Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okolice Poznania - jezioro z wypożyczalnią łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 27 październik 2017 - 21:44

Witajcie, gdzie w okolicach poznania (do 60-70km) będzie jeziorko na którym wynajmę łódź? Cel: szczupak. 

Pozdr



#2 OFFLINE   la-bazooka

la-bazooka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:K.......k

Napisano 28 październik 2017 - 05:24

Łowisko Jerzyn. Mają swoją stronę wiec możesz zajrzeć i się zorientować.
Pozdrawiam

#3 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 28 październik 2017 - 08:04

Dobry temat. Jezioro łodzko-dymaczewskie jeśli jeszcze sie nie zwineli .

#4 OFFLINE   BLUE_CHEER

BLUE_CHEER

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 październik 2017 - 09:09

Dobry temat. Jezioro łodzko-dymaczewskie jeśli jeszcze sie nie zwineli .

Zwinęli. Przedostatni weekend października wyciągają łódki. Jest jeszcze Wielkowiejskie koło Stęszewa, ale kończą podobnie jak w Łodzi.



#5 OFFLINE   digger

digger

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Mendyk

Napisano 30 październik 2017 - 12:26

Na Jerzynie byłem w zeszły weekend - bardzo fajne miejsce, porządne, dobrze przygotowane łódki, woda fajna. Szału nie było, ale tak pi...dziło, że chowaliśmy się przed wiatrem i nie obłowiliśmy za dużo wody. Dwie ryby poniżej regulaminowego minimum i kilka delikatnych przyszczypnięć gumy.


Użytkownik digger edytował ten post 30 październik 2017 - 12:57


#6 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 listopad 2017 - 09:10

Byłem wczoraj na solidnej dniówce.Kilka szczupaków(dokładnie 7).Wszystkie takie 50+,jeden rodzynek nieco większy,65-67.Okoni sporo,większość niedużych ale kilka około trzydziestaków też się trafiło,jeden sandaczyk.Także miałem sporo niezaciętych kontaktów z dużymi(20cm.+)gumami.Także potwierdzę opinię kolegi powyżej-łódki zawsze porządnie przygotowane,dobry kontakt z gospodarzem łowiska.Przykładowo,w sezonie letnim,gdy siedzą karpiarze zawsze dostaję info że nie warto przyjeżdżać bo wody trochę brakuje do łowienia.Nie jest to cud woda na której zawsze się super połowi,gorsze dni też się trafiają,jak wszędzie.Jednakowoż,ja chyba nigdy zupełnie o kiju nie spłynąłem a byłem już sporo razy.Moim zdaniem,woda warta wydania raz na jakiś czas pięciu dyszek.



#7 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 01 listopad 2017 - 11:00

Jak dla mnie jałowy basen z mętną wodą.

Wielkim plusem jest gospodarz i warunki. Piękne lodzie, właściciel życzliwy i pomocny.
  • drag lubi to

#8 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 listopad 2017 - 11:30

Jak dla mnie jałowy basen z mętną wodą.

Wielkim plusem jest gospodarz i warunki. Piękne lodzie, właściciel życzliwy i pomocny.

Nie do końca się zgodzę :) .Woda nie jest specjalnie mętna nawet latem,a na jesień to juz w ogóle się ładnie oczyszcza-jak wspomniałem byłem wczoraj i widziałem.

Poza tym możesz mieć faktycznie rację w tym sensie że dno niespecjalnie urozmaicone,górek czy tego typu miejscówek nie ma.No ale nie przesadzajmy,to woda tylko 45ha.,trudno się spodziewać nie wiadomo czego :) .Ja nie przedstawiam tej wody jako eldorado ale moje wnioski z około 20 wizyt w tym i poprzednim sezonie są raczej pozytywne.Jako plus,coraz więcej zwalonych do wody drzew po tej stronie co przystań-na razie nie są usuwane i oby tak było nadal bo można przy nich trafić sporo całkiem przyzwoitych okoni.Kolejny-jest też sandacz.Wiem bo miałem niedawno dzień kiedy kilka przyzwoitych trafiłem.Także Wojciechu-nie jest tak zle ale wiadomo,każdy ma swoje zdanie i osobiste preferencje.I dobrze :) .


Użytkownik drag edytował ten post 01 listopad 2017 - 11:32

  • wojciiech lubi to

#9 OFFLINE   Kmicic

Kmicic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 listopad 2017 - 19:14

Górki też sa i to całkiem twarde:)
Dość czesto zdarzają się tez przygody z sumem.

Lubie od czasu do czasu tam zajechać.

#10 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 listopad 2018 - 08:46

Podbijam temat,może ktoś rzuci jakąś nową propozycję.
Jezioro z możliwością wynajęcia łodzi,nie musi być 5 km.od Poznania,może być dalej.Szukam pomysłu na 12.11:-)
  • maykel lubi to

#11 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 06 listopad 2018 - 11:04

Szachty? Byłem w zeszłym roku ostatnio... ktoś ostatnio może się tam kręcił?



#12 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 listopad 2018 - 12:48

Właśnie postanowiłem spróbować i na poniedziałek klepnąłem łódkę na Szachtach.Całe zycie w Poznaniu i ani razu nie byłem-wstyd:-))Zobaczymy
  • CR33D lubi to

#13 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 13 listopad 2018 - 10:52

Właśnie postanowiłem spróbować i na poniedziałek klepnąłem łódkę na Szachtach.Całe zycie w Poznaniu i ani razu nie byłem-wstyd:-))Zobaczymy

Cześć,

Jak tam poszło? Opisz warunki jaki były jeżeli możesz:)

 

Pozdr.


  • CR33D lubi to

#14 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 13 listopad 2018 - 12:17

Panowie a te lodki na jerzynie to tylko wiosla ? Bez silnika rozumiem ?

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

#15 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 listopad 2018 - 12:34

Cześć.
Calkiem pozytywnie.Przyzwoite aluminiowe łódki ustawione na stanowiskach,w zasadzie do każdego stanowiska można dojechać autem aby wyładować szpej.
Co do samej wody i łowienia.Po długości na środku są ustawione bojki dla karpiarzy żeby dalej nie wywozili zestawów.W spinningowaniu raczej nie przeszkadzają.Woda mała więc moim zdaniem na trzy,max cztery łódki jednocześnie.Standardowo,jak zawsze zacząłem od prób złowienia okoni bo tak jestem zaprogramowany;-)i był to jak się okazało błąd.Przez cały dzień nie miałem ani jednego kontaktu z okoniem.Szczupakow najogólniej mówiąc bardzo dużo-myślę że ponad 20.Największy taki pod 80-tak,pojedyńcze maluchy i reszta takie w przedziale 50-60cm.Miałem jeszcze jednego fajnego na bardzo płytkiej wodzie który spadł parę sekund po zacięciu(a w zasadzie niedocięciu).
Podsumowując-mogę poowiedziec że fajnie.Woda na zasadzie alternatywy na szybki wypad jak nie ma czasu i możliwości gdzieś dalej jechać jest ok.
Dodam jeszcze że fajne dno,pofałdowane,ze spadami,dołkami itp.,wysepki trzcinowe.Łuków i łuczków na echu dużo:-)
Podpowiem że ewentualnie umawiając się trzeba dopytać ile będzie łódek danego dnia na wodzie-jak pisałem moim zdaniem max.4,jak będzie więcej to już może być ciasno.Z plusów jeszcze na miejscu w punkcie wydawania zezwoleń sklepik-trochę przynęt(głównie gum),jakieś pierdoły typu stalki,agrafki też pewnie są.Nie patrzyłem dokładnie bo nie miałem potrzeb sprzętowych.Przyzwoita infrastruktura,jakieś wiaty,toalety itp.
Oczywiście,wracając do moich wyników trzeba pamietac że dzień dniowi nierówny.Mnie się wczoraj całkiem znośnie polowiło,przede wszystkim ilościowo a od osoby obsługującej łowisko dowiedziałem się że kilka dni temu pływało 5 łodzi i nikt nie miał kontaktu.No ale to nic nowego czy niezwykłego,tak bywa na każdej wodzie.Ogólnie-ode mnie po pierwszym razie pozytyw.
  • Dawid.K i CR33D lubią to

#16 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 listopad 2018 - 12:35

Panowie a te lodki na jerzynie to tylko wiosla ? Bez silnika rozumiem ?

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap



Ogólnie bez silnika.Chyba jakiś tam jeden elektryk gospodarza jest ale jaki,czy jest aku tego nie wiem.Nigdy nie pytałem.

#17 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 13 listopad 2018 - 12:40

Cześć.
Calkiem pozytywnie.Przyzwoite aluminiowe łódki ustawione na stanowiskach,w zasadzie do każdego stanowiska można dojechać autem aby wyładować szpej.
Co do samej wody i łowienia.Po długości na środku są ustawione bojki dla karpiarzy żeby dalej nie wywozili zestawów.W spinningowaniu raczej nie przeszkadzają.Woda mała więc moim zdaniem na trzy,max cztery łódki jednocześnie.Standardowo,jak zawsze zacząłem od prób złowienia okoni bo tak jestem zaprogramowany;-)i był to jak się okazało błąd.Przez cały dzień nie miałem ani jednego kontaktu z okoniem.Szczupakow najogólniej mówiąc bardzo dużo-myślę że ponad 20.Największy taki pod 80-tak,pojedyńcze maluchy i reszta takie w przedziale 50-60cm.Miałem jeszcze jednego fajnego na bardzo płytkiej wodzie który spadł parę sekund po zacięciu(a w zasadzie niedocięciu).
Podsumowując-mogę poowiedziec że fajnie.Woda na zasadzie alternatywy na szybki wypad jak nie ma czasu i możliwości gdzieś dalej jechać jest ok.
Dodam jeszcze że fajne dno,pofałdowane,ze spadami,dołkami itp.,wysepki trzcinowe.Łuków i łuczków na echu dużo:-)
Podpowiem że ewentualnie umawiając się trzeba dopytać ile będzie łódek danego dnia na wodzie-jak pisałem moim zdaniem max.4,jak będzie więcej to już może być ciasno.Z plusów jeszcze na miejscu w punkcie wydawania zezwoleń sklepik-trochę przynęt(głównie gum),jakieś pierdoły typu stalki,agrafki też pewnie są.Nie patrzyłem dokładnie bo nie miałem potrzeb sprzętowych.Przyzwoita infrastruktura,jakieś wiaty,toalety itp.
Oczywiście,wracając do moich wyników trzeba pamietac że dzień dniowi nierówny.Mnie się wczoraj całkiem znośnie polowiło,przede wszystkim ilościowo a od osoby obsługującej łowisko dowiedziałem się że kilka dni temu pływało 5 łodzi i nikt nie miał kontaktu.No ale to nic nowego czy niezwykłego,tak bywa na każdej wodzie.Ogólnie-ode mnie po pierwszym razie pozytyw.

Cholera a mialem sie wybrac tam 12.11 bo również nigdy nie bylem a mam pod nosem. Łódki na wiosła rozumiem?

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

#18 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 listopad 2018 - 12:49

Cholera a mialem sie wybrac tam 12.11 bo również nigdy nie bylem a mam pod nosem. Łódki na wiosła rozumiem?

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap



Tak jest.łódki wiosłowe,szczerze mówiąc nie pytałem czy jest opcja na wypożyczenie jakiegoś silnika bo miałem swój.Ale możesz zadzwonić,na stronie łowiska Szachty jest numer kontaktowy,młody gośc sympatyczny i chętnie odpowiada na pytania.Jak jest zajęty i nie może odebrać to oddzwania.
Woda na tyle nieduża że na wiosłach spokojnie się obleci dniówkę,aczkolwiek z silnikiem wiadomo-wygodniej:-)
  • CR33D lubi to

#19 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 13 listopad 2018 - 12:52

Tak jest.łódki wiosłowe,szczerze mówiąc nie pytałem czy jest opcja na wypożyczenie jakiegoś silnika bo miałem swój.Ale możesz zadzwonić,na stronie łowiska Szachty jest numer kontaktowy,młody gośc sympatyczny i chętnie odpowiada na pytania.Jak jest zajęty i nie może odebrać to oddzwania.
Woda na tyle nieduża że na wiosłach spokojnie się obleci dniówkę,aczkolwiek z silnikiem wiadomo-wygodniej:-)

No ja jestem zdany na ewentualny instynkt jesli chodzi o miejscowki, bo z lodki nigdy nie lowilem bo ani swojej nie mam. Ani nigdy nie bylo za bardzo gdzie u nas w poblizu wypozyczyc.

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

#20 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 378 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 29 październik 2019 - 19:55

Na szachtach za te 50 zł jest w cenie łodka, mata, kapoki i podbierak?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych