Skocz do zawartości

zewu

+Forumowicze
  • Postów

    352
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Contact Methods

  • Website URL
    http://www.wobek.pl

Profile Information

  • Lokalizacja
    Warszawa

Osiągnięcia zewu

Forumowicz

Forumowicz (2/5)

6

Reputacja

  1. Tak dla porównania wygląda odcinek 'kropkowy'. Fotki z którejś z poprzednich zim. http://www.spinning.waw.pl/files/jez06_320.jpg http://www.spinning.waw.pl/files/jez03_120.jpg http://www.spinning.waw.pl/files/jez04_483.jpg http://www.spinning.waw.pl/files/jez05_152.jpg http://www.spinning.waw.pl/files/jez02_163.jpg
  2. 1.Będzie mi się chciało chodzić na ryby, tak jak przez ostatnie miesiące mi się nie chce 2. Złowię pstrąga 3. Poświęcę więcej uwagi fotografowaniu podczas wypadów 4. Zakończę ostatecznie roszady sprzętowe i przestanę myśleć o nowym sprzęcie
  3. Pewnym rozwiązaniem jest pozostanie przy aparacie analogowym i zakup specjalistycznego skanera. Nie wiem jednak jak teraz wygląda rynek, bo od czasów Nikona LS-4000 nie miałem tego typu urządzenia. Jakość lepsza niż z cyfrówki, a fotki na dysku nawet tego samego dnia. Może warto się zainteresować tematem?
  4. O doborze sprzętu foto decyduje jedna zasada- aparat nie może przeszkadzać w zrobieniu zdjęcia. Jeśli ktoś będzie umiał obsłużyć aparat wielkoformatowy, fotografowanie nim i tachanie go nad wodę będzie sprawiało mu radochę, to w czym problem? Podobnie np. z najlepszymi dslr'ami (+najlepsze szkła) przeznaczonymi dla profesjonalistów, a użytkowanymi przez amatorów, którzy nie wykorzystają nawet części możliwości tego sprzętu (ograniczając sie np. do publikowanie fotek na forum max 100kb). Nie nasza sprawa kto gdzie, jak i na co wydaje swoją kasę. Jeśli nie będzie się bał zabrać takiego 'wypasu' nad wodę, to w czym problem? Optymalne dla większości fotografujących będzie jednak dobranie sprzętu do swoich potrzeb i umiejętności (no, chyba, że jesteśmy pewni, że chcemy się fotograficznie rozwijać, wtedy możemy się pokusić o półkę wyżej). Przeciętny forumowicz i tak nie zauważy czy zdjęcie pochodzi z cyfrówki, analoga, małego obrazka, średniego formatu czy kamery otworkowej. Nie liczy się kadr, kompozycja, ekspozycja, balans bieli. Byle ryba była duża
  5. To co podnosimy poprzeczkę? Wczoraj na ebay poszło kilka sztuk z pryzmatami, kasetkami i szklami (niestety portretówkami) poniżej 200$, a nawet niektóre 150$ za sztukę ;/ Bronica GS-1 i Mamiya 645 Z tego to byłyby dopiero pejzaże czy nawet portrety z rybą
  6. Czepnę się słówek, bo można odnieść wrażenie, że dzięki cropowi uzyskujemy większą ogniskową (a więc tak jakby zmieniła się skala odwzorowania, nastąpiło optyczne powiększenie). Myślę, że najlepiej kwestię cropa wyjaśni ten obrazek: http://www.kenrockwell.com/tech/images/crop-factor/35mm-frame-crops-460-px.jpg Załóżmy, że mamy ten sam obiektyw i zapinamy go do różnych aparatów. Mamy więc matrycę obejmująca pełną klatkę, Canon 1,3x (kolor zielony), Nikon DX 1,5x (kolor czerwony) i Canon 1,6x (kolor niebieski). Naświetlony zostaje więc po prostu mniejszy fragment obrazu. Nie zmienia się ogniskowa i nie zmienia się skala odwzorowania. Fotografowany obiekt będzie miał na wszystkich matrycach tę samą wielkość.
  7. Ciekawą opcją jest uzbrojenie tego Lamiglasa w pracowni. Ma go ekipa z Art-Rod. Po doświadczeniach ze szklanym Megabassem, szukałem jakiegoś ciekawego szklaka, który by mi zastapił japońca (wycofuję się całkowicie z casta) i trafiłem właśnie na tego Lamiglasa. Uzbrojony pod korbę też wyjdzie niezły szatan.
  8. Nie kupuj Zano i Toni Alpinusa. Mam pełne zaufanie do Alpinusa i Campusa, używam ich wyrobów kawał czasu, bieliznę jednak wybrałem fatalnie. Bielizna ta świetnie odprowadza wilgoć, powoduje jednak celowo odczucie chłodu. Ma to znaczenie przy intensywnych marszach i do tego celu jest świetna. Przy wędkowaniu koniecznie trzeba nałożyć na kalesony drugą warstwę z polaru i dopiero na to spodnie. Wpadnij do Planet Outdor, mają duży sklep na Modlińskiej (sporo ciuchów po obniżonych cenach, np. trafiłem zimowe trapery za połowę ceny). Ciuchy outdoorowe to jednak jakość (np. Alpinus jest produkowany w Polsce, ma 2 lata gwarancji).
  9. @Guzu, szukam kołowrotka o aksamitnej pracy, żeby nie zakłócał w żaden sposób szumu rezonansu w kiju. Wydam na niego każde pieniądze, bo z tym zestawem spędzam większość sezonu. Racjonalnym ogranicznikiem są jednak wiślane realia (zamoczenia podczas brodzenia i inny syf). Może w przy takim łowieniu Certate to przesada i wtedy styknie np. Luvias? @Włóczykij, zerknij na bass.jp (nie mylić z bass.co.jp). Kupowałem tam multi, ceny rewelka, szybka realizacja, no i sprzedawca 'kumaty'.
  10. Mam podobny problem. Szukam kołowrotka do wiślanego UL spinningu, będzie współpracował z kijem do 10g. Musi perfekcyjnie nawijać żyłkę 0,16-18mm. Powinien pomieścić 150 m, naszej przegrubionej 0,18mm. Musi istnieć możliwość dokupienia szpuli (może być tuningowana pod cieńszą żyłkę). Finezja+niezawodność+Wisła= Certate (2000). Taki przynajmniej wyciągnąłem wniosek po przeszukaniu sieci. Zastanawiam sie także nad chwalonym Luviasem, ale chyba lepiej dołożyć do Certate. Dobrze kombinuje? pzdr zewu
  11. Piękne jaziory, gratulacje. Mój największy z ostatnich dni to jakieś 42cm, ale wciąż wierzę w 50-kę na zakończenie sezonu pzdr zewu
  12. Faktycznie, dysproporcja między proponowanymi wymiarami jazia i klenia jest spora. Zrównywać dolnego wymiaru tych ryb jednak nie można. Warto zerknąć na normy medalowe WŚ (brąz: jaź 45cm, kleń 50 cm). IMHO na naszym forum mogłoby to być 35 cm dla jazia i 40 cm dla klenia, albo 40 cm dla jazia i 45 cm dla klenia. W tym drugim przypadku wątek jaziowy nam jednak zaniknie... Pojawiają się zastrzeżenia, że po wprowadzeniu tych zmian wiele osób nie będzie mogło pochwalić się łowionymi przez siebie rybami. Odwróciłbym problem. Jak wiele osób musi przerzucać masę fotek małych ryb (często niepotrzebnie wyściskanych, wymiętolonych, upierniczonych, wysuszonych itd), by w końcu obejrzeć coś w przyjemny sposób podnoszącego ciśnienie... (do tego dochodzi jeszcze filtrowanie infantylnych, niepotrzebnych, nic nie wnoszących i pochłaniających czas wypowiedzi w innych częściach forum...). @Wujek, kiedy łowiłeś te jazie? Od 2-ch lat obserwujemy spory regres ładnego jazia. Na 'jaziowiskach' często trafiają się natomiast przyzwoite klenie pzdr zewu
  13. Dziękuję za propozycje. Blank ATC sprawia wrażenie zbyt mocarnego na moje potrzeby, Blue Rapid jest natomiast za długi Preferowana długość to 2,7 m. Zależy mi na dużej czułości takiego kija, nie chodzi o samą szczytówkę, pstryki i rodzaj dna chcę mieć wyraźnie pod łapą. Ideałem byłby wysokomodułowy blank wsparty rezonatorem, ale takie rzeczy to chyba tylko w Erze... Może któraś z pracowni coś doradzi? pzdr zewu
  14. Chciałbym uzbroić kij na sandacze, do opadu, trochę mocniejszy niż te, o których była mowa w innym wątku 'sandaczowym'. Wisła z brzegu, główki 15-30g (+guma), plecionka 20lb, pod korbę. Co i jak byście uzbroili? Pierwsze przychodzą na myśl HS Talona i Batsona. Chętnie poznam także inne propozycje. Poproszę o krótką charakterystykę proponowanych blanków. pzdr zewu
  15. zewu

    KLENIE 2008

    Dzięki Pofarciło się. pzdr zewu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...