Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie na stojącej wodzie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kuba67810

kuba67810

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 22 październik 2017 - 19:58

Jestem osobą zdecydowanie początkującą. Na suszkę łowiłem jakieś dwa lata temu, dość regularnie wzdręgi na wypatrzonego. To jedyne spotkanie z muchą. Używałem 10' konger worldchampion w klasie 5/4 z linką DT 5F Z nadchodzącym rokiem postanowiłem, że muchówka będzie na podstawowym wyposażeniu łodzi. Mam zamiar łowić na wodzie od tafli do max trzech metrów nad zielskiem.

 

Postawiłem na streamera. Kij: MIKADO FLY MLX STREAMER 9’6’’ #6. Kołowrotek do wyważenia. No i linka zastanawiam się nad sink tipem a linka tonącą? Wydaje mi się, że tipem prowadzenie będzie podobne do opadu. Co na koniec? koniczny czy jednolita żyłka do przynęty jaka długość przyponu? Zastanawiałem się nad AIRFLO streamer max, tylko nie wiem gdzie znajdę ją w sklepie w 6 klasie. Proszę o wyrozumiałość, przewertowałem część forum i nie mogłem znaleźć sedna sprawy. 

 

Pozdrawiam Kuba. 

 


#2 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 22 październik 2017 - 20:06

 

(...)

 

Postawiłem na streamera. (...) No i linka zastanawiam się nad sink tipem a linka tonącą? Wydaje mi się, że tipem prowadzenie będzie podobne do opadu. Co na koniec? koniczny czy jednolita żyłka do przynęty jaka długość przyponu? (...)

 

 

 Zdecydowanie jednolicie tonąca lub intermedialna linka będzie na stojąca wodę najlepszym rozwiązaniem. Przypon może być z jednego kawałka, najlepiej fluorocarbonu... Przed streamer-em podwieszaj nimfę, czasem okazuje się dużo lepsza od streamer-a.


  • Maciek Rożniata i kuba67810 lubią to

#3 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 22 październik 2017 - 20:12

Nie kupuj airflo streamer max ! To bardzo specyficzna linka o super krótkiej głowicy i bardzo ciężkiej końcówce do samodzielnego docięcia. Trudna do ogarnięcia dla początkującego i przeznaczona głównie na rzeki głębokie z silnym uciągiem....

Airflo robi świetne linki na jeziora: serie sixth sense oraz 40+. Z tego wybieraj.
  • daniel., Franc i kuba67810 lubią to

#4 OFFLINE   kuba67810

kuba67810

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 23 październik 2017 - 09:19

Jednolicie tonąca zostanie, ułatwi to prowadzenie w trudniejszych warunkach. Jaki stopień tonięcia proponujecie? Z jakiego sklepu zamawiacie sprzęt?
Jeśli chodzi o Airflo szósty zmysł są one opisane jako 5/6 i 6/7 czy to chodzi o to że głowica jest cięższa od rozbiegówki?

#5 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 23 październik 2017 - 09:58

Polecam Airflo Six Sense - mam, używam właśnie pod jeziorowe łowienie ( głównie okoni ) wersje Inter Fast 6/7 do kija Shakespeare Omnix 6/7. Linka super lata, śliska, bardzo dobry rdzeń który świetnie przekazuje okoniowe skubnięcia, nie robi się sprężynka w zimnej wodzie. Tym stopniem tonięcia ogarniam spokojnie do 2 m głębokości ( jak poczekasz dłużej na opad to Twoje 3m będzie w zasięgu  ;)  ) 

Przypon z fluorocarbonu - ja robię dwie średnice 0,30 - 0,28 i na końcu 0,16 przy mikro streamerkach, mokrych, squirmy worms ( fajnie reagują na takie pokombinowane ) 0,18 -0,20  baitfishe 


Użytkownik szymanek69 edytował ten post 23 październik 2017 - 10:07

  • Maciek Rożniata lubi to

#6 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 23 październik 2017 - 17:26

Jednolicie tonąca zostanie, ułatwi to prowadzenie w trudniejszych warunkach. Jaki stopień tonięcia proponujecie? Z jakiego sklepu zamawiacie sprzęt?
Jeśli chodzi o Airflo szósty zmysł są one opisane jako 5/6 i 6/7 czy to chodzi o to że głowica jest cięższa od rozbiegówki?


Głowica jest zawsze cięższa od rozbiegówki, nie ma wyjątków w tym względzie (mówimy o masie fizycznej, nie o szybkości tonięcia).
Oznaczenie podwójne w linkach o długiej głowicy (oraz DT) oznacza zazwyczaj ze jak przez większość twojego łowienia wystarczają rzuty średnie i krótkie, lub łowisz brodząc głęboko po pachy, albo siedzisz nisko na pływadełku, albo jest mało miejsca za tobą, to lepiej będzie współgrała z kijem w tej niższej klasie (czyli np linka 5/6 do kija #5), a jak Twoje łowienie to głównie rzuty dystansowe, w komfortowych warunkach (pozycja wyprostowana, na łódce, stojąc na brzegu lub brodząc płytko, masz mnóstwo miejsca za sobą na zawieszenie dużej pętli) to lepsza będzie do kija w tej wyższej klasie (czyli linka 5/6 do kija #6).

#7 OFFLINE   kuba67810

kuba67810

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 17:41

Zakupiłem linkę intermedialną oraz sinktip w klasie odpowiedniej do kija. Przez zimę pozostało nauczyć się rzucać. W razie potrzeby założę tonący przypon konieczny.

Teraz kwestia much. Kupiłem kilkanaście streamerów na forum. Ale co dalej? Pora zacząć kręcić samemu. Co warto zakupić na początek? Narzędzia mam, teraz materiały.

#8 OFFLINE   Mirosław Pieślak

Mirosław Pieślak

    Zaawansowany

  • Szkoła Wiązania Much
  • PipPipPip
  • 685 postów
  • LokalizacjaKraków, Polska
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Pieślak

Napisano 21 listopad 2017 - 18:28

kuba67810 - zapraszamy do szkółki wiązania much jerkbait. W II edycji przewidziana jest dobra mucha okoniowa i szczupakowa.


  • kuba67810 lubi to

#9 OFFLINE   Darutab

Darutab

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 18:31

Znalazłem fajną stronę gdzie autor opisuje przydatne materiały do kręcenia much:
http://www.qrystian....uchowe,277.html
  • kuba67810 lubi to

#10 OFFLINE   kuba67810

kuba67810

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 18:40

kuba67810 - zapraszamy do szkółki wiązania much jerkbait. W II edycji przewidziana jest dobra mucha okoniowa i szczupakowa.

wszytko pięknie tylko z Mazur wszędzie daleko :D 



#11 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3637 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 21 listopad 2017 - 18:46

@kuba67810, a kto Ci powiedział, że masz gdzieś jechać? Tu masz zadane, robisz w domu i wstawiasz zdjęcie muchy ;)



#12 OFFLINE   Mirosław Pieślak

Mirosław Pieślak

    Zaawansowany

  • Szkoła Wiązania Much
  • PipPipPip
  • 685 postów
  • LokalizacjaKraków, Polska
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Pieślak

Napisano 21 listopad 2017 - 18:48

Mamy nawet uczestników z zagranicy!



#13 OFFLINE   kuba67810

kuba67810

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 18:49

W takim razie wchodzę w to ;) 


  • Krzysiek Dmyszewicz, Kacper.K, Grzegorz78 i 1 inna osoba lubią to

#14 OFFLINE   *WŁÓCZYKIJ*

*WŁÓCZYKIJ*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 21:18

Jeśli chodzi o linki Airflo to oznaczenie 5/6 oznacza że pierwsze 30 stóp (ok 9.15 m ) jest wklasie 5 a cała głowica ( często więcej jak 9.15 m ) w klasie 6.
Tak przynajmniej mi się wydaje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych