Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowość Humminbird - 360 Imaging


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 27 luty 2012 - 14:00

Witam,

Ostatnio odwiedziłem stronę hummingbirda i natknąłem się na nowość która jeszcze chyba nie dotarła zbyt daleko.

Lowrance chyba jeszcze nie ma odpowiedzi ale szykuje się niezła batalia.

Nigdzie żadnej daty, na razie zapowiedź, ale już wygląda bajerancko. Szczególnie możliwość ograniczenia takiego sonaru do wąskiego stożka (np na wprost łodzi)

Na pierwszy rzut oka wydaje się że to rozwiązanie mechaniczne i w tym uchwycie jest po prostu obrotowy przetwornik (nawet wspominają że jego praca jest cicha).

Całkiem fajnie że będzie kompatybilne z seriami 798 (chociaż pewnie tylko z wersją HD)

W każdym bądź razie wuala:

http://www.humminbird.com/360Imaging/



http://www.humminbird.com/uploadedImages/Humminbird/Content/Technologies/Humminbird_Sonar/HB360/Understanding_360_Imaging/Diagram_Unit_Screenshot_SM.jpg

http://www.humminbird.com/uploadedImages/Humminbird/Content/Technologies/Humminbird_Sonar/HB360/Hardware/product_group_large(1).jpg

http://www.humminbird.com/uploadedImages/Humminbird/Content/Technologies/Humminbird_Sonar/HB360/Features/forward_looking_graphic_sm.jpg

http://www.humminbird.com/uploadedImages/Humminbird/Content/Technologies/Humminbird_Sonar/HB360/Features/preset_views.jpghttp://www.humminbird.com/uploadedImages/Humminbird/Content/Technologies/Humminbird_Sonar/HB360/Features/MarkWaypoint_med.jpg

#2 OFFLINE   jan-kow

jan-kow

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 luty 2012 - 09:29

Czołem Panowie!
To chyba kolejna droga ewolucji echosond. Albo w sumie tylko prosty gadżety, na który dopiero (?) teraz wpadli. Cały bajer polega na poruszaniu zwykłym sonarem dookoła i odpowiednim, elektronicznym przetworzeniu, czy tak?

#3 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 28 luty 2012 - 14:18

Hm skopiowali rozwiązanie DrDeptha zobaczcie tutaj
http://drdepth.se/xtools.php?l=gb. Taki to już los pionierów przychodzi duża firma i wymiata :D
to rozwiązanie ma już z 1,5 roku w wykonaniu DrDepha

#4 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 28 luty 2012 - 21:26

Cezary - też się na to natknąłem niedawno. No ale wiesz, skopiować, ukraść, czy odkupić? Tak naprawdę to możemy się tylko domyślać czyja to myśl była tu pierwsza ale nie wydaje mi się żeby taka wiodąca firma jak Hummingbird czy inne w tym segmencie ryzykowały pożyczanie czegokolwiek na rynku Amerykańskim bo tam za robaka w hamburgerze można żyć w luksusie do końca swoich dni z odszkodowania.

O ile to pojawiło się w pierwszej kolejności u nich to najpewniej technologię tą odkupili bądź prawa do zaimplementowania w ich sprzęcie.

Chociaż cholera wie, tam wszystko jest możliwe.

Fajne natomiast jest to że teraz Lowrance będzie musiał czymś odbić tą piłeczkę.

#5 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 28 luty 2012 - 22:46

Mam znajomych co sami sobie zrobili takie głowice na bazie przetworników Lowranca. Do wizualizacji używają DrDeptha. A z tym kopiowaniem to oczywiście jest prawda, z tym, że technologia została zaczerpnięta z rynku profesjonalnego. Kongsberg od wielu lat robi głowice skanujące tylko że one kosztują masę pieniędzy. No ale za jakość się płaci z reszta popatrzcie tutaj http://www.kongsberg-mesotech.com/. No a teraz my tez mamy taka technologię to może być fajne do łowienia podlodowego :D
W kontekście DrDeptha chodziło mi o to że to Per Pelin wprowadził ten tym obrazowania w segment wędkarski

#6 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 15 lipiec 2015 - 12:21

No to odkopię "trupa" ;).
Czy ktoś z kolegów używa i może się podzielić spostrzeżeniami ? Chodzi mi to od jakiegoś czasu po głowie, ale zanim wydam trochę pieniędzy to chciałbym się dowiedzieć czy warto.



#7 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 lipiec 2015 - 20:12

Odezwij się do @mrWhite7. Coś mi chodzi po głowie, że on tego używa razem z Humminbird 999. W którymś poście wrzucał zdjęcia mocowania od tego wynalazku.



#8 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 16 lipiec 2015 - 08:43

Odezwij się do @mrWhite7. Coś mi chodzi po głowie, że on tego używa razem z Humminbird 999. W którymś poście wrzucał zdjęcia mocowania od tego wynalazku.

Dzięki :)



#9 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 28 czerwiec 2019 - 16:41

Lepiej późno niż wcale mega 360...


#10 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 czerwiec 2019 - 16:47

Fajnie to wygląda, ciekawe jaka RPP. No i po raz kolejny bez przecieków kontrolowanych, fejsowych wrzutek, betatesterów. Zupełnie inaczej niż potencjalny konkurent....


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 28 czerwiec 2019 - 16:48


#11 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 czerwiec 2019 - 17:07

Czekamy na cenę, pewnie ze 2k USD.



#12 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 czerwiec 2019 - 18:40

Kompatybilność Solix G2/Helix G3, Cena 1199$ - pewnie w preorderze, bo dostępność grudniowa. Czyli jednak zapowiedź i to dość odległa....



#13 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 29 czerwiec 2019 - 11:39

Kompatybilność Solix G2/Helix G3, Cena 1199$ - pewnie w preorderze, bo dostępność grudniowa. Czyli jednak zapowiedź i to dość odległa....

Helix G2 też.

skąd masz cenę?



#14 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 czerwiec 2019 - 11:43

Bbcboards. Co do kompatybilności napisano na oficjalnej stronie hb listę urzadzeń- gen3 i solixy gen2. Ta sprawa jeszcze nie jest jednoznaczna, nie zdziwiłbym się, gdyby chodziło tyko o g3- wymusi to zmianę sprzętu, dokupienie kolejnego ekranu i wpięcia go w sieć  dla dzielenia się widokiem na starszych echach.

Zasięg 125ft, niby spoko, ale własności mega przestają być mega na głębszej wodzie i jestem ciekaw co zasięgiem na gł ok. 10m.

 

Mam na myśli urządzenia dopinane do silnika dziobowego, single unit jest zazwyczaj droższy- nie pokazano go( jeszcze?).


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 29 czerwiec 2019 - 11:45


#15 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 29 czerwiec 2019 - 12:01

Za https://www.humminbi...ega-360-imaging

 

 

 

The new imaging technology can be mounted on bow mount Minn Kota trolling motors – Ultrex®, Fortrex® or Maxxum®. Humminbird MEGA 360 Imaging can be directly connected to all SOLIX® model fish finders and all HELIX® models that have MEGA Imaging+®capabilities. These units can share MEGA 360 imaging data over ethernet to all SOLIX models and HELIX G2N and G3N units.


#16 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 czerwiec 2019 - 12:03

 Drugie zdanie temat zamyka jak dla mnie.

Napisano o dzieleniu się obrazem przez ethernet, a nie obsłudze czujnika przez Gen2/Solix 1

Możesz łączyć różne generacje sprzętów ehternetem i dzielić się waypointami, obrazem.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 29 czerwiec 2019 - 12:04


#17 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 29 czerwiec 2019 - 12:12

Moim zdaniem funkcja ethernet to jasne, ale trzeba dokupić Black Box i pewnie jeszcze z jeden kabelek aby podłączyć 360 do Black Boxa i AS ETH 5PXG - 5-Port Ethernet Switch.

 

Moim zdaniem Helix G2 obsługuje technologię Mega i 360 Mega będzie działał. Gdyby było 360 Mega+, to wtedy miał bym wątpliwości.

 

Życie zweryfikuje tą teorię.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 29 czerwiec 2019 - 12:17


#18 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 29 czerwiec 2019 - 12:15

No nie bardzo, jest wyraźnie napisane że można podłączyć bezpośrednio do wszystkich Solix i wszystkich Helix obsługujących Mega Imaging.



#19 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 29 czerwiec 2019 - 12:16

 Drugie zdanie temat zamyka jak dla mnie.

Napisano o dzieleniu się obrazem przez ethernet, a nie obsłudze czujnika przez Gen2/Solix 1

Możesz łączyć różne generacje sprzętów ehternetem i dzielić się waypointami, obrazem.

No nie bardzo, jest wyraźnie napisane że można podłączyć bezpośrednio do wszystkich Solix i wszystkich Helix obsługujących Mega Imaging.



#20 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 czerwiec 2019 - 12:17

MegaImaging+Załączony plik  Clipboard01.jpg   52 KB   20 Ilość pobrań

 

Życie pokaże.

Wszystko zależy od kryształów, co się kręcą w słoiku z olejem technicznym. Jeżeli są od tych wzmocnionych ducerów G3, nie będą działać( na stan mojej wiedzy)  z poprzednim wypustem.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 29 czerwiec 2019 - 12:24

  • Marcin1991 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych