Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
654 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 marzec 2022 - 21:26

30 do dla niektórych może niewiele... Łezka się w oku kręci. U nas niedostępna, to był typowy JDM, tylko na Japonię.

Też zagłosowałbym w konkursie piękności na 10, mimo że już jej nie mam, a 14 mam chyba dożywotnio, mimo że koślawa😁
  • woblery L.E. i Leśmian lubią to

#242 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 marzec 2022 - 06:13

Najładniejsze były 01 i 04.
To dla tych, którzy kupują kołowrotki wedle kryterium wygladania.
Jak pokazali pierwszy raz 10tke to na jerku były komentarze że szpula jak bęben w pralce.

Czasy się zmieniają, gusta się zmieniają.
Stella AR najładniejsza pozostaje ;)

#243 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 marzec 2022 - 06:33

Ja sie tylko, jesli moge zapytam, czy rozmiar 2500/3000 ktos uzywal kiedykolwiek do normalnego lowienia gramaturami powiedzmy 15-25 gram ? Jak na przestrzeni czasu konstrukcja stelli znosi takie lowienie ?



#244 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 29 marzec 2022 - 07:29

Musisz raczej poczekać aż ta przestrzeń czasu trochę urośnie. Te kołowrotki dopiero co się pojawiły😉

#245 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1791 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 29 marzec 2022 - 07:47

Ja sie tylko, jesli moge zapytam, czy rozmiar 2500/3000 ktos uzywal kiedykolwiek do normalnego lowienia gramaturami powiedzmy 15-25 gram ? Jak na przestrzeni czasu konstrukcja stelli znosi takie lowienie ?

W te gramatury to raczej bym szedł w 4000.



#246 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 29 marzec 2022 - 07:54

Musisz raczej poczekać aż ta przestrzeń czasu trochę urośnie. Te kołowrotki dopiero co się pojawiły

Kolega chyba miał na myśli generalnie Stelle niekoniecznie FK.

Ale oczywiście mogę się mylić .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik neronhell edytował ten post 29 marzec 2022 - 07:55


#247 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 marzec 2022 - 07:56

Kolega chyba miał na myśli generalnie Stelle niekoniecznie FK.

Ale oczywiście mogę się mylić .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Tak, dokladnie - mialem na mysli poprzednie generacje.



#248 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 marzec 2022 - 08:30

Gramatura gramaturze nierówna
Mówisz o łowieniu sandaczy i szczupaków na gumy ?
Rzucania woblerów boleniowych ?
Wahadeł na szczupaka ?

Mierzenie przydatności / trwałości kołowrotka gramami przynęt to mocny skrót myślowy.
  • przemo_w lubi to

#249 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 marzec 2022 - 09:20

Chodzi mi o najbardziej pospolite lowienie z lodki w wodach stojacych metoda jigowania. Chcialem Stelke w rozmiarze 3000 sparowac z kijkami do 25 i do 28 gram. 



#250 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 29 marzec 2022 - 09:36

Chodzi mi o najbardziej pospolite lowienie z lodki w wodach stojacych metoda jigowania. Chcialem Stelke w rozmiarze 3000 sparowac z kijkami do 25 i do 28 gram. 

W zasadzie rozmiar 3000 to takie troszkę mniejsze 4000, i takie trochę większe 2500  ;) :P  .

Określ się kolego czy chodzi ci o 3000 czy C3000, bo to jakby troszkę inna rozmiarówka.

Jeśli miałeś na myśli C3000 to poradził bym ci raczej 4000 lub w/w 3000 bez literki C.



#251 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 marzec 2022 - 09:38

Współcześnie, nie istnieje coś takiego jak rozmiar 3000, rozmiar 2500 nie jest predysponowany do współpracy z uncjowym kijem, który z zasady lepiej sparować z rozmiarem 4000 lub hybrydą 3000MHG. Stellę można zniszczyć jak każdy inny kołowrotek i dobór wielkości przekładni do obciążeń jest również uniwersalny.
  • Guzu, Remicki i przemo_w lubią to

#252 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 29 marzec 2022 - 10:02

To właśnie hybryda jest rozmiarem 3000, który skazany został na wieczne i namietne mylenie z c3000.
Swoją drogą chyba brak jakiejkolwiek nadziei by ludzie w końcu pojęli, że to zupełnie różne rozmiary😔
  • Guzu i Adaś Niezgódka lubią to

#253 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 29 marzec 2022 - 10:16

Sposoby opisania tego samego zagadnienia  :)  :)  :)

Adaś Niezgódka  -   humanista z odrobiną poczucia humoru

Guciolucky           -   pragmatyczny neurochirurg 

Saitt                     -   urzędnik państwowy

Wszyscy potwierdzamy oczywistą oczywistość, nie dla wszystkich jednak oczywistą  :D

 

Powiedzcie mi natomiast, jak wam się podoba element o numerze 82 ze schematu poniżej ?

Załączone pliki

  • Załączony plik  04387.png   311,55 KB   14 Ilość pobrań

Użytkownik Adaś Niezgódka edytował ten post 29 marzec 2022 - 10:19

  • Guzu lubi to

#254 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 marzec 2022 - 10:29

Panowie - wyraziłem się nie w pełni precyzyjnie za co przepraszam.
 Zakupiłem model C3000 - zdaje sobie sprawę, że to tak naprawdę rozmiar 2500 z głębszą szpulką. 
Mam do „obsadzenia” kijki do 15 gram i wspomniane do 25 i do 28 gram. Młynki pod to zadanie to Stellka FK C3000 i Luvias Airity LT 3000. 
W domyśle chciałem Stellkę sparować z kijkami mocniejszymi - górna granica to będzie łączna masa przynęty. W większości przypadków na powyższych kijkach stosuję gramatury 10-15 max 20 gram. Gumki smukłe - nie stawiające dużego oporu w wodzie. 
Daiwa w rozmiarze 3000 zdaje się mieć mocniejsze młynki niż analogiczny rozmiar Shimano więc może Luvias byłby lepszym wyborem pod te mocniejsze patyki.
Chciałem poznać opinię osób, które mają już doświadczenia z poprzednich generacji – ot dlatego takie zapytanie.
Kołoworotka jeszcze żadnego mi się nie „udało zajechać” – podbijam w 90% z kija – nie z korby – ale taka rozkminka mnie dopadła, jaki byłby najlepszy wybór pod opisane zastosowanie.


#255 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 marzec 2022 - 10:36

Generalnie, do opadingu lepsza jest Daiwa a najlepsza w tym wypadku jest certate LT 3000D.
  • neronhell lubi to

#256 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 29 marzec 2022 - 10:38

Panowie - wyraziłem się nie w pełni precyzyjnie za co przepraszam.
Zakupiłem model C3000 - zdaje sobie sprawę, że to tak naprawdę rozmiar 2500 z głębszą szpulką.
Mam do „obsadzenia” kijki do 15 gram i wspomniane do 25 i do 28 gram. Młynki pod to zadanie to Stellka FK C3000 i Luvias Airity LT 3000.
W domyśle chciałem Stellkę sparować z kijkami mocniejszymi - górna granica to będzie łączna masa przynęty. W większości przypadków na powyższych kijkach stosuję gramatury 10-15 max 20 gram. Gumki smukłe - nie stawiające dużego oporu w wodzie.
Daiwa w rozmiarze 3000 zdaje się mieć mocniejsze młynki niż analogiczny rozmiar Shimano więc może Luvias byłby lepszym wyborem pod te mocniejsze patyki.
Chciałem poznać opinię osób, które mają już doświadczenia z poprzednich generacji – ot dlatego takie zapytanie.
Kołoworotka jeszcze żadnego mi się nie „udało zajechać” – podbijam w 90% z kija – nie z korby – ale taka rozkminka mnie dopadła, jaki byłby najlepszy wybór pod opisane zastosowanie.

Ja bym zaproponował Certate 3000D ewentualnie hybrydę od Shimano pod tyle kije 28g.
Ale akurat nie masz ich w arsenale.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#257 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 29 marzec 2022 - 10:41


Panowie - wyraziłem się nie w pełni precyzyjnie za co przepraszam.
Zakupiłem model C3000 - zdaje sobie sprawę, że to tak naprawdę rozmiar 2500 z głębszą szpulką.
Mam do „obsadzenia” kijki do 15 gram i wspomniane do 25 i do 28 gram. Młynki pod to zadanie to Stellka FK C3000 i Luvias Airity LT 3000.
W domyśle chciałem Stellkę sparować z kijkami mocniejszymi - górna granica to będzie łączna masa przynęty. W większości przypadków na powyższych kijkach stosuję gramatury 10-15 max 20 gram. Gumki smukłe - nie stawiające dużego oporu w wodzie.
Daiwa w rozmiarze 3000 zdaje się mieć mocniejsze młynki niż analogiczny rozmiar Shimano więc może Luvias byłby lepszym wyborem pod te mocniejsze patyki.
Chciałem poznać opinię osób, które mają już doświadczenia z poprzednich generacji – ot dlatego takie zapytanie.
Kołoworotka jeszcze żadnego mi się nie „udało zajechać” – podbijam w 90% z kija – nie z korby – ale taka rozkminka mnie dopadła, jaki byłby najlepszy wybór pod opisane zastosowanie.


Obsadź luviasa do kijka do 25g a stelke c3000 do 15g 😉

#258 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 29 marzec 2022 - 10:42

 

Panowie - wyraziłem się nie w pełni precyzyjnie za co przepraszam.
 Zakupiłem model C3000 - zdaje sobie sprawę, że to tak naprawdę rozmiar 2500 z głębszą szpulką. 
Mam do „obsadzenia” kijki do 15 gram i wspomniane do 25 i do 28 gram. Młynki pod to zadanie to Stellka FK C3000 i Luvias Airity LT 3000. 
W domyśle chciałem Stellkę sparować z kijkami mocniejszymi - górna granica to będzie łączna masa przynęty. W większości przypadków na powyższych kijkach stosuję gramatury 10-15 max 20 gram. Gumki smukłe - nie stawiające dużego oporu w wodzie. 
Daiwa w rozmiarze 3000 zdaje się mieć mocniejsze młynki niż analogiczny rozmiar Shimano więc może Luvias byłby lepszym wyborem pod te mocniejsze patyki.
Chciałem poznać opinię osób, które mają już doświadczenia z poprzednich generacji – ot dlatego takie zapytanie.
Kołoworotka jeszcze żadnego mi się nie „udało zajechać” – podbijam w 90% z kija – nie z korby – ale taka rozkminka mnie dopadła, jaki byłby najlepszy wybór pod opisane zastosowanie.

 

Kij do 15g - 2500/c3000, kij do 28g hybryda 3000 lub 4000 i będziesz zadowolony.

Co do rozmiarów 3000/4000 to sprawdź rozmiar przelotki startowej, jeśli pierścień ma niewielką średnicę to bież hybrydę, jeśli zaś średnica jest spora to 4000 będzie ok.

Dobrym rozwiązaniem jest też proponowana przez kolegę Guciolucky, Certate 3000D.


Użytkownik Adaś Niezgódka edytował ten post 29 marzec 2022 - 10:44

  • jankrobath lubi to

#259 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 marzec 2022 - 10:48

Trzeba pamiętać, że przekładnia, w hybrydzie Shimano, dostępna jest tylko w wersji HG co, moim zdaniem, średnio predysponuje do opadu. Dużo łowię hybrydami i bardzo je lubię, do opadu polecam hybrydę Daiwa a na bolki hybrydę od Shimano i nie dlatego żebym lubił metody szybkościowe, chodzi mi tylko o komfort.

Sprężynka o której było już wcześniej... sprężynka jak sprężynka są niezniszczalne i są pękające a jaka jest konkretnie ta w stelli? Kto wie...

#260 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 marzec 2022 - 11:45

Nie wiem czy już było...fajne rozwiązanie to wysprzęglik napędu, podczas uderzenia szpulą. Kołowrotek upadający na szpulę jest zabezpieczony przed uszkodzeniem napędu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych