Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek Daiwa Ballistic LT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 19 październik 2017 - 19:58

Witam. Może ktoś już zakupił z zagranicy ten kołowrotek? Na papierze jakoś bardzo lekki jak na rozmiar 4000 od daiwy... Wizualnie coś w kierunku shimano poszło wg.mnie ale jestem najbardziej ciekaw pracy tego kołowrotka.W zasadzie zawsze siedziałem w shimano ale ostatnio po zakupie daiwy GB jestem pozytywnie zaskoczony a mam porównanie ze stella FI. Jestem ciekaw kolejnych konstrukcji od daiwy.

Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 19 październik 2017 - 19:59


#2 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 13 listopad 2017 - 16:49

Te nowe młynki to pierwsza rzez jaką chcę obczaić na rybomanii w przyszłym roku ;) Modele 2500 są już dostępne w USA, u nas na razie żaden sklep ich nie ma.

Moim zdaniem może to być największa innowacja w średniej półce cenowej od dłuższego czasu.

Zarówno Ballistic jak i Tatula LT (pewnie to samo, tylko bez zędnego Magseal) mają obudowy z Zaionu, który reklamowany jest przez daiwę jako lepszy niż Shimanowski CI4+.

Przekładnia główna jest frezowana ze świetnego stopu amelinum 7075, co powinno zapewnić doskonałą pracę i wysoką trwałość.

Waga rozmiaru 4000 to mniej niz 200g... tak lekka, że nie będzie wyważać niektórych wędek..

Jeśłi okaże się, że materialy, łożyska etc. są wysokiej jakości (jak w BG) to zapowiada sie świetna seria :) 



#3 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 18:05

Ja tez nie moge zrozumiec inzynierow z D czy S, czy oni w tej Japonii nie wiedza, ze te ich nowe wynalazki nie wywazaja wedek? Czy oni w ogole znaja pojecie wywazania kolowrotkiem? Moze niech ktos tam napisze, poinformuje, wyjasni?
  • popper, salmon1977 i PETEREK lubią to

#4 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 18:09

Witam. Może ktoś już zakupił z zagranicy ten kołowrotek? Na papierze jakoś bardzo lekki jak na rozmiar 4000 od daiwy... Wizualnie coś w kierunku shimano poszło wg.mnie ale jestem najbardziej ciekaw pracy tego kołowrotka.W zasadzie zawsze siedziałem w shimano ale ostatnio po zakupie daiwy GB jestem pozytywnie zaskoczony a mam porównanie ze stella FI. Jestem ciekaw kolejnych konstrukcji od daiwy.

ponad 200 dolarów na aukcjach amerykańskich ... nie liczyłbym że jak się pokaże w Polsce to będzie tani .

 

Wagowo są lżejsze od stradiców Ci4+ lol


Użytkownik Derrek edytował ten post 13 listopad 2017 - 18:10


#5 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 18:26

Ostatnio w Stanach bywa drozej niz u nas. Dziwne, ale porownywalem cene sredniopolkowego TP na basspro i u krajowych sprzedawcow...sprowadzanie to bylaby spora doplata. Szok po prostu i niedowierzanie.

#6 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 18:31

Ostatnio w Stanach bywa drozej niz u nas. Dziwne, ale porownywalem cene sredniopolkowego TP na basspro i u krajowych sprzedawcow...sprowadzanie to bylaby spora doplata. Szok po prostu i niedowierzanie.

zobaczymy poprzednika można jeszcze gdzie nie gdzie dostać za 600 coś złotych , kolo mnie w sklepie mieli za 640 zł ruscy go wywieźli na syberie a miałem nawet na niego ochotę :/



#7 OFFLINE   Mirekms10@gmail.com

Mirekms10@gmail.com

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaCiechocinek
  • Imię:Miroslaw
  • Nazwisko:Malinowski

Napisano 15 listopad 2017 - 12:53

W sklepie drapieznik sa dostawa koniec listopada
  • kineret lubi to

#8 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 16 listopad 2017 - 12:22

Na sezon 2018 Daiwa ma wypuścić jeszcze uboższą wersję ballistic LT pod nazwą Fuego LT Główna różnica to obudowa DS5 zamiast zaionu. 



#9 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 14:05

Może być ciekawy wyceniony na 100 dolarów więc gdzieś ponad 400zł u nas .
Ale żeby ten zaion windował cenę o 100 procent bo zakonem 200 dolarów

#10 ONLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 06 grudzień 2017 - 16:28

Kręcił ktoś tymi mlynkami w Lublinie? Jak wrazenia?

#11 OFFLINE   stefan..k

stefan..k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 19:16

Sam chciałem kupić od razu coś z wielkości 2000, ale bardzo kiepsko z dostępnością kołowrotków nowej serii LT bo większe rozmiary miały być pod koniec listopada a mamy grudzień i ich nie ma.  Oczekiwane małe rozmiary zapowiadane są dopiero na kwiecień, jak z tym tez będzie obsuwa to będą pewnie w połowie sezonu. Same gabaryty kołowrotków włącznie ze szpulą są mniejsze ale zachowano poprzednie pojemności szpul więc automatycznie sa głębsze -dla mnie bezsens z ciągłym nawijaniem podkładów. Po za tym żaden z modeli LT nie ma w komplecie zapasowej szpuli a część starszych imienników takie szpule miała.

http://www.daiwa-cor...DAIWA2018PL.php


Użytkownik stefan..k edytował ten post 06 grudzień 2017 - 19:22


#12 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 07 grudzień 2017 - 16:43

Kręcił ktoś tymi mlynkami w Lublinie? Jak wrazenia?


Podłączam sie do pytania...

#13 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 07 grudzień 2017 - 19:14

Na F-M są już podane ceny kołowrotka Fuego LT, tylko kiszka z dostępnością. Jest też Exceler LT, bardzo zbliżony wg specyfikacji do Fuego, ale z opisu wynika, że nieco "biedniejszy", choć przy modelu 2500 ok 20PLN droższy, a przy już dostępnym rozmiarze 3000 o 13PLN , co trochę dziwi.
Cena dosyć fajna, a myślę, że z czasem da się wyrwać taniej, bo przecież ten sklep do najtańszych nie należy.
Od dłuższego czasu szukam lekkiego młynka do jazi i okoni. Nie bardzo mam ochotę pakować dwa razy tyle w stradica Ci4+. A te 300 parę złotych w razie kompletnej klapy jakoś można przeboleć, chociaż z drugiej strony mimo iż nie spodziewam się Stelli, to nie sądzę, żeby lekkimi daiwami nie dało się wygodnie łowić przez minimum dwa, trzy sezony. Oczywiście na niewielkich obciążeniach.
Na duży minus brak szpuli zapasowej, ale mam nadzieję, że na wiosnę pojawią się, tak jak i inne rozmiary w/w kołowrotków. Cena szpul też chyba nie powinna "zabijać".
Podłączam się do pytania kolegów. Bardzo chętnie poczytam opinie osób, które być może już kręciły tymi młynkami(szczególnie Fuego), choćby na sucho, a może ktoś już zakupił model 3000 chociażby w F-M?

#14 OFFLINE   stefan..k

stefan..k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 19:30

Fuego LT w wielkości 3000 można kupić zarówno na allegro jak i w fishing mart -cena poniżej 400 zł -cała reszta niedostępna.



#15 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 19:33

Fuego LT w wielkości 3000 można kupić zarówno na allegro jak i w fishing mart -cena poniżej 400 zł -cała reszta niedostępna.

Prorexer LT jest jeszcze na allegro .

Wczoraj widziałem ballastic lt w sklepach ale tylko mieli sztuk 1 więc pewnie się już sprzedały .

 

Nie liczę że ten fuego to coś kosmicznego , kołowrotek jest cały z grafitu ...

 

 

A kołowrotki z grafitu no name kosztują nawet mniej niż 100 zł ...


Użytkownik Derrek edytował ten post 07 grudzień 2017 - 19:41


#16 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 07 grudzień 2017 - 20:12

Prorexer LT jest jeszcze na allegro .
Wczoraj widziałem ballastic lt w sklepach ale tylko mieli sztuk 1 więc pewnie się już sprzedały .

Nie liczę że ten fuego to coś kosmicznego , kołowrotek jest cały z grafitu ...


A kołowrotki z grafitu no name kosztują nawet mniej niż 100 zł ...


Ja też nie liczę na żaden kosmos, ale skoro ninja, tania jak na daiwę tak miło zaskoczyła wielu wędkarzy, to może i w tym przypadku będzie dobrze :-)
A, że z grafitu, fakt, ale w tej cenie przy takiej masie, tym bardziej, że co by nie było markowy napis ma na obudowie jest :-) ....aby"bebechy" były zdrowe :-)
No name za 100...hm...nie można generalizować, ale raczej ciężko coś trafić, aby jako tako tym dłużej łowić....

#17 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 08 grudzień 2017 - 07:58

Ciekawa propozycja ten 300 C-XH, nawijał ktoś żyłkę,plecionkę jak układa na szpuli ?

Użytkownik GoLoManoLo edytował ten post 08 grudzień 2017 - 08:15


#18 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 08:47

Ja też nie liczę na żaden kosmos, ale skoro ninja, tania jak na daiwę tak miło zaskoczyła wielu wędkarzy, to może i w tym przypadku będzie dobrze :-)
A, że z grafitu, fakt, ale w tej cenie przy takiej masie, tym bardziej, że co by nie było markowy napis ma na obudowie jest :-) ....aby"bebechy" były zdrowe :-)
No name za 100...hm...nie można generalizować, ale raczej ciężko coś trafić, aby jako tako tym dłużej łowić....

Na pewno daiwa zrobiła spore posuniecie w kwestii budżetowych swoich kołowrotków niż miało to miejsce kilka lat temu , kołowrotkach typu regal co się rozsypywały na pierwszym kontakcie z wodą...(są lepiej spasowane i mają lepszą kulturę pracy )

 

Jednak  380 zł za model z grafitu posiadający tylko magseal i ładny wygląd :P



#19 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 08 grudzień 2017 - 09:32

Luvias też jest z grafitu i kosztuje 3 razy tyle.
Mag seal to jest "tylko"?
Tu jest mowa cały czas o nisko budżetowych modelach i sprawa ma się podobnie jak w telefonach .
Jest np Samsung S7 i 30 dużo tańszych modeli różniących się od flagowca tylko po to żeby były tańsze.
Można kupić Audi A4 z motorem 1.6 golasa , naczepiać spoilerów i .....lub wypasione A4 RS4....
Jedno i drugie Audi A4 :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 08 grudzień 2017 - 09:39


#20 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 08 grudzień 2017 - 10:39

Derrek 328 na F-M za najpopularniejszy chyba na naszym rynku rozmiar 2500(mówię o Fuego). Jak się stanie dostępny na rynku, to pewnie spokojnie da się wyrwać za trzy stówki. Jeśli daiwa dalej podąża pozytywnym trendem, jeśli chodzi o budżetowe kołowrotki, to może być całkiem przyzwoicie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych