Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprawdzona odzież na górskie wyprawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 październik 2017 - 16:38

Hej !!!

W związku iz jestem po swoim pierwszym w życiu pobycie w gorach ( karkonosze) postanowiłem ze przynajmniej dwa razy w roku ( lato i zima) musze jeździć w góry. Urok okolicy i klimat rozkochaly mnie w sobie na dobre ale przejdźmy do rzeczy.

Migliby koledzy polecić dobra i sprawdzona odziez na wędrówki gorskie? Szukam dobrego sprawdzonego sprzętu od A do Z na dwie pory roku tj lato i zima. Nadmienie iz nie chce wydac tysiecy zlotych 😉 myslalem zeby jechac do decathlon ale tam tyle tego jest ze ho ho ho... na co zwracac uwage przy zakupie???

Dziękuję pozdrawiam

#2 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 12 październik 2017 - 16:43

Witam

Podstawa to wysokie buty, odychajace z dobra podeszwa np. Vibram. Rownie wazna jest kurtka, tu nie ma co za bardzo oszczedzac bo jest to zakup na dluzszy czas.

Moja ulubiona firma jest The north face jesli chodzi o kurtki i spodnie bo sa to modulowe ciuchy.

Wysłane z mojego K10000 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Marcin Rafalski lubi to

#3 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 październik 2017 - 16:47

Gdyby koledzy mogli to by podeslali jakies linki chociażby z decathlonzawsze bedzie łatwiej. Boje sie ze obsluga ww sklepu po prosty wcisnie mi coś oby tylko.sprzedac a chcial bym kupic cos porzadnego zeby później sie z tym nie "bujac"
  • wojtyna51 lubi to

#4 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 październik 2017 - 18:00

Niema co oszczędzać ! Moim zdaniem tylko The North Face(zagadzam sie w 100% z kol @mathew.stepnicki) - są drogie ale to zakupy na lata. W góry, ryby. grzyby i wszelki outdoor. Podam przykład: mam softshell kupiony ok 2000 r Cena wtedy ok 800 Pln eksploatowany we wszelki możliwy sposób naprawdę bardzo intensywnie. Syn też go pożyczał i nie oszczędzał - widać już ząb czasu ale jeszcze w miarę OK. Inne produkty również ! Mieli okres "słabości" jeśli chodzi o buty ale wyszli znów na prostą. Nie będę się chwalił ile przeszedłem w ostatnich bo i tak nikt nie uwierzy. Na początek kurtka membranową z wypinanym polarem Trzy w jednym na przecenie ok 800 lub mniej PLN  Mogę polecić też  godny zaufania sklep http://www.trekkersp...ez.html?cat=274 gdzi robię większość zakupów Masz ponad 300 kurtek różnych firm od 200 do 4000 PLN Kiedyś  wiele można było się dowiedzieć o TNF i innych "outdorach" ze strony http://ngt.pl/  Dawno tam nie wchodziłem i trudno mi ocenić jak to jest teraz


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 12 październik 2017 - 18:02


#5 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 12 październik 2017 - 18:33

Zgadzam się z przedmówcami w 100%... TNF jest świetny... Buty katuję 7 sezon... Ale ich czas się kończy. Nie wiem czy tak trafiłem w model...Polary po 4-5 lat... Wszystko intensywnie użytkowane..
  • Marcin Rafalski lubi to

#6 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 październik 2017 - 18:45

Juz jakies informacje mam dziękuję😉 gdyby ktos chciał dodac costo bardzo prosze o uwagi. Zanim kupie to sporo poczytam

#7 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 12 październik 2017 - 19:21

Niema co oszczędzać ! Moim zdaniem tylko The North Face(zagadzam sie w 100% z kol @mathew.stepnicki) - są drogie ale to zakupy na lata. W góry, ryby. grzyby i wszelki outdoor. Podam przykład: mam softshell kupiony ok 2000 r Cena wtedy ok 800 Pln eksploatowany we wszelki możliwy sposób naprawdę bardzo intensywnie. Syn też go pożyczał i nie oszczędzał - widać już ząb czasu ale jeszcze w miarę OK. Inne produkty również ! Mieli okres "słabości" jeśli chodzi o buty ale wyszli znów na prostą. Nie będę się chwalił ile przeszedłem w ostatnich bo i tak nikt nie uwierzy. Na początek kurtka membranową z wypinanym polarem Trzy w jednym na przecenie ok 800 lub mniej PLN Mogę polecić też godny zaufania sklep http://www.trekkersp...ez.html?cat=274 gdzi robię większość zakupów Masz ponad 300 kurtek różnych firm od 200 do 4000 PLN Kiedyś wiele można było się dowiedzieć o TNF i innych "outdorach" ze strony http://ngt.pl/ Dawno tam nie wchodziłem i trudno mi ocenić jak to jest teraz

Ciuchy the north face nie kupuje sie w Pl bo mozna by zbankrutowac. Ja w swojej kolekcji posiadam dwie kurtki systemowe i to byly najdrozsze zakupy bo kosztowaly w przeliczeniu jakies 800-1000zl. Ale w cenie kurtki masz polar doskonalej jakosci, soft-shell, kamizelke. Jedna kurtka mozna obleciec caly rok zmieniajac podpinki a do tego ma sie jeszcze super ciuchy z tych podpinek.

Na wyprawy w gory fajne sa tez spodnie north face z odpinanyni nogawkami chyba parachute trousers a kosztuja jakies 30$. Mam kilka par i naprawde jest je ciezko zniszczyc i schna bardzo szybko.

Bedac za wielka woda zawsze jedna walizka to ciuchy wlasnie tej firmy plus oczywiscie cos source ale oczywiscie jedna walizka to sprzet wedkarski ...

Z dawnych studenckich lat przed wycieczkami za ocean uwielbialem ciuchy firmy Milo oraz czeskiej hannah.

Wysłane z mojego K10000 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 12 październik 2017 - 19:44


#8 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 12 październik 2017 - 19:37

Witam

Podstawa to wysokie buty, odychajace z dobra podeszwa np. Vibram. Rownie wazna jest kurtka, tu nie ma co za bardzo oszczedzac bo jest to zakup na dluzszy czas.

Moja ulubiona firma jest The north face jesli chodzi o kurtki i spodnie bo sa to modulowe ciuchy.

Wysłane z mojego K10000 Pro przy użyciu Tapatalka

Podeszwa Vibram nie nadaje na mokre kamienie .Wiem z doświadczenia przy butach MERRELLE chameleon thermo 6.Cztery gleby,jedna na mokrych kamiennych schodach,druga na śniegu na chodniku ,trzecia na kamiennej opasce ,czwarta po deszczu na schodach z płytki antypoślizgowej.Z góry zaznaczę że w tym czasie nie byłem po spożyciu, :)Na szczęście obyło się bez złamań ale potłuczenia były solidne, Nigdy więcej butów z podeszwą Vibram. Chyba że trafiłem na nieudany model.


Użytkownik tom3 edytował ten post 12 październik 2017 - 20:03

  • Sławek.Sobolewski lubi to

#9 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 12 październik 2017 - 19:43

Podeszwa Vibram nie nadaje na mokre kamienie .Wiem z doświadczenia przy butach MERRELLE chameleon thermo 8.Cztery gleby,jedna na mokrych kamiennych schodach,druga na śniegu na chodniku ,trzecia na kamiennej opasce ,czwarta po deszczu na schodach z płytki antypoślizgowej.Z góry zaznaczę że w tym czasie nie byłem po spożyciu, :)Na szczęście obyło się bez złamań ale potłuczenia były solidne, Nigdy więcej butów z podeszwą Vibram. Chyba że trafiłem na nieudany model.

Nie wiem dokladnie jaki rodzaj podeszwy vibram miales w swoich merrelle ale z tego cp pamietam to podeszwa np. w hedghehog gtx ma podeszwe z kilku rodzaji vibram. Taka podzeszwa sie nie slizga na kamieniach ale gtx to chyba wersja lepsza zwyklych.

Wysłane z mojego K10000 Pro przy użyciu Tapatalka

#10 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 12 październik 2017 - 19:52

Nie wiem jaki rodzaj podeszwy Vibram jest w butach które wymieniłem , ale wiem na pewno chodzenie w nich po śniegu czy nawet po deszczu to wielka loteria.



#11 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 12 październik 2017 - 20:10

Podeszwa wygląda solidnie ,ale to tyko złudzenie.Coś jak letnie opony na śniegu.


Użytkownik tom3 edytował ten post 12 październik 2017 - 20:18


#12 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 12 październik 2017 - 20:28

Oprócz ciuchów wzmiankowanej firmy The North Face polecam rzeczy od Jack Wolfskin, a z budżetowych markę Regatta, oraz Trespass.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#13 OFFLINE   CZM

CZM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 12 październik 2017 - 20:37

Podeszwa Vibram nie nadaje na mokre kamienie . Nigdy więcej butów z podeszwą Vibram. Chyba że trafiłem na nieudany model.

Vibram to firma która robi podeszwy, wiele modeli, nie przymierzając tak jak Shimano robi kołowrotki. Trzeba dobrać odpowiednia do potrzeb, wtedy działa znakomicie.
Ja od jakiegoś czasu używam butów Aku z goretexem, na podeszwie Vibrama. Miałem trochę opory przed gore ale okazało się że jest super. Buty lekkie, dla mnie ważne przy moich kolanach i bardzo wygodne.
  • bartsiedlce lubi to

#14 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 październik 2017 - 20:39

Oprócz ciuchów wzmiankowanej firmy The North Face polecam rzeczy od Jack Wolfskin, a z budżetowych markę Regatta, oraz Trespass.
 

Świetna marka lecz droga to tez Mamut ! Z innych pozytywne wrażenia odniosłem  z Salewy(zwłaszcza koszule), Columbii, Meindl'a (znakomite buty - nie tanie). Znajomi b.chawla Arcteryx'a. 


  • Grzegorz78 lubi to

#15 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 październik 2017 - 20:47

Panowie nie róbcie koledze mętliku w głowie . Nie ma cudownych butów na śliskie korzenie czy kamienie . Pisanie o mitycznej podeszwie wibram to też mijanie się z prawdą - są różnej twardości . Kolego przejdź się po sklepach i pooglądaj . Jeśli budżetowo to Deca , ale jeśli wpadniesz do NF to już trochę kasy zostawisz , da się skompletować sprzęt w miarę tanio pod siebie . . Chodzę po górkach średnio 2 do 3 razy w miesiącu przez cały rok + ewentualnie jakieś urlopy . Zapewniam Cię że ludziska chodzą w różnym sprzęcie w zależności od budżetu i nie mają z tym problemu . To tak jak z wędkowaniem . Jeśli chcesz chodzić cały rok -  2 pary butów , niskie bez membrany na ciepłe dni + wysokie z membraną na zimne lub bardzo mokre , mają być WYGODNE a nie lansiarskie . Do tego ze dwie trzy pary skarpet / ja preferuję średniej grubości / .Spodnie długie jakie często się widuje to polskie elastyczne Milo ok. 280 pln . Do tego jakieś krótkie szybkoschnące na ciepłe dni . Koszulki termiczne 2 - 3 szt tanio ostatnio były w Intersporcie . Polar 200 + ew. drugi  lekko nieprzewiewny / nie mylić z softschellem / np. z Fjorda Nansena . Do tego kurtka min 10000 mm ja mam akurat Hi Mountain . Na zimę bielizna termiczna góra + dół ja mam np. Brubeck można kupić w różnych wersjach kolorystycznych . Głowa lato bandana , chłodniejsze dni Buff , zima to chyba wiadomo . Oprócz tego stuptuty , jakąś w miarę świecącą czołówkę oraz jeśli nie będziesz pomykał  zimową porą po Tatrach to warto zainwestować w zwykłe raczki nakładane na buty np. Grivel czy Climbing Technologi / to i tak ten sam chińczyk je produkuje / . A i jeszcze jedna  rzecz , DOBRY PLECAK , czyli taki który będzie odpowiadał TWOIM plecom . Do zobaczenia na szlaku  :D .



#16 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 październik 2017 - 20:53

Świetna marka lecz droga to tez Mamut ! Z innych pozytywne wrażenia odniosłem  z Salewy(zwłaszcza koszule), Columbii, Meindl'a (znakomite buty - nie tanie). Znajomi b.chawla Arcteryx'a. 

Mammut nie robi butów tylko bierze od Reichla , poza tym wściekle droga marka dla przeciętnego Kowalskiego . Meindl , wszyscy chwalą pytanie kto miał na nodze . But najtaniej lekki 600 , lepsze wersje sztywne , ciężkie raczej nie na kapuściane górki  powyżej 800 . Kolega pisał że nie chce wydawać tysięcy . Po co pisać o drogim sprzęcie ? Wolfskin i TNF to raczej też nie tanio .


Użytkownik alex62 edytował ten post 12 październik 2017 - 20:58

  • Marcin Rafalski lubi to

#17 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 październik 2017 - 20:57

Oooo tak, Arcteryx robi świetne ciuchy... trochę drogo ale już niedługo zaczną się przeceny, ja już czekam

#18 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 październik 2017 - 20:58

Dziękuję za kolejne cenne informacje. Bardzo wiele informacji ktore na.pewno sie przydadzą. A czy ta firma Decathlonowa np buty czy bieliZna firmy "Quechua" czy jakos tak jest cos.warta?

#19 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 12 październik 2017 - 21:03

Absolutne minimum w góry to dobre buty oraz wodo/wiatro szczelna kurtka. Tutaj ja bym nie oszczędzał. Szczególnie na butach. Chodzę w Maindlach i je polecam. Model Borneo będzie dobry w takie góry jakie odwiedzasz. Kurtka najlepiej z gore-tex ale jak już kasy nie starczy to jakąkolwiek z membraną (wymienisz za jakiś czas). Warto dobre skarpety kupić.

Spodnie... możesz biegać w jeansach na początek. Stuptupy... mogą się przydać ale bez stresu - bez nich też pójdziesz.

Coś ciepłego - jak nie starczy kasy na polary itp to zabierasz wełniany sweter i też jest ok.

 

Co plecam:

Buty: Maindl, Hanwag - mozna tez sporo tańsze scarpa

Odzież - Mammut, North Face ... generalnie spory jest wybór :)

 

Ważne że chodzisz - odzież nie jest najważniejsza :)


  • Marcin Rafalski lubi to

#20 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 12 październik 2017 - 21:04

Dziękuję za kolejne cenne informacje. Bardzo wiele informacji ktore na.pewno sie przydadzą. A czy ta firma Decathlonowa np buty czy bieliZna firmy "Quechua" czy jakos tak jest cos.warta?

 

bardzo budżetowa marka.

to co wymienione wyzej został będzie dużo lepiej i dłużej Ci służyć






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych