Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uniwersalna wędka na rzekę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 marzec 2007 - 16:37

Witam
Na początku chciałbym się serdecznie przywitać gdyż jestem nowym użytkownikiem tego fantastycznego serwisu :D

Ale do rzeczy, interesuje mnie, jaką wędkę można uznać za w miarę uniwersalną do łowienia kleni, jazi i boleni? Łowiskiem na jakim łowię (raz, góra dwa razy w roku) jest Wisła powyżej Grudziądza, czyli kawał szerokiej wody uregulowanej ostrogami.
Bardzo proszę znawców tematu o podanie parametrów jakimi miałaby się charakteryzować taka wędka, czyli długość, c.w., akcja.
Jeżeli zna ktoś nazwę ewentualnego kandydata było by super, tyle, że cena jaką mogę wygospodarować to niestety tylko około 200, max. 250 zł.
Pozdrawiam


#2 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 20 marzec 2007 - 16:40

Taka wędka to np. wędka firmy dragon z serii millenium. Bodajże super fast :wacko: c.w. 5-25 g. 2,7 m. I jest Spoko.

#3 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 20 marzec 2007 - 16:44

Wszystko zależy od wagi używanych przynęt.

#4 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 marzec 2007 - 16:49

Szczerze mówiąć to myślałem nad czymś 3 metrowym. A waga przynęt? Pewnie gdybym miał już jakieś doświadczenia z boleniami czy kleniami oprócz przypadkowych ryb to bym wiedział :wacko: Rzeka jest bardzo szeroka, ale pewnie nie więcej jak 15 gram.


#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 20 marzec 2007 - 17:03

Szczerze mówiąć to myślałem nad czymś 3 metrowym. A waga przynęt? Pewnie gdybym miał już jakieś doświadczenia z boleniami czy kleniami oprócz przypadkowych ryb to bym wiedział :wacko: Rzeka jest bardzo szeroka, ale pewnie nie więcej jak 15 gram.



Witaj na forum,

Tu prawie nikt nie operuje pojeciem uniwersalna wędka zwłaszcza w przypadku lowienia w dużej rzece. Ja jednak rozumiem, że czasami trudno brać nad wode kilku kijów. Z gotowców jakie sprawdzily się przy połowie mniejszych drapierzników, głównie bolenii był Team Dragon 2,90 do 25g. Kije lepszej zdecydowanie jakosci, zapewne znajdziesz w sklepie internetowym www.sklep.fishing.pl, najlepiej skontaktuj się @zbik na tym forum i dogadaj szczegóły.
pozd JW :D

#6 OFFLINE   Wisni@

Wisni@

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 196 postów
  • LokalizacjaGdańsk, Southampton
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 20 marzec 2007 - 18:22

Jurku zwróć jednak uwagę że @filip0985 ma przeznaczyć na kij maks 250zł a wątpie żeby za tą cenę kupił kij z serii team dragon czy
st. croix

#7 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 marzec 2007 - 19:32

Jurku zwróć jednak uwagę że @filip0985 ma przeznaczyć na kij maks 250zł a wątpie żeby za tą cenę kupił kij z serii team dragon czy
st. croix


Dokładnie, kije st.croix czy team dragon nie są dla mnie, myślałem nad jakimś jaxonem bo ofertę mają szeroką, a posiadane przeze mnie kołowrotek i wędka spisują się dobrze, mimo, że mają już parę latek.
Czy wędka 3 metrowa będzie lepsza od 2.70 m? Bo chyba c.w. w granicach do 25 g dobrze wybrałem?
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :D


#8 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 20 marzec 2007 - 19:39

Filipie,

Nie jest tak żle. Jeśli naprawde potrzebujesz bardzo dlugiego kija to faktycznie w cenie 250 zł trudno znależć coś na wysokim poziomie, pozostaje skorzytać z oferty lokalnych dystrybutorów. Jeśli jednak byłbyś sklonny do łowienia krotszym kijem takim np 2,13 m to w cenie 250 zł. znajdziesz np. Lamiglasa z serii G200. napewno bedzie lepszej jakości i trwalości niż 3m kij z polskiej hurtowni. Uważam też, że z cienkiej plecionki 15g wabiki, o ktorych wspominaleś, będą latac a takiego Lamiglasa wystarczająco daleko, żeby zaciąć i wycholować np. bolenia nawet w dużej rzece.
pozd JW :D


#9 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 21 marzec 2007 - 09:49

Za 250 powinieneś wytargować Kongera WC Turbo 3.0 7-21g.
Ta seria kijków naprawde jest bardzo udana a wyzej wymieniony kijek na rzeke bedzie w miare uniwersalny.
Za ok. 230zl jest ten kij w Jeżozwierzu.pl, tyle ze 270cm.Zadzwon do nich, moze sciagna dla cieibe 3m w dobrej cenie.

pozdrawiam


#10 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9524 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 marzec 2007 - 10:22

Jeśli ogranicza Ciebie cena, to ja bym zaproponował TO
Po prostu poczekaj jeszcze z zakupem i dozbieraj pare złotych więcej.

#11 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1024 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 21 marzec 2007 - 14:39

Jeśli ogranicza Ciebie cena, to ja bym zaproponował TO
Po prostu poczekaj jeszcze z zakupem i dozbieraj pare złotych więcej.


Podpisuję się obiema rękami.
Mam go od jakiegoś czasu, i jedyna przerobka to skrocenie dolnika-reszta jest ok.

#12 OFFLINE   grubyzwierz

grubyzwierz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 21 marzec 2007 - 18:37

Ja łowię na Shimano Nexave, 2,4 m c.w. 5-40g.

Wędka jak najbardziej mi pasuje - celnie się nią rzuca zarówno lekkim woblerkiem jak i ciężkim kogutem. Dobrze się nią łowi zarówno w rzece jak i jeziorze. Na pewno są lepsze wędki od Nexave, ale po co zmieniać coś co jest dobre ;)

#13 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 marzec 2007 - 20:55

Tak jak już polecił Maciejowaty Turbo Kongera będzie dobrym wyborem na to łowisko.
Wisła koło Grudziądza jest zmienna. Za każdym razem jak tam łowiłem był inny poziom lustra wody, jednak mimo to, większość miejscówek jest na dystansie do 30m. Kapitalne łowisko do łowienia z brzegu. Dużo szczupaka. Na pewno więcej niż kleni. Za to klenie są tam dorodne i bolenie też :mellow:

#14 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 31 marzec 2007 - 23:47

Witam mam podobny dylemat jak autor tego postu. Otuż szukam wędki, którą na odrzańskich główkach będę mógł łowić małymi wobkami klenie i jazie a równocześnie nada się ona na trochę cięższe przynęty boleniowe. Niestety również mnie ogranicza cena :( max 300 PLN. Poszperałem już trochę w sieci i mam jak narazie dwóch faworytów:
1) Daiwa PowerMesh Jig 2,7m 5-25g
2) Konger World Champion Turbo 275, 2,70m, cw. 7 - 21g

Co do Kongera zastanawiałem się jeszcze nad wersją 3m, niestety nie widziałem jeszcze tej wędki na żywo i nie wiem jak z długością dolnika. W przypadku Daiwy wersja 3m odpada właśnie ze względu na dolnik, którym mógłbym zrobić krzywdę komuś kto jest za mną <_<
A może macie jakieś inne sugestie? Preferuję kije raczej szybkie o akcji szczytowej.

#15 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 01 kwiecień 2007 - 21:11

@Artech,
Kongery WC mają krótkie dolniki,3m ma coś około 30-32cm,wiec duuużo mniej niż Daiwa.

@Jerzy,
Na rzekę jak najbardziej wiele osób szuka uniwersału.Za dnia trzeba ganiać bolenie,pod wieczór zaciąć klenia na przelewie,a w nocy podać uklejkę sandaczowi na opasce :D

#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 kwiecień 2007 - 21:30

Całkiem niedawn był podobny temat o wędce na jazie klenie i brzany - może tam szukaj?

#17 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 02 kwiecień 2007 - 05:57

@standerus oczywiście już przeczytałem ten temat, jak i wszystkie podobne

#18 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2007 - 08:54

Z uwagi na zalozenia moge polecic serie kijkow Shakespeare ugly stik custom. W tym przypadku podchodzacy bedzie model do 25g, 2,75 lub 3m. Wedki te wiele zniosa, sa wykonane z kompozytu weglowo-szklanego...
Ciekawostka jest montowanie oryginalnych przelotek Fuji.
Cenowo powinny sie miescic...

Gumo

#19 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2007 - 09:05

A możę Shimano Catana?
Dobra cena, wytrzymała i ogólnie-dobra.
A to pożądna firma.

#20 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2007 - 09:34

Mam inne zdanie na temat tej firmy i jej produktow w Polsce.
Przed 10 laty byla jakas wedka Shimano ktora byla udana..
Bardzo dobra (po przezbrojeniu) byla tez stara seria Nexave (nowej nie znam).
Jesli chodzi o kolowrotki to z prod. dzisiejszej raczej wybralbym jakis tani model i go po sezonie wywalil. Pieniadze mniejsze a jakosc na tym samym poziomie..

Gumo





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych