Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woda w głowie

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 02 kwiecień 2021 · 440 Wyświetleń

Pierwsza za mojej pamięci, wiosna bez śladu grypy - czyż to nie jest wspaniałe!? W łąkach pierwsze kwiaty i motyle, w Ameryce pierwszy pomnik św Grety, a w inżynierii nieustanny pogres. Wcale nie potrzeba kocić wirusów w tajnym laboratorium, ani w realu tworzyć żadnego innego, śmiertelnego niebezpieczeństwa - wystarczy ludzi przekonać, że jest - a resztę już zrobią sami, nawet umrą..

 

Wędkarska Łódź też umarła. Ale i tak obdzwaniałem dziś znajomych z życzeniami, bo zwykle pierwszy to robię. I przypadkiem miałem ubaw - mój kolega na dźwięk słowa święta, zaczął coś bez ładu i składu mamrotać , aż w końcu rzucił się na mnie z niczym niezasłużoną zjebką. Cóż się okazało?! Ten stary chłop do oporu nayebał się antypisem - tak samo, jak głupi Stasiek uchlewający się do upadłego, byle czym! I też mu na łeb padło. Rozbawił mnie.. obraził się.. Co zrobić!? Cwane chooye wypłacają się Staśkowi technicznym spirytusem. Szkoda Staśka.. :rolleyes:

 

Świat to w sumie tylko nasza wizja. Ale snując wizje, wypada uważać, żeby nie wyjść na taniego durnia. Wędkarski świat jest żywym przykładem, jak łatwo jest wyjść.. Proste, od strony materialnej mało skomplikowane zajęcie, u skromnej części podszyte.. albo i nie podszyte pokładami fantazji, stanów euforii, uniesień a bywa nawet enklawą osobistej wolności.
Jeśli ta pasja jest odejściem od rybactwa, powinna być całkowicie bezinteresowna. Hmm.. Jeśli poszukiwaniem osobistej wolności, to raczej bez kalkowania i kserowania ideologicznych farmazonów. He he.. Widzę właśnie, jak na braterskim forum ff, sieciowe tuzy i liderzy wędkarskiego świata leja krokodyle łzy nad swoim, i pono wszechobecnym nieszczęściem. Tak ich ładnie propagitem wyszczepiono! Wszystko zniszczone, rzeki wybetonowane, a lasy w całości nie takie.. czyli u nas wsio jest do doopy.. Ale przecież do doopy jest promo, wporzo oraz gites !

 

Nie martwta się tak chłopaki! Nie turbujta, nie pałujta - Wody Polskie wbrew temu co wrzeszczy nagonka, są bardzo dobrym gospodarzem, otwartym na świat i wszystkie potrzeby ludzi. Finansują również projekty najświeższego chowu miłośników rzek
https://www.sejm.gov....xsp?key=BQ6HYV

 

Koparki i ładowarki, plus stara dobra hydrotechnika, pod wodzą iluminata, urządzą na Inie wszystkie możliwe tarliska świata. Będzie światowo..


Po co się zniewalać i tworzyć u innych opinie o sobie ? Każdy o tym wie i nic z tym nie robi.

    • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
03 kwi 2021 12:02

Każdy..   ilość każdych mieści w się w granicach błędu statystycznego. Nie ma nikogo, bo o to chodzi- Mik.. 

    • Mik lubi to

Rzeczka na której się wychowałem, leniwie tocząca nurt, padła ofiarą melioracji. Pełna kiedyś kleni i jazi, na przednówku waląca we wszystko co białe i z grubsza kornika przypominające, obecnie toczy tylko pianę koloru który towarzyszy porannemu pluskowi w sedes. Podobnież zresztą też wania. Stare wierzby, topole białe, brzozy - wszystko wycięte z międzywala i wywiezione bóg wie gdzie. Tam, gdzie było pełno życia, nie ma już choćby po nim śladu. Roślinność zanurzona spokojnie gnije sobie na brzegu... Tak, melioracja jest gites.

    • Friko lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
07 kwi 2021 20:32

Wiesz - w naszym nieszczęśliwym kraju wszystko jest mniej  lub bardziej porzucone, zapuszczone i zaniedbane. Zohydzone albo skrajnie zideologizowane :) 

Transformacja ustrojowa oprócz rzeczy dobrych, przyniosła nam też rzeczy fatalne. Po komunie zamiast sanacji przyszedł regres. Spółki wodne w których gestii pozostały zazwyczaj melioracje, najzwyczajniej nie mają pieniędzy na nic więcej, niż tylko tzw roboty utrzymaniowe, nie ma też  fachowców ani kontynuacji świetnych, przedwojennych rozwiązań - a przede wszystkim świadomości czym jest, czym może i powinna być  melioracja.. 

Jakbyś kiedyś przypadkiem znalazł się nad Warta.. i odwrócił od rzeki ujrzałbyś resztki oraz ruiny po wspaniale urządzonej kiedyś rzece. Poldery stawy, nawadniane i odwadniane olsy, pola,  łąki i pastwiska. Teraz jest step, a rzeka płytka - czyli w porzo und eko.. :)  

    • Krzysiek P lubi to

Maj 2021

P W Ś C P S N
     12
345678 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog