Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wymiana wirnika pompy wody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 416 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 02 marzec 2023 - 23:30

Mysle ze problem lezy w cenie orginalnych zestawow do serwisowania

 

Jak najbardziej się z tym zgadzam.

 

Natomiast jest druga strona tego medalu czy może inaczej drugie dno. Przykładowo jakieś łożysko niczym nie wyróżniające się w produkcji jakiejś dobrej firmy kosztuje powiedzmy 50 zeta. Ale jeśli to samo łożysko jeśli będzie opakowane w pudełko z napisem Yamaha oraz dopiskiem outboard jego cena magicznie wzrasta 5 krotnie. Materiał, cykl produkcyjny i wszystkie inne po drodze tematy, są tak samo kosztowne w jednym i drugim przypadku to skąd taka różnica w cenie ?. I z wszystkim dokładnie tak jest co ma dopisek outboard, Nie tylko. W innych dziedzinach które nie są pospolita masówką dla mas jest dokładnie to samo. Sztucznie zawyżona cena jak by to był prom kosmiczny, a nie normalny w wykonaniu detal - masówka.

 

Jak by porównywalna lichwa działała w np. w zakładach produkcji samochodów - jeździli byśmy jedynie psimi zaprzęgami :).

 

Dodatkowo jak popatrzyć teraz na inżynierię i jakość tego "outboard na ryby" czyli 5-15 HP co wyżej na fotach @Tresor wrzucił i co ludowi serwują za ciężką kasę, to ja wymiękam. Kupiłem kolejny silnik z ubiegłego stulecia tym razem Yamahę 2T i to już ze mną zostanie do końca. Wolę włożyć grosz jak będzie trzeba w remont prawdziwej Hondy czy Yamahy zrobionych jeszcze przez inżynierów dla ludzi, a nie księgowych dla wyciągania kasy w salonie i na serwisie. Na resztę gadania szkoda czasu i nerw.    


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#42 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 03 marzec 2023 - 05:32

Darek 63 mysle ze koniec nastapi szybko niestety ale nie z winy silnika tylko qorew eco terrorystow
  • Biesan lubi to

#43 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 marzec 2023 - 08:00

A ta Yamaszka raczej nie miała chwilowego zaniku chłodzenia

Nie chłodzenie było cały czas. Rozpadła się pompa paliwa, zmieniła w piasek (ten plastik w silnikach taki jest) I zrobiła co zrobiła. Ale to nie wątek o tym.

Co do zmieniania samej pompy też nie jestem za tym. Do momentu gdy nie ma śladów zużycia pływać. Za to wirnik już tak. Co roku zmieniać wkładać albo orginal albo chinola. Też nie jestem za ASO, zawsze szukam alternatyw dla właściciela. Ostatni przykład honda 40KM. Wirnika było 50% reszta starta, podstawa pompy i szklanka jak na foto. Wirnik w PL kosztował 129zł plus przesyłka o cenę pompy nawet nie pytałem. Zamontowałem set z Chin za cenę z foto... Przy wymianie wirnika raz w roku (30zł) polata kolejne 10lat.
.
.
573199de46790d5e0ea6e47ec62464d8.jpg90130a9a7c0401982fbcd805ff16b5b1.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Tresor edytował ten post 03 marzec 2023 - 08:02


#44 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 416 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 03 marzec 2023 - 09:16

Rozpadła się pompa paliwa, zmieniła w piasek 
.

Gdyby nie była z plastiku zrobiona, który pod wpływem temperatury twardnieje i pęka, to by się nie rozpadła i nie zgruzowała nowego silnika. Może by jeszcze z 50 godzin popływał..... :). A, że teraz plastik jest podstawowym budulcem osprzętu obecnych silników bo tanio i szybko działają wtryskarki, to jest co jest. $$$ coraz więcej księgowym przybywa, a reszta nikogo nie obchodzi. Na ruskim kanale dużo tego plastiku jest potopionego pokazane od małych 8 do dużych 150. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych