Skocz do zawartości

skuli

+Forumowicze
  • Postów

    106
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Lokalizacja
    Paczków

Osiągnięcia skuli

Forumowicz

Forumowicz (2/5)

1

Reputacja

  1. skuli

    YORK BLUE DIAMOND SPIN

    Witam. Dziękuje za podpowiedzi. Po rozmowie ze sprzedawcą (też wędkuje) zakupiłem York Blue Diamond. Pierwsze wrażenie robi bardzo pozytywne - dobrze wykonany i ładnie wygląda. Lekka waga, pokrętło kołowrotka z mikroregulacją, akcja szczytowa - kij szybki. Do tego mięciutki pokrowiec, dzielony aby się części wędki nie obijały. Na sucho kij leży w ręce i szybko tłumi drgania. Teraz nad wodą - kij spisuje się dobrze z dużymi przynętami, wabiki okoniowe nie uruchomią pracy blanku, rzuty na plecioncę o.10mm dość długie, czucie przynęty dość dobre. Nie widziałem tylko jak parcuje po braniu ryby - nic nie brało. Mam nadzieję, że sprawdzę go na boleniu - zobaczę branie i pracę blanku pod rybą. Wojtek
  2. skuli

    YORK BLUE DIAMOND SPIN

    Witam. Chciałem zaciągnąć u Was Drodzy Koledzy porady w sprawie spinningu na jesienne łowy - szczupak, sandacz z brzegu rzeki. Jestem zainteresowany spinningiem York Blue Diamond spin o długości 2.70m, c.w. 10-36g, waga 197g. Szukałem opisów w inernecie, ale są zbyt ogólne - nowy model. Za wszystkie Wasze podpowiedzi będę bardzo wdzięczny. Wojtek
  3. skuli

    Konger impact spin l

    Witam. Jestem zainteresowany kupnem spinningu Konger impact spin dł.2.50m, c.w. do 20g. Mam do Was pytanie co możecie powiedzieć mi o tym kiju. W sklepie u mnie go nie mają i nie ma o nim więcej informacji w internecie. Są przepisane z katalogu kongera. Spinning ma mi służyć do łapania na boczny trok jak i z gumą na głowce, woblerem do 5cm i blachą wirową oraz małą wahadłówką. Miejsce połowu w większości rzeka - brzeg zakrzaczony lub brodzenia. Oczywiście chodzi mi też o łowienie paprochami na 1 lub 2g główce, jęśli nie wziołbym kija paprochowego. Za wszystkie Wasze podpowiedzi bardzo dziękuje. Pozdrawiam Wojtek
  4. Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Kija z pazurem i multikiem nigdy nie używałem. Myślę więc o kiju na stały kołowrotek. Gramatura do przynęt np. 40g i więcej (waga niektórych woblerów). Gumo masz rację kij na trolling może też być stosowany do spinningu. Kij o długości 2.60 lub 2.70m. Biorę pod uwagę też równomierne ugięcie - stosowana plecionka. Myślę o gramaturze 120 lub 150g. Nie wiem czy kij trociowy np 65-70g lub 80g nadaje się do takiego łowienia. Mój najcięższy kij ma 40g Shimano Catana. I jest dość delikatny do dużych przynęt. Do tego dochodzi uciąg za łodzią co powoduje dość duże wygięcie kija. Pozdrawiam Wojtek
  5. Witam. Guzu już wyjaśniam - kij do połowu na opad mam dł 2.40m - opisany. Szczupak w tym roku brał nam w Szwecji na trolling na duże blachy wahadłowe. Najwięcej brań było na Alge nr 4 srebrną z czerwonym. Padały nawet metrówki.Kij cały czas trzymany w ręce- dł 2.70m, do 150g. Gumo dzięki za wyjaśnienie w sprawie kija - bardzo mi go zachwalano. Myślę,że się zdecyduje na wedki Szekspira Ugly stik z serii tiger, custom, big water. Myślałem ewentualnie też o kiju trociowym do 65-70g. Chodziło mi o ciągnięcie za łodzią. Powoduje to duże wygięcie kija i zacięcie z większej odległości i głębokości. Do tego duża przynęta i ciężar ryby na haku. Mój kij jest dość delikatny do tego łowienia - 35g. Bardzo się wygina przy dużych przynętach dla tego stosuje go do gum - łapanie na opad. Miałem pożyczony 150g i radził sobie bez problemu z metrówkami - czucie przynęty i ugięcie podczas holu - pracuje cały blank. Kij pożyczony oddałem - czas kupić sobie. A teraz są promocje. Pozdrawiam Wojtek
  6. Krzysiek dzięki za podpowiedź. W Szwecji miałem krótszy kij Mikado Taurus medium heavy mh spin dł. 2.40, c.w. do 35. Kij z większymi gumami radził sobie bez problemu - opad. Miałem na trolling pożyczony kij Mikado Silver Eagle Pilk dł. 2.70, c.w. do 150g. Kij w trollingu z ręki mi się sprawdzał. Dobre czucie przynęty i paraboliczne ugięcie. Nie wiem tylko czy to była wklejanka - tak sie zachowywał kij.
  7. Witam.Mam do Was Koledzy pytanie w tym roku zainteresował mnie trolling - łowisko Szwecja. Myślę o kupnie kija MIKADO ATTHIS SEA FEEDER dł. 2.70m, 3 wymienne szczytówki (100g, 150g i 180g). Mam pytanie czy taki kij się nada do łapania na duże gumy, woblery i wahadłówki (np Alga nr 4 ). A może mi coś zaproponujecie. Będe wdzięczny za każdą podpowiedź. Pozdrawiam Wojtek.
  8. skuli

    Wywóz ryb ze Szwecji?

    Witam. W tym roku byłem w maju na Szweckich łowiskach. Ja i moi koledzy obraliśmy zasadę, ze wszystkie ryby wypuszczamy. Dla tego Szweckie łowiska są rybne, a polskie nie. Pozdrawiam Wojtek
  9. skuli

    Wspomnienie lata 2009

    Friko przepraszam za jakość zdjęcia. Miałem ograniczenie w wysyłaniu - 100mb. Musiałem zmniejszyć rozmiar zdjęcia. Mam więcej zdjęć - nie wchodzą z powodu limitu. Rapka miała 55cm i wzięła na gumę.
  10. skuli

    Wspomnienie lata 2009

    Witam. Hol rapki na Nysie Kłodzkiej w sierpniu.
  11. Witam. Mam pytanie do Was - w woblerku Kenart straciłem ster (był plastikowy). Chciałbym wstawić metalowy - czy nie zakłóci to jego pracy i stabilności(woblerek 7cm). Metalowe stery są mocne, a ja łapię w dużych prądach. Pozdrawiam Wojtek
  12. Pablom masz racje - mogłem gorzej trafić. woblerki są do uratowania. Mam pytanie w sprawie woblerka - wyłowiłem go z rzeki razem z korzeniem w tamtym roku. Ma napis MAZUR. Mam pytanie co możecie mi powiedzieć o producencie. Zdjęcie załączam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...