Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Bezpodstawne usuwanie wątków


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 17 październik 2017 - 09:20

Chciałbym prosić moderatora działu "Giełda" o wyjaśnienie kwestii usunięcia mojego ogłoszenia dotyczącego sprzedaży okularów Smith.

Konkretnie jaki był powód?

 

Pozdrawiam

Sławek



#2 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 17 październik 2017 - 09:27

Obstawiam, ze powodów mogło być kilka:
- brak ceny
- brak realnych zdjęć przedmiotów (poglądowe i katalogowe się nie liczą)
- wystawienie jednocześnie na jakimś portalu zakupowym typu Allegro lub OLX
- wystawienie dużej ilości nowych przedmiotów zostało potraktowane jako ogłoszenie komercyjne, które pewnie należało zgłosić wcześniej obsłudze forum (i zapłacić za nie)

Jeśli żadne z powyższych Cię nie dotyczyło, to musi się już moderator wypowiedzieć.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 17 październik 2017 - 09:28


#3 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 17 październik 2017 - 09:48

Jakby którykolwiek z tych powodów mnie dotyczył to bym na darmo nie strzępił języka ;) są ciekawsze zajęcia.

Ale dziękuję za dobre chęci :)



#4 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 październik 2017 - 10:37

warto o takie sprawy pytać na priv...

#5 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 17 październik 2017 - 11:17

Wiem, i zapytałem moderatora via PW już ponad dobę temu... ale zostałem najwyraźniej zlekceważony :)



#6 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 17 październik 2017 - 12:01

Jam jest tym moderatorem co nie zareagował, lecz w gąszczu wiadomości priv związanych ze zlotem ta mi umknęła za co biję się w pierś.

 

Co do zaś usunięcia tematu to powód jakiś być musiał, jeżeli nie związany z regulaminem giełdy, to może z regulaminem forum, nie wiem nie mam wglądu do tematu.



#7 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 17 październik 2017 - 12:23

Nie uważasz, że odpowiedź typu "jakiś musiał być" jest delikatnie mówiąc pozbawiona szacunku?

 

Ja natomiast jestem niemal pewien, że powodem była moja reakcja na głupawy komentarz jednego z forumowiczów, który się pojawił w moim wątku.

 

Dziwi mnie niezmiernie, że nikomu z opiekujących się działami JB nie przeszkadza nowomowa polska typu "tapalnkięte z komórki" ani życzliwe przypier... się samozwańczych modertorów i innej maści sfrustrowanych malkontenów do każdej niemal rzeczy, którą dostrzegą w czyimś poście.

W moim usuniętym, jedno słowo napisałem dużymi literami i... już był powód aby znalazł mądrala i pouczył... przy okazji popełniając błąd ortograficzny :)

 

Nikt takiemu łebkowi nie przytoczy punktu regulaminu, w którym jak byk stoi, że wskazane jest ograniczanie się jedynie do wstawiania wartościowych wpisów i to najlepiej po długim zastanowieniu nad ich sensem. Nie, moderator woli usunąć post, nawet nie informując mnie o przyczynie.

 

Ja wiem, że nie muszę tu pisać, wstawiać ogłoszeń itd. ale chyba nie w tym rzecz. JB jest bezsprzecznie portalem gdzie można znaleźć ogrom cennych informacji, ale jest również miejscem, które jak lep przyciąga "mądrych inaczej", którzy w znacznej mierze przyczyniają się tego, że ogromna grupa Internautów, postrzega to forum jako hmmm, delikatnie mówiąc specyficzne miejsce, dla specyficznych ludzi... moim zdaniem portal na tym bardzo traci.

 

Piszę i wystawiam ogłoszenia od lat na różnych forach, zarówno zagranicznych jak i polskich, natomiast JB jest jedynym miejscem, w którym mam niemal 100% pewności, że pod napisanym przeze mnie postem, wcześniej czy później (zazwyczaj wcześniej) pojawi się jakiś przygłupi komentarz

- to jest regułą na JB, a co najdziwniejsze, regułą jest również to, że takie rzeczy absolutnie nie przeszkadzają moderatorom, oni wolą walczyć z tymi co piętnują takie patologie.

Wracając jednak do sedna sprawy, moim zdaniem wątek został usunięty bez powodu, upomniałem mądralę bardzo delikatnie jak na mnie, choć zawsze w takich przypadkach mam ogromną ochotę aby "iść na rekord" w rankingu punktacji ostrzeżeń ;)



#8 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 17 październik 2017 - 12:43

Wiesz, myslę że ciut pochopnie wyciagnąłeś wnioski z wpisu milupy.

Odezwał się jako ten do którego się zwróciłeś, ale wnioskując z Jego wypowiedzi, nie zna tematu, bo nie On był tym który temat usunął ;-)


  • PETEREK lubi to

#9 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 17 październik 2017 - 12:45

Odpowiedź była jedyna jaką mogłem napisać, bo nie znam sprawy, nie mam wglądu do usuniętej treści.

 

Co do zaś zarzutów odnośnie giełdy, możemy zawsze wrócić do zasady tablicy, wtedy nie będzie problemów z komentarzami, a nam odejdzie praca.

Giełda nie jest naszym priorytetem, a jedynie dodatkiem do forum i nie będę poświęcał jej większości czasu, łatwo Ci oceniać moderatorów, nie zwracasz za to uwagi na ich liczebność w stosunku do liczby użytkowników.

Jeśli jednak masz chęć podziałać jako moderator tak aby forum było według Ciebie lepiej kierowane to zapraszam do zgłoszenia swojej kandydatury właścicielowi forum.


  • G_rzegorz lubi to

#10 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 17 październik 2017 - 13:26

@ venom_666

 

wystarczyłby prosty komentarz, nie wiem, nie znam się, ja nie usuwałem, i pytanie automatycznie skierowałoby tym samym do osoby która to zrobiła. 

 

@milupa

 

Absolutnie nie namawiam aby giełda była priorytetem dla portalu hobbystycznego, bo to nonsens, od tego są portale aukcyjne, poza tym nie tylko w kontekście giełdy pisałem, ten przykład nasunął się przy okazji. Nikogo nie oceniam, wyraziłem swoje zdanie na podstawie wieloletnich obserwacji JB.

Bardzo bym się cieszył gdybyś nie poświęcał tyle uwagi temu działowi (Ty lub inna tzw. niewidzialna ręka usuwająca posty), ale zasada powinna obowiązywać w obie strony tzn. nie zwracasz uwagi na głupie komentarze, ale również i na reakcję na nie.

 

Gdyby sprawa nie była zadawniona, i z tego powodu z góry przegrana, to może bym i wystąpił o akces moderatorski aby wspomóc to dzieło:), tak to nie ma szans, pewnie ku obopólnej uldze :) 



#11 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 18 październik 2017 - 19:44

a ja wiem dlaczego usuwają Ci wątki na giełdzie. W każdym i zawsze piszesz, że przedmioty są też wystawione w innych miejscach. Ja już Ci kilka razy zwracałem uwagę miesiące temu. Potem Ci regularnie zaczęli usuwać. Ten kolejny taki sam wątek ze smithami powystawanymi gdzieś indziej też widziałem. Jest to niezgodne z regulaminem. Poza tym, mam wątpliwości, czy te zdjęcia były Twojego autorstwa( a już kilka razy widziałem, że nie były), to też jest niezgodne z regulaminem. Dziekuję, dobranoc

PS. Jak Ci zwracałem uwagę to mówiłeś o mnie "kapuś". Niemiło

Użytkownik karkoszek edytował ten post 18 październik 2017 - 19:45

  • bartsiedlce i cyprys19 lubią to

#12 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 19 październik 2017 - 00:38

Ojjjj coś czuję, że będę miał piąty punkt ostrzeżenia :)

 

Kolejny mądry i życzliwy... i niech mi ktoś powie, że patologia głupich komentarzy nie trawi tego portalu... :)  

 

Kolego karkoszek, następnym razem zanim udasz się na spoczynek przeczytaj ze trzy razy to co napisałeś, a potem skasuj, Wszyscy odetchną z ulgą. Nie dość, że masz problem z poprawnym pisaniem to jeszcze trapią Cię inne przypadłości.

Nie znam Cię, nigdy z Tobą nie rozmawiałem ani na forum ani na PW :) :) nie mogłem też nazwać Cię kapusiem, i to z prostego powodu, nigdy nie jestem tak delikatny w stosunku do osób, które publicznie wypisują bzdury i nieprawdy w moich wątkach.

 

Punkty regulaminu giełdy znam pewnie lepiej niż ten który je spłodził :) Nie ma tam żadnego zakazu wystawiania przedmiotów w innych miejscach (z wyjątkiem portali aukcyjnych), a jest za to wymóg załączenia informacji o tym, że wystawi się przedmioty w innym miejscu np. na innym forum. Tak więc kolego karkoszek, proponuję odbycie kursu czytania ze zrozumieniem, wtedy i w pisaniu bełkot będzie mniejszy.   

 

Pozwolę sobie w tym miejscu odnieść się jeszcze do dwóch ostatnich wpisów w moim ogłoszeniu o okularach SMITH, bo moderator przyznając mi kolejny punkt uznania :), zablokował mi tą możliwość w tamtym wątku.

 

@ woblery z Bielska

 

Dalej uważasz, że to burza w szklance wody?  Podobnie sprawa wygląda w kwestii usunięcia wątku, jesteś już drugim mederatorem który nie wie, nie zna się, "na pewno był jakiś powód". Własnie sęk w tym, że nikt nic nie wie i nikt nie ma odwagi napisać wprost co było przyczyną, i czy usunięcie było zasadne czy nie. 

 

 

@ Hermano

 

Ja takich życzliwych mam już powyżej kokardy.

Jeżeli chcesz chcesz komuś coś życzliwie podpowiedzieć to powinieneś zrobić to via PW, bo jeżeli czynisz to publicznie to wygląda to na... hmmm, powiedzmy czepianie się ;) a już na pewno jest zaśmiecaniem czyjegoś ogłoszenia.

 

Nie sprecyzowałem gdzie co będę umieszczał bo nie mam takiego regulaminowego obowiązku, ani nawet nie wiem czy będę, co będę i gdzie będę umieszczał.

Ja wiem, że w społeczeństwie jest pewna grupa osób, dla których dzień bez donosu to dzień stracony, takich też trzeba szanować, oni też chcą czuć się potrzebni :), i dlatego podaję tą informację w taki sposób a nie inny. Niech od rana mają zajęcie przeszukując portale aukcyjne :) może przy okazji coś dla siebie ciekawego znajdą. Ot taki ludzki ze mnie pan... :)

 

Co do biznesu i reklamy, to na markę pracuje się rzetelnością nie reklamą, przynajmniej ja tak to postrzegam, i z tego co wiem nie ma w tej kwestii żadnych problemów, tak więc taka czy inna reklama mało mnie obchodzi, w przeciwieństwie do przygłupich wpisów i komentarzy.

 

Nazwałem Cię Ciulem - przepraszam, tu, bo tam nie mogłem, niestety miałeś niefart, Twoja nadgorliwość spotkała się akurat z końcem mojej cierpliwości do takich ekscesów  :)

Nazwałem Cię Ciulem - przepraszam, tu, bo tam nie mogłem, niestety miałeś niefart, Twoja nadgorliwość spotkała się akurat z końcem mojej cierpliwości do takich ekscesów  :)


Użytkownik S@lmo edytował ten post 19 październik 2017 - 01:35


#13 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 19 październik 2017 - 02:14

W kwestii zdjęć, mimo najszczerszych chęci nie mogę zrozumieć wywodu kolegi karkoszka, natomiast bardzo zazdroszczę, ze jako jedyny wie z jakiego powodu usuwane są posty :) :) Na wszelki wypadek tylko powiem, że zdjęcia są mojego autorstwa i przedstawiają sprzedawane okulary - najlepsze okulary dla wędkarzy :) serdecznie namawiam do zakupu :) 



#14 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 19 październik 2017 - 08:23



#15 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 19 październik 2017 - 19:12

Ojjjj coś czuję, że będę miał piąty punkt ostrzeżenia :)

 

Kolejny mądry i życzliwy... i niech mi ktoś powie, że patologia głupich komentarzy nie trawi tego portalu... :)  

 

(...)

Jeśli widzisz komentarz, który uważasz za głupi, jest przycisk "Zgłoś"

Jeśli nie zgłaszasz, znaczy to, że się zgadzasz. 

Jeśli się zgadzasz - nie jojcz.

 

 

 

(...)

@ woblery z Bielska

 

Dalej uważasz, że to burza w szklance wody?  Podobnie sprawa wygląda w kwestii usunięcia wątku, jesteś już drugim mederatorem który nie wie, nie zna się, "na pewno był jakiś powód". Własnie sęk w tym, że nikt nic nie wie i nikt nie ma odwagi napisać wprost co było przyczyną, i czy usunięcie było zasadne czy nie. 

 

(...)

Jeśli uważasz, że po dwóch dniach pamiętam, co było przyczyną usunięcia jakiegoś wątku, znacznie przeceniasz moją pamięć. Podobnie jak i innych moderatorów. Gdyby było to zgłoszenie naruszenia regulaminu, zapewne dowiedziałbyś się niezwłocznie. 

Uwagę moderatorów absorbują wątki merytoryczne, w dalszej kolejności Cafe, giełda jest dodatkiem do naszych zadań. Próbowaliśmy ustalić, co stało się z tym wątkiem i wiesz - nikt nie pamiętał. Nie jest to kwestia cywilnej odwagi, tej nam nie brakuje. Może trudno to niektórym zrozumieć, ale dla nas giełda (i to co się na niej dzieje) nie stanowi sensu istnienia. Ot, jest zgłoszenie, to się zagląda, moderuje post lub wątek - i zapomina. Bo są to sprawy dla portalu mało istotne. A gdy zamiast postu cały wątek znika w czeluściach internetu (dwukrotnie przytrafiło mi się to na początku moderowania), to chwila rozmowy na priv z autorem i nowy wątek pojawia się po chwili w miejsce usuniętego. Czy tak było w tym wypadku? Nie sądzę, ale nie wiem. Nie pamiętam, podobnie jak pozostali koledzy z redakcji. I zaręczam każdemu z czytających te słowa, żaden z moderatorów nie ma dziwacznego hobby polegającego na usuwaniu a to postów, a to wątków... Większość uznałaby taki fakt (zniknięcia wątku z giełdy) za niewygodę. Po wymianie prywatnych informacji - ponowiła wystawienie przedmiotów na giełdę. Prawie nikt nie uznałby za zasadne rozdzieranie szat nad doznaną krzywdą. 

Prawie nikt.

Polecam spokojnej rozwadze... 


  • Friko, Kacper.K i coma lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych