Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wedka na Kubie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 24 październik 2017 - 21:08

Zima sie zbliza wiec moj umysl w sposob naturalny zaczyna dryfowac ku cieplym krajom. Normalnie jak bocian :) W tym roku zaczalem kontemplowac 2-3 tygodniowy wypad na Kube. Najprawdopodobniej koncem stycznia lub marca. Szukalem na JB czegos na temat wedkowania na Kubie ale klops. Nic nie znalazlem. 

 

Czy moglibyscie mi pomoc bo pytan mam od groma :) Czy na Kubie tylko lowienie w morzu wchodzi w rachube? Czy mozna poprobowac cos indywidualnie czy tez jestem skazany na wynajem lodzi i przewodnika i o jakich kwotach tu rozmawiamy? Gdzie dokladnie pojechac? Itd itd... 

 

Za wszelkie informacje, rady i linki z gory dziekuje :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 24 październik 2017 - 21:10

  • krzysiek i Dano. lubią to

#2 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 24 październik 2017 - 21:32

Mozesz lowic bonefish na flatach, ale bez wynajmu lodki to slabo to widze ;)



#3 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 24 październik 2017 - 22:57

No i jeszcze jedno wazne pytanie. Czy wynajmujac miejsce na lodzi z przewodnikiem jest szansa na to ze ryba wroci do wody bez dziury po osece? Ja jestem z tych co wypuszczaja ryby do wody a na filmikach z you tube to zawsze jakis jegomosc zaczepia rybe hakiem co raczej wyklucza jej powrot do wody. Nie chcialbym tez jakis niepotrzebnych awantur bo niektorzy ludzie czasem dosc emocjonalnie podchodza do C&R  :unsure:


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 24 październik 2017 - 22:59


#4 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 25 październik 2017 - 19:48

Jak flatsy to tylko z przewodnikiem bez tego możesz liczyć tylko  na przypadkowe ryby .Koszt od 150 euro za głowę za dzień ,jest to cena minimalna za w miarę sensownego gościa .Dobrych gajdów musisz rezerwować kilka miesięcy wcześniej .Są też połowy z łodzi na pełnym morzu nie wiem w jakiej cenie ale łowią fajne ryby bo łowiska mają nie przełowione .


  • Guzu lubi to

#5 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 październik 2017 - 08:12

Bylem w tym roku 2 tygodnie na Kubie.

Niewedkarsko, zastrzegam.

To nie jest tak, ze gdzies pojedziesz do portu i przystani i na spontanie zlapiesz przewodnika z lodka i bedzie OK.

Na pewno nie bedzie OK.

Zdecydowanie posluchaj Tomiego, kontakty PRZED wyjazdem, ustalenie terminow, zabookowanie czegos z wyprzedzeniem u SPRWADZONYCH ludzi. 

Inaczej to masz gwarancje jedna : wydasz kase.

Alternatywnie lowy z brzegu...

Samodzielne spacery i lowy ze skal. W paru miejscach mysle, ze moze to zadzialac (Zatoka Swin, Cayos). 

 

Dodam jeszcze, ze logistyka, niezbedna do wedkowania (w wymiarze sensownym) wymaga samochodu. A samochod na Kubie rezerwuje sie minimum 2 miesiace przed przybyciem w tamtejszych wypozyczalniach. Co nie gwarantuje wprawdzie za wiele, ale daje szanse na auto. Alternatywnie pozostaja "taxi particulares" i autobusy. Ale to zagadnienie godne oddzielnego DZIALU na forum. Bo na pewno nie watku :D

 

 

Powodzenia !

Wyspa oferuje tyle ciekawostek i atrakcji, ze urlop bez wedki tez moze byc tam super ! :)


Użytkownik Guzu edytował ten post 26 październik 2017 - 08:16


#6 OFFLINE   jacenty75

jacenty75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria

Napisano 26 październik 2017 - 08:44

Witam,

Byłem w styczniu też nie wędkarsko ale belony w czasie kąpania w morzu widziałem.

p.s. Kuba to dużo słońca, dużo rumu, dużo salsy  i ciężko wygospodarować coś na wędkowanie:)


  • Guzu lubi to

#7 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 26 październik 2017 - 22:31

Cos mi sie widzi, ze to bedzie taki rekonesans jak w ubieglym roku w Tajlandii. Wrocilem w zasdzie o kiju ale za to z paroma numerami i namiarami na miejscowki ktore dostalem od miejscowych. Tak wiec pojade, zasiegne jezyka na miejscu, pozbieram numery telefonow, adresy itd. Jak do tej pory na sucho (czyli z internetu) moge powiedziec, ze mozna lowic z mostow (!) np na Cayo wiedzie dlugi most i z niego wielu turystow lapie ryby. Do tego skalki. Tez ich tam troche jest. Mozna rowniez wynajac male lodki i poplywac z miejscowymi. Bede pytal autorow filmikow z you tube co i jak. Moze odpowiedza i sypna detalami :) Kolejna rzecz to pogoda. Nawet jak czlowiek ma wszystko zaplanowane a tylko kilka dni na lowienie to przy zbyt burzwilym morzu lub silnym wietrze wszystko moze spalic na panewce. Tak bylo wlasnie w Tajlandii. Kiedy przyjechalem na wyspe to przez tydzien wlasnie z tego powodu nic nie wyplynelo w morze.Troche sie tez obawiam ze nie mowic po hiszpansku bedzie mi znacznie trudniej dostac sie do odpowiednich ludzi. Zobaczymy.

 

Wypozyczenie auta niestety jest poza moim zasiegiem. Chocby dlatego, ze podrozuje sam wiec nie mam jak kosztow wynajmu oraz paliwa rozlozyc na dwoch, trzech oraz ze mnie taki niedzielny kierowca :lol: Wynajalbym natomiast skutera beda np na Cayo. Idealnie by sie do tego nadal.

 

Mosty

 

 

Lodeczki :)

 


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 26 październik 2017 - 22:33


#8 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 październik 2017 - 07:08

Z tego co piszesz
To przed Tobą Przygoda, przez P.
:)

Powodzenia !
  • Luckyguliver lubi to

#9 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 28 październik 2017 - 08:22

Swego czasu ekipa Wędkarskiego Świata była na Kubie, może mają aktualne info, można zapytać Marka Szymańskiego albo lepiej Piotra Piotrowskiego ..


  • Luckyguliver lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych