Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Teodor Rudnik nowym prezesem ZG PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
419 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 24 październik 2017 - 11:28

Przekombinowali :P


  • Friko i SzymusS lubią to

#62 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 24 październik 2017 - 11:35

Naprawdę nie ma osoby z Słupska co znają nowego prezesa z jego poczynań w tym okręgu? Nie znam gościa ani nic o nim nie słyszałem, dlatego ciekawi mnie jak sobie radził jako prezes w Słupsku....

 

pozdro


Użytkownik Paweł nizinny edytował ten post 24 październik 2017 - 11:39


#63 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 24 październik 2017 - 12:06

Wcale nie odpuścili.Mniejsze okręgi dogadały się i zakończyły hegemonię "sympatyków wędkarstwa".

I chwała im za to. 


  • Friko i Darek P lubią to

#64 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 24 październik 2017 - 12:15

Przekombinowali :P

Tak mówią na mieście  :P



#65 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 24 październik 2017 - 14:30

Naprawdę nie ma osoby z Słupska co znają nowego prezesa z jego poczynań w tym okręgu? Nie znam gościa ani nic o nim nie słyszałem, dlatego ciekawi mnie jak sobie radził jako prezes w Słupsku....

 

pozdro

 

Funkcję Prezesa Zarządu w Słupsku pełni od 2001 roku a więc już 16 lat. Był już członkiem ZG PZW i siedział w jego prezydium. Sporo informacji jest na jego koncie na Facebooku gdzie jest dość aktywny. Od kilku wędkarzy płyną informację, że jest gościem z którym można się dogadać na wielu płaszczyznach. Nie jest typem betonowego działacza do którego nie trafiają żadne argumenty. Trzeba mieć na uwadze, że bycie prezesem ZG to trochę co innego niż okręgu. Oczywiście sterowanie centralne jest istotne ale typowe decyzje dla nas wędkarzy zapadają mimo to w okręgach.


  • Paweł nizinny lubi to

#66 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 październik 2017 - 15:19

Ale PZW Suwałki, z tego co wiem podlega bezpośrednio pod ZG PZW. Tu bym upatrywał jakiejś zmiany odgórnej. Wody te szczególnie mnie interesują. 


  • Guzu i Pumba lubią to

#67 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 24 październik 2017 - 19:43

Ale PZW Suwałki, z tego co wiem podlega bezpośrednio pod ZG PZW. Tu bym upatrywał jakiejś zmiany odgórnej. Wody te szczególnie mnie interesują. 

 

Tu masz rację. A to wody szczególnie atrakcyjne wędkarsko (w założeniu nie obecnie) i turystycznie. Można się na tym polu wykazać choć ponownego oddania ich w ręce lokalne raczej byłoby mało prawdopodobne.


Użytkownik luk_80 edytował ten post 24 październik 2017 - 20:02


#68 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 24 październik 2017 - 20:19

Zauważyłem w nowo powołanych  składach władz i organów pewną tendencję. Ponad połowa wybrańców jest w wieku 40-50 lat, a nie 70+ :)



#69 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 październik 2017 - 20:29

W internetach przeczytałem że nowy prezes rzucił coś w stylu " koniec z PGRyb ( coś tam o rybakach) i że PZW znów ma być związkiem sportowym oraz że będą chcieli cofnąć ostatnie zmiany..."
Zobaczymy co z tego wyjdzie...

#70 OFFLINE   pawcio449

pawcio449

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 25 październik 2017 - 01:12


  • Tomek88 lubi to

#71 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 październik 2017 - 10:58

Z całą pewnością można powiedzieć po tym filmiku, że nowy Pan Prezes ma zdolności do refleksji a jego horyzont myślowy nie należy do wąskich.

Poza tym dość rozwlekle, średnio spójnie i mam wrażenie, ale mogę się bardzo mylić bo to pewnie część większej całości, iż został popełniony podstawowy błąd mówców dbających tak bardzo  o zawartość, że zapominają do kogo mówią.... Czyli wysyłają mało zrozumiały przekaz...

Próba odniesienia piramidy Maslowa do struktury członków i działaczy PZW trochę nieudolna ale dla tych co złapali aluzję,- fajna.

Szowinistyczne aluzje,- kiepskie... 

Reasumując wolę taki "język' niż ....no... te... nazwę je bez jadu,- poprzednie  :P


  • Guzu, bartsiedlce i HaDe lubią to

#72 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 25 październik 2017 - 15:36


  • Tomek88 lubi to

#73 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 październik 2017 - 19:45

Kto bogatemu zabroni... :(  Niestety, nie wszyscy wędkarze to "Warszawka", gdzie zarobki są niewspółmiernie wyższe niż na Podlasiu, Lubelszczyźnie, czy nawet w łódzkim. Nie każdego stać na opłaty za prywatne łowiska i zagraniczne wyjazdy... :angry:

Wody gminne, prywatne za "dziękuję" są wszędzie. Kwestia chęci i podejścia. A "Warszawka" da się lubić ;)

Co do prezesa, to darujmy sobie mniemanologię. "Poznacie ich po ich owocach" jak to jeden z ewangelistów stwierdził ;) 


  • Negra i Szymon82 lubią to

#74 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 październik 2017 - 21:29

... o ile dobrze pamiętam to nie stwierdził tylko spisał pod natchnieniem... ;)

 

Warszawka z cała pewnością da się lubić, tylko do tego potrzeba z jednej strony - pozbyć się kompleksów by jej tak nie nazywać :rolleyes:  a z drugiej zadartego nosa by nie była to prawda :P 

 

Owoce z wyjałowionej ziemi mogą obrodzić później niż by się oczekiwało i do tego też trzeba mieć cierpliwość o którą coraz trudniej...


  • Tomek88, ptr i Spinbob lubią to

#75 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 25 październik 2017 - 22:34

Byle skontrowac ech...
  • Alexspin lubi to

#76 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 październik 2017 - 04:53

A nie uważasz Witek, że posługiwanie się jakimś cytatem i przypisywanie go innemu autorowi,- jest jakby trochę nie na miejscu?

Nie napisał bym ani słowa komentarza bo każdy ma inną tolerancję od której zaczyna się chęć otwarcia ust ale widzę pewną analogię do PZW.

Nie odbierz tego co napiszę personalnie,- bo kimże jestem, żeby Cię oceniać lub zwracać uwagę!

Chcę tylko pokazać pewien mechanizm.

Zaczyna się jakże niewinnie, od "małego" przyzwolenia na coś co jest nie prawdziwe, ale nie chce się nam zwrócić uwagi bo 'milo jest", przecież wszystko idzie tam gdzie byśmy chcieli ,- pytanie,- tacyśmy wielkoduszni i wyrozumiali czy tylko niedbali?

Ponieważ wiemy, że niedbałość to cecha negatywna ukrywamy to pod: luzactwem, byciem cool i innymi produktami nowomody jak: zamiast kłamstwo - mówimy narracja lub minął się z prawdą. 

Gdzie tu analogia do PZW?

Wszyscy znamy a przynajmniej wielu z nas zna jakiś tam przykład na to, że od założenia PZW trafiło do niego wiele  wartościowych osób we władzach każdego szczebla struktur.

Co się z nimi stało? Co z ich wartościami?

Co spowodowało, że nagle po objęciu posady zmienili optykę w stopniu, który można przypisywać tylko jakiemuś negatywnemu olśnieniu?

Ano właśnie to nasze, jakże typowo polskie: nie napinaj się, przecież jest tak fajnie, teraz jesteś z nami...

Usypiacze uważności jak je nazywam są niczym z wolna sypany piach do przekładni i tak też działają.

 

Na koniec jeszcze raz Witek,- na 100% jestem pewien, że pisząc swój komentarz nie miałeś na myśli nic uszczypliwego  ;)

Nie gniewaj się, że wykorzystałem to co napisałeś by (pewnie nieudolnie) pokazać gdzie zaczyna się zło...

 

Ps

Lecę zaraz na urlop, wiec przez kolejne 9 dni nie będziesz musiał czytać moich komentarzy  ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 26 październik 2017 - 05:06

  • Guzu lubi to

#77 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 październik 2017 - 05:31

(...) Co do prezesa, to darujmy sobie mniemanologię. "Poznacie ich po ich owocach" jak to jeden z ewangelistów stwierdził ;)

 

(...) Owoce z wyjałowionej ziemi mogą obrodzić później niż by się oczekiwało i do tego też trzeba mieć cierpliwość o którą coraz trudniej...

 

Nic dodać, nic ująć.


  • ptr lubi to

#78 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 październik 2017 - 05:50

PZW to nie jest absolutystyczna monarchia,a prezes nie jest władzą najwyższą. Władza jest podzielona. Nie chcę, ale muszę stwierdzić, że nasz statut jest jak perła rzucona przed wieprze.. :) 


  • Alexspin lubi to

#79 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 październik 2017 - 06:58

SOB, po raz wtóry muszę przyznać Ci rację.

Trudno mi to przychodzi, ale nie mam wyjścia... ;)



#80 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 26 październik 2017 - 08:39

Bzdury piszecie Panowie.

 

Takie statuty i schemat działania sprawdzały się w poprzednim systemie.

System się zmienił,lecz nie zmieniono w istotny sposób PZW.

 

I nagle się okazuje,że  PZW traci członków, że wody są mocno wyrybione i nie bardzo wiadomo co z tym dalej robić.

 

Nie ma odważnego który by przerwał te szopki - no to siłą rozpędu toczy się nadal w postaci z przed pół wieku.

 

Weźmy choćby SSR - takie wędkarskie? rybackie? ormo PSR

 

Członkowie tej formacji żyją wśród ludzi których mają kontrolować.Bez problemu skontrolują dziadka na stołeczku który łowi z brzegu.

Ale czy są w stanie skutecznie i efektywnie walczyć z kłusownictwem większego kalibru?Czym? Prywatnymi samochodami i blachą strażnika??? Też mi argumenty dla przestępców...

 

Itp itd.

 

A za dyszkę(dyszka za kłucie ryby) idę sobie jak chcę powędkować na prywatny staw.I nie zawracam sobie głowy statutem(wielostronicowym) RARP-em


  • sacha i Paweł nizinny lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych