Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

minusy ujemne

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 26 marzec 2021 · 522 Wyświetleń

Pan Adam Zagajewski umarł. W szkole modny był Barańczak, Bursa, Wojaczek, Gombrowicz, trzynasta księga i rok 68'. Do teraz 68' rządzi.. Artysta Kazik milczy niezależnie, święta tuż, tuż, kościoły zamknięte, a tu fala po fali wali! Tak więc - póóójdźmyy wszyscyyy, doo Biedroonkiii..
Kiedyś małe i duże dzieci śpiewając "Pust wsiegda budiet sołnce" maszerowały przeciw imperialistom. Później słuchały rocka, ciułały taśmy, puszki i foliówki - wierzyły w zachód, wolność i Balcerowicza. Jak pelikany.. :) Teraz, wierzą w każdy fajans. Współczuję odruchowo. Ale ich dzieci mają jeszcze gorzej..

 

Stanęliśmy w drodze do domu pod sklepem w Lipinach. Naszło mnie na piwo, Stary sklep, stary sprzedawca, ale w skrzynkach piwo nowoczesne - cała pierwsza piątka. Bardzo wielofunkcyjny produkt - ale moim zdaniem, to akurat piwo dedykowane jest do wlewów analnych. Z miejsca zatęskniłem za Kasztelańskim. Przy wyszogrodzkim rynku, naprzeciw siebie, były dwa sklepy. W tym po lewej - ciemnym i nieco flejowatym - sprzedawali Kasztelańskie niepasteryzowane, w samie naprzeciwko, zwykłe. Kawałek dalej kuflowy Magnat z Dojlidów.. :)
Boże, za czyje grzechy teraz ten Carlsberg!?

 

Naprzeciw Wyszogrodu były wyspy. Cały łańcuch wysp, odnóg, łach, zastoisk. Schodziło się w dół po izbicach drewnianego mostu jak do raju. Nie umiem tego fenomenu opisać - rzeka waliła kanalizą, na opaskach rosły pomarańcze i winogrona, a port pękał w szwach. Cały dzień w obie strony płynęła rzeka barek i statków, a jak wieczorem trochę folgowało, otwierało swoje podwoje wiślane Eldorado. Sam już nie wierzę w tamtą obfitość..

 

Bye, bye, rzeko.. będziesz teraz w wersji eko.. • Krzysiek P i NMCNP lubią toTo takie zrządzenie losu Sławku, po dobre piwo musisz lecieć teraz do marketu, całe półki uginają się od piw, których w małych sklepikach nie uraczysz.Dodatkowo takie Lidle i biedronki... w wiejskim sklepiku wódka co teraz smakuje jak dorabiany spirol z lat 90 a znienawidzone dyskonty stoją z whisky dla każdego, dla przeciętnego i dla burżuja - każdy znajdzie dla siebie coś dobrego. To z pewnością boli
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
27 mar 2021 13:32

Wszystko musi zapośredniczone, przynajmniej u nas.. Przecież sami sobie nawet gwoździa byśmy nie potrafili sprzedać, bo to nas przerasta. I wyprodukować też byśmy nie potrafimy :) Bardzo często spotykam starych i młodych murzynów, nad podziw szczęśliwych w tej swojej mentalnej kolonii.. 

  • korol lubi to
Zdjęcie
Sławek Nikt
27 mar 2021 14:21
Co do piwa pełna zgoda. Jak se uwarzyli to niech se i wypijo.
Ps. Jakie piwo taka i pisownia.

Minus z minusem daje plus, i tak to jest Sławku widziane. Nigdy nie lubiłem matmy.

  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
28 mar 2021 09:30

To, co teraz jest niszowym, lokalnym piwem - ta jakość i smak - były dostępne w każdym sklepie. Lokalnym.. A np poznańskiego Lecha  kupowało się na dworcu Łódź Kaliska, od konduktorów. Teraz ciemni tubylcy mają prosty wybór - mogą kupić tanie siki za pośrednictwem sieci, albo te niszowe.. również za ich obowiązkowym pośrednictwem..Póójdźmy wszystkie do...

 

Bo u światowych człowieków świadomość interesu własnej wspólnoty ekonomicznej stoi mniej więcej na poziomie wiedzy członków o własnym stowarzyszeniu.. :)

  • vako lubi to

70% przyzna rację że 70%  to lemingi.

  • Mysha lubi to

Stojąc w kolejce po browara przegapiłeś wiadomość miesiąca. Panie Sławku Apokalipsa - Kanał Sueski zablokowany!  400mln dolarów dziennie strat z tego tytułu. Jak teraz proste człowieki zaspokoją swe ordynarne chucie. Z dnia na dzień pustawe markety już nigdy nie będą takie tanie.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
28 mar 2021 18:40

Nie mogłem nie zauważyć :) Nie myślałem, ze kontenerowce są tak olbrzymie.. Możliwe, że w Brzezinach zabraknie łopat i adidasków. Co ciekawe, Rosjanie mieli przygotowaną propozycję alternatywnej drogi przez Arktykę - i korzystając z nieszczęśliwego przypadku, przedstawili ją światu. Krótszą loco Rotterdam o prawie 30%..

Ale nie wiąże tych faktów ze sobą, tylko zauważam rosyjska dbałość o własny interes :)

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
28 mar 2021 18:42

Mik - zgódźmy się co do pierwszego na maksimum 10.. 

Maj 2021

P W Ś C P S N
     12
3456789
10 11 1213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog