Witam. Dziękuje za podpowiedzi. Po rozmowie ze sprzedawcą (też wędkuje) zakupiłem York Blue Diamond. Pierwsze wrażenie robi bardzo pozytywne - dobrze wykonany i ładnie wygląda. Lekka waga, pokrętło kołowrotka z mikroregulacją, akcja szczytowa - kij szybki. Do tego mięciutki pokrowiec, dzielony aby się części wędki nie obijały. Na sucho kij leży w ręce i szybko tłumi drgania. Teraz nad wodą - kij spisuje się dobrze z dużymi przynętami, wabiki okoniowe nie uruchomią pracy blanku, rzuty na plecioncę o.10mm dość długie, czucie przynęty dość dobre. Nie widziałem tylko jak parcuje po braniu ryby - nic nie brało. Mam nadzieję, że sprawdzę go na boleniu - zobaczę branie i pracę blanku pod rybą. Wojtek