Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
654 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 29 kwiecień 2022 - 21:38

Pomyśl a zrozumiesz mój przekaz.
Jakoś dziwnym trafem ostatnio zainteresowanie 14stkami było na jb znikome. Wystarczy kilka wpisów zachwalających i sytuacja się zmienia:-) i nie zdziwi mnie ja nastąpi wysyp 14stek na giełdzie bo i kupujący się nagle znajdą i będą to Ci, którzy zastanawią się czy kupić 18 czy 22 :-)

Bo to Przemku taka przejściówka była miedzy rocznikiem 10 a 18, no i chyba niezbyt udana ta 14 była. Szumiąca i stukająca to i popyt był na nią znikomy.



#442 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 kwiecień 2022 - 19:32

Panowie od jakich młynków podejdą szpulki? Potrzebowałbym 2500s.

Użytkownik gringo edytował ten post 30 kwiecień 2022 - 19:33


#443 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 kwiecień 2022 - 19:43

Panowie od jakich młynków podejdą szpulki? Potrzebowałbym 2500s.


Vanquish FB Stella Fj Shimano Yumeya
Jakbyś szukał tej ostatniej, to na priv :)

#444 OFFLINE   Luciano79

Luciano79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Lucjan
  • Nazwisko:R

Napisano 01 maj 2022 - 07:58

I od TP FD 2500shg
  • Guzu lubi to

#445 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 01 maj 2022 - 11:21

Do TP FD pasuje od stradica FL, czylie pewnie i od FL podejdzie
  • Guzu lubi to

#446 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 maj 2022 - 11:26

Do TP FD pasuje od stradica FL, czylie pewnie i od FL podejdzie


Tak

#447 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 maj 2022 - 08:00

Od Vanforda 2500S. Ale precyzja działania hamulca w szpuli Vanforda, czy Stadica jest tylko zadowalająca w porównaniu do Vanquisha, TP, czy Stelli.
  • Guzu lubi to

#448 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 maj 2022 - 22:02

Gdzieś wcześniej było poddane do dyskusji robienie się brody w związku z tą wolną oscylacją. Dziś po kilkunastu bezproblemowych wypadach, straciłem około 30 metrów plecionki, przy wyrzucie tylko usłyszałem, że coś jest nie tak po przelotkach. Nawijając linkę doszedłem do "pięknego" gniazda. Nie powiem lekko się wkurzyłem. Nie wiem czy to wina wolnej oscylacji. Wiem natomiast, że dobrze i starannie nawijam linkę i w żadnym innym kołowrotku takiego czegoś nie doświadczyłem od bardzo długiego czasu.
  • homax, saitt i Jarek M lubią to

#449 OFFLINE   byku121

byku121

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 maj 2022 - 04:53

Gdzieś wcześniej było poddane do dyskusji robienie się brody w związku z tą wolną oscylacją. Dziś po kilkunastu bezproblemowych wypadach, straciłem około 30 metrów plecionki, przy wyrzucie tylko usłyszałem, że coś jest nie tak po przelotkach. Nawijając linkę doszedłem do "pięknego" gniazda. Nie powiem lekko się wkurzyłem. Nie wiem czy to wina wolnej oscylacji. Wiem natomiast, że dobrze i starannie nawijam linkę i w żadnym innym kołowrotku takiego czegoś nie doświadczyłem od bardzo długiego czasu.

Też mi się już raz to przydarzyło ale na szczęście udało się to jakoś rozplątać



#450 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 20 maj 2022 - 08:31

Ja zauważyłem ,że od czasów pojawienia się super miękkich i cienkich linek, oraz coraz mniejszych średnic przelotek, efekt brodzenia w korbach pojawia się nader często.W zbrojeniu kija NFC i linkach np PP 20lb nie mialem ,nawet pętelki na lince,tak więc nie wiem czy to stella millenium ,01,10,14 czy 22 może warto sprawdzić inne czynniki które mogły spowodować splątania, pytanie też czy kabłąk zamykasz ręką czy korbą,czy pod nawojem robi się nierówne nawinięcie i wtedy przy dynamicznym wymachy robi się gniazdo?

#451 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 maj 2022 - 09:24

Ja zauważyłem ,że od czasów pojawienia się super miękkich i cienkich linek, oraz coraz mniejszych średnic przelotek, efekt brodzenia w korbach pojawia się nader często.W zbrojeniu kija NFC i linkach np PP 20lb nie mialem ,nawet pętelki na lince,tak więc nie wiem czy to stella millenium ,01,10,14 czy 22 może warto sprawdzić inne czynniki które mogły spowodować splątania, pytanie też czy kabłąk zamykasz ręką czy korbą,czy pod nawojem robi się nierówne nawinięcie i wtedy przy dynamicznym wymachy robi się gniazdo?

Kablak zawsze zamykam reka, zawsze patrze na ulozenie linki po rzucie - czy jest w rolce prowadzacej.

Linka fakt faktem cienka. Zrzucam to na karb przypadku. Albo faktycznie karmy - wszak jest to linka Daiwy na mlynku Shimano  :lol:


  • homax lubi to

#452 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 maj 2022 - 12:42

Broda może zrobić się z każdej linki i każdym kołowrotku, w kwestii wpływu na częstotliwość zjawiska, zgadzam się z @hasiorem.
  • MaleX i przemo_w lubią to

#453 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 20 maj 2022 - 23:07

Rozmiar przelotki startowej, gówniana plecionka  :lol: .

Aż miło się czyta te teorie spiskowe  :) .

Jakoś tak dziwnie się składa że moje 10-tki, czy 14-tki, bez względu na w/w czynniki (plecionki, przelotki, przynęty itp.) nie robią mi gniazd dla kurek niosek.

I bynajmniej, podczas wędkowania nie skupiam się na tym, czy podczas zamykania kabłąka po rzucie linka dobrze się ułożyła na rolce.

Wychodzę z założenia, że dobry kołowrotek, to taki który nie skupia na sobie mojej uwagi podczas wędkowania.


Użytkownik Adaś Niezgódka edytował ten post 20 maj 2022 - 23:08


#454 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 maj 2022 - 09:34

W zależności od techniki łowienia, użytej linki i wielu innych czynników, miałem brody na 10tkach, 14stkach i każdej innej stelli... Nie ma kołowrotka, który w 100% zapobiega brodzeniu. Szczególnie jigowanie mikro przynętami z użyciem cienkich wielosplotowych linek, sprzyja plątaniu. Żadna Stella od 2002 roku nie jest specjalnie lepsza czy gorsza od siebie a próby lansowania wybranych roczników nazwałbym teorią spiskową.
  • popper i MaleX lubią to

#455 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 maj 2022 - 09:54

Adaś to tylko moje obserwacje,bez spisku raczej wkórw z faktu(co jakiś czas) traconej linki ,i napisałem o wpływie czynników ,nie koniecznie szukania winy w samej Stelli 22.

Polataj sezon z np duelem 0,8Pe x8 za bolkiem ze startowa przelotką na kiju 16,przynęty wobki i RH, stella 10 4000,machnięcia mega dynamiczne calekie,.Niestety pętelki czasem mają miejsce ,to od razy słychać przy wyrzucie ,plećka supła się i takiej cienizny czasem nie rozplączesz ,rwanie i straty drogiej linki...

 

ja będę testował w przyszłym tygodniu stelkę 22.



#456 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 737 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 21 maj 2022 - 10:10

Mam podobne spostrzeżenia, wymieniłem ……'10 na '22 i jestem zadowolony, choć z '10tki też byłem😃 Nowy wypust pasuje mi bardziej wizualnie a problem z linka może się zdazyc w każdym kolowrotku. Łowiac dość grubą żyłka Lekkimi przynętami i przy wietrznej pogodzie podobnie jak w innych starszych konstrukcjach co rusz coś się splacze.

#457 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 476 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 21 maj 2022 - 11:15

Stelli 22 na razie nie miałem u siebie, jednak przez kilka lat tylko raz zdarzyły mi się pętelki i supełki przy wyrzucie. Powod był jeden: za dużo plecionki nawiniętej na szpuli. Zawsze łowię bardzo miękkimi plecionkami.
Oczywiście wiem, że koledzy są bardziej doswiadczeni w tematach sprzętowych niż ja, jednak u mnie to była przyczyna powstawania supełków przy wyrzucie.

#458 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 maj 2022 - 16:16

Trochę, przypomina mi to rozmowy z moimi klientami, sporej grupie, auta spalają 5L/100km a mi zawsze powyżej 10L nawet jeśli są to bliźniacze modele... Kurczę, mam kołowrotki kupione w Japonii i w Polsce, wszystkie topowe Daiwa i Shimano potrafią mi splatać linkę a innym nie plączą... Więc albo mam ponadprzeciętnego pecha i nie działa w moim przypadku statystyka albo jest dokładnie jak z tym spalaniem :)
  • Guzu i przemo_w lubią to

#459 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 737 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 21 maj 2022 - 16:22

'22 plecionka jeszcze nie łowiłem, natomiast pamiętam koniec tamtego sezonu z nową plecionka 0.10 na'10 gdzie nie nawijam nigdy po sam rant, przy pierwszym łowieniu straciłem dobre parę metrów linki przez brodę. Wcześniej miałem przez ponad sezon taka sama linkę i nigdy brody nie uświadczyłem.

#460 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 21 maj 2022 - 16:23


Adaś to tylko moje obserwacje,bez spisku raczej wkórw z faktu(co jakiś czas) traconej linki ,i napisałem o wpływie czynników ,nie koniecznie szukania winy w samej Stelli 22.
Polataj sezon z np duelem 0,8Pe x8 za bolkiem ze startowa przelotką na kiju 16,przynęty wobki i RH, stella 10 4000,machnięcia mega dynamiczne calekie,.Niestety pętelki czasem mają miejsce ,to od razy słychać przy wyrzucie ,plećka supła się i takiej cienizny czasem nie rozplączesz ,rwanie i straty drogiej linki...


ja będę testował w przyszłym tygodniu stelkę 22.



Hasior- sami sie prosicie o te petelki wszelakie, apropo tego co sadze o Stelkach :)

Jesli zbroicie wedke pod bardzo dalekie rzuty, jak ma to przypadek w boleniowkach, gdzie przynety naleza do grupy z tych latajacych najdalej z bardzo duza "predkoscia startowa" to przy takim zbrojeniu suply beda sie robily zawsze, te miekkie plecionki tak samo, przerabialem to niestety sam. Co ciekawe dotyczy to tylko systemu KL czy jak to nazywacie. Przy Y od 30 nie mialem nigdy problemu z "suplaca" sie plecionka :) I moze tu jest pies pogrzebany? To tylko moje doswiadczenie? Macie podobne, mozecie sobie przypomniec? Mialem czy dalej mam mase wedek 12-17 lbs od Y30 i nie pamietam zadnych problemow. Zaczely sie od Taiaha 3.20 35 gram, KL 30,20,16... plus 8 splotow plecionka.

Moje ostatnie zbrojenie wedki pod dalekie rzuty plecionka to Torzite 30,25,20,16,12,10 plus reszta na 8 :) Za jakis miesiac mozesz zobaczyc w akcji :)

Kolejna czyli XLS 3.35 do 42 gram zaczynam od Torzite 40 bo tez pod zylke :)

Te przelotki maja tak na prawde jeden plus jakim jest ich wytrzymalosc w porownaniu do Y-L ale blizej z tego lata i przy malej startowej plus jakims mikro to sie bedzie platac.

Michael




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych