na zwykłym spiningu.

#36 OFFLINE   Xbrattt

Xbrattt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁobżenica
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Cebrat

Napisano 18 luty 2021 - 17:20

Czy mógłby ktoś opisać dokładnie te multiplikatory jak to jest z nimi i ich praca ?

#37 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 18 luty 2021 - 23:53

O Tatuli masz cały temat także myślę że znajdziesz odpowiedzi



#38 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 luty 2021 - 11:57

O Tatuli masz cały temat także myślę że znajdziesz odpowiedzi

Odpowiedż jest dość prosta-założenie jest trochę bez sensu ;) .Znajdą się multiki ogarniające takie gramatury."W ramach" Tatuli chociażby,jeśli mówimy o zakresie 7-50gr. skupionej masy.Ogarnie to zwykła CT TYPE R(czerwona) ogarnie Tatula SV(dołem nawet niżej).7gr.skupionej masy to ogarnie od biedy nawet budżetowo Revo X ale jaki kij ogarnie zakres 5-50?Ja nie znam takiego kija ;) .Dalej,nawet gdyby był taki kij to co z linkami używanymi w dolnym i górnym zakresie?Jeden multik latający między kilkoma kijami,przewijanie linek-dla mnie męczarnia(aczkolwiek nie mam problemu z tym że ktoś chce tak robić.)Chyba że multiki mają być dwa czy trzy,wtedy ok :) .


  • BOB i Xbrattt lubią to

#39 OFFLINE   Xbrattt

Xbrattt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁobżenica
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Cebrat

Napisano 21 luty 2021 - 13:41

Szczerze nie interesują mnie za bardzo okonie. Zazwyczaj łapie na obrotówki rozmiar 4-5 one mają około 12g a nawet więcej. Wędkę mam 15-50g ponieważ zakładam również przynęty 40g i myślę że to był taki w miarę optymalny wybór. Teraz szukam multika. Wybór multika już nie jest tak prosty jak wybór kija. I czy w slx nie będzie miał problemu z obsługą takiej gramatury. Zależało by mi też na tym aby obsłużył około 7g. Plecionka na nasze polskie zbiorniki wodne w zupełności wystarczy mi 0.14 a z tego co tutaj czytałem zazwyczaj każdy używa grubszej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych