Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek Daiwa Ballistic LT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 13:01

Derrek 328 na F-M za najpopularniejszy chyba na naszym rynku rozmiar 2500(mówię o Fuego). Jak się stanie dostępny na rynku, to pewnie spokojnie da się wyrwać za trzy stówki. Jeśli daiwa dalej podąża pozytywnym trendem, jeśli chodzi o budżetowe kołowrotki, to może być całkiem przyzwoicie.

Wiem że we wtorek na półkach mojego sklepu będą takowe modele dostępne. Dzwonił do hurtowni dziś mu wyślą jutro będzie miał lub we wtorek najpóźniej .

 

Fuego lt

Ballastic lt

Prorexer lt

 

Chociaż sprzedawca mówi żeby się tak nie napalać  bo mówi że daiwy są  bardzo awaryjne poniżej caldi ...

 

Ma więcej  reklamacji na daiwe niż na shimano ... podobno nikt jeszcze mu nie reklamował stradica  i chyba wybił mi sprzedaż mojego egzemplarza , bo miałem już kupca na jutro i zrezygnowałem ze sprzedaży.


Użytkownik Derrek edytował ten post 08 grudzień 2017 - 13:25


#22 OFFLINE   stefan..k

stefan..k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 14:19

Niezłe bzdury z tymi kołowrotkami z grafitu za 100zł. Praktycznie wszystkie tanie kołowrotki maja korpus z nylonu ABS -czyli z przetopu plastikowych butelek. Co niektórzy producenci piszą właśnie takie bzdury w katalogach o korpusach z grafitu a to zwykły plastik -wystarczy zobaczyć to od wewnątrz.

Jeżeli chodzi o tanie Daiwy używam Ninja 3000 właśnie z takim plastikowym korpusem -teraz skończył drugi sezon. Kołowrotek używany głównie do methody wyholował masę ryb z przedziału 3-9kg, poniewaz działa bardzo płynnie zdaża się że zakladam go do spinningu -na razie żadnych problemów praktycznie chodzi jak nowy.


Użytkownik stefan..k edytował ten post 08 grudzień 2017 - 14:20


#23 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 16:31

Niezłe bzdury z tymi kołowrotkami z grafitu za 100zł. Praktycznie wszystkie tanie kołowrotki maja korpus z nylonu ABS -czyli z przetopu plastikowych butelek. Co niektórzy producenci piszą właśnie takie bzdury w katalogach o korpusach z grafitu a to zwykły plastik -wystarczy zobaczyć to od wewnątrz.

Jeżeli chodzi o tanie Daiwy używam Ninja 3000 właśnie z takim plastikowym korpusem -teraz skończył drugi sezon. Kołowrotek używany głównie do methody wyholował masę ryb z przedziału 3-9kg, poniewaz działa bardzo płynnie zdaża się że zakladam go do spinningu -na razie żadnych problemów praktycznie chodzi jak nowy.

jak będzie fajnie się kręcił fuego to go zakupie we wtorek .


Użytkownik Derrek edytował ten post 08 grudzień 2017 - 16:31


#24 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 08 grudzień 2017 - 16:51

Jak zakupisz zdaj relacje z pierwszych wrażeń, jestem ciekaw tego kręcioła...

#25 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 20:39

Wiem że we wtorek na półkach mojego sklepu będą takowe modele dostępne. Dzwonił do hurtowni dziś mu wyślą jutro będzie miał lub we wtorek najpóźniej .

Fuego lt
Ballastic lt
Prorexer lt

Chociaż sprzedawca mówi żeby się tak nie napalać bo mówi że daiwy są bardzo awaryjne poniżej caldi ...

Ma więcej reklamacji na daiwe niż na shimano ... podobno nikt jeszcze mu nie reklamował stradica i chyba wybił mi sprzedaż mojego egzemplarza , bo miałem już kupca na jutro i zrezygnowałem ze sprzedaży.

To nie tak, ze wszystko ponizej caldi jest awaryjne. Wszystko mozna zameczyc nawet Stelle w jeden sezon, jak 1000 bedziesz jerki ciagnal.

A tak na powaznie to sprawa wyglada nastepujaco kontrola jakosci w shimano i daiwie w nizszych liniach jest srednia.

Przyklad wlasny stradic ci4+ fb czyli cale 500-550zl, musialem zamowic 3szt zeby sobie wybrac 1. Zdaje sobie sprawe z tego, iz malezja to nie jdm made in japan ale jak wydaje to oczekuje powtarzalnosci produkcji. Wiem, ze moglbym wyslac na serwis ale nie zamierzam byc krolikiem doswiadczalnym I bujac sie tygodniami z serwisem.

Trzeba jescze pamietac ze idealna praca dla jednej osoby bedzie srednia albo zla dla drugiej. Kolejna sprawa to nasze oczekiwania, naczytamy sie na forum jakie to maslo albo zabkowanie a pozniej oczekiwania z kosmosu...

Wysłane z mojego K10000 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 08 grudzień 2017 - 20:51

  • popper lubi to

#26 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 09 grudzień 2017 - 03:26

Ballistic i prorex cenowo to chyba powyżej caldii. Czy to faktycznie klony daiwy BG?, Ma ktoś już może schemacik Fuego LT.

Użytkownik Bolo8888 edytował ten post 09 grudzień 2017 - 04:01


#27 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 09 grudzień 2017 - 13:01

Nie wiem jak oni to zrobili... ale posiadam model daiwy GB w rozmiarze 4000 i ma obudowę całą z zaion wraz z rotorem. Ilość łożysk tą samą co ballistic LT 4000 ale wagowo różnica  bardzo duża....??? jak oni to zrobili hmm??? chyba że zmniejszyli znacznie większość korpusu lub cieńszą obudowę?


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 09 grudzień 2017 - 13:01


#28 OFFLINE   stefan..k

stefan..k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 13:33

Nie wiem jak oni to zrobili... ale posiadam model daiwy GB w rozmiarze 4000 i ma obudowę całą z zaion wraz z rotorem. Ilość łożysk tą samą co ballistic LT 4000 ale wagowo różnica  bardzo duża....??? jak oni to zrobili hmm??? chyba że zmniejszyli znacznie większość korpusu lub cieńszą obudowę?

Cały kołowrotek jest mniejszy gabarytowo włącznie z rotorem i szpulą



#29 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 09 grudzień 2017 - 13:39

Tak też myślałem czyli poszli w shimanowskie zabawki...Tylko jestem ciekaw czy rozmiar 4000 podoła tym samym obciążeniom co starsze konstrukcje z tego rozmiaru.


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 09 grudzień 2017 - 13:40


#30 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 28 grudzień 2017 - 20:25

Nareszcie jest filmik z wnętrzem Tatuli i Ballistic LT ;)

 


  • Mateo1989 lubi to

#31 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 30 grudzień 2017 - 16:33

Miałem okazję ostatnio pobawić się tym ballistickiem. Strasznie małe te nowe daiwy. Wręcz zabawkowe bym powiedział.Co do pracy to hmm... kręci jakoś mnie się wydaje znacznie gorzej niż moja daiwa GB. Tzn jest jest jakiś delikatny szumik ze środka ale akurat to mi nie przeszkadzało. Bardziej dochodziły dziwne odgłosy ze środka ze skrajnych położeń posuwu góra jak i dół takie jak by przeskakiwanie.Zastrzegam że miałem okazję pokręcić jednym egzemplarzem. Jak bym miał wybierać to bym wybrał jednak daiwę GB która też jest z zaionu i wygląda jak dla mnie lepiej.Na pewno o wiele lepiej kręci niż ten egzemplarz ballistic-a



#32 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 02 styczeń 2018 - 16:05

Wraz z całą serią "LT Concept" Daiwa wprowadziła dwa nowe rozmiary, 2500 i 4000, które nie mają swoich odpowiedników w starej rozmiarówce tej firmy.

Znalazłem filmik, na którym pokazane są oba nowe rozmiary w porównaniu do starszych modeli - ciekawe jak się to ma do rozmiarów Shimano 2500 i 4000 - wyglądają podobnie, ale prawdopodobnie Daiwy mają nieco szersze szpule. Co do porównania z modelem BG, o który zapewne chodziło - nie jest on wykonany z Zaionu - body jest z aluminium, a rotor z (raczej miękkiego) kompozytu, ale jest bardzo udaną konstrukcją i tylko niewiele cięższą.

 

Ponieważ cena Ballistic'a i Prorex'a LT jest u nas stsonkowo wysoka, jestem jeszcze bardziej ciekaw jakiego rodzaju przekładnię zastosowali w tańszych modelach Exceller LT i Fuego LT. Jeśli mechanicznie są tak samo dobre jak BG to jest to bardzo ciekawa propozycja do wszystkich zastosowań spinningowych w Polsce, z wyjątkiem może sumowania ;) Pozdrawiam!

 

 

 



#33 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 16:50

Raczej powiedziałbym że u nas jest taniej niż w stanach bo tam cena jest wywindowana na 260-290 dolarów a to się przekłada na 900-1000żł

 

U nas można kupić te młynki za 750-900 zł



#34 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 02 styczeń 2018 - 17:09

Wraz z całą serią "LT Concept" Daiwa wprowadziła dwa nowe rozmiary, 2500 i 4000, które nie mają swoich odpowiedników w starej rozmiarówce tej firmy.
Znalazłem filmik, na którym pokazane są oba nowe rozmiary w porównaniu do starszych modeli - ciekawe jak się to ma do rozmiarów Shimano 2500 i 4000 - wyglądają podobnie, ale prawdopodobnie Daiwy mają nieco szersze szpule. Co do porównania z modelem BG, o który zapewne chodziło - nie jest on wykonany z Zaionu - body jest z aluminium, a rotor z (raczej miękkiego) kompozytu, ale jest bardzo udaną konstrukcją i tylko niewiele cięższą.
 
Ponieważ cena Ballistic'a i Prorex'a LT jest u nas stsonkowo wysoka, jestem jeszcze bardziej ciekaw jakiego rodzaju przekładnię zastosowali w tańszych modelach Exceller LT i Fuego LT. Jeśli mechanicznie są tak samo dobre jak BG to jest to bardzo ciekawa propozycja do wszystkich zastosowań spinningowych w Polsce, z wyjątkiem może sumowania ;) Pozdrawiam!
 
https://www.youtube....h?v=JEJXs6FSySs


Nie chodziło mi o daiwę BG tylko o GB ona jest cała z zaionu. W zasadzie to praktycznie jak caldia. Mocna maszynka.Ballistic 4000 wygladał przy niej jak zabawka.Również odbiegał pracą na minus.Chciałem co prawda kupić model 2500 lub 3000 ale zniechecił mnie zabawkowy design.Chyba kupię też GB z rozmiaru 2500.

#35 ONLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:08

Nie chodziło mi o daiwę BG tylko o GB ona jest cała z zaionu. W zasadzie to praktycznie jak caldia. Mocna maszynka.Ballistic 4000 wygladał przy niej jak zabawka.Również odbiegał pracą na minus.Chciałem co prawda kupić model 2500 lub 3000 ale zniechecił mnie zabawkowy design.Chyba kupię też GB z rozmiaru 2500.


A co to za Daiwa GB?

#36 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 02 styczeń 2018 - 20:51

Nie chodziło mi o daiwę BG tylko o GB ona jest cała z zaionu.

 

Nie widziałem jeszcze daiwę GB - wcześniej googlowałem i niczego nie znalazłem oprócz modelu BG  ;)

Mógłbyś podlinkować jakiś opis albo dokładny model?

 

Edit: Czy chodzi o model Generation Black?


Użytkownik kineret edytował ten post 02 styczeń 2018 - 21:03


#37 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 02 styczeń 2018 - 21:03

Nie widziałem jeszcze daiwę GB - wcześniej googlowałem i niczego nie znalazłem oprócz modelu BG  ;)

Mógłbyś podlinkować jakiś opis albo dokładny model?

 

Edit: Czy chodzi o model Generation Black?

 

http://daiwafishing....neration-black/



#38 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 12:15

Zakupiłem prorex lt:D

Maślana praca , tylko rzeczywiście przy szybszym obrocie słychać szum

Załączone pliki



#39 ONLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 16 styczeń 2018 - 13:47

Z dwa km 0.16 wejdzie😉

Użytkownik Tom Rob edytował ten post 16 styczeń 2018 - 13:47


#40 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 17:30

pewnie tak kołowrotek gabarytowo mniejszy od stradicaC3000 , i pojemność szpuli producent podaje 0,33 150 metrów :o

 

0,16 to powinno wejść ze 300 metrów :P


Użytkownik Derrek edytował ten post 16 styczeń 2018 - 18:24

  • Tom Rob lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych