Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Tsuri


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   tomad

tomad

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 17 listopad 2017 - 23:46

Tak - na przyszły sezon :). Na pewno zwiększy się liczba modeli w serii Emotion i postaramy się przygotować nową serię.


Czy jakieś modele w wersji „cast”, planujecie również wprowadzić ?

#42 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 listopad 2017 - 10:01

Czy jakieś modele w wersji „cast”, planujecie również wprowadzić ?

Plany są ale czy w 2018 już będzie to nie jestem pewien.

 

Na razie filmik z Tsuri Emotion 4 lb na okoniach, ze szczupaczkowym przyłowem :).

 


  • damien79, kryss i rav_id lubią to

#43 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 25 listopad 2017 - 07:56

Uzywa ktos z kolegow moze kija z serii Emotion o mocy 10 lb i długości 2,18 m ?

Potrzeba mi uzupełnić tsuri o mocy 4 lb

Waham sie miedzy 8 lb do 10 gram a 10 lb do 15 gram.

Potrzeba mi kija do główek 5-7-9 gram + ES 2 cale oraz ES 3 cale do tego obroty nr 2 i wirujacy ogonek do 8 gram.
  • Tom.C. lubi to

#44 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 25 listopad 2017 - 08:56

Uzywa ktos z kolegow moze kija z serii Emotion o mocy 10 lb i długości 2,18 m ?

Potrzeba mi uzupełnić tsuri o mocy 4 lb

Waham sie miedzy 8 lb do 10 gram a 10 lb do 15 gram.

Potrzeba mi kija do główek 5-7-9 gram + ES 2 cale oraz ES 3 cale do tego obroty nr 2 i wirujacy ogonek do 8 gram.

Napisz proszę jak zachowuje się ten kijek do 4lb,przy jakim c.w. widać opad,jakie wirówki i wobki ogarnie,a góra ile da radę pociągnąć?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#45 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 25 listopad 2017 - 08:59

W poniedziałek jade na testy to napisze👍

#46 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 25 listopad 2017 - 09:01

W poniedziałek jade na testy to napisze

To czekam z niecierpliwoscia!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#47 OFFLINE   Tom.C.

Tom.C.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 25 listopad 2017 - 16:25

Uzywa ktos z kolegow moze kija z serii Emotion o mocy 10 lb i długości 2,18 m ?

Potrzeba mi uzupełnić tsuri o mocy 4 lb

Waham sie miedzy 8 lb do 10 gram a 10 lb do 15 gram.

Potrzeba mi kija do główek 5-7-9 gram + ES 2 cale oraz ES 3 cale do tego obroty nr 2 i wirujacy ogonek do 8 gram.

Jeśli łowisz na wodzie stojącej to spokojnie ogarniesz te wymagania co pisałeś 722-8 a jeśli na rzekę to myślę że ten grubszy do 15gram

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

#48 OFFLINE   Tom.C.

Tom.C.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 25 listopad 2017 - 16:30

Jeśli łowisz na wodzie stojącej to spokojnie ogarniesz te wymagania co pisałeś 722-8 a jeśli na rzekę to myślę że ten grubszy do 15gram

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Używam go właśnie w takim przedziale jak opisałeś on jest od 1,5grama do 10 ale jakbyś musiał to i 12gram z gumą 3'' ale to już nie będzie wygodne łowienie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

#49 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 14 grudzień 2017 - 08:35

@woblery le Ty wolisz dołożyć do Phenixa lub Mhx. Ok.
Wolisz jak napisałeś Dragona ...też ok.
A teraz sprawdź, spróbuj dowiedzieć się ile kosztują blanki z serii HM. Ceny sklepowe ponad Mhxy i Phenixy.
Wiele osób wie na forum ile naprawdę te blanki koszują....i to jest dopiero masakra.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 14 grudzień 2017 - 08:36

  • yffea lubi to

#50 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 grudzień 2017 - 11:24

@woblery le Ty wolisz dołożyć do Phenixa lub Mhx. Ok.
Wolisz jak napisałeś Dragona ...też ok.
A teraz sprawdź, spróbuj dowiedzieć się ile kosztują blanki z serii HM. Ceny sklepowe ponad Mhxy i Phenixy.
Wiele osób wie na forum ile naprawdę te blanki koszują....i to jest dopiero masakra.

 

Oczywiście, że dobrej jakości wędki seryjne, zbudowane na dobrych komponentach nie muszą być takie drogie jak dotychczas widzieliśmy w sklepach.

Oczywiste też, że dobre wędki seryjne, dobrze zrobione, na dobrych komponentach powinny być tańsze niż podobnej jakości wykonane w pracowniach. 

W przypadku marki Tsuri wiem, że każda seria to co najmniej kilkaset godzin testów nad wodą!


  • kryss lubi to

#51 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 14 grudzień 2017 - 16:02

Tak na szybko - pierwsze wrażenie po wyciągnięciu patyka Emotion 722-6, którego stałem się (szczęśliwym? - to się okaże) posiadaczem.

 

Pokrowiec jak za wędkę za trzy stówy spoko - ładny, neoprenowy, brak paragonu. Hmmm.... może gdzieś jest w pokrowcu? Nie znalazłem. Whatever.

Wędka ma(miała?) być pod okonie łowione głównie kajtkami 2 i 3 cale na główkach 2,5-4g więc opis 0,5-7g wydawał mi się optymalny, tym bardziej że to najlżejszy kij z tej długości a niższy moduł znamionował w moim rozumowaniu wędkę nie extremalnie szybką. Ot, taką okoniówkę z dość spolegliwym szczytem, ładnym ugięciem i czułą. Target odrzańskich okoni to raczej przedział do 30cm, bo takie ryby łowi się zdecydowanie najczęściej a pod cięższe i silniejsze ryby mam Avida.

Co do ugięcia i czułości - nie mam wstępnie zastrzeżeń, ale kij jest strasznie szybki. Kosa, którą raczej widziałbym pod woblery i obrotówki niż jigowanie małymi gumami.

Uczciwie powtarzam - nie miałem jeszcze jej nad wodą - test w sobotę, ale pomyślałem że taka opinia w przedświątecznym szale zakupów komuś może podjąć decyzję...

Materiał porównawczy: MajorCraft FCS722-6, Microflex 2,30 1-7. Od Majora szybsza w szczycie, od Microflexa znacznie szybsza i wydaje się znacznie czulsza.

 

Co do wyglądu, jakości i estetyki. Jak za kija za te pieniądze - bez uwag.


Użytkownik DanekM edytował ten post 14 grudzień 2017 - 16:03

  • Bunia lubi to

#52 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 14 grudzień 2017 - 16:24

Powiem tak... mam ten sam kij 722 -2 o mocy 6 lb... zalezy co kto lubi. Ja sprzedalem microflexa bo czucie na nim slabe za to ten tsuri jest o tyle fajny ze jest szybki w prowadzeniu przynęty a pod ryba od razu pracuje. Nad woda na pierwszej rybie zmienisz zdanie👍
  • DanekM i yffea lubią to

#53 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 15 grudzień 2017 - 08:32

Tak na szybko - pierwsze wrażenie po wyciągnięciu patyka Emotion 722-6, którego stałem się (szczęśliwym? - to się okaże) posiadaczem.

 

Pokrowiec jak za wędkę za trzy stówy spoko - ładny, neoprenowy, brak paragonu. Hmmm.... może gdzieś jest w pokrowcu? Nie znalazłem. Whatever.

Wędka ma(miała?) być pod okonie łowione głównie kajtkami 2 i 3 cale na główkach 2,5-4g więc opis 0,5-7g wydawał mi się optymalny, tym bardziej że to najlżejszy kij z tej długości a niższy moduł znamionował w moim rozumowaniu wędkę nie extremalnie szybką. Ot, taką okoniówkę z dość spolegliwym szczytem, ładnym ugięciem i czułą. Target odrzańskich okoni to raczej przedział do 30cm, bo takie ryby łowi się zdecydowanie najczęściej a pod cięższe i silniejsze ryby mam Avida.

Co do ugięcia i czułości - nie mam wstępnie zastrzeżeń, ale kij jest strasznie szybki. Kosa, którą raczej widziałbym pod woblery i obrotówki niż jigowanie małymi gumami.

Uczciwie powtarzam - nie miałem jeszcze jej nad wodą - test w sobotę, ale pomyślałem że taka opinia w przedświątecznym szale zakupów komuś może podjąć decyzję...

Materiał porównawczy: MajorCraft FCS722-6, Microflex 2,30 1-7. Od Majora szybsza w szczycie, od Microflexa znacznie szybsza i wydaje się znacznie czulsza.

 

Co do wyglądu, jakości i estetyki. Jak za kija za te pieniądze - bez uwag.

dla mnie z taką szybkością odpada całkowicie ... Znam te Firstcasty i one już były dla mnie zdecydowanie za szybkie ...



#54 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 15 grudzień 2017 - 11:56

Tak na szybko - pierwsze wrażenie po wyciągnięciu patyka Emotion 722-6, którego stałem się (szczęśliwym? - to się okaże) posiadaczem.
 
Pokrowiec jak za wędkę za trzy stówy spoko - ładny, neoprenowy, brak paragonu. Hmmm.... może gdzieś jest w pokrowcu? Nie znalazłem. Whatever.
Wędka ma(miała?) być pod okonie łowione głównie kajtkami 2 i 3 cale na główkach 2,5-4g więc opis 0,5-7g wydawał mi się optymalny, tym bardziej że to najlżejszy kij z tej długości a niższy moduł znamionował w moim rozumowaniu wędkę nie extremalnie szybką. Ot, taką okoniówkę z dość spolegliwym szczytem, ładnym ugięciem i czułą. Target odrzańskich okoni to raczej przedział do 30cm, bo takie ryby łowi się zdecydowanie najczęściej a pod cięższe i silniejsze ryby mam Avida.
Co do ugięcia i czułości - nie mam wstępnie zastrzeżeń, ale kij jest strasznie szybki. Kosa, którą raczej widziałbym pod woblery i obrotówki niż jigowanie małymi gumami.
Uczciwie powtarzam - nie miałem jeszcze jej nad wodą - test w sobotę, ale pomyślałem że taka opinia w przedświątecznym szale zakupów komuś może podjąć decyzję...
Materiał porównawczy: MajorCraft FCS722-6, Microflex 2,30 1-7. Od Majora szybsza w szczycie, od Microflexa znacznie szybsza i wydaje się znacznie czulsza.
 
Co do wyglądu, jakości i estetyki. Jak za kija za te pieniądze - bez uwag.

A jak uchwyt tego Emotion?

#55 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 15 grudzień 2017 - 12:14

A jak uchwyt tego Emotion?

Trzymany chwilę bez uwag - nie przeszkadza mi, choć generalnie jestem przyzwyczajony do DPSów, które mam w większości patyków. Po łowieniu będę miał jakieś przemyślenia. Podzielę się wrażeniami.

Zaznaczam - to są moje subiektywne uwagi, i kazdy moze miec zupełnie inne przemyślenia i wrażenia z kontaktu ze sprzętem.

Nie jest moja intencją ani agitowanie ani odstręczanie chętnych do sprawdzenia organoleptycznego w.w. patyka



#56 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 grudzień 2017 - 12:54

Trzymany chwilę bez uwag - nie przeszkadza mi, choć generalnie jestem przyzwyczajony do DPSów, które mam w większości patyków. Po łowieniu będę miał jakieś przemyślenia. Podzielę się wrażeniami.
Zaznaczam - to są moje subiektywne uwagi, i kazdy moze miec zupełnie inne przemyślenia i wrażenia z kontaktu ze sprzętem.
Nie jest moja intencją ani agitowanie ani odstręczanie chętnych do sprawdzenia organoleptycznego w.w. patyka


Uchwyt TVS w założeniu ma zapewnić lepsza czułość i ergonomię uchwytu niż DPS :).

#57 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 15 grudzień 2017 - 13:22

Uchwyt TVS w założeniu ma zapewnić lepsza czułość i ergonomię uchwytu niż DPS :).


Mam jeden kij z tym uchwytem i to jest porażka. Pewnie dlatego, że trzymam kołowrotek między małym a serdecznym palcem.

#58 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 15 grudzień 2017 - 13:35

Niestety ale chyba nie ma produktu ktory zadowoli 100 % użytkowników.

#59 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 grudzień 2017 - 13:44

Jakby taki byl, to troche nudno by bylo ;)



#60 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 15 grudzień 2017 - 15:37

Czy ktoś może powiedzieć od ilu i do ilu gram  komfortowo obsłuży kijek emotion EMS 802-10 ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych