Bujo
Bloggerzy-
Postów
3 809 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
11
Ostatnia wygrana Bujo w dniu 24 Czerwca 2013
Użytkownicy przyznają Bujo punkty reputacji!
O Bujo
- Urodziny 02.03.1979
Profile Information
-
Płeć
Brak odpowiedzi
Ostatnie wizyty
3 154 wyświetleń profilu
Osiągnięcia Bujo
Zaawansowany (3/5)
2,3 tys.
Reputacja
-
Bujo obserwuje zawartość Varmius? , Trudne KLENIE , Custom by…… M.Kozak i 2 innych
-
0.28 na duze klenie? Kup dobra zylke 0.14-0.16.
-
Czasem trzeba cos wziac do reki a nie sugerowac sie opisami samych mocy jak w tym przypadku 25 lbs. Mialem wedke na tym blanku i zadna to jakas "pala". Rzucala od 6-7 gram, taki bardziej przedluzony hot szot, nie dziwie sie, ze ktos sobie na tym wykonal wedke na bolenie. Rozne rzeki czy nawet miejscowki wymagaja innego sprzetu. Co jak trafi sie bolek zycia 90+, lepiej na takim MHX niz jamadze do kalamarnic. Mialem dla przykladu miejscowki ( bardzo szybkie i glebokie (4-5m) rynny gdzie by agresywnie zaprezentowac gume sandaczowi potrzeba bylo glowki 50 gram. Kazda wedka opisywana jako typowo sandaczowa na jerku nie miala zadnego sensu
-
Twoj skrot jest bardzo mylacy. Blanki i wedki z pracowni byly koniecznościa dla zaawansowanych wedkarzy bo na rynku byl tylko lamiacy sie chrust. Na trocie czy lososie cos tam znalazles w UK u Daiwy czy Hardiego ale cala reszta to byla przepasc. Sprzedawano nam wraz z tymi blankami cos co bylo nie do pomyslenia: dozywotnia gwarancje. Od kiedy znam blanki i gotowe jankeskie wedki czyli 1999 gdy widzialem pierwsze seryjne Talony na Nawrocie czy American Pro i cala reszta w Krokusie, badz ciut pozniej Exclusive Martiego u Irka to inna byla klasa wedek. Teraz jest inaczej.
-
Life in plastic is fantastic?
-
Te cale testy ugiecia pod butelkami czy ciezarkami nie maja zadnego sensu. Chyba ze lowicie te powyzsze bo ryby zachowuja sie inaczej podczas holu. Moc jankeskich nijak ma sie do japonskich light rock czy innych.
-
Sam tytul tego watku jest bardzo mylacy. Cala, kapitalna dyskusja dotyczy tylko wedek do paru funtow jankeskiej mocy w dlugosciach jakich nawet nie robia. Konstrukcja wedek to sprawa czesto bardzo indywidualna o ile wiemy co jest dla nas najlepsze. Dla przykladu moje rece totalnie nie rozumieja sie z szestnastkami. Tymi z tych Evergreenow czy Jamag. Totalna meczarnia lowienia czyms tak malym.
-
Pawel - takie zabiegi przy produkcji seryjnej maja duzy sens ekonomiczny i praktyczny. Zastepujesz kilkanascie czy kilkadziesiat modeli blankow o roznej zbieznosci rurka, ktora takiej nie ma. Oprocz winding czeka uzywasz takich samych pierscionkow, korkow czy pianek, nie musisz niczego dotaczac tylko zamawiasz u chinoli. Tam w Evergreenie japonce tego nie robia na tokarkach pod wymiar do kazdej wedki. Stare Megabassy czy Evergreeny byly robione podobnie, wtedy waga wedki nie byla tak wazna to dawali rurke czesto po dlugosci. Wklejenie uchwytu kolowrotka na korku, piance czy tasmie zaglusza czulosc blanku. Sa inne sposoby, pracochlonne by wycisnac maksa ale to juz rod-buildingowa czarna magia a o tej niewielu ma pojecie.
-
Wiele wedek Savage Gear ma za dlugi dolnik co haczy za ciuchy. Tak mialem z Parabellum Travel. Trzeba uciac ile potrzeba i po sprawie.
-
Bo plecionka nie ma zadnego sensu? Przy obecnych Evergreeanch co lamia nadgarski czy nawet lokcie przez swoja elektrycznosc przy braniach jakis ch.j nie ryb aka jakis bialoryb, okonie, kleniki wow nawet uklejki to zylka przez swoja elastycznosc pozwoli na unikniecie zmieniajacych zycie kontuzji nie pozwalajacych pozniej na dalsze lowienie jednorazowymi stworami najlepszych na swiecie japonskich mistrzow rod buildingu nie moge sobie wyobrazic przy tej elektrycznosci co by sie stalo gdyby jakas troc czy losos w rzece walnely w tante czy inny stwor plastiku na jakie lowicie. Polamia wam kilka kosci poczynajac od palcow konczac na lopatce, wszystko przez te Evergreeny polecane na jerku. Jankesi jak Gary takich nigdy nie zrobia, nie ze nie potrafia, nie moga sprzedac szczytowki za 400 dolcow, nikt nie kupi by za chwile anonsowac ze model sie skonczyl i zostajemy tam gdzie nadaja sie wszystkie Stelle... W doopie jak to Slawek pisze. Oni maja inne gwarancje pozwalajace im sprzedac kawalek grafitowej za cene premium
-
Nie znam sie na rx6, lowilem tylko rx8 w dodatku na rezonansowych rekojesciach ale jak pstrag rypnal to bylo czuc no problem
-
Nie pamietam by Yamaga czy Evergreen kiedykolwiek sprzedawali swoje blanki. Oprocz tych pizdrykow o mocach mi zupelnie niezrozumialych o jakie jest cala burza maja tez niesamowite konstrukcje na sea-bassy idealnie pasujace pod Polskie bolenie dla przykladu.
-
Ale sie wyplakales Jaka ignorancja JDM best znam duzo dluzej niz wiekszosc forumowiczow, znam tez w jakims sensie potege rod-buildingu w najlepszym wydaniu. Wbrew panujacemu tu trendowi plus czy minus dla mnie liczy sie tylko blank idealny pod moje lowienie nie wazne jak go kupuje. Apropo najdrozszych wedek to watpie by ktos kiedys na jerku wydal tyle ta jedna wedke co ja na mojego CTS travel a jak sie uda to gratuluje zaparcia Same koszty unikalnego projektu to jakies 100 godzin pracy przy designie i dobraniu plus zamówieniu komponentow, ciezko liczyc w funtach ale tak min 30 za godzine plus rod - builder Co wtedy tez mieszkal w tym miescie i lubi robic wedki. Ale takie wynalazki to jakby porownywac porszaka od dilera do singerowskiwgo dla-a
-
Ten watek to cala kwintesencja obecnego jerkbaita. Gownoburza o wedkach orginalnie stworzonych do lowienia kalamarnic czy innych malych ryb w morzu na jakies "dziwne" przynety zaprojektowane w ch. j daleko do ich ryb i sprowadzenie tego z braku innych hobby tak by pokazac ze mozna, ze sie da, ze JDM is the best. Kazdy Evergreen to wedka jednorazowa, ze jak zlamiesz to jestes w du.. e tak samo z tymi Stelkami tez do d.. y jakie kupujecie w Polandzie czy Japoni. Jaracie sie kawalkami grafitu zwanymi blankami czy wedkami jak od Evergreen za jakas glupia kase w porownaniu do kosztow produkcji owej konstrukcji bo tak wam wmowiono ze tyle ma kosztowac, ze jest to top Ze jakis japoniec to jest po prostu mistrz swiatowego rod buildingu jak pracuje w Evergreen czy Jamadze, bo on tam w dupe daleko od Polski stworzy wedki do jakich nic nie ma startu na Polskich wodach. Ze wszelkimi instrukcjami jak nalezy uzywac by nie zlamac. Jakis obled. Te ceny maja tylko sens przy bezwarunkowej gwarancji. Inaczej nie wazne ile macie kasy na koncie, jak latwo wam przyszla to i tak jestescie dymani w d.. pe bo po prostu przeplacacie ile mozna za cos co powinno kosztowac duzo mniej. Dalej pisze o wedkach do polowu jakis mikro ryb jakie bedziecie teraz fakowali podczas tarla bo na to pozwalaja przepisy PZW i regulamin Jerka. Czas dorosnac chlopaki
-
I super sie stalo. Mam nadzieje, ze za projektanta przynet wzieliscie sobie "naszego" jerkbaitowego Slawka, do jerkow przynajmniej mial talent o jakim Blondyn mogl pozazdroscic A fox czy inni niech sie p.... la ze swoimi chinskimi wydmuszkami nawet jak sie to nazywa Salmo do tego jak ktos lubi jest aliexpres
-
Problemy z tymi przelotkami zaczynaja sie jak lowisz na plecionki i metal tego nie ogarnia. Przy zylkach daja rade jak komus do czegos sa potrzebne. Recoile znam bardzo dlugo nawet jako strippingi w muchowkach i sie nie wycieraja, robia dalej tak samo jak nowe kilkanascie lat pozniej