Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wczoraj

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 20 lipiec 2021 · 603 Wyświetleń

Młode bociany prostują skrzydła. Świnki morskie szczepią posłusznie. W gospodarce czwarta albo piąta fala. W Niemczech potop wodny, póki co wolny od wszelkiej ideologii. Za to piłka nożna tonie w jej oparach - paranoiczna akcja afirmacyjna w finale, była szczytem równościowej groteski. Jak to dobrze nie być kibicem :)

 

U nas okociła się nornica. Tuż, tuż obok stołu, pod porzuconą stalową płytką do pieczenia. W czasie niedzielnego obiadu, oficjalnie, w ciekawskiej obecności nas wszystkich, przeprowadzała swoją rodzinę w maliny. Dwoje młodych przeniosła w zębach, a drugą parę przewlekła uwieszoną u swoich mysich cycków..

 

Mnie pocieszyły bolenie. Za moją muchowa nieudolność! Pierwszy energicznie - zupełnie jak szczupak - grzmotnął w dużego glidera, wygiął po rękojeść grafitową bestię, zszedł po stoku pod łódkę, dał się podnieść na granicę widoczności.. po czym po angielsku zniknął. Duży, ale mniejszy niż mój stary rekord!
Drugi zebrał uklejopodobnego bezsterowca zaraz po uderzeniu o wodę - taki siedemdziesiąt parę centymetrów. XMG do 5/16 nie dał mu najmniejszych szans. Pani boleniowa wyłożyła się całkiem szybko. Błyskawicznie!


Zdjęcie
Pluszszcz
20 lip 2021 15:42

Sławku, nornica prawdopodobnie zareagowała na Twoje głębokie sportowe analizy...:)

Nornica Ci się odwdzięczyła, prawdopodobnie ma układ z bolkami.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
20 lip 2021 17:41

Kulą w płot obydwaj :) W malinach ptasi karmnik stoi! 

Zdjęcie
Z.Milewski
20 lip 2021 18:09

Szczyt lata właśnie uległ przełamaniu "u mnie". Żaby śpiewające w pobliskim stawie od dłuższego czasu, nagle umilkły przedwczoraj. To jasny znak płazi, że to co się rozkręcało, rozkwitało, rozwijało, teraz już tylko będzie się ograniczać, hamować. Krótko mówiąc, bliżej niż dalej.

Przemijanie odczuwam najbardziej właśnie, przez te żaby grające za oknem.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
20 lip 2021 19:12

I słońce o 9 gasnące. Ciemne lipowe liście, rozpryskujące żarnowce, koniec kwitnienia wywłóczników. I żony imieniny plus urodziny! 

  • TomekSudety lubi to
Zdjęcie
Pluszszcz
20 lip 2021 20:45

Dobrze, ze karmnik jest, to może jeszcze trochę zostaną :)

Ptasi jazgot już osłabł mocno. Jeszcze parę dni temu kosy się nawet odzywały. Teraz czas wszelkich pasikoników. Koncertują aż w uszach dzwoni. Ptasiego śpiewu trochę  żal, bo to kolejna wiosna na liczniku. Na szczęście do tej smutnej, jesiennej ciszy w przyrodzie jeszcze nam nieco zostało.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Marcin Rafalski
20 lip 2021 22:18

Wasze  póżnoletnie wpisy z leciutką jesienną nutką przypomniały mi starą anegdotę przytoczoną gdzieś  przez Magdę Umer. Pojechały z koleżanką, znaną pesymistką, w maju bodaj do Konstacina. Pani Magda rzecze do towarzyszki: No teraz chyba nawet dla ciebie jest wspamiale, slońce świeci, kwiaty kwitną jest pięknie że hej ! Na to pada odpowiedż: No  tak niby masz racje ale co z tego jak listopad za pasem !

  • Friko, Sławek Oppeln Bronikowski i SID lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 lip 2021 04:29

Jeśli miałbym wybierać miesiąc zainstalowany na stałe - wybrałbym wrzesień. Wiosna i lato to tylko niewyraźna obietnica! Marzenie ludów północy,, Ale przyznam, można wtedy swobodnie spać na powietrzu, na łódce na ziemi :)

 

W niektórych latach trznadle i inne dokarmiane ptaki, wyprowadzały po dwa. trzy lęgi. Często jadałem śniadanie z maluszkami - jeszcze bez ogonków, pod nogami. W czasach kiedy wykładaliśmy grubo tłucz\one, włoskie orzechy, z bukowego lasu za płotem, zbiegały się wiewiórki. W ta sobotę była chwilę młoda niezdara  :)  

Powiało wcześniej pesymizmem, normalnie zima nadchodzi 😝
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 lip 2021 13:28

Jaki pesymizm, jaka znów zima? Też mi coś! Dziś tylko kolejna fala jest pewna.. :) 

Dzisiaj nic nie jest pewne, nawet fala — upałów ? Turystów czy wirusów ? Patrząc na ostatnie wybryki z Mielna diabli wiedzą, która jest gorsza.
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 lip 2021 14:39

Nie oglądasz tv?! Wszystko Ci wyłożą! Ale jaka fala by nie była - lekceważę je, z szyderczym uśmiechem na starym pysku.. 

 Patrząc na ostatnie wybryki z Mielna diabli wiedzą, która jest gorsza.

 

Zupełnie nie rozumiem tego  oburzenia historią z Mielna. Przecież gdyby to się działo na paradzie dumy czy jak to się nazywa nikt by złego słowa nie powiedział. Nietolerancji, zaściankowości i katolickiej bigoterii mówimy stanowcze, progresywne "nie"

  • Rheinangler lubi to
Zdjęcie
Pluszszcz
21 lip 2021 17:00

Można stracić orientację. Widać w końcu , że polityka prorodzinna daje efekty. No może trochę poszła bokiem na plażę, ale jednak. Zamiast postawić jakiś parawan, to nie. Jeb kapciem, policja, media. burmistrz :) Panie Idź pan... :)

  • Friko lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 lip 2021 18:00

Pluszczu, w ogóle nie kumasz czaczy :)  To był ostentacyjnie prostacki - !publiczny! - akt pogardy, poprzez swoją jednoznaczność wykluczający i stygmatyzujący mniejszości.. 

Choć można akt interpretować jako swojską trawestację  hippisowskiego zawołania - make love, not war :)

  • Friko lubi to

Mielno, ostatnie miejsce, gdzie chciałbym się znaleźć. Jest tyle fajnych zakątków w naszym kraju, np. okolice ZS, nieprawdaż Sławku?

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 lip 2021 18:25

Piotrek - święta racja!  Raj bywa na wyciagnięcie ręki.. u mnie średnio dwa i pół dnia w tygodniu :)

 

Ale stare Borki i obecny Karolinow, to mini Mielno!

Raj, magiczne słowo, każdy ma swoją interpretację, ale wzorem Sławka, czasami szukamy dalej, a mamy go pod ręką. To kwestia.... mentalności, nieustająco podlegającej pewnym wpływom na nasze myślenie na temat : co jest, co było i co będzie. Niestety, w  większości przypadków nie mamy na to wpływu, ale jeżeli mamy , to Sławek jest tego przykładem.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
22 lip 2021 20:33

A tak z trzydzieści parę lat zeszło mi na nieustannych wojażach. Wg zasady - im dalej tym lepiej :) Po sto kilkadziesiąt dni w roku, że tak powiem, kompulsywnie..

Teraz, kiedy wody polskie spustoszono i ogryziono do kości, przekierowałem swoje zainteresowania na trudne ryby i poszukiwanie niewyeksploatowanych jeszcze nisz. Możliwe blisko.. jednoosobowo.. spokojnie..

Do pierwszej ryby w sesji!

Wykorzystując własną wiedzę, doświadczenie, fantazję i pomysłowość. Czysta radość :) 

Sierpień 2021

P W Ś C P S N
      1
2 3 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog