Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

cd..

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 08 kwiecień 2021 · 545 Wyświetleń

W świecie nic takiego - post przemysłowe społeczeństwo zerowego wzrostu i przyrostu, kryzys strangler, analfabetyzacja, schyłek wiary, pełnia kontroli, a za witz o rojeniach ludzi chorych na głowę można weg iść z pracy albo pójść w dyby..
Forum ff odkrywa hare Krishna w rzutach kotwiczonych :) U nas, głupie bociany po powrocie z Hurghady, dygocą na gniazdach we wsiowych Świątnikach. Aha.. Wiosną również anarchia rozkwita..

 

Tak. Polska bezsiłą i anarchią stoi, tak jak kiedyś stała.. zanim zniknęła..

 

W wędkarskim świecie również sabotujemy oraz anarchizujemy jak leci. Własne państwo, instytucje, porządek prawny, własną kulturę i tradycję. Nawet własne stowarzyszenie! Tak nas przyuczono, tak uformowano. Nie ma nas.. Klapki na oczy i do ataku - bo przecież do ataku, do ślepej szarży na podetknięte człowiekom cele, to znaczy, że idziemy do przodu. Że progres :) Ale ciągle nie tak fajnie jak w Holandii, bo - tu z pamięci cytuję- fajnie jest tylko za granicą :)
Fora wędkarskie są obrazą dla rozumu, nieustającą apoteozą infantylizmu oraz pośmiewiskiem dla postronnych. Mniejsza o postronnych, ale czemu to wiecznie musi być pośmiewisko?!
Ja rozumiem.. i widzę, że można sobie pogodzić kultowe na......anie keltów i zimowych pstrągów, trzaskanie tarłowych kleniojazi, sto okoni dla każdego, tudzież c&r w stylu róbta co chceta, z pokazową troską o dobro przyrody. Choć to absurd. Ale na popkulturę - jak to rzeczą rapy - mam całkowicie w....ne, czyli rola tutejszego obertrolla, dla mnie jest wprost stworzona..
Tu jedna z lektur obowiązkowych. Pono z arsenału wroga - jakby kto nie wiedział - z piekielnych czeluści znienawidzonych Wód Polskich :)
https://www.apgw.gov...naturyzacji.pdf


Załączony plik  Podrecznik_renaturyzacji.pdf   11,47 MB   1 Ilość pobrań

 

Bardzo ciekawe opracowanie, dzięki Sławku będzie co poczytać !

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
08 kwi 2021 14:17

Jesteś naprawdę super moderatorem, dbam o Ciebie.. żebyś się przynajmniej nie nudził :)

    • Krzysiek P lubi to

Kochany Panie Sławku. Z ciekawości sięgłem po podręcznik. Mały cytat " 1.3 Ogólne zasady dobrej renaturyzacji.

Renaturyzacja ekosystemów wodnych powinna być z zasady planowana jako stopniowy i długotrwały [kilkudziesięcioletni] proces adaptacyjny.Szybkie osiągnięcie celów renaturyzacji jest zwykle niemożliwe. Wynika to z faktu wysokiej niepewności odpowiedzi ekosystemu na podjęte działania renaturyzacyjne ... bla bla bla."No patrz Pan jaka myśl genialna, jaki blask oświecenia i głębia intelektu. Takie zdanie to tylko Himilschbach mógł wydobyć, a tu zwykli melioranci oparci o swoje łopatki i kopareczki, w wolnej chwili od ocierania sobie potu na styranych czółkach - odkryli przed sobą perspektywę kilkudziesięciu lat stania z łopateczkami. Gdzie te skjerwensyny były jak robili denaturyzacje cieków? Czemu wtedy nie mieli w sercach czułych i delikatnych "wysokiej niepewności odpowiedzi ekosystemu". To skjerwensyny niemyte i dziady sakramenckie o brudnych duszach i oślizłych łapkach. Szlam obłudy i smród siarkowodoru jako wyraźny objaw nieczystego. I jeszcze dodatkowo h...e niemyte., no musiałem ,no trudno janpiotr

    • Sławek Oppeln Bronikowski, Pluszszcz i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
12 kwi 2021 18:13

Melduję posłusznie Panie Piotrze kochany, ze za czasów kolektywizacji i pgr -ów, oraz za III RP byli tam, gdzie była inteligencja pracująca, proletariat tudzież chłoporobotnicy and elity - w czarnej doopie :) Nie jestem jakoś specjalnie  przywiązany do żadnej przodującej ideologii, nie przyrastam - no może, bardzo słabo przyrastam. Na tzw starość, wyłącznie dla przygodnego towarzystwa i szczątkowego poczucia przynależności :)

 

Nawadnianie i odwadniane jest równie stare jak historia ludzkości. Cel  zawsze i wszędzie ten sam - żywność.. Może się podobać może nie podobać - kwestia horyzontów. Dla pożeraczy propagitu - horror, dla rozumniejszych konieczność.  Nie demonizuję melioracji, a nawet potrafię się pogodzić z różnymi nieusuwalnymi niedostatkami naszego bytu.. tutaj..

Panie Sławku. Rozumiem potrzebę melioracji i doceniam jej właściwe wykonanie, ale to co prezentuje ścierwokomunistyczny twór pod nazwą Wody Polskie i jego dokonania - jest do dyskwalifikacji i pod stienku. Zaiste osiągnęli wyższą mądrość etapu - teraz będą eko. Ciekawi mnie jaki geniusz polityczny pomógł tej hydrze apartczyków stworzyć to coś . Panie Sławku, przypadkowo jestem po paromiesięcznej batalii z wodami, rdosiami , wydziałami i pzw. Wnioski są przykre - niekompetencje, przekraczanie uprawnień, nieodpowiadanie na pisma, gubienie etc a na słowa - to chyba będę musiał złożyć skargę!- wzruszenie ramionami - pisz se pan,pisz. To są gangsterzy za biurkiem, tak samo niereformowalni jak każdy komunistyczny twór, a teraz dostali jeszcze lepszą durnokratyczną oprawkę. Od 2018 zastanawiają się  nad suszą - to postanowili jeszcze coś wyprostować i osuszyć. Kontrola Nik może im naskoczyć - są nietykalni i nieusuwalni taką nazwę proponuję Wrzody Polskie.jan

    • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 kwi 2021 13:09

Z WP jak dotąd - po przekształceniach - nie miałem żadnego kontaktu ale z RZGW, wielokrotnie. I nie czuję się poszkodowany, ani zachwycony. Administracja jak każda inna, w naszym nieszczęśliwym kraju.. :)

Ale wyraźnie widać jak bardzo żywy i jak łatwy do rozdmuchania jest gen anarchii, i jak łatwo można przekształcić go w pogardę do własnego kraju i pobratymców. Fenomen niespotykany w innych krajach..

 

Z mojej małej perspektywy, z mojego zapewne ograniczonego oglądu - np wszystkie inicjatywy związane z szeroko rozumianą ekologia na zalewie Sulejowskim pochodziły albo z  byłego RZGW albo UŁ.. przy maksymalnym oporze różnych dziwnych społeczności, przy całkowitej bierności. obojętności  albo nawet regularnym sabotowaniu. To zjawisko, drogi panie Piotrze, ta przypadłość to niestety twórcza kontynuacja paskudnej przypadłości zwanej nachuizmem. Obok anarchii, drugi hit :)

Panie Sławku kochany. Przez 50 lat wstecz miałem kilkaset możliwości wyjechania z Ojczyzny na stałe. Dopiero niedawno zacząłem myśleć o tym niedokonanym i właściwie dlaczego? Odkryłem tę banalną rzecz - Ojczyzna to ziemia i groby, wszystko, nic więcej, żadne narodowo -patriotyczne, żadne chlipania za Chopinem, żadne materialne i duchowe - nic. Tyle i tylko tyle -ziemia i groby.

No i ale. Nie mam różowych okularków, a wręcz z wiekiem nie zasłaniam się szkiełkiem.To nie anarchia tylko ogromne poczucie odpowiedzialności za ziemię i groby i stąd pragnienie wobec współbraci by nie gnoili tego co najcenniejsze. Nikt nam nie da i nie podaruje,wręcz odwrotnie - zabiorą jak tylko nadarzy się okazja.Pewnie nie dożyję czasów, gdy rano po obudzeniu ludzie w Polsce będą myśleć o wypiciu kilku łyków wody, co dedykuję prezesom WP za ich dokonania od 1945. i już morda w kubeł by nie jątrzyć.janpiotr

    • Sławek Oppeln Bronikowski i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 kwi 2021 17:50

Ale ja nie o grobach. panie Piotrze.. Krótko byliśmy suwerenni, za to stale jesteśmy biedni :) Bo głupi.. Nie zbuduje się siły własnego kraju - przynajmniej ja takiego przypadku w świecie nie zauważyłem - na jego nieustannym kontestowaniu, negowaniu albo i obśmiewaniu. A u człowieków taka moda jest.. po choooyoo fest :)    

Maj 2021

P W Ś C P S N
     12
3456789
10 11 1213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog