Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zmiany w przyrodzie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   Maciej W.

Maciej W.

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 czerwiec 2021 - 16:47

Pisząc o myśliwych niektórzy popełniają błąd myślowy. Chyba należałoby skierować swoją uwagę w kierunku urzędników, którzy powinni podejmować decyzje. Pokrętna psychika strzelających nie ma tu nic do rzeczy. Jest dyspozycja, jest realizacja. Trzeba się tylko uwolnić od lobby broniącego egoistycznie swoich interesów. Tak było w przypadku odstrzału dzików, tak też powinno być w przypadku kormoranów, norki amerykańskiej, bobrów, czy lisów. Jeśli PZŁ mieni się alfą i omegą w kwestii regulowania populacji zwierzyny, należy zdjąć ochronę z nadmiernie rozmnożonych gatunków i zmusić go tym samym do ich redukcji. A to czy myśliwi mają ochotę ustrzelić bobra lub kormorana nie ma tu nic do rzeczy. Aparat państwowy powinien przestać być niewolnikiem stowarzyszeń i związków, które biorąc w zarząd dobro publiczne traktują je jak własny folwark. A taka sytuacja najczęściej prowadzi do patologii i rabunkowej polityki na "niczyim".

#22 OFFLINE   Andrzej2401

Andrzej2401

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 czerwiec 2021 - 21:45

Populacja lisow zmniejszy sie szybko jesli przestana je leczyc przeciw wsciekliznie

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Masz rację !!! Tylko .... potem wścieklizna przerzuci się na zwierzęta domowe a później na ludzi.... Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego co roku wydaje się ogromne kwoty pieniędzy na szczepionki dla lisów ?

Wróble w najbliższym czasie do miast nie wrócą. Powody są dwa: pierwszy to choroba, która je zaatakowała, a drugi to zmiany w kształtowaniu zieleni w miastach. Oczywiście ty jako miłośnik przyrody doskonale o tym wiesz.

• Tomek TJ i coma lubią to

#23 OFFLINE   selk

selk

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 11 czerwiec 2021 - 22:20

Masz rację !!! Tylko .... potem wścieklizna przerzuci się na zwierzęta domowe a później na ludzi.... Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego co roku wydaje się ogromne kwoty pieniędzy na szczepionki dla lisów ?

Wróble w najbliższym czasie do miast nie wrócą. Powody są dwa: pierwszy to choroba, która je zaatakowała, a drugi to zmiany w kształtowaniu zieleni w miastach. Oczywiście ty jako miłośnik przyrody doskonale o tym wiesz.

Wiem. Ale one wrocili skad przyszły. Powodem jest tez brak pozywienia w miastach.

#24 OFFLINE   selk

selk

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 11 czerwiec 2021 - 22:21

Jak nie bedziemy wypuszczac psow i kotow do lasu to raczej niewielka szansa na epidemie

#25 OFFLINE   Andrzej2401

Andrzej2401

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 czerwiec 2021 - 13:12

Jak nie bedziemy wypuszczac psow i kotow do lasu to raczej niewielka szansa na epidemie

Wcale nie jest "niewielka", lisy, kuny czy tchórze przyjdą do gospodarstw domowych.

Więcej o wściekliźnie : https://www.wetgiw.g...jny/wscieklizna

#26 OFFLINE   selk

selk

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 12 czerwiec 2021 - 15:48

Wcale nie jest "niewielka", lisy, kuny czy tchórze przyjdą do gospodarstw domowych.

Więcej o wściekliźnie : https://www.wetgiw.g...jny/wscieklizna

a mielismy epidemie wscieklizny jak nie rozrzucaliśmy szczepionek ?

#27 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 383 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 czerwiec 2021 - 16:06

Screenshot_20210611_054448_com.android.gallery3d.jpg
Ktoś może kojarzy co to za robal
Dość duży, latający i chyba skaczący

Na mój gust miedziak sosnowiec
  • Jopek1971 i pit1982 lubią to

#28 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano wczoraj, 07:39

Też widzę te zmiany , mam dom na wsi w okolicach Brzeska. Kiedyś jak szło się w pola to kuropatwy często straszyły wyskakując spod samych nóg a zające i bażanty to był normalny widok. Mój dziadek mi mówił że kiedyś ludzie będą cieszyć się na widok krowy tak jak na widok konia. A teraz to nawet krów na pastwisku mało. Moja rodzina ma gospodarstwo tak że moje dzieci mogą widzieć kury gęsi i kaczki i koze. Ale już niedługo tak będzie że dzieci tylko w książkach lub necie będą mogły zobaczyć.
  • coma lubi to

#29 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 383 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano wczoraj, 12:17

A z kolei w moich okolicach od około 2 lat wróbli jest tyle ,że czasem zimą innym ptakom do karmnika ciężko się dostać. Zające widać najbardziej wczesną wiosną w czasie parkotów, a kuropatwy są na stałym niskim poziomie. Bardzo dużo szkody w ptactwie drobnym robią koty puszczane samopas.Bo kot zdziczały zabije i zje a domowy wykarmione karmą zabijają dla rozrywki.

Użytkownik kristofer232 edytował ten post wczoraj, 12:18

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych