Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepszy kołowrotek w relacji jakość - cena (wasze perełki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6311 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 24 październik 2022 - 22:35

Dorzucę cegiełkę - mam TP 4000PG 2015 i TP4000PG chyba 2005, kilka stradiców i .... Lurekillera Saltist CW3000. I muszę powiedzieć, że w stosunku jakość/cena Lurekiller wypada bardzo przyzwoicie, moim zdaniem lepiej niż Zauber. Posiadam od października 2019, trochę już przeszedł, trochę dostał w kość. wymieniłem tylko łożysko w rolce ze względu na zużycie i knoba na korbce ze względu na własne fanaberie.


Po co żeś knoba wymieniał, toż wygodny jest. Jak chcesz możesz mi go oddać, za darmo, na następnym Garażu :P
  • szczupak1 i SynBorsuka lubią to

#122 OFFLINE   Lubuski

Lubuski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin

Napisano 27 lipiec 2023 - 19:39

SPRO SP1 ogarnie cięższe przynęty do +/-50g, czy lepiej wybrać coś od Ryobi? 


  • Phy6 lubi to

#123 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów

Napisano 27 lipiec 2023 - 21:03

Seaknight Treant II- kupiony w promce za 79 zeta

 

Łowię na Wiśle już 2 sezon- Obecnie jakieś 300 wyjść po 3-6h, przynęty do 15g-25g- głownie woblery płytko schodzące, czasem Hornet 4-6.5 i nic się z kołowrotkiem nie dzieje.


  • nalewator, szekspir i jankrobath lubią to

#124 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 651 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 16 październik 2023 - 14:31

Daiwa BG w różnych rozmiarach.


  • Hesher i Darek_W lubią to

#125 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 16 październik 2023 - 19:14

Sg8 4000 za 299PLN. Mam kilka. W dwa lata nie zajechałem. Najwiecej dostał SG6 2500 na UL, wyciągnął też sporo 70tek. Po dwóch latach zaczął cykotać. Zdjąłem pokrywę, smar ze środka na zębatki. Cisza.

W komplecie przy zakupie 2 szpule. Lekkie. Przyzwoita praca. Dobry hamulec.

 

Oczywiście lepsze wrogiem dobrego. Mam teraz dwa TP i Vanquisha. Chciałem spróbować. A trzeba sobie robić przyjemności. Kupione okazyjnie. Wyglądają super. Pracują lepiej. Lepiej? No jak się ma oba na raz to lepiej. Ale osobno SG jest też bez większych zastrzeżeń.  Dlatego na łódce mam te trzy taki wypas komplet. Cieszą. Ale w bagażniku dalej jeżdżą ze mną SG. I jak mam dwa SG na brzegu to też są super. Mam tez Saharę. Mało używaną. Na sumy Penna.

 

Warte swojej ceny są bardziej SG. No szczególnie jak teraz sg8 z dwiem szpulami można wytargać za 300PLN. TP i Vaniek nie są warte 6-7 razy więcej moim zdaniem. Są lepsze, ale więcej ryb nie łowią. Żaden SG mi się nie rozsypał w dwa lata. Ciekaw jestem jak będzie chodził TP za 12 lat  :D

 

Jedyne co, to warto sie zdecydować. I nie mieszać. No lepszy i gorszy i co chwilę zmiana to zły pomysł. Na jednym wyjeździe.  Ale w tych tańszych nie ma nic złego. I są na bank lepsze od tego czym targałem ryby lata temu. I tez się ryby wyciągało. Stabil np  :D Jaxony, DAMy tanie. Wszystko działa, wszystko łowi. Mam je do dziś.

 

Jak tu czytam opisy niektóre, to się czuję jak na forum melomanów w dyskusjach o High end’ach. Niektórzy słyszą złote końcówki i odpowiednio wygrzane kable  :lol:

 

Aaaa ostatnio urwałem fajnego, łownego i lotnego przerobionego hermesa. Bo mi się w TP czasem przy rzucie kabłąk zamyka. W SG nigdy mi się to nie zdarzyło.



#126 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 11 kwiecień 2024 - 15:32

To ja podbiję temat, nie wiem ilu z Was używa Ryobi TT Power. Kupiłem używany tutaj na forum za śmieszną kasę. Przyjechał kołowrotek w dość dobrym stanie. Delikatny luz na korbie przekładni podkładeczka 0,05 czy 0,1 (już nie pamiętam), trochę smaru oliwki i zaczął pracować bardzo przyzwoicie. Ktoś mnie w międzyczasie zaczął o niego wypytywać ale generalnie został. Rozmiar 2000 dość mały kołowrotek. Pojechałem nad wodę podpiąłem go pod wędkę do 15g później do 21g i spokojnie dawał radę blaszkami na Wiśle! Woblery w nurcie itd też bez żadnego problemu.

 

Na tyle mi się spodobał że kupiłem drugi w rozmiarze 3000 - tutaj korpus i przekładnia jest większa.

 

Serwisuje kołowrotki sobie i znajomym, teściowi jak jeszcze żył i muszę Wam powiedzieć że nienawidzę kołowrotków które są zbudowane w taki sposób że co skręcenie to inna praca. TT Power taki nie jest! Jak go rozbierzesz i nasmarujesz to odwdzięczy się lepszą pacą możesz być tego pewien.

 

Teraz rozmiar 2000 można kupić za niewiele ponad 200PLN. Według mnie stosunek cena - jakość super!

 

Wady? Jest jedna, jego waga z powodu całkowicie metalowego korpusu i większości elementów przekładni ze stali nie należy do najlżejszych. 


Użytkownik Darek_W edytował ten post 11 kwiecień 2024 - 15:35

  • Artech i ObraFM lubią to

#127 OFFLINE   Phy6

Phy6

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaStrzelce Krajeńskie
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Banasiak

Napisano 27 maj 2024 - 15:05

SPRO SP1 ogarnie cięższe przynęty do +/-50g, czy lepiej wybrać coś od Ryobi?


Kolego kupiłeś spro?

#128 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 996 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 maj 2024 - 08:32

Lubię Shimano łowiłem od Stelli do Stradica. Super mi się łowi Stradicem chyba to FM ten na mikromodule- jak dla mnie najlepszy w relacji jakość- cena.

#129 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 29 maj 2024 - 10:16

Lubię Shimano łowiłem od Stelli do Stradica. Super mi się łowi Stradicem chyba to FM ten na mikromodule- jak dla mnie najlepszy w relacji jakość- cena.

Teraz kupiłem sobie Stradica FM - pierwsze Shimano, fajny młynek już kilkanaście godzin połowił. Z tym że no te 750-800 trzeba zapłacić. Pracuje fajnie spoko młynek, mój trochę szumi ale nad wodą nie przeszkadza.


  • popper lubi to

#130 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów

Napisano 29 maj 2024 - 10:22

Kastking sharky 3, kosztuje.obecnie 120 zeta, u mnie 4 sezon na Wiśle, średnio 90 wyjść rocznie, przynęt do 30g,głównie woblery w tym sdr. Kolowrotek nadal chodzi perfect.

#131 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 29 maj 2024 - 10:40

Pytanie jak z kulturą pracy tego Kastking sharky 3? Daje radę? 



#132 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 29 maj 2024 - 11:33

Kastking sharky 3, kosztuje.obecnie 120 zeta, u mnie 4 sezon na Wiśle, średnio 90 wyjść rocznie, przynęt do 30g,głównie woblery w tym sdr. Kolowrotek nadal chodzi perfect.


Byłbym szczęśliwy gdyby kołowrotek za tysiaka mi tyle wytrzymał, a co dopiero za stówkę…
  • Darek_W lubi to

#133 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 29 maj 2024 - 11:35

W sumie racja  :)

według mnie dyskwalifikuje młynek szumienie które generuje jakieś wibracje i zaburza czucie tego co daje wędzisko z resztą można sobie poradzić. Z takich moich zaskoczeń w młynkach za rozsądne pieniądze i dość fajnie działających to Fin-Nor LT40, kupiłem do szczupakowki do 45g Ładował w Finlandii kotletami nawet troszkę powyżej tych 45g i dawał radę. Dokupiłem ostatnio LT30 za śmieszne pieniądze i fajnie działa po przesmarowaniu. Nie jeden by się zdziwił jak Fin-Nor potrafi się kręcić.  

Załączone pliki


Użytkownik Darek_W edytował ten post 29 maj 2024 - 12:00

  • Biesan lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych