Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
654 odpowiedzi w tym temacie

#461 ONLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 21 maj 2022 - 16:26

Podstawowa sprawa to porównywanie kołowrotków w identycznych warunkach i przy użyciu tych samych linek & przynęt - czyli tak jak to zrobił pewien japoński wędkarz.
Okazało się, że w określonym czasie 22' Stella zrobiła gniazdo z linki, a w innym kołowrotku ten problem nie wystąpił.

Łowienia na micro jig-i bym tu nie mieszał, bo przy bardzo lekkich przynętach i luźnej lince efekt splątania może b.łatwo wystąpić w każdym momencie i pewnie na każdym kołowrotku...
Zresztą do takiego łowienia wybór Stelli nie ma chyba większego sensu i moim zdaniem są na rynku lepsze alternatywy ;)
  • saitt i Adaś Niezgódka lubią to

#462 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 737 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 21 maj 2022 - 16:39

Jeśli o mnie chodzi to tylko chciałem się podzielić faktem iż uzywajac różnych kołowrotków w podobnych warunkach i parametrach brody są nieuniknione. I w moim przypadku często z pełną świadomością gdyż warunki tego wymagają. Mam na myśli gruba linka i lekka przynęta.

#463 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 maj 2022 - 16:53

Dokładnie o to mi chodzi, Stella 22 nie jest ani lepsza ani gorsza w kwestii generowania "gniazd"... wszystko kręci się wokół wolnej oscylacji i jej ewentualnego wpływu na brodzenie. Twierdzę, że takowego wpływu nie ma i tyle. Brody zwykle powstają na nowej lince, zanim się dobrze wymoczy, wypłucze z teflonów i silikonów a może i nieco wyciągnie i wyprostuje...Czasem dobrze jest linkę rozwinąć w wodzie i nawinąć od nowa, hamując miękką szmatką... Nie kupuję już drogich linek bo wolę częściej zmieniać tańsze, nie używam wielosplotowych bo się częściej plączą i strzępią. Ostatnio kupiłem kilkanaście motków Siglona X4 i na razie jestem bardzo zadowolony, trzyma się dzielnie i nie widzę potrzeby zmiany z X8 tylko TCB8 dawało radę ale ostatecznie chyba przejdę na siglona i wydaje mi się, że zużyje nie więcej niż 4 motki w sezonie.
  • MaleX lubi to

#464 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 21 maj 2022 - 20:27

Trzeba łowić  multiplikatorem to nie będzie nigdy bród z winy kołowrotka,tylko z winy wędkarza. :D


Użytkownik pingvinas edytował ten post 21 maj 2022 - 20:32


#465 ONLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2022 - 12:06

Załączony plik  IMG_20220524_125828.jpg   43,3 KB   38 Ilość pobrań

#466 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 24 maj 2022 - 12:27

IMG_20220524_125828.jpg


https://youtu.be/kow-AY3IhQY

🤭
  • saitt lubi to

#467 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 24 maj 2022 - 14:00


 

To zjawisko nieschodzenia linki do rolki z drugiego końca kabłąka występuje również w modelu 18. Trzeba uczciwie powiedzieć, że jest to wada, ale niezbyt częsta i w sumie jedyna ;).


Użytkownik MaleX edytował ten post 24 maj 2022 - 14:01


#468 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2292 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 maj 2022 - 17:29

Nie jest to żadne zjawisko bo na tym filmiku ma przegięty drut kabłąka.
Kolega miał podobnie i porównaliśmy kabłąk z moją. Podgiąłem go delikatnie i już się mu to nie dzieje.
W TP to samo innemu robiłem.
Ps. Nie wiem czy jest to efekt niedbałego pakowania do kartonika już w fabryce czy niedbalstwo użytkownika.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 24 maj 2022 - 17:31

  • golsyl, Bury knives i Sławek77 lubią to

#469 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 24 maj 2022 - 17:51

Tak, w wątku o 18tce ustalono już przecież, że to u nas w sklepach zamykają kartoniki jak popadnie i uszkadzają tak kabłąki. Czas pokazał wraz z nową generacją że i w japońskich sklepach naśladują Polaków i niedbale obchodzą się z zamykaniem pudełek 🤣🤣🤣

Użytkownik saitt edytował ten post 24 maj 2022 - 17:52


#470 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2292 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 maj 2022 - 19:14

Tak, w wątku o 18tce ustalono już przecież, że to u nas w sklepach zamykają kartoniki jak popadnie i uszkadzają tak kabłąki. Czas pokazał wraz z nową generacją że i w japońskich sklepach naśladują Polaków i niedbale obchodzą się z zamykaniem pudełek

Ten temat nie dotyczy tylko Stelli czy TP. Kolejnym młynkiem jst np feederowy Aero gdzie nagminnie się to działo.
Już wałkowany był temat np zaczepiania kabłąka o szpulę w górnym jej położeniu. To też było okrzyknięte wadą fabryczną :-)
Ps . Dziś usłyszałem jak gość składał reklamację bo mu się kabłąk z korby nie zamyka w karpiowej Ultegrze he he.
Tylko że tam fabrycznie nie ma zbijaka i trzeba ręką zamykać :-)

#471 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 24 maj 2022 - 20:10

Nie jest to żadne zjawisko bo na tym filmiku ma przegięty drut kabłąka.
Kolega miał podobnie i porównaliśmy kabłąk z moją. Podgiąłem go delikatnie i już się mu to nie dzieje.
W TP to samo innemu robiłem.
Ps. Nie wiem czy jest to efekt niedbałego pakowania do kartonika już w fabryce czy niedbalstwo użytkownika.

Proszę... Nic nie jest przegięte, ani w moim kołowrotku, ani tym na filmie. Taki ma kształt, że czasami linka zostaje po drugiej stronie i nie przeskakuje. Nie zaklinajmy rzeczywistości... W TP nigdy mi się nie zdarzyła taka sytuacja, w Stelli dwa, trzy razy, ale nie robię z tego problemu ;).


Użytkownik MaleX edytował ten post 24 maj 2022 - 20:12


#472 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2292 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 maj 2022 - 20:20

Jak tu może się linka zaczepiać i nie spadać na rolkę?Załączony plik  20220524_191716_Easy-Resize.com.jpg   56,97 KB   14 Ilość pobrań

A wystarczy że w tym miejscu jest podgiety i już się linka zatrzymuje.
Załączony plik  20220524_191716_Easy-Resize.com.jpg   57,05 KB   13 Ilość pobrań

Użytkownik przemo_w edytował ten post 24 maj 2022 - 20:22

  • MaleX lubi to

#473 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 24 maj 2022 - 23:00

Jak tu może się linka zaczepiać i nie spadać na rolkę?

Oglądałeś film? Popatrz dokładnie w czym rzecz? Z Twoich zdjęć nic nie wynika. Nie bardzo też rozumiem dlaczego miałbym coś podginać w nowym kołowrotku, kiedy nic nie jest i nie było uszkodzone, to po pierwsze. Po drugie, sytuacja z filmu w warunkach łowienia nie zdarza się często (ale trzeba być jednak na rybach, by tego doświadczyć), najczęściej w sytuacji rzutu pod spory wiatr (po zamknięciu kabłąka linka pozostaje w skrajnym położeniu względem rolki i nie wraca na rolkę po obrocie korbką). Po trzecie, sugestia, że wszyscy przygniatają pudełko kolanem jest słaba, kształt kabłąka jest taki, a nie inny, i to jest powodem drobnych niedogodności.

P.S. Może to nie jest istotne, ale jest 24 maja, a sezon zacząłem pierwszego i mam 21 wpisów w rejestrze...Naprawdę staram się łowić ryby, nie siedzę w fotelu :D.  


  • saitt lubi to

#474 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2292 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 maj 2022 - 05:49

Nie piszę o rzeczach których nie sprawdziłem. Odnoszę się do 18stki bo o niej pisałeś. 22ki jeszcze nie mam.
Żeby kabłąk ściągnął linkę w rolkę musi być pod ukosem do szpuli i to jest właśnie widać na mojej fotce bo wystarczy że będzie podgięty w dół , tak jak zaznaczyłem i już tej linki nie ściągnie.
Naprawa tego to jest 5 sekund. Słownie: PIĘĆ SEKUND.
Byłem skłonny Ci to poprawić ale skoro jesteś takiem wprawnym wędkarzem i aż 21 razy byłeś w maju na rybach to radź sobie sam :-)
Ps. Podgięty kabłąk może tak linkę zrzucać że trafia na rolkę pod ukosem i nie dość że rolka jest nacięta przez linkę w poprzek to i nacięte jest całe to zgrubienie/ mocowanie przy rolce.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 25 maj 2022 - 05:59

  • MaleX i Bury knives lubią to

#475 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 25 maj 2022 - 07:42

Wspomnienie ilości wyjść nad wodę miało na celu wskazanie znikomości tego zjawiska, względem intensywności łowienia, nic poza tym. Po prostu ten filmik przypomniał mi, że miałem takie zdarzenia, i jak pisałem, dwa, trzy razy, przy zamykaniu kabłąka ręką i przy natychmiastowym startowaniu w czasie wietrznej pogody (rzut pod wiatr). W tym roku jeszcze nie miało to miejsca. Nie wiem zatem czy trzeba coś przyginać, czy mam źle podgięty kabłąk, czy ten typ tak ma? :)  


Użytkownik MaleX edytował ten post 25 maj 2022 - 07:43


#476 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2292 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 maj 2022 - 08:28

Na pytanie czy ten konkretny typ czyli Stella tak ma? Nie ma. Dotyczy to ogólnie wielu młynków.
Daiwy nie bo mają inny "drut" kabłąka.
Czemu tak się dzieje? Nie wiem i nie zamierzam zgadywać czy to błąd w fabryce, sklepie czy niedbalstwo samego użytkownika.
Z tych młynków, które ja miałem było to ewidentne niedbalstwo użytkowników.
Podegnij to, tylko bardzo delikatnie i już będzie ok.
Ale jeśli masz dłonie jak bochenki i moc strongmena to może lepiej zostaw tak jak jest :-]
Ps. Mnie od razu irytacja ogarnia jak widzę takie filmiki. Bo coś zaczyna być brane za pewnik a prawda jest zupełnie inna. No ale youtuber na tym filmiku już zarobił :-]

Użytkownik przemo_w edytował ten post 25 maj 2022 - 08:34

  • MaleX, Sławek77 i guciolucky lubią to

#477 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 25 maj 2022 - 09:02

Podegnij to, tylko bardzo delikatnie i już będzie ok.
Ale jeśli masz dłonie jak bochenki i moc strongmena to może lepiej zostaw tak jak jest :-]
 

Raczej jestem nikłej postury, więc mogę coś kombinować z podginaniem ;). Natomiast najpierw przetestuję nad wodą, czy ten zabieg jest konieczny, bo może już kiedyś coś pogiąłem przypadkowo i już nie trzeba... Tak czy siak, dzięki za zaangażowanie.



#478 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 25 maj 2022 - 09:08

W jakim kierunku to w ogóle zmierza?
Topowy model za 3k i trzeba samodzielnie doginac kabłąk na kolanie?
Czy gwarancja będzie zachowana w wypadku takiej ingerencji użytkownika 🤔 nie sądzę.
  • MaleX i Woytec lubią to

#479 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2292 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 maj 2022 - 09:20

W jakim kierunku to w ogóle zmierza?
Topowy model za 3k i trzeba samodzielnie doginac kabłąk na kolanie?
Czy gwarancja będzie zachowana w wypadku takiej ingerencji użytkownika nie sądzę.

Nikt nikogo nie zmusza do kupowania topowego modelu i wyginania go na kolanie :-)
Szkoda mojego czasu żeby odpowiadać na Twoje zaczepne pytania.
Napiszę raz. Większość problemów z młynkami powodują nieświadomie sami użytkownicy i nie ważne czy to młynek za 100zł czy 3000zł.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 25 maj 2022 - 09:23

  • guciolucky lubi to

#480 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 25 maj 2022 - 10:07

To było pytanie retoryczne Przemku..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych