Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SIMRAD Go XSE - czy ktoś używa ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
346 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 11 sierpień 2018 - 20:22

Tak jak koledzy wcześniej pisali, zwyczajnie miałeś pecha.

Mojego pierwszego Simrada GO7 kupiłem prawdopodobnie u tego samego kolegi z forum. U mnie wszystko działo perfekcyjnie i bez żadnego problemu.

Z simrada byłem na tyle zadowolony że przesiadłem się na większego, jak będę miał więcej kasy też wybiorę tę markę ale o klasę wyżej.



#142 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 sierpień 2018 - 20:37

simrad jako firma ma dluga histori i sprzet zacny, uzywany na morzach i w konfiguracjach naprawde mega. Tu naprawde musial byc pech albo jakas partia felerna...



#143 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 11 sierpień 2018 - 20:52

To się u nas w Polsce chyba nazywa pechem... Kilku znajomych uprawiających profesjonalne żeglarstwo morskie od wielu lat pływa właśnie na simradzie i B&G. Nie zamienili by tego sprzętu na nic innego ! Trafił kolega strasznie jak znajomy z nowym VW z salonu. Po 4 latach od zakupu okazało się że jest zepsuty od nowości :) Takie życie :)

Ale po update, syf jest. ;-)

#144 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 sierpień 2018 - 21:02

Tak jak koledzy wcześniej pisali, zwyczajnie miałeś pecha.

Mojego pierwszego Simrada GO7 kupiłem prawdopodobnie u tego samego kolegi z forum. U mnie wszystko działo perfekcyjnie i bez żadnego problemu.

Z simrada byłem na tyle zadowolony że przesiadłem się na większego, jak będę miał więcej kasy też wybiorę tę markę ale o klasę wyżej.

A masz już odczyty temperatury w 2D i DI z totalscana?



#145 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 12 sierpień 2018 - 07:24

A gwarancja Simrada w Europie nie jest dwuletnia?

gwarancja może być roczna ale jest dwuletnia rękojmia sprzedawcy jeśli kupiła to osoba fizyczna - konsument

 

https://prawakonsume...macje/rekojmia/

 


Użytkownik wedkarski365 edytował ten post 12 sierpień 2018 - 07:30

  • JaK666 lubi to

#146 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 sierpień 2018 - 11:28

Kilka słów o mojej przygodzie z echosondą Simrad G07 XSE. Wiem jak cenne są opinie o sprzęcie na etapie poszukiwań, spróbuję pomóc w świadomej decyzji.

 

Pod konie 2016 roku postanowiliśmy z kumplem zaopatrzyć się w nowe echosondy tej samej marki. Korzyści z takiego rozwiązania są oczywiste - możemy wymieniać się mapami, wspólnie uczyć czytania obrazu, kupić jeden program do obróbki logów ...itp, a przede wszystkim mogliśmy liczyć na niższą cenę zakupu. Wybór padł na SIMRAD G07 XS.

 

Aby było jeszcze taniej sprzęt zakupiliśmy u sprzedawcy spoza oficjalnej sieci sprzedaży, aktywnego na niniejszym forum - nicka nie podaję, ponieważ nie zakładam jego złych intencji. Zaoszczędziliśmy w ten sposób po kilkaset złotych w stosunku do bliźniaczego Lowrance'a. Sprzęt zakupiony późną jesienią na wodę trafił wiosną 2017 r.

 

Echosonda mojego kolegi padła po kilku wyjazdach. Problem z włączeniem, kilka prób ...czarny ekran. Ponieważ od samego początku używania zauważyliśmy, że są duże problemy ze stabilnością oprogramowania - zawieszanie, "utrata" głębokości na płytszej wodzie, nieustanne restarty, zakładaliśmy, że to problem z softem. Niestety. Echosonda trafiła do sprzedawcy, ten stwierdził, że najprawdopodobniej coś z modułem zasilania - echo zostało wymienione na nowe. Wszystko poszło w miarę sprawnie.

 

Moja echosonda działała do czerwca tego roku. "Zgon" identyczny jak echo mojego kolegi. Kilka razy mignęło, problem z odpaleniem, próby restartu i ...czarny ekran. Tym razem jednak niemiłe zaskoczenie. W dystrybucji poza oficjalną siecią sprzedaży gwarancja wynosi nie 24, lecz tylko 12 miesięcy. Jest jak byk na fakturze i  żadna dyskusja nie ma sensu. Na takie warunki się zgodziłem (nawet jeśli nie czytałem zakładając, że wszystko jest ok).

 

Świadomy swojego błędu postanowiłem naprawić echo na własny koszt. Niestety, kolejne rozczarowanie. Nie ma w Polsce serwisu SIMRAD. Nie ma kogoś, kto oficjalnie sprowadzi części i naprawi usterkę. Dzwoniąc po różnych firmach mogłem usłyszeć ..."panie, takich rzeczy się nie naprawia, tylko wymienia ...jak mają gwarancję !!" Naprawdę trudno uwierzyć, że kupując sprzęt za 3,5 k zł mamy go na rok lub dwa, zależnie od gwarancji. Potem wszystko zależy od szczęścia - ile wytrzyma do pierwszej grubszej awarii. Niestety, takie są realia. Dostałem co prawda od sprzedawcy adres do "takiego co to ogarnie", ale moje perypetie z tym "serwisem" to odrębny, dłuższy temat.

 

I jeszcze ta przysłowiowa "kropka nad i". Wykombinowałem sobie, że może jednak nie wszystko stracone. Simrad to prawie (niektórzy mówią, że więcej) jak Lowrance. To prawda - oprócz tych samych funkcji, wspólnego oprogramowania ..pasują do siebie przetworniki, są te same gniazda. Pomyślałem więc, że zaoszczędzę przynajmniej na przetworniku (to ponad 1 tys. zł). Tutaj również zawód. Od miesiąca korzystam z echa kolegi wpinając do mojego przetwornika. Od początku miałem wrażenie, że jeden ze stożków bocznych jest słabszy od drugiego. To jednak stawało się coraz silniejsze. Na dzisiaj widzę tylko prawą stronę, lewy przestał działać. 

 

Nerwy minęły, pogodziłem się ze stratą 3,5 k, rozglądam za zakupem ...będzie to marka znana, pewna, z serwisem i z oficjalnej sieci dystrybucji. Nie bardzo stać mnie na wydawanie kilku tysięcy złotych co rok lub dwa. Moja opinia o SIMRAD ? Zdecydowane NIE, zarówno dla tej marki, jak i eksperymentów zakupowych.

 

@JaKK666
 

Trochę dziwne podejście sprzedawcy ponieważ:
1. produkty Simrad objęte są dwuletnią gwarancja producenta - wyjatkiem są niektóre urządzenia pochodzące z USA lub sprzęty, które nie są fabrycznie nowe np. takie, które są oznaczone jako refurbished albo zostały wymienione w ramach wsparcia serwisowego.
Takich produktów nie można sprzedawać jako fabrycznie nowych-  są to produkty niepełnowartościowe.
2. oprócz 2 lat gwarancji możesz jeszcze skorzystać z programu 5Years Advantage Warranty.
w przeciągu 5 lat od zakupu producent wymieni wadliwe/uszkodzone urządzenie na nowe za zryczałtowana opłatą- pod warunkiem, ze nie wystąpiły wyłaczenia o którym napisałem w pkt 1.
Czy urządzenie kwalifikuje się do udziału w tym programie- może sprawdzić po numerze seryjnym regionalny dystrybutor.
Sprzedawca od którego kupiłeś echo, gdzieś je przecież kupił. Nie znalazł go w lesie. zna jego pochodzenie.
Korzystając ze swojego dostawcy powinien pomóc Ci skorzystać z programu 5Years Advantage Warranty.
 


  • kostom63 lubi to

#147 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 wrzesień 2018 - 06:00

Update 18.2 do Simradów dostępne na stronie S-Y.com - stan na godzinę 7.00 dzisiaj.

http://ww2.simrad-ya...oftware-Update/

 

Nie widzę  tam usługi Genesis Live !!


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 06 wrzesień 2018 - 06:08


#148 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 06:01

No to jedziemy. Dzięki.

#149 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 wrzesień 2018 - 06:04

A masz już temperaturę  z totalscana?

Wczoraj wieczorem jeszcze nie było tego softu, zrobiłem downgrade modułu 3D do wersji poprzedniej, bo nie dość płynnie mi chodził na wodzie i kombinowałem, że może być to sprawa niezgodności firmware.dziś pewnie zrobię do wersji 18.2 na powrót.



#150 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 06:07

Na rybach byłem tylko raz z echo od tamtej pory i nie miałem nawet czasu się bawić, ale przywrócę wszystko po dzisiejszym update i ustawię od zera, bez przywracania ustawień z pliku. Jak nie pomoże, to zrobię Twoim sposobem. Jak nie pomoże, to wyślę na serwis po sezonie, bo czuję, że poczekam trochę, a teraz szkoda czasu.

#151 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 07:42

Update 18.2 do Simradów dostępne na stronie S-Y.com - stan na godzinę 7.00 dzisiaj.

http://ww2.simrad-ya...oftware-Update/

 

Nie widzę  tam usługi Genesis Live !!

 

Faktycznie, w logu nic nie ma o Genesis Live. Nawet nie ma nic, że naprawili bug z temperaturą... 

 

EDIT:

Przepraszam, za szybko przeleciałem: 

 

  • Problem setting depth and temperature source over NMEA 2000 when a TotalScan transducer is connected to an NSS evo2

Tylko mam nadzieję, że zadziałą na GO9 również. 


Użytkownik count_martin3z edytował ten post 06 wrzesień 2018 - 07:44


#152 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 11:17

Sorki, że pod spodem. 

 

Dobra, soft wrzuciłem i dałem reset do default. 

Temperatura działa i to na wszystkich skonfigurowanych od nowa nakładkach. W sumie różnicy żadnej nie widać jak w Lowrance, ale niech będzie, że jest nowszy ;) 


  • cabage lubi to

#153 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 07 wrzesień 2018 - 10:53

Czyli zmiany kosmetyczne i tak naprawdę nic nie wnoszące.



#154 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 wrzesień 2018 - 15:18

To oznaka prestiżu.....Navico wychodzi z założenia, że marce premium nie jest potrzebne mapowanie za free- nie dość że sprzęt na jachtach dostojnych, to i właściciele wymiatają na tych wszystkich C++, Platinum i co tam jeszcze na kartach wyszło... :ph34r:


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 07 wrzesień 2018 - 15:19


#155 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 wrzesień 2018 - 15:45

Mario, to moja interpretacja sarkastyczna nieco......



#156 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 07 wrzesień 2018 - 15:52

Czyli mapowania na Simradzie niet ?

#157 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 07 wrzesień 2018 - 15:54

Na tą chwilę nie.

#158 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 wrzesień 2018 - 15:54

Wy prawilni, niet.

Ale zachowali potencjał do kolejnego update pt. "change rulez" ;)


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 07 wrzesień 2018 - 15:55


#159 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 07 wrzesień 2018 - 17:38

Mario, to moja interpretacja sarkastyczna nieco......

W pełni się z nią zgadzam.
Polityka Navico się nie zmieniła... - za to są spójni w podejściu do klientów :) :)

#160 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 wrzesień 2018 - 17:43

Nie ma jak to stabilność w uczuciach ;)

A tak poważnie, to nie wiem, w co grają, być nowe wypusty simrada są biedne w nowe ficzery i choć coś "rewolucyjnego" w nie wstawią.

Swoją drogą słabe to. Nie wierzę, że programistom z Azji nie chciało się wpisywać kodu do przecież bliźniaczych urządzeń wobec Carbon






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych