Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uniwersalna wędka na rzekę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2007 - 09:40

[quote]
Jeśli ogranicza Ciebie cena, to ja bym zaproponował TO
Po prostu poczekaj jeszcze z zakupem i dozbieraj pare złotych więcej.
[/quote]

Podpisuję się obiema rękami.
Mam go od jakiegoś czasu, i jedyna przerobka to skrocenie dolnika-reszta jest ok.
[/quote]
Cena tej Daiwy w zalinkowanym sklepie jest dość wysoka. Ten kijek nabyłem w ubiegłym roku za 260 zł.

@Jajakub
Skracałeś dolnik i co? Nie wpłynęło to na wyważenie i akcję kijka? Jeśli nie, to proszę o namiary na tego zbrojmistrza i info ile kosztowała ta robota.

#22 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2007 - 09:41

Witam mam podobny dylemat jak autor tego postu. Otuż szukam wędki, którą na odrzańskich główkach będę mógł łowić małymi wobkami klenie i jazie a równocześnie nada się ona na trochę cięższe przynęty boleniowe.

Odpisałem Ci w wątku na WCWI, który jako pierwszy dostrzegłem :D

#23 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1024 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 kwiecień 2007 - 09:56

Skracanie dolnika zawsze wplynie na wyważenie kija, ale tą sprawę można załatwić przy pomocy ołowiu.
Co do akcji to ja nie zauważyłem aby obcięcie ok 12cm znacząco na nią wpłyneło, ale specjalistą w tej dziedzinie nie jestem i napewno wielu na tym forum mogło by na ten temat referat napisac. :mellow:
A do skrócenia dolnika to potrzebny ci będzie brzeszczot do metalu, papier ścierny i klej a nie zbrojmistrz.

#24 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2007 - 10:16

Skracanie dolnika zawsze wplynie na wyważenie kija, ale tą sprawę można załatwić przy pomocy ołowiu.
Co do akcji to ja nie zauważyłem aby obcięcie ok 12cm znacząco na nią wpłyneło, ale specjalistą w tej dziedzinie nie jestem i napewno wielu na tym forum mogło by na ten temat referat napisac. :mellow:
A do skrócenia dolnika to potrzebny ci będzie brzeszczot do metalu, papier ścierny i klej a nie zbrojmistrz.

Oj chyba takie proste to nie jest :mellow: Ale dzięki za odpowiedź.

W każdym razie cały czas nie mogę wyjść z podziwu, pod czyją łapę te dolniki robiono :mellow:


#25 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1024 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 kwiecień 2007 - 10:41

jeśli chodzi o skracanie to naprawdę jest proste.
ja własciwie wszystkie seryjne kije które do tej pory miałem w tym względzie przerabialem, i jak narazie jest ok

#26 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 02 kwiecień 2007 - 14:39

Ja kiedys lowilem szczuple sandacze bolenie klenie jazie okonie a czasem uklejki na male obrotowki :mellow: na wedke 2,7 do 40 gram B) lecz mysle, ze do boleni, kleni i jazi wedka 2,7 do 25 gram bedzie w sam raz :o

#27 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2007 - 14:55

Dla jednego bedzie, dla innego nie....jednej firmy tak, innej nie...
Ja pisalem konkretnie o Szekspirze, ktory przy tej dlugosci bedzie na tyle elastyczny, zeby operowac rowniez niewielkimi(lekkimi) przynetami.

Gumo





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych