Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wcwi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 kwiecień 2023 - 06:49

Chciałem wejść na WCWI i nie na takiej strony. Chyba domena jest na sprzedaż.

Czy WCWI nadal istnieje ?



#22 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1756 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 07 kwiecień 2023 - 07:38

Cześć, Czarek

 

WCWI z tego co wiem zostało zlikwidowane.



#23 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 kwiecień 2023 - 08:24

Cześć Piotrek :)

Jakiś czas temu ledwo co działało, ale widocznie Robert wygasił portal.

Kiedyś tętniło życiem, no cóż :(

Spotkał go los Rybiego Oka i Pogawędek Wędkarskich :(


Użytkownik cezorator edytował ten post 07 kwiecień 2023 - 08:26


#24 OFFLINE   Andrzej@45

Andrzej@45

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaMehren
  • Imię:Melerski
  • Nazwisko:Andrzej

Napisano 07 kwiecień 2023 - 08:42

Pogawędki działają ,co prawda nikt się tam za bardzo nie udziela ale funkcjonują .



#25 OFFLINE   Arkiewicz

Arkiewicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 07 kwiecień 2023 - 12:45

Znalezione..

 

Tekst ukazał się na portalu  'Rybie Oko'    dnia 24.II.2003r.

 

Tytuł:  Kamyk.

Autor: Zbigniew Szwab.

 

Najgorsza rzecz jaka spotkała człowieka przełomu XX i XXI wieku - to szybkość i pośpiech. Ten wszechobecny pośpiech, jest perfidnym przestępcą, który kradnie nam luksus marnowania czasu, zostawiając stres, niszcząc wszystko dobre i przyjemne, które mogło by nas spotkać żyjących spokojną chwilą.

 

Nasze życie zdeterminowane jest szybkością. Jesteśmy jak kierowca szaleńczo pędzącego samochodu. Nasz każdy mięsień, każda myśl podporządkowane są prowadzeniu tego samochodu. Nie możemy sobie pozwolić nawet na chwilę relaksu, dekoncentracji. Przy takiej szybkości, nasz wzrok skupia się tylko na tym co przed nami, nie ma czasu i możliwości obserwacji tego co z boku, z tyłu. Nie pozwala nam podziwiać migającego za oknami krajobrazu. Aby uniknąć rozbicia, musimy reagować na pojawiające się sytuacje i przeszkody, jak automat - mięśnie muszą zadziałać szybciej niż w mózgu pojawi się prawidłowy obraz sytuacji, inaczej wypadniemy z gry. Nie będziemy się liczyć. W tym pędzącym samochodzie są jeszcze pasażerowie, ludzie bliscy - przyjaciele, rodzina. Są. Jesteśmy z nimi obecni, ale nie możemy pozwolić sobie na rozmowy, bo pędzimy, gnamy - zatrzymamy się i ... będzie po nas, po "wyścigu szczurów" jak to ktoś trafnie powiedział.

Jest duże miasto, tłum ludzi nie umiejących popatrzeć sobie w oczy, nie potrafiących zdobyć się na uprzejmość - pędzą przed siebie. Jedzą, śpią, pracują - wszystko to pod dyktando pośpiechu. Jest na prowincji małe leniwe i drzemiące miasteczko. Wystarczy tam pobyć kilka dni, aby zrozumieć i przyjąć jego rytm. Jest czas na zwykłe i proste "Dzień dobry". Czas na pogawędkę ze starszym i przygarbionym barmanem. Można wsłuchać się w ujadanie psów - dźwięku, który nieodzownie towarzyszy ludzkim osadom, ale słychać go tylko w takich miejscach - ludzki ul wielkiego miasta zabija takie dźwięki. Szybkość skazuje nas na wielkie aglomeracje, gdzie nawet gwiazdy nocą świecą byle jak.

Ja też biorę udział w tym wyścigu bez mety, gnany rozpędem i impetem jaki nabrałem, ale mam i nie pozwolę sobie wyrwać swojego azylu - wędkarstwa. Ktoś powiedział "To jest marnowanie czasu". Zgadzam się z nim. Ma rację. To jest marnowanie czasu. To jest luksus marnowania czasu! Będę sobie pozwalał na ten zbytek. To tu nad wodą, jest miejsce na odrzucenie pośpiechu. Tu czas mierzy tylko szum wody, śpiewające ptaki, zmieniające się kolory nadbrzeżnych drzew, muzyka ciszy. To tu patrząc - widzę, słuchając - słyszę, wąchając - czuję. Rzucając muchówką starannie układam na wodzie sznur i przywiązaną na końcu muszkę, wkładam w to bez pośpiechu całego siebie. Walczę z rybą - raz wygrywam, raz przegrywam. To tu jest moja świątynia spokoju. Tu morduje z premedytacją mojego prześladowcę - szybkość i pośpiech. Tu karmię swoją duszę magią zmysłów i ładuję ją ciszą oraz spokojem.

"Dlaczego łowicie ryby? Nie rozumiem". A ja nie umiem ci odpowiedzieć, tak naprawdę nie chcę ci odpowiadać. Bo gdy widzisz dzieci bawiące się kamykami - widzisz dzieci bawiące się kamykami - tylko tyle. Nie widzisz, że te kamyki to zwierzęta, ten duży to koń, te mniejsze to owce. Nie widzisz, że tu toczy się bitwa, piraci napadli szlachetnych żeglarzy odkrywców. Dla ciebie to tylko kamyki. Więc pędź dalej i nie zatrzymuj się. Ja zostanę ze swoimi kamykiem. Już niedługo znikną śniegi. Biel i szarość zastąpi zieleń. W końcu będę mógł wysiąść z pędzącego samochodu i upijać się jak alkoholik swoim marnowaniem czasu. Będę rozkoszował się moim kamykiem. Już niedługo .... 

#26 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 kwiecień 2023 - 15:31

Pogawędki działają ,co prawda nikt się tam za bardzo nie udziela ale funkcjonują .

Sprawdziłem i faktycznie działają :) ale jakoś anemicznie :(



#27 OFFLINE   duży

duży

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów

Napisano 07 kwiecień 2023 - 15:45

@Arkiewicz podpisuję się pod twoimi przemyśleniami.

Ja stary dziad jestem ale czuję to samo co Ty.

Jak jestem na rybach to nic nie muszę ,nawet łowić nie muszę.

Dopiero po czasie zauważyłem że napisał to Zbigniew Szwab ,piękne.


Użytkownik duży edytował ten post 07 kwiecień 2023 - 15:53





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych