Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Transport łodzi - zabezpieczenie przed uszkodzeniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 15:47

Koledzy czym mocujecie łódkę do przyczepki, żeby nie skakała podczas transportu? Kupiłem przyczepkę podłodziową Neptun Navy, w miejscach styku z przyczepką kładę grubą na 15 cm gąbkę, łódź (plastik Texas 270) mocuję linkami na sztywno, zaliczyłem 6 wyjazdów i już 2 razy łatałem dziurę w kilu, ostatnio wstawiłem tam dla wzmocnienia 20 cm kawał blachy 3 mm, ale boję się żeby cały nie wskoczył do środka. ;) Przed wyruszeniem w trasę wszystko sprawdzam i nie widzę opcji, żeby coś się mogło poluzować, ale polskie drogi brutalnie to weryfikują.



#2 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 15:54

Pasy ,pasy i tylko pasy oraz odpowiednie przystowoswanie - ustawienie rolek przyczepki pod dana lajbe .Ma równo przylegać do rolek- płoz ,nie moze sama podskakiwać na nierównościach .

 

Zrób zdjęcia zestawu zwłaszcza styku przyczepy z dnem lodzi to bedzie mozna bardziej coś doradzić 



#3 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 30 wrzesień 2017 - 16:11

PASY !!!  i PŁOZY !!! w kombinacji z ROLKAMI kilowymi  ;)  :), oraz ich dokładne ustawienie pod łódkę !!!


Użytkownik miramar69 edytował ten post 30 wrzesień 2017 - 16:12

  • Karol Krause lubi to

#4 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 30 wrzesień 2017 - 16:21

464969777_6_644x461_nowa-przyczepa-podlocoś w tym stylu


  • Piotrek Milupa lubi to

#5 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 16:49

Będę musiał pomyśleć nad tymi płozami. Wstawię zdjęcia po weekendzie, może te rolki mam źle poustawianie przez co jest za duży nacisk na rolkę, która robi mi dziurę.



#6 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 20:46

przyczepka bez teleskopów i resorów na polskie drogi to jest miazga dla łódki nic ci nie pomoze chyba ze jazda 40km/h


  • Robert Crocker lubi to

#7 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 30 wrzesień 2017 - 21:29

Plozy,amortyzatory i resory.Przejechalem juz ze 100tys. tak z roznymi lodkami i nigdy nie bylo problemu.



#8 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 01 październik 2017 - 10:23

przyczepka bez teleskopów i resorów na polskie drogi to jest miazga dla łódki nic ci nie pomoze chyba ze jazda 40km/h

"Bzdura na resorach" :)

Przejechałem kilkadziesiąt tyś km z łódkami na przyczepkach z osią skrętną i nic, ale to nic się nie stało. 
Rzecz jasna z resorami i amortyzatorami jest lepiej ale przede wszystkim chodzi o to o czym powiedział Mariusz. 

Dokładne dopasowanie łódki do przyczepy nie zrobi jej krzywdy. Płozy dają najwięcej bo łódka jest podparta na dużej płaszczyźnie. Najgorsze jest podparcie punktowe, szczególnie jeśli łódka jest lekka, a co z reguły za tym idzie delikatna ( mało materiału ) . 
Do łodzi ważącej 300+ w zupełności wystarczy oś skrętna, nie skacze na byle dziurce. 



#9 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 01 październik 2017 - 11:23

Tylko rolki na środku i płozy po bokach.

Mam branderupa i nic mi nie skacze.(kupiona na forum, płozy oryginalne)

Łódka przypierdzielona pasami aż miło.


  • cabage lubi to

#10 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 01 październik 2017 - 11:25

Resorowanie wskazane ,mniej skakania  przyczepki po nierównościach i  zawwsze amortyzacja styku lodzi z przyczepka 

dla mnie istotne sa ;

1-płozy -to podstawa stabilnosci i ochrona przed uszkodzeniem -tak jak pisze Kamil i reszta - ciężar rozklada sie na dużej płaszczyźnie 

2-odpowiednie rolki -podstawa odpowiednio wyregulowane

3-pasy -nie jakieś tam linki -podstawa odpowiednio naciągnięte  

 

4-i na koncu mniej ważna ale wskazana amortyzacja zawieszenia przyczepki .



#11 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 01 październik 2017 - 11:55

Wszyscy psioczą na oś skrętną, a kto sobie zamontował do niej amortyzatory? Carvanjngowcy tak robią i nie narzekają. W samochodzie mam oś skrętną z amorami i jakoś wszystko jest ok, nie odczuwam różnicy w stosunku do auta sprężyna + amortyzator.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
  • szczupak1 lubi to

#12 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 październik 2017 - 22:00

Z tymi resorami to też tak nie do końca... Jeśli resor dopasowany jest pod cięższą łódź, to co z tego że mamy resor jak będziemy się czuli jak byśmy jechali na kwadratowych kołach. Za twarde resory do za lekkiej łódki też niczego nie dadzą. Również zgadzam się z kolegami, oś skrętna - płozy po bokach a na środku rolki i dociągnąć pasami ile się da... Nie ma prawa się nic stać nawet przy nieprzepisowej prędkości 100-120 km/h :P :)


Użytkownik cabage edytował ten post 01 październik 2017 - 22:00

  • kotwitz i M a r a s lubią to

#13 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 01 październik 2017 - 22:30

Koledzy czym mocujecie łódkę do przyczepki, żeby nie skakała podczas transportu? Kupiłem przyczepkę podłodziową Neptun Navy, w miejscach styku z przyczepką kładę grubą na 15 cm gąbkę, łódź (plastik Texas 270) mocuję linkami na sztywno, zaliczyłem 6 wyjazdów i już 2 razy łatałem dziurę w kilu, ostatnio wstawiłem tam dla wzmocnienia 20 cm kawał blachy 3 mm, ale boję się żeby cały nie wskoczył do środka. ;) Przed wyruszeniem w trasę wszystko sprawdzam i nie widzę opcji, żeby coś się mogło poluzować, ale polskie drogi brutalnie to weryfikują.

Tak wygląda moja Neptun Navy przystosowana do wożenia Foxa. Nie ma żadnych roblemów , trzeci sezon eksploatacji.

Załączone pliki


Użytkownik piernik edytował ten post 01 październik 2017 - 22:32


#14 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 09 październik 2017 - 19:23

Ja przy swojej przyczepie mam tylko resory (taką kupiłem), które to pochodzą od malucha. Widać że były też amortyzatory, bo są mocowania ale poprzedni właściciel musiał je zdemontować. Resory są tak odpowiednio dobrane do ciężaru łodzi z silnikiem i rupieciami (około 250kg), że cały zestaw fajnie się buja na nierównościach - nie podskakuje. Silnik jeździ zamocowany na pawęży, bo w samochodzie bardziej wali na wertepach. Kolega natomiast ma oś skrętną i całość podskakuje, aż unosi się nad jezdnią. Silnik wozi w aucie (tośka 9,9) i klnie za każdym razem jak trzeba go wytargać i powiesić. Oś skrętna musi być dobrana do ciężaru łodzi, a jak łódka mała i lekka to będzie skakać. 



#15 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 09 październik 2017 - 19:42

Należy wspomnieć także o drobnostce jaką jest ciśnienie w kołach przyczepki. Przy niewielkich obciążeniach nie ma potrzeby pakować 2,2-2,5bar jak w samochodzie. Zawsze wspomoże na drobnych nierównościach


  • SID lubi to

#16 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 09 październik 2017 - 20:14

Należy wspomnieć także o drobnostce jaką jest ciśnienie w kołach przyczepki. Przy niewielkich obciążeniach nie ma potrzeby pakować 2,2-2,5bar jak w samochodzie. Zawsze wspomoże na drobnych nierównościach

 

To nie drobnostka, bardzo dużo daje.

Ja miałem ustawione na 1.5 bara i było dobrze.


  • SID lubi to

#17 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 19 listopad 2017 - 22:26

Potwierdzam, zejście nawet na 1,2 bara i o łódź się nie martwię. ;)
  • szczupak1 lubi to

#18 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 20 listopad 2017 - 00:53

Ja mam 1.2. Łódka z silnikiem waży 100kg i nic nie skacze. Mam specjalne opony do przyczepki takie grube nie wiem co to ale są super.

Użytkownik szczupak1 edytował ten post 20 listopad 2017 - 00:54

  • SID lubi to

#19 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 11:09

Kupiłem profil ocynk 40x60, do tego cybanty, zrobi się cieplej, to będę robił płozy, co kładziecie na metal? Myślałem o karimacie lub rurze z pcv i na to gąbka.



#20 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 19 marzec 2018 - 11:48

Żadna gąbka.
Płozy mogą być metalowe ale przykręć element z drewna obitego jakąś wykładziną dywanową najlepiej samochodowa.
  • Bartek85 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych