Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowy, wspaniały rok

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 03 styczeń 2021 · 639 Wyświetleń

I od nowa. I odnowa.. Jedzenie ruszyło do śmietników. Wypadałoby zakrzyknąć - zostań w domu! Ale nie posłucha. I tylko my walczymy! Pierwsze kelty i pstrągi już odłowione, a fotorelacje oko cieszą. Chude są w porzo..
Na wielkim gmachu globalizmu - wiecha. Świat po latach równania kroku i obowiązkowych ćwiczeń na drążku, odbiera właśnie srogą lekcję bezwzględnej władzy. I posłuszeństwa. Ruki po szwam! I żaden figurant nie podskoczy.. :)

 

W wędkarskim świecie też tradycyjnie - dno i wodorosty. Ale skoro po kątach się srożymy, miny groźne robimy i tuptamy nóżką, to chyba jakoś istniejemy.. ale tak całkiem na niby. Dobre i to. Czego więcej można wymagać od rybaków amatorów? Trzaskamy..

 

Na rzece Wolbórce - tam gdzie niebawem ma powstać nowe, wspaniałe łowisko pod modnym wezwaniem no kill , odbyła się noworoczna impra. W ramach promocji łowiska. Starzy i młodzi przybyli - pozowano, poklepywano się po plecach, ale łowiono szczupaki - i fakt uwieczniono.. https://www.facebook...8579501/?type=3

 

Nie tyle mnie niepokoi ta wieczna bylejakość wędkarskiego świata - co chyba brzydzi. Ale przecież jest w nędzy naszego demimondziku coś znacznie głębszego, całkiem logicznego, wręcz tożsamościowego. I nie tylko u nas. Jestem prawie pewien, że to jest naturalna konsekwencja, odruchowa forma kontynuacji minionych., ale przecież też, równie niebanalna zdolność do twórczej adaptacji całkiem nowych projekcji..
Porządny obertroll nie tylko widzi, ale i zobrazować rzecz prostą potrafi.. :D
Tak więc - za poprzedniej komuny chłoporobotnik albo inny proletariat miał prawo do swojej dziupli, życiowych deputatów i prowadzenia za rączkę. I choć za nic nie odpowiadał - to i tak po łbie albo w doopę od swojego dobroczyńcy dostawał. Teraz ten sam proletariusz jednym pstryknięciem przepoczwarzony został w zajebistego klienta, wiodącego królewskie życie i takiej właśnie żądający obsługi - tak ma być i już! Ale choć tak wspaniale obdarowany.. ograniczony jest horyzontem klienta Biedronki . I co najdziwniejsze, to nowe wcielenie też w doopę bierze.. albo go walą. Kolejni dobroczyńcy ludzkości.. :)
Tak czy siak, prole mają prawo do pełnej michy..


Zdjęcie
Wojtek Krasnopolski
04 sty 2021 13:37

Noworocznie Wnikliwy Sławku, pełny brzuch, obolała dupa i skrzywienie kręgosłupa od przyjacielskiego poklepywania w ramię nie wpłynie na mlaskanie lokalnych społeczności. Jak jest dobrze to po co psuć :).  Kto się godzi na bylejakość nie brzydzi się sobą, a kto ma dalekosiężne projekcje ma problem ... , ale i nadzieje. Niech Ci się w Nowym Roku gną wędy i myśli :). Najlepszego !

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
04 sty 2021 18:01

Pewnie :) .. niewiele się u nas zmieni. Pozostaję wesołym pesymistą :) Zdrowia i pomyślności, aby ten rok Cię nie zawiódł, ani jeśli już to tylko na plus..

Zdjęcie
Krzysiek P
04 sty 2021 19:35
"Wesoły pesymista" /:-)
Jesteś Sławku gryzącym sumieniem nas wszystkich..
Mam tylko nadzieję, że nie rzucasz pereł między wieprze a dostajemy rykoszetem..?
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
04 sty 2021 19:55

Panie Krzysiu :) prócz tego nie jestem euroeko und postępowy - czyli na forum wędkarskim raczej nietypowy :) I nikomu tu nie flugam, lustro tylko podstawiam.. a wściekły jestem !

  • Krzysiek P lubi to

No, stanąłem przed lustrem. Obciągnąłem liczka i dumam...

Pochodzenie - Hanys z proletariackiej rodziny. Z opadu łowię i nawet lubię. Na PZW narzekam... Ręce obydwie przykładałem onegdaj do krzywd uczynionych wszystkiemu i wszystkim przez świętej pamięci Wędkarski Świat. I jakby tego było mało przed Świętami byłem zakupiłem dwa opakowania serka twarożkowego w Biedrze...

Trza się będzie ciąć...

  • Friko, Sławek Oppeln Bronikowski, Marcin Rafalski i 2 innych osób lubią to

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
04 sty 2021 21:38

I tak Cię wyróżniam.. bo naturalną siłą rzeczy, oraz osobistymi właściwościami, sam się wyróżniasz .. z wyemancypowanego tłumu..:) 

W naszym tutaj matrixie, prawie wszystko jest na opak - jigging to opading, popping to wklejanka, a kolorówka - ostatecznym autorytetem,  A nie wspierać  swoich -  kupując u obcych - oznaką rozumu :) Niemcy nie robią takich rzeczy!!  To nie do ciebie.. to moje motto :) 

  • Sayonara i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Z.Milewski
11 sty 2021 09:47

SOB

"W naszym tutaj matrixie, prawie wszystko jest na opak - jigging to opading, popping to wklejanka, a kolorówka - ostatecznym autorytetem,  A nie wspierać  swoich -  kupując u obcych - oznaką rozumu :) Niemcy nie robią takich rzeczy!!  To nie do ciebie.. to moje motto :)"

Porzuć swoje Talony i St.Croix'y boć to nie koszerne, Dżeksony i Kondżery lepiej pasują do patryjotycznej dłoni :). niePolska Biedra z polskim serkiem tarożkowym, jest chyba nie bardziej obca, niż polski Jaxon z chińkimi patykami, tylko w zwierciadle odbita.

Co dzisiaj mamy polskiego? Lepiej ogrzewać dom polskim gazem, w polskim kotle palonym (jak piszesz w nowsiejszym wpisie blogowym)? Tylko gdzie ich szukać?

To wszystko pokłosie historii następującej po 1945 r. Brak inteligentnych głów, będących na głównym celowniku siepaczy, przewalających się z zachodu na wschód i ze wschodu na zachód. Brak kapitału, umożliwiającego rozwinięcie jakichkolwiek pomysłów i fizycznego realizowania ich. 

Brak wszystkiego co dobre, tylko zła pełno wszędzie. I jest jak jest.

  • strary i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 sty 2021 10:57

Niektórzy zachowali polski język i takie samo myślenie. A nawet potrafią wyartykułować nasz interes. Może się różnimy w ocenach, Zbyszek, ale wspieranie chińskiej turbo komuny to jest dla mnie, samo dno. No i jakoś nie nie lubię kupować imitacji, zwłaszcza kiedy mogę kupić oryginał.. FishingArt też - odkąd jest..

 

O idiotyzmach wylansowanych przez kultrednaczy już naprawdę nie mogę :) Po prostu wielokrotnie, z maniakalnym uporem lansowali zwis męski w miejsce poczciwego krawata :)

 

Widzisz, na to że Polska z czarnej doopy wydostać się nie może, jest kilka prostych przyczyn - po pierwsze to co istnieje w każdym kraju, a potocznie nazywa się deep state, jest ciągle ulokowane poza naszymi granicami. Po drugie - wieloletni, od czasów II wojny,  brak propolskich elit społecznych i gospodarczych. A po trzecie pedagogika wstydu i niższości oraz prawdziwy potop najdziwaczniejszego propagitu serwowany nieustanie populusowi. Głupi wszystko kupi! I drenaż w każdej możliwej postaci - przy którym czasy RWPG to była malina..

Brakiem kapitału to można się było tłumaczyć kilka lat przed i po transformacji. Ale czemu oddaliśmy handel ? Czemu nasze jabłka albo masło, kupujemy za pośrednictwem Lidla, czemu te wszystkie barany tam lecą na złamanie karku? Społem albo MHD płaciło podatki a globalne sieci mało co, albo tyle co nic..  

  • Krzysiek P lubi to

Maj 2021

P W Ś C P S N
     12
3456789
10 11 1213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog