Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Yamaha 25km VS Mercury 25km - 2cyl. vs 3cyl.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 23 październik 2017 - 16:39

Mam. Mercury 25 L efi nowke w pełnej opcji trym rozrusznik szarpanka itd pod manetkę, trzeba by dokupić rumpel:) oczywiście w dobrej kasie :)

#22 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 23 październik 2017 - 18:33

Ja dosyć długo szukałem używanego silnika 30-40KM, bez ciśnienia bo łódź dopiero mi "się robiła", kupiłem właśnie Mercury'ego 30 EFI. Trafił mi się silnik w naprawdę świetnym stanie- rocznik 2009, przebieg 96mth. Strzał w dziesiątkę- kultura pracy na b.wysokim poziomie (na neutralu trzeba czasem nachylić się do samego silnika albo położyć rękę na pokrywie żeby sprawdzić czy jest w ogóle włączony). Ekonomiczny w użytkowaniu, mocy ma tyle co trzeba do łodzi 4,4m, przy wędkujących 2-3 osobach. Dobry wybór, polecam.


  • sajdol1 lubi to

#23 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 23 październik 2017 - 22:36

 Yamaha 30km pod rumpel ze stopą s nie istnieje. Szukam zatem Mercurego 30km EFI. O większej mocy pomyślę przy zmianie łodzi na większą. 

Bartek,

na pewno jest dostępna honda 30KM krótka z rumplem, rozrusznikiem i ładowaniem na zamówienie (ok. 22k złotówek) - interesowałem się tematem przed odbiorem sempera, ale ze względu na strefę ciszy zafundowaną przez Szwaderki dałem spokój na razie.

Co do mocniejszych silników - zwróć uwagę, że producent w kwitach wpisuje max 30KM więc, gdyby coś się przydarzyło Tobie/łodzi to możesz mieć problemy przy większej motorynce na rufie. Wydaje mi się, że na specjalne zamówienie wzmacniają pawęż (było zdjęcie XT z motorem 70KM). 


  • Ropuch lubi to

#24 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 24 październik 2017 - 07:42

Mariusz....na zamówienie to i ekspres do kawy by mi pewnie domontowali ;)  Tu o kasę się rozchodzi :) Nie jestem teraz pewny, ale w papierach  mamy chyba max. 25km.

Niestety zarejestrowałem łódź jako wędkarską i tu też max 20kw :( . Jest to moja pierwsza łódź i wielu rzeczy dowiaduję się po fakcie.

Mercury 30 jest poszukiwany,  tu i tak musiałbym dokupić naklejkę 25km. Sąsiad z mariny opowiadał mi historię jak to policja go kontrolowała i kazali mu śrubę zdejmować ( silnik coś ok. 50km ale łódź jako wędkarska zarejestrowana) i wracał na silniku trolingowym.

Jeżeli nie znajdę 30stki to w grę  wejdzie 25tka yamahy ale ta z większą pojemnością. Najwyżej będę go katował, a co :)

 

To zdjęcie z 70km też widziałem, ale to był chyba 2T więc pewnie sporo lżejszy niż 4T. Poza tym z taką mocą to semperkiem chyba górą brałbym wszystkie mosty na rzece ;)



#25 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 24 październik 2017 - 18:18

40 koni w dwusuwie od Yamki - 70 kg. Chłopaki wieszają



#26 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 25 październik 2017 - 08:06

40 koni w dwusuwie od Yamki - 70 kg. Chłopaki wieszają

I jak to lata?



#27 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 25 październik 2017 - 08:38

I jak to lata?

Jak moją łajbę popycha 48km/h a waga jednostki to jakieś 600 kg, to sobie wyobraź co robi z Semperem :-)
A na poważnie - osiągi podobne.
Chcesz to jeszcze łódki nie sprzedałem - możemy się moją przepłynąć - tylko byś musiał na Zegrze wpaść w sobotę koło południa, bo potem ma być kupiec a wcześniej to nawet będę próbował z kolegą coś złowić ;-)


Wysłane z IPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Dano^ edytował ten post 25 październik 2017 - 08:38

  • sajdol1 lubi to

#28 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 25 październik 2017 - 10:25

Zerknąłem też na Suzuki DF30 ATH

Zaskakująco niska waga 73kg, 3 cylindry, pojemność 490, wtrysk.

Na Youtubie jest filmik RF 420 z Suzuką 30stką ATS -jedna osoba 49km/h.

Nie wiem jeszcze tylko czym się różni ATH od ATS.

Macie jakieś doświadczenia z tymi silnikami?


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 25 październik 2017 - 10:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych