zamki
+Forumowicze-
Postów
676 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Osiągnięcia zamki
Zaawansowany (3/5)
8
Reputacja
-
Za kilka dni urlop i odrobina czasu na ryby. Jak jest dzisiaj na Żarnowcu ? Warto jechać prawie 200 km ?
-
Robert poszukamy tych kleksików na tym fajnym dużym zakręcie gdzie przerzucaliśmy rzekę posyłając przynety w te wąskie starorzecze. ps. Myślę, że ten spławiający się koleś przy samej burcie to mógł być nasz przyszły znajomy
-
Minnkota kreci sie dookola :(
zamki odpowiedział(a) na CLAUDIO temat w Sprzęt motorowodny i elektronika wędkarska
Sprawdź czy czasem pedał gdzieś w transporcie nie został uszkodzony i nie jest cały czas włączony/wciśnięty na skręcanie. Sprawdź też pilota czy nie jest zawilgocony. Z tego co się doczytalem w sieci to są najczęstsze usterki. Wszystko inne niech sprawdza serwis chyba, że jesteś elektronik wtedy sam. -
Rejestracja przyczepki podłodziowej typu SAM...
zamki odpowiedział(a) na patu temat w Sprzęt motorowodny i elektronika wędkarska
Robert jest akcja i kontr akcja ... amortyzator musi mieć co amortyzować inaczej działa na szkodę ... Sztywna oś będzie dobra tylko w jakimś tam zakresie obciążenia, pewnie do momentu aż opony przestaną dawać radę wyłapywać nierówności .. Zrobiłem kilka przyczepek na niesmiertelnych resorach od dużego fiata .. nie od poloneza a od starego fiata 125 w zestawieniu z przednimi amortyzatorami od malucha lub w ogóle bez nich. Żadna z tych przyczepek nie podskakuje .. Resor ma być długi i cienki kto nie wie dlaczego niech poogląda stare westerny .. lub królewskie karoce .. -
Myślę, że i tym razem tak jak i w tamtym roku Jjjan w dużej łódce będzie czuwał nad nami. Oby tylko znów zakichanej siaty nie było na której straciłem swojego zabytkowego pilkerka. http://emotikona.pl/emotikony/pic/0zlosc.gif
-
Łódka do silnika
zamki odpowiedział(a) na roki9584 temat w Sprzęt motorowodny i elektronika wędkarska
Robert fantazja nie zna granic ... chociaż w tej akurat sytuacji obstawiam podmiankę tabliczki ..... 6 koni będzie mało abyś mógł się śliznąć a przy trzech osobach i tak jest za mała powierzchnia wyporu żeby i 15 koni dało radę, łódka będzie się zbyt głęboko zanurzała. Yamka 8 koni ....i prawie płaskie dno = kaczuszki -
Łódka do silnika
zamki odpowiedział(a) na roki9584 temat w Sprzęt motorowodny i elektronika wędkarska
Nie wyobrażam sobie pływania ślizgiem bez chociażby lekkiego V w kształcie dna .. Co daje V ? łódka nie odbija się dnem od wody nieznacznie ja tnąc czyli nie następuje tak zwane "kaczkowanie" a każdy chyba puszczał kaczki płaskim kamieniem na wodzie. ... oczywiście poprawia też sterowność łódki. Co do dziobu .. przy dużej fali nie pływamy w ślizgu a przy małej i tak przeważnie idzie w górze .. oczywiście przy wolnym płynięciu pod fale rozcina ja nie powodując chlapania na załogę łódki jego ostrość w pewnej mierze i o dziwo przydatna jest bardzo na "postoju" łódki kiedy to on mając małą wyporność zapada się głębiej w wodę jak kil stabilizując i zmniejszając kiwanie się łódki na boki. Te wszystkie zalety posiada romana ... a ważąca w granicach 130 kg z dwiema osobami na pokładzie i resztą wędkarskiego dobytku potrafi pójść 30km/h popędzana yamką 9.9 w dwutakcie. Robert myślę, że do Twojej łódki raczej nie ma żadnego uzasadnienia montaż tak dużego silnika. Raz, że to waży ponad 40 kg dwa, ze żre benzyny jak smok a trzy to ósemka w zupełności wystarczy. Poszukaj możliwości przetestowania obu mocy i dopiero decyduj. Ja lubię wyzwania dlatego w pontonie 2.7 używam 9.9 bo podoba mi się stunt na gumce ale Ty chyba nie masz zamiaru "stawiać na koło" swojej mydelniczki Krzysztof Kacprzak bardzo sympatyczna łódeczka , podoba mi się -
Aku żelowy a mozliwość odpalenia fury w mroźne dni
zamki odpowiedział(a) na godski temat w Sprzęt motorowodny i elektronika wędkarska
Tomek miałem na myśli ładowanie. Co jakiś czas warto naładować aku ładowarką i mam tu na mysli takie ładowanie "konserwacyjne" czyli mały prąd i bardzo długi czas. Ja swój w zimę "pieszczę" ze dwa razy w miesiącu przez cały wekend. O żółtej OPTIMIE w linku piszą, że jest głębokiego wyładowania z dużym prądem rozruchowym Pietruk stosowanie aku "żelowych" do aut to nic nowego. Producenci dojrzeli do tego po serii reklamacji gdzie akumulatory padały. Szereg dodatkowych urządzeń pracujących jeszcze dłuższą chwilę jakie dzisiaj montują w autach jest dla baterii rozruchowej wręcz zabójcza. Połączenie fukcjii rozruchu i głębokiego wyładowania z zachowaniem mocy jest idealnym rozwiązaniem stąd technologia AGM gdzie CIEKŁY elektrolit został uwięziony między włóknami maty szklanej, bo czysta technologia żelowa czyli elektrolit w postaci żelu jak do tej pory ma nieco małe prądy rozruchowe. ps. Bardziej wypasione bmw maja taka fajną pompkę cieczy gdzie po zgaszeniu silnika tłoczy ona jeszcze dłuższą chwile płyn w układzie ogrzewania co pozwala grzać się w aucie jeszcze kilka minut bez odpalania silnika stąd najczęściej w takich autach siedzą AGM . -
Aku żelowy a mozliwość odpalenia fury w mroźne dni
zamki odpowiedział(a) na godski temat w Sprzęt motorowodny i elektronika wędkarska
Tomi101 to co MAsz pod maską jest można rzec to takie FERRARI wśród akumulatorów ... reszta to tylko erzac ... Poza tym o ile dobrze pamiętam to "żółta" OPTIMA jest żelówką ale rozruchową. Zacznij go pielęgnować to posłuży jeszcze kilka lat. OPTIMA mozna poczytać -
Ad.1 Mieszam paliwo z olejem na poziomie zbiornika ....... a tak poza tym to jeżeli mniejsze obroty i mniej spali paliwa to chyba LOGICZNYM jest że i mniej oleju wtryśnie jednak dozowanie 1:100 lub inne zalecane przez producenta dalej jest zachowane .... pomijam tu niedokładność systemu smarowania ... Ad.2 czterosuw każdy ma pompę ..... Ad.3 powyższe potwierdza to co napisałem we wcześniejszym poście.
-
I ja również SAM przerabiałem/nadal trollinguję 2T yamahą 9.9 i jakoś żadne z powyższych mnie nie spotkało. Myślę, że przeloty na dystansach po 10 km bez pauzy i gazowania daje już jakieś wyobrażenie o sprawie. Ale żeby było tak miło silnik musi być w dobrym stanie technicznym i mieć zapewnione zaopatrzenie w paliwo i smary w sposób zalecany przez producenta albo i lepiej. Nigdy nie zatarłem silnika ani na zimno ani na gorąco. Nie rozumiem tez jak może być podana mniejsza ilość oleju z mieszanki ? że niby jak ? olej się z benzyny gdzieś ulotnił? Jeżeli silnik spełnia normy techniczne i nie jest zarżniętym serdlem będzie trolował długie lata chociaż nie są to dla niego wymarzone warunki pracy jak zresztą dla żadnego silnika nie jest niczym dobrym długotrwała praca na wolnych obrotach .. pamiętać należy, że w 4T smarowanie cylindra pod tłokiem odbywa się rozbryzgowo i jeżeli silnik pracuje na wolnych obrotach jest ono niedostateczne. Bodajże w manualu suzuki 4T kiedyś doczytałem, że w razie użytkowania silnika do trolingu należy co kilkanascie minut robić przerwy na prze gazowania silnika .... Panowie nie wywyższajmy jednych silników nad drugie bo jak do tej pory żaden producent nie napisał jasno że któryś z tych systemów jest stanowczo zły do trollingu ... jedynie co przeciw 2T może przemawiać to paliwożerność .... chociaż dla mnie ten minus jest niwelowany dynamiką przy szybszym pływaniu no i niższą wagą grata którego sam muszę ładować do auta i na pawęż.,
-
Serwis kołowrotków w Olsztynie?
zamki odpowiedział(a) na Soniacz temat w Naprawy, tuning, majsterkowanie
Mówisz o tym człowieku, który kiedyś pilkery produkował tam na przeciwko pętli koło polmozbytu za ozosem ? -
Kamizelka ASEKURACYJNA
zamki odpowiedział(a) na zamki temat w Sprzęt motorowodny i elektronika wędkarska
Wiem, że konieczna jest RATUNKOWA a nie asekuracyjna czyli w tej sytuacji sprzedawca leci sobie w kulki strasząc ludzi ... -
Kamizelka asekuracyjna to wreszcie konieczność na łódce czy tylko zwykła nagonka tego sprzedawcy ...? Pamiętaj ta kamizelka może uratować Ci życie i jest obowiązkowym wyposażeniem środków pływających.
-
Hamulec ręczny w przyczepie podłodziowej
zamki odpowiedział(a) na CLAUDIO temat w Sprzęt motorowodny i elektronika wędkarska
Jakiś czas temu byłem z mała towarówką i wszystko zostało załatwione na stacji jedynie chcieli zdjęcia z każdej strony i wagę więc musiałem skoczyć i zważyć na składzie z opałem skąd dostałem glejt z pieczątką i to starczyło.