Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wakacje

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 12 lipiec 2021 · 443 Wyświetleń

Chyba założyłem trznadlom coś w rodzaju opiekuńczego państwa. Bardzo łatwo wyrzekły się wolności, teraz pragną tylko tego, co im cierpliwie wciskałem. Łykają, co im tylko pod dziób podetknę :) Jestem dla nich wysoce empatycznym, wyjątkowo liberalnym opiekunem - prawdziwym tyranem..

 

Na chodniku leży lipowy konar. Taka trochę grubsza gałąź, odłamana przez nocna burzę. Leży tak sobie i więdnie jeden dzień, drugi, trzeci.. Na trawniku piesi wydeptują nowe obejścia. Kiedyś wystarczyłaby zwykła męska wola, plus trochę siły, aby przeszkodę skutecznie usunąć. Albo zwyczajny dozorca połamałby artefakt na kolanie.. Teraz ludzie łażą, jojczą i pomstują, więc gałąź na klatę wziąć muszą specjalistyczne służby - najpierw pojawia się dzielna straż miejska, zabezpieczająca taśmą teren zdarzenia, później obiekt z najwyższym pietyzmem rżnięty jest przez profesjonalnego pilarza, aby na końcu kilka osób z zieleni miejskiej pół dnia pozostałości sprzątało.. :)

 

Nie ma się z czego śmiać, Wędkarski świat w swoim własnym stowarzyszeniu, to takie same, albo jeszcze większe pacany. Członek też palcem nie kiwnie :)
My!!? A to dlaczego? My nie od tego, my som gościówy, my bezahlen, a jak bezahlen, to żądamy królewskiej obsługi! Koszty rosną, człowieki cienko kwiczą, a wypaczenia własnej świadomości twardnieją jak beton..

 

Są pierwsze sinice. Ryby wzięły na przeczekanie. W Karolinowie Mielno. W lesie komary, jagody i kurki. Na talerzu zupa cebulowa z szalotki, chili i kostek chleba, czujnie osmażonych na maśle. Czytam 21 lekcji na XXI wiek Harariego - z żywą niechęcią. Słucham składanek Casha - teraz płyty The Man Comes Around.. i nie mogę przestać :)


A ja właśnie z wakacji wróciłem i nie mogę przestawić się na covidową rzeczywistość. Te problemy mnie nie dotyczyły przez dwa tygodnie pobytu nad szwedzkimi rzekami. Nawet Bałtycki salar były na tyle uprzejmy, że pomimo upałów dał się złapać.

Lubię Sławku wakacje, bo robi się pustawo na łódzkich drogach w mieście. Jednakże te upały są nieznośne. Zaczynam tęsknić za jesienią, co było nie do pomyślenia, jak byłem małym chłopcem. Priorytety życiowe podlegają w życiu zawsze pewnym zmianom. Piszesz oczywiście o Johnym Cashu, jak ja go dawno nie słuchałem.

    • Fatso i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Marcin Rafalski
14 lip 2021 17:37

Faktycznie sezon wakacyjny. Trzeba było czekać parę dni by ktoś napisał komentarz. Harariego nie czytałem choć, był w domu ("Narodziny Ludzkości", "Od zwierzat do Bogów") jednakowoż Małżonka uszczęśliwiła  nimi Syna i pojechał w góry. Już same tytuły mogą przyprawić kogoś o konserwatywnych poglądach o gęsią skórkę. Cóz, mimo ze lewak ponoć pisze nieźle, jak twierdzi lepsza połowa. Wraz z mężem Itzikiem Yahew załozyli organizaje która zajmuje się "projektami społecznymi"  Nic więc dziwnego że często widywany jest z p. Zuckenbergiem. J.Cash tez był w domu, jeszcze w anlogowej wersji ("Johny Cash in Folsom Prison") ale wzioł się zmył Bóg raczy wiedzieć gdzie. 

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
14 lip 2021 18:14

Co tu komentować. jak pot w oczy szczypie? Dość często czytam rzeczy całkiem przypadkowe - zależy, co bibliotekarka spod lady mi pożyczy :) Harari to dla mnie kolejny utalentowany koniunkturalista - zawsze tacy byli. Jak nasza Olga :)

Wolę Houellebecqa..  

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
14 lip 2021 18:28

Tak już jest - w lutym marzyłem o gorącym lecie, teraz z przyjemnością zamieniłbym upał na lekki mrozek.  Pośmiertnie wydane American IV, V i VI - prawie same covery. Nawet teraz słucham.. I Hung My Head..  

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
14 lip 2021 18:35

A kto rozumny może? Dziś rano dwie zamaskowane i wyszczepione zmory - co wywrzeszczały, zrobiły mi dziką awanturę pod budką z chlebem. Bo patrzyłem - podobno - ironicznie :)

    • Krzysiek P lubi to

Ta budka z chlebem jest zajebista, nikt już tak nie pisze.

Zdjęcie
Krzysiek P
15 lip 2021 15:12

A kto rozumny może? Dziś rano dwie zamaskowane i wyszczepione zmory - co wywrzeszczały, zrobiły mi dziką awanturę pod budką z chlebem. Bo patrzyłem - podobno - ironicznie :)


Może nie wiedziały, że Ty Sławku zawsze patrzysz ironicznie ;-)
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
15 lip 2021 21:30

To były stare Dulskie, covidowe!  Ale młode, z jastrzębiami na czole - te, co chleba sobie same nie pokroją, wcale nie są lepsze!  A fuj..

 

Następny dobry chleb, jest w Wolborzu.. też w budce przy piekarni :) 

    • Krzysiek P lubi to

Sierpień 2021

P W Ś C P S N
      1
2 3 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog