Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano PowerLoop 12ft 366cm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Endi

Endi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 14:36

udało mi się w groszowych sprawach zakupić w UK wędke właściwie zależało mi na blanku, chyba tylko blank jest w rozsądnym stanie (korek i przelotki tragedia:)

całość wazy 149 gr, 1 częsc bez oplotu, 2 następnej na taśmie węglowej, kasztanowo złoty blank

coś pod nimfę lub finezyjną DH dało by się zrobić? na sucho blank w miarę przyzwoicie pracuje, jest dosyć mocny, grubość blanku przy dolniku niemalże łososiowa :D

#2 OFFLINE   Endi

Endi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 14:37

i jeszcze dwa zdjątka...

pierwszy element z racji wieku już nieco się odkształcił/napracował i wisi ale niczego niepokojącego nie widać, słychać i czuć.

#3 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 21 kwiecień 2012 - 15:20

Z odległosciówki chcesz zrobić muchówkę?

#4 OFFLINE   Endi

Endi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 15:24

czy to dziwne? kilka osób na forum ma już podobne doświadczenia za sobą

#5 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 21 kwiecień 2012 - 16:10

Pytam, bo nigdy nie robiłem muchówki z wędki odległościowej, co najwyżej z muchówki spining.

#6 OFFLINE   Endi

Endi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 17:31

przekonamy się czy ktoś wprawiony zabierze głos i coś podpowie

#7 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 21 kwiecień 2012 - 19:40

Nie wiem ile Cię wyszedł ten zakup na gotowo do domu i jaka będzie różnica jakbyś kupił nowy, odpowiedni blak. Ani w jakiej klasie z takiej wędki wyjdzie (o ile wyjdzie)muchówka. Czy będzie dobra, warta zachodu? Czy oby nie poszedłeś do celu trochę na okrągło?

Nie jestem wprawiony, ale mam mnóstwo wątpliwości. Mogę się jednak mylić i życzę Ci byś był zadowolony

#8 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 21 kwiecień 2012 - 19:49

Hej na flytiers.pl jest gość o nicku @michmiga, zajmuje się składaniem muchówek i przerabiał odległościówki. Jedną miałem w ręku, nie wiem na jakim blanku była ale wyglądałazgrabnie i jak to określił jej właściciel 3m i 66cm sprawiedliwości nad rzeką :D

#9 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 19:56

Endi,

Pierwsze wedki muchowe do metody zylkowej byly robione w Polsce na Speedmasterach, wlasnie taka dlugosc ( 3.66) jest maksymalna dopuszczona na zawodach. Pozniej przyszly Talony, CTS-y i inne blanki.

Nie sadze, ze wyjdzie z tego normalna wedka muchowa, charakterystyka blanku matchowego jest troche inna ale dlaczego nie, mozesz poprobowac pozniej linkami zaczynajac od #4.

Generalnie widze to typowo pod zylke, przelotki trzeba troche powyginac aby odstawaly wiecej od blanku ( zylka sie nie klei podczas deszczu az tak bardzo). Nie masz co sie bac tej metody. Jak kazda inna wymaga wiele finezji i poznania. W wielu wypadkach przynosi znakomite efekty.

Bujo



#10 OFFLINE   Endi

Endi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 20:44

Nie wiem ile Cię wyszedł ten zakup na gotowo do domu i jaka będzie różnica jakbyś kupił nowy, odpowiedni blak. Ani w jakiej klasie z takiej wędki wyjdzie (o ile wyjdzie)muchówka. Czy będzie dobra, warta zachodu? Czy oby nie poszedłeś do celu trochę na okrągło?

Nie jestem wprawiony, ale mam mnóstwo wątpliwości. Mogę się jednak mylić i życzę Ci byś był zadowolony



chcialem więdzieć tylko jak to wygląda w praktyce, jak nie oddam go komuś to coś na klenio-jazie sobie poskłada i będzie zadowolony.

Użytkownik Endi edytował ten post 07 luty 2013 - 16:52


#11 OFFLINE   hobbyspin78

hobbyspin78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów

Napisano 22 kwiecień 2012 - 08:50

Kolego chcesz może sprzedać tego matcha bo szukam czegoś takiego oczywiście pod warunkiem że nie jest totalnym szrotem i da się na to łowić

#12 OFFLINE   Endi

Endi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 22 kwiecień 2012 - 09:21

niestety nie ma takiej możliwośći, wędka jest w pełni sprawna potrzebuje odświeżenia korka i wymiany przelotek pod konkretną metode


Użytkownik Endi edytował ten post 07 luty 2013 - 16:52





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych