Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Teodor Rudnik nowym prezesem ZG PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
419 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   mirekk

mirekk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • Lokalizacjaokolice Torunia
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 24 styczeń 2018 - 21:23

i co jeszcze jakie pocieszenie



#262 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 styczeń 2018 - 09:31

Ja będę z uporem maniaka powtarzał - nie ortodoksja, tylko rozsądek. Robienie z idei nokill religii, która ma zbawić nasze wody, jest tak samo rozsądne jak bezmyślne beretowanie wszystkiego, co woda dała.
Wystarczy rozsądek i szacunek do zdobyczy - myśl jak Indianin, zabijaj tylko jak musisz i potrzebujesz, bądź drapieżnikiem , częścią ekosystemu a nie najeźdźcą.
(...)

Sławku, masz rację, ale zacznijmy od siebie. Łatwo jest krytykować, zrzucać winę na innych, ale jak patrzę na "gumofilca" ledwo dźwigającego co dzień wiadro ryb, których nie przeje nawet przez tydzień, to szlag mnie trafia i mam chęć "zberetować" jego. Tylko jaki to miałoby sens, ubiję gnoja, a pójdę siedzieć za człowieka.

Wędkarstwo ma być hobby, a nie sposobem na "odebranie" wydatków poniesionych na opłaty PZW. Ma być (przynajmniej ja tak to traktuję) sposobem na odstresowanie, a nie na zaopatrzenie rodziny, sąsiadów i hodowli zwierząt futerkowych w futter. :angry:



#263 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 styczeń 2018 - 10:37

temat z miłościwie nam panującego zszedł na ty "..uju jeba.y mięsa ci się zachciewa" i na "..po zielona, nokilowcu za 3 grosze".
Powiadam wam kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem.

Działalność człowieka doprowadziła do konieczności wspierania natury w procesach generycznych.
To niestety wymaga wyzwań od nas wszystkich.
Pan tam z tyłu co to ryb "nie bierze" proszony jest aby zredukował pobierane pogłowie o 50% i pogadał z kolegami aby też zredukowali pobór.
Kolega Nołkilowiec co to gardzi wszystkimi w kole bo walą w łeb niech idzie na zebranie i namówi swoich kolegów do sadyzmu bez mordowania ofiary.
A kolega co to mu ryba wystaje z cholewy niech dorzuci parę groszy ekstra na zarybienie i da czasem odsapnąć rybom.


Użytkownik ezehiel edytował ten post 25 styczeń 2018 - 11:04


#264 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 styczeń 2018 - 10:49

(...) Powiadam wam kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem. (...)

Z chęcią! Od 1992 r. nie zabrałem żadnej złowionej ryby! :)



#265 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 styczeń 2018 - 11:09

Z chęcią! Od 1992 r. nie zabrałem żadnej złowionej ryby! :)

Czyli nie jesteś bez winy....



#266 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 styczeń 2018 - 11:27

Po 20-latach nastąpiło przedawnienie... ;)

Poza tym, "nawróconym" darowuje się wcześniejsze winy... :P


Użytkownik Alexspin edytował ten post 25 styczeń 2018 - 11:28

  • ag53 i S.N. lubią to

#267 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 26 styczeń 2018 - 19:38

Owszem, działalność człowieka zmieniła ekosystem. Dlatego, to co można renaturyzować (jakie ładne ekosłówko!) , należy objąć ochroną, w tym zakazem zabijania ryb.
Natomiast wody powstałe w wyniku działalności ludzkiej, lub bezpowrotnie zmienione - niech będą rezerwuarem białka, w różnych proporcjach do ochrony i możliwości ekosystemów. Nie widzę nic zlego, jeśli do sztucznego stawu wrzuca się karpia i jest wyławiany na mięso. Jeśli mamy zaje... żwirownię, z czystą wodą - proszę bardzo, sandacz. A zysk z licencji - na odbudowę np. jurajskich strumyków, dorzecza Raby (przyklady mi po prostu bliskie). W ramach tej ochrony - bezlitosne ściganie trucicieli, i odpowiednie kary.

Nawet ortodoksyjny nokillowiec nie krytykuje właściciela stawu hodowlanego. Ma czlowiek bajoro, i jego sprawa czy będzie prowadził intensywną gospodarkę tuczem tęczaka, czy sobie zrobi pseudonaturalny ekosystem z linem i szczupakiem. Czy, jak większość, wybierze coś pośredniego.

Czy chcemy czy nie, PZW jest właśnie takim gospodarzem. I decyzje podejmuje pomiędzy zakazami z góry (tęczak w rzekach) a oczekiwaniami na dole. A że na dole, 99% ma gleboko w d... ideę naturalnych warunków, stabilnych ekosystemów, i jakieś żaby, traszki, zimorodki, chruściki, jętki, i po prostu chce RYBY, to mamy określoną politykę.
Ilu znacie wędkarzy, skłonnych zrobić na najbliższej sobie rzece, odcinki typu rezerwat-nokill? Czy choćby to poprzeć.

Nawet jeśli w zamian 10 km dalej będzie kanał z tęczakiem/szczupakiem/leszczem do brania?
  • rrthc, ptr i eRKa lubią to

#268 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 26 styczeń 2018 - 20:43

W punkt.
Jednostki chcą mięsa, to dostają je na byłych zwirowniach.
Ostatnio rozmawiałem ze starszym panem z R... , no dobra ze śląska. Pokazywał mi zdjęcia 13 metrowek, oczywiście na tle płytek w łazience, bądź kuchni. Oczywiście żywiec. Koło zarybia , płacą i tak się kręci w kółko towarzystwo wzajemnej adoracji.
Nie potępiam. Mają tak jak chcą.

#269 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 styczeń 2018 - 09:24

 

Ha haaa... ciekawa jest 19 minuta tego filmu. Będzie proces sądowy o zniesławienie????

 

Sławek - jest ciekawy wywiad z prezesem ZO w Zamościu w 2 nr WŚ.

W skrócie - niższa opłata za No kill - wysokie licencje na kacze dołki z rybą do zabrania...

 

Czyli można i tak...


Użytkownik eRKa edytował ten post 27 styczeń 2018 - 09:27


#270 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 27 styczeń 2018 - 09:37

Roman, z tym co gościu mówi można ostro polemizować.
Posłuchaj o okręgu Bielsko Biała... tam nigdy nie było żadnej huty o której mówi.

A co do TR.. niech się sam tłumaczy.

#271 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 styczeń 2018 - 10:11

O hucie jest w drugiej części jeszcze.

 

Kupowałem swego czasu WP. I w tym wszystkim zastanawiało mnie jedno.Gość pokazywał patologie - takie które miały miejsce. I nie pamiętam, żeby kiedykolwiek ktokolwiek wytoczył mu sprawę o zniesławienie.Chyba tylko producent łodzi, po krytycznym artykule sądził się z Dębickim...

 

W moim kole też była afera i też zamieciona pod dywan.

 

Swego czasu na zebraniach wielokrotnie prosiłem delegatów z okręgu o roczne sprawozdanie finansowe. Nikt nigdy takiego nie przedstawił. Zamiast tego były czytane po kilkanaście minut plany zarybień ...

 

Nie oceniam, modelu wędkarstwa jako takiego...Nie bardzo sobie wyobrażam,że mógłbym tylko w jakimś bardzo  niewielkim obszarowo terenie wędkować...

Podoba mi się propozycja wędkowania No kill na obszarze całego kraju.



#272 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 styczeń 2018 - 10:53

(...) Ilu znacie wędkarzy, skłonnych zrobić na najbliższej sobie rzece, odcinki typu rezerwat-nokill? Czy choćby to poprzeć.(...)

Ja znam dwoje, moją Partnerkę i siebie... ;)



#273 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 styczeń 2018 - 10:57

(...)

Podoba mi się propozycja wędkowania No kill na obszarze całego kraju.

Popieram w 100%% i żałuję że to nierealne, i Romku, za takie poglądy za chwilę będziemy "zeżarci" przez przytłaczającą większość... :(



#274 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 styczeń 2018 - 11:24

To nie jest moja propozycja. To jest propozycja było nie było Prezesa Okręgu w Zamościu.

Wywiad jest publikowany w 2 nr WŚ. Zapewniam, że warto przeczytać cały.Nie reklamuję WŚ - reklamuję zdrowy rozsadek. A Ten Gość takowy posiada.

 

A ogólnopolska składka No kill - toć to pierwszorzędna sprawa. A mięsko...

 

Moje koło dzierżawi od gminy 2 ha stawik. Oczywiście w tak "wielkiej" wodzie nie ma szans na jakąkolwiek równowagę, więc karp karp karp...

Ale tego karpia trzeba kupić...No to składki - początkowo było 30 zł...- to tak lata dziewięćdziesiate. Za dużo za to tych karpiów się nie dało wpuścić.I ciągłe pretensje między wędkarzami, że ten siedzi całe dnie a ktoś tam inny godzin kilka.

Żeby nie przedłużać opisu zmiany świadomości - dziś jest składka 150 zł i limit( znaczy do zabrania) 15 karpi( lub innych tzw dużych ryb) rocznie.Z nieśmiałymi propozycjami, że kto złowi limit może kupić kolejną składkę i wędkować dalej.

 

To się dokonało w takim typowym środowisku wiejsko-miejskim...Wśród typowych wędkarzy, dla których wypuszczenie ryby jest czynnością całkiem niezrozumiałą.

Ale zadziałało przysłowie, Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz..znaczy połapiesz...

 

Chcesz mięsko - płacisz... Chcesz wędkować "bezmięsnie" , uprawiać sport wędkarski - masz przywilej wędkowania w całym kraju na wodach PZW.


  • ptr lubi to

#275 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 styczeń 2018 - 12:00

To nie jest moja propozycja. To jest propozycja było nie było Prezesa Okręgu w Zamościu. (...)

Chcesz mięsko - płacisz... Chcesz wędkować "bezmięsnie" , uprawiać sport wędkarski - masz przywilej wędkowania w całym kraju na wodach PZW.

Bardzo mi to odpowiada, tylko że to marzenie nierealne, a szkoda... :(


  • eRKa lubi to

#276 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 27 styczeń 2018 - 12:12

Według mnie składka zbyt niska dla nk.
Powinna być normalna, a jak ktoś chce mięska to becalem.
Najlepiej jakby było można kupować zezwolenia na rok np 3 szczupaki/2okonie/10karpi
Koszt 100.

#277 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 styczeń 2018 - 12:14

Alku - to nie ma być szkoda.

 

Jak pisze inny Łodzianin - Jego Ekscelencja SOB - trza działać.

Propagować pomysł. Zgłaszać wnioski na zebraniach...

 

A wtedy to co nierealne niby stanie się rzeczywistością.


  • Alexspin lubi to

#278 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 27 styczeń 2018 - 19:36

Według mnie składka zbyt niska dla nk.
Powinna być normalna, a jak ktoś chce mięska to becalem.
Najlepiej jakby było można kupować zezwolenia na rok np 3 szczupaki/2okonie/10karpi
Koszt 100.


Nie chce mi się szukać swojego postu sprzed roku - już dawno wspominałem, że rozwiązania tego typu działają na świecie: osobno zezwolenie na wędkowanie, osobno płatny limit ryb do zabrania.
I w takiej formule ogólnopolski nokill ma sens. Płacę za łowienie, a jak chcę mięsa - dokupuje zezwolenie lokalne na zabieranie ryb.
Powiedzmy że w tym ogólnopolskim rocznym, wsadzamy jakiś minimalny limit na wypadek uszkodzenia ryby (ale absolutnie nie mięsiarski - np. 6szt ryb wszystkich gatunków łącznie na cały rok).

#279 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 styczeń 2018 - 19:39

Według mnie składka zbyt niska dla nk.
Powinna być normalna, a jak ktoś chce mięska to becalem.
Najlepiej jakby było można kupować zezwolenia na rok np 3 szczupaki/2okonie/10karpi
Koszt 100.

Tylko jak to kontrolować, jeśli teraz nie ma szansy na wyłapanie mięsiarzy-wiaderkowców... :angry:

 

Alku - to nie ma być szkoda.

 

Jak pisze inny Łodzianin - Jego Ekscelencja SOB - trza działać.

Propagować pomysł. Zgłaszać wnioski na zebraniach...

 

A wtedy to co nierealne niby stanie się rzeczywistością.

Romku, byłem, pyskowałem i co...? Zostałem "zaszczekany" tak, że nie wiedziałem czy nie zostanę ekskomunikowany... :(


Użytkownik Alexspin edytował ten post 27 styczeń 2018 - 19:41


#280 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 luty 2018 - 17:12

Może ktoś jeszcze nie widział:


Użytkownik vako edytował ten post 24 luty 2018 - 17:12





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych