Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
654 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • Imię:Darek

Napisano 19 sierpień 2024 - 10:52

Dzięki wielkie. Ja znalazłem schematy ale na żadnym nie pisało rozmiaru łożyska 🙂

#642 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • Imię:Darek

Napisano 20 sierpień 2024 - 04:05

Teraz widzę co ja tutaj napisałem 😅 Wczoraj jak to pisałem to na rybach byłem. Chodziło mi o to że ja kilka schematów obejrzałem i na żadnym nie znalazłem rozmiaru łożysk🙂
Łozyska na przekładnie dzisiaj zamówię, ale z tymi na pinionie to będzie trochę lipa bo widzę że one mają jeszcze uszczelnienie. Niby możnaby zamienić bo rozmiar ten sam, ale uszczelnienia już nie będzie.

#643 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 20 sierpień 2024 - 07:46

Zupełnie nie znam Stelli ale czy to nie jest taka flansza która zabezpiecza to dolne łożysko i pomaga trzymać je na miejscu. Bo ja z takim czymś się spotkałem. 

Załączone pliki



#644 OFFLINE   tetsu

tetsu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 20 sierpień 2024 - 08:33

To jest łożysko z kołnierzem i ono ci nie wejdzie do końca gniazda pod pinionem bo oprze się na kołnierzu przez co pinion będzie wyżej i już zmieni się praca kołowrotka. Jeśli chodzi o łożyska uszczelnione to trzeba szukać z oznaczeniem 2RS.
  • przemo_w i Darek_W lubią to

#645 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 20 sierpień 2024 - 08:58

To jest łożysko z kołnierzem i ono ci nie wejdzie do końca gniazda pod pinionem bo oprze się na kołnierzu przez co pinion będzie wyżej i już zmieni się praca kołowrotka. Jeśli chodzi o łożyska uszczelnione to trzeba szukać z oznaczeniem 2RS.

Spoko, dlatego napisałem że nie znam Stelli, a ja się z takim spotkałem w konstrukcji kołowrotka w dolnej części piniona i tylko spytałem 🙂 i dokładnie wiem że głębiej nie wejdzie z tego powodu załączyłem rysunek łożyska z flanszą i zdjęcie poglądowe. Wszystko zależy jak kołowrotek jest skonstruowany - już rozumiem że ta konkretna Stella tak nie ma  :)



#646 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 20 sierpień 2024 - 09:55

Zupełnie nie znam Stelli ale czy to nie jest taka flansza która zabezpiecza to dolne łożysko i pomaga trzymać je na miejscu. Bo ja z takim czymś się spotkałem. 

Takie łożyska podtrzymywały pinion w górnej częśći (nad oporówką) w starych Team Daiwa TD-Z/X, Aegis, Ignis, Fuego itp.

Tych z wystającą, śliczną dupką  :wub:.


  • Darek_W lubi to

#647 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 20 sierpień 2024 - 10:02

To jest łożysko z kołnierzem i ono ci nie wejdzie do końca gniazda pod pinionem bo oprze się na kołnierzu przez co pinion będzie wyżej i już zmieni się praca kołowrotka. Jeśli chodzi o łożyska uszczelnione to trzeba szukać z oznaczeniem 2RS.

RS oznacza boczne krycie łożyska gumą, ZZ boczne krycie blaszką (takie występują w Stelli).

Ale nie o to uszczelnienie chodzi.

W 22 STELLA montowane są łożyska w których na zewnętrznej bieżni jest nacięty rowek w którym jest umieszczony gumowy oring, takie jak na zdjęciach.

Załączone pliki


  • Sebulba i Darek_W lubią to

#648 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 20 sierpień 2024 - 10:07

Takie łożyska podtrzymywały pinion w górnej częśći (nad oporówką) w starych Team Daiwa TD-Z/X, Aegis, Ignis, Fuego itp.

Tych z wystającą, śliczną dupką  :wub:.

Z takim z wystającą bieżnią wewnętrzną też się spotkałem. Warto czasem zanim się zamówi ,według schematu, popatrzeć jak wygląda na żywo. Na tych diagramach złożeniowych nie widać wszystkiego - dlatego spytałem, z ciekawości bardziej bo Stelli „jam nie godzien” był naprawiać  :D​ 


  • Adaś Niezgódka lubi to

#649 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 20 sierpień 2024 - 10:09

Teraz widzę co ja tutaj napisałem Wczoraj jak to pisałem to na rybach byłem. Chodziło mi o to że ja kilka schematów obejrzałem i na żadnym nie znalazłem rozmiaru łożysk
Łozyska na przekładnie dzisiaj zamówię, ale z tymi na pinionie to będzie trochę lipa bo widzę że one mają jeszcze uszczelnienie. Niby możnaby zamienić bo rozmiar ten sam, ale uszczelnienia już nie będzie.

Nie wszystkie egzemplarze FK (mowa o takich samych modelach, np. C3000) posiadają łożyska z oringiem, w jednych oring jest w innych nie ma.

Jeśli w twoim młynku gniazda trzymają wymiar to śmiało można użyć łożyska bez oringu, byle było dobrej jakości.



#650 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 20 sierpień 2024 - 10:12

RS oznacza boczne krycie łożyska gumą, ZZ boczne krycie blaszką (takie występują w Stelli).

Ale nie o to uszczelnienie chodzi.

W 22 STELLA montowane są łożyska w których na zewnętrznej bieżni jest nacięty rowek w którym jest umieszczony gumowy oring, takie jak na zdjęciach.

Ale to jest do kupienia oprócz bezpośrednio z Shimano, bo z takim to się nigdy nie spotkałem



#651 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 20 sierpień 2024 - 10:14

Ale to jest do kupienia oprócz bezpośrednio z Shimano, bo z takim to się nigdy nie spotkałem

Raczej pozostaje zakup oryginału.


  • Darek_W lubi to

#652 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • Imię:Darek

Napisano 20 sierpień 2024 - 11:42

Adaś, mam dokładnie te ze zdjęcia. Oba na pinionie mają oringi. Na na razie zamówiłem dwa łożyska na przekładnie, bo w zasadzie to uszkodzone mam to od strony korby. Na szczęście jest to zwykle łożysko bez tego oringu🙂

#653 OFFLINE   spincast

spincast

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 31 sierpień 2024 - 11:26

Szybkie pytanie. Pacjent Stella 2500/c3000, poradzi sobie z obrotówkami nr.4 o wadze ok 10g. Oczywiście wodą stojaca.

#654 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 912 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 31 sierpień 2024 - 11:41

tak :)



#655 OFFLINE   spincast

spincast

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 31 sierpień 2024 - 12:56

tak :)


Super, dzięki za informację 👍




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych