Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW niedobre ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 07 styczeń 2023 - 11:22

"Osłabiło mnie zdanie o ludziach, którzy wolą płacić mandaty. Biletów też nie kasują?" Pewnie też wynoszą drewno z lasów i co się da z firm, w których pracują? Można mieć pretensje do władz, instytucji, PZW, Wód Polskich i wszystkiego, ale najpierw należy zacząć od siebie. Niedawno chyba w wątku o wodach podkrakowskich ktoś napisał, że jego znajomi tam łowią, ale składek nie płacą i on w tym roku zrobi to samo. Bo i tak nikt nie kontroluje. Przecież to jest kompletne dno i jeszcze chwalić się tym na forum? 



#42 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 07 styczeń 2023 - 13:44

Domyślam się że i tutaj tak zreformowany twór jakim jest PZW ma swoich popleczników. A to że jakiś okręg zarybił ponad minima z operatu też wiele obrazuje bo się może okazać że wcześniej tego nie robił. A wody starostwa zarybione karpiem to już kompletnie szał. Po za tym zarybienia nie są panaceum na to co się dzieje obecnie z obwodami rybackimi i jak się zmienia klimat oraz tendencje wodne. W każdym operacie jest zapis ile trwa okres rozliczeniowy dla każdego obwodu rybackiego. Co do opłat już wyczekuję tych banitów na YT "Dostałem mandat na PZW".
  • Norbert 78 lubi to

#43 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 styczeń 2023 - 15:37

A ja uważam , że zawsze będziemy robieni w ch..a , bez względu na to kto zarządza wodami i z jakiego okręgu jesteśmy. Ja jestem z pzw sieradz i tu jest mogiła. Mam 52 lata , wędkuję od 1985 roku, i od tego roku opłacam składki .
Upadek postępuje.
I wkurwia mnie to bardzo.
  • strary i gulf lubią to

#44 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 08 styczeń 2023 - 09:30

Jakby takie kary były to u nas niewielu by zostało do opłacenia składki, a nie wiem czy Nierząd Główny by też nie siedział ;)
A wracając do zarybień to ich część pochodziła z odłowów i tak to wykazywali. Dla mnie to nie były zarybienia. Na szczęście niektóre okręgi oficjalnie skończyły z odłowami, ale zdarzają się one że niby sprawdzają populację i nikt nic by nie powiedział ale w zeszłym roku po takich odłowach wszystko zabrali. Musieli szybko uciekać bo niektórzy wędkarze chcieli ich wyjaśnić.

#45 OFFLINE   bartekmaj

bartekmaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 22 styczeń 2023 - 21:51



Pozamiatał.
Najgorsze jest to że to są oficjalne dane ze sprawozdań finansowych.
Zarybień mogło być tylko mniej bo papier ( faktura wszystko przyjmie ).
Ciekawe jak to będzie wyglądało za 2022 rok.
  • elmo, mario1 i grzegorzyk lubią to

#46 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 styczeń 2023 - 10:40

Typowa manipulacja i/lub błąd powielana przez różnego rodzaju "jutjubowych" celebrytów nie mających pojęcia o finansach. Otóż podawana wartość 542 tys. zł to wartość zmiany stanu produktów (2021' vs 20'). W żadnym, wypadku nie oznacza ona wydatków na zarybienia w 2021 r. Po drugie, jak rozumiem O/mazowiecki posiada własne ośrodki zarybieniowe. Czyli część kosztów wynagrodzeń, usług  obcych, materiałów i energii itp jest ponoszona w związku z prowadzeniem działalności zarybieniowej.

Dalszych cyfr nie będę komentował bo widać, że koleś ma gównianą wiedzę a ja nie mam czasu na ściąganie wszystkich sprawozdań finansowych (dostępnych).

 

Powyższe nie oznacza, że bronię władze Okręgu Mazowieckiego, te szczątki informacji nie pozwalają na rzetelną analizę efektywności jej działania. Na pewno polityka informacyjna jest do dupy i powyższe tylko potwierdza tę tezę.

 

Nie lubię tylko taniej demagogii serwowanej przez różnego rodzaju internetowych głąbów (nie tyczy się Ciebie drogi autorze postu, przyjmuję, że w dobrej wierze podlinkowałeś te bzdury).


Użytkownik zeralda edytował ten post 23 styczeń 2023 - 10:42


#47 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 23 styczeń 2023 - 10:52

Właśnie przed chwilą to to obejrzałem. Do powyższego co napisał kolega Zeralda mogę tylko dodać by Pan jutuber zaczął od ogarnięcia bałaganu w swojej kanciapie. Później może przejść do bardziej skomplikowanych problemów.

BTW. Poszukałem też tabelki z zarybieniami OM PZW za 2022. Znalezienie zajęło mi 3 minuty. Suma to 4,7 mln PLN. Jest na stronie OM PZW z rozbiciem na poszczególne gatunki.

Użytkownik Mysha edytował ten post 23 styczeń 2023 - 11:25


#48 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 styczeń 2023 - 11:47

Clicbaity się liczą :-)
Tak było np z tematem wojny że nagle youtuberzy stali się znafcami tematyki wojennej.
Teraz jest szum o PZW to grzeją się przy tym temacie a większość klika to bezmyślnie i powiela dalej.
Zobaczcie jaką nagonkę zrobili na tego Pawła że niby PZW mu zapłaciło żeby front zmienił :-)
AW drugą stronę ten cały Majki z Pleciony nagle zdanie zmienił o 180 stopni bo jednak większa klikalność na anty PZW he he :-)
  • Elendil lubi to

#49 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 23 styczeń 2023 - 12:12

Rzeczona tabelka:

 

https://ompzw.pl/new...gRnqWWmlRyVUJJM


  • fario1969 i zeralda lubią to

#50 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 23 styczeń 2023 - 15:40

Wszystko pięknie, ale kwota wydatkowana na zarybienia w relacji do zebranych składek i wynagrodzeń jakoś specjalnie nie szokuje. :) Jeśli uwzględnić stopę inflacji i to, że wielkość zarybień ma swoje operatowe ograniczenia, to z czego wynikają dość radykalne podwyżki składek? Na co pójdą te pieniądze? Pewnie 90% okręgów nie kończy roku pod kreską, więc czym uzasadnić przeciętny wzrost składek w okręgach dwukrotnie przekraczający stopę inflacji? Nie twierdzę, że poziom tegorocznych składek mnie akurat bardzo boli. Chociaż zdaję sobie sprawę, że dla wielu jest już odczuwalny. Chyba każdy z nas chciałby wiedzieć jak nasze pieniądze będą wydatkowane. 



#51 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 styczeń 2023 - 16:21

Pytanie czy wszystkie wydatki na zarybienie zostały w tym zestawieniu brane pod uwagę (mogą być jeszcze zaszyte w wydatkach na prowadzenie ośrodków zarybieniowych).

 

Problemem jest kompletny brak przejrzystości finansowej PZW.

 

Sprawozdanie roczne takiego okręgu powinno zawierać konkretną informację : z jednej strony wpływy z podziałem na składki członków i pozostałe (jakie?). Z drugiej strony szczegółowe wyszczególnienie na co zostały wydatkowane (zarybienia, sport, wychowanie młodzieży, ochrona SSR, badania/odłowy kontrolne, budowa tarlisk/renaturyzacja  itp...



#52 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 styczeń 2023 - 16:45

Rzeczona tabelka:
 
https://ompzw.pl/new...gRnqWWmlRyVUJJM

Dobrą a nawet bardzo dobrą cenę ma okreg mazowicki na pewne gatunki.
No ale to może dlatego że mają własne ośrodki zarybieniowe.

#53 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 23 styczeń 2023 - 17:06

Pytanie czy wszystkie wydatki na zarybienie zostały w tym zestawieniu brane pod uwagę (mogą być jeszcze zaszyte w wydatkach na prowadzenie ośrodków zarybieniowych).

Problemem jest kompletny brak przejrzystości finansowej PZW.

Sprawozdanie roczne takiego okręgu powinno zawierać konkretną informację : z jednej strony wpływy z podziałem na składki członków i pozostałe (jakie?). Z drugiej strony szczegółowe wyszczególnienie na co zostały wydatkowane (zarybienia, sport, wychowanie młodzieży, ochrona SSR, badania/odłowy kontrolne, budowa tarlisk/renaturyzacja itp...


Niestety mam jedynie w tej chwili tylko telefon, ale na komputerze znajdowałem bez problemu ich sprawozdania finansowe. Teraz na szybko wyskoczyło mi sprawozdanie w pdfie za 2018.
  • zeralda lubi to

#54 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 23 styczeń 2023 - 17:17

Wszystko pięknie, ale kwota wydatkowana na zarybienia w relacji do zebranych składek i wynagrodzeń jakoś specjalnie nie szokuje. :)


@Jachu mnie szokuje to, że pan kręci filmik na temat, którego nie ogarnia. Z lekka pomylił się o 800- 900 procent.

#55 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 styczeń 2023 - 17:50

Niestety mam jedynie w tej chwili tylko telefon, ale na komputerze znajdowałem bez problemu ich sprawozdania finansowe. Teraz na szybko wyskoczyło mi sprawozdanie w pdfie za 2018.

Coś tam jest (ale tylko dla 2018 r znalazłem) i trochę to mało przejrzyste. Jako osoba z wieloletnim doświadczeniem w finansach mam pewne trudności ze złamaniem tego szyfru a to przecież powinno być czytelne dla mas...



#56 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 23 styczeń 2023 - 19:28

@Jachu mnie szokuje to, że pan kręci filmik na temat, którego nie ogarnia. Z lekka pomylił się o 800- 900 procent.

Bo jak większość czytających takie sprawozdania pan nie ogarnia ukrytych w nim szczegółów. Ale dobrze kombinuje, bo chciałby zapłacić nawet tysiaka (oczywiście, że nie na cały kraj, bo raczej nierealne) pod warunkiem, że ktoś to ładnie i czytelnie po roku rozliczy. No i tu ma rację. Gdyby każdy z okręgów takie rozliczenie swoim członkom udostępnił po bilansie, to uniknęło by się niepotrzebnych spekulacji, emocji  i zbędnych dyskusji. Coś takiego co wyżej przedstawił Zeralda załatwia sprawę w prosty sposób. Jako członkowie stowarzyszenia mamy prawo wiedzieć w jaki sposób wydawane są nasze pieniądze. Dopóki tak nie będzie temat będzie stale wracać.


  • DanekM i zeralda lubią to

#57 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4943 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 styczeń 2023 - 07:59

Musisz się nauczyć i zrozumieć, osiągnąć w końcu świadomość, jachu, że bezpośredni udział w życiu każdego bez wyjątku stowarzyszenia, czy też wspólnoty, zdecydowanie przerasta horyzonty i mniemania członków sformatowanych przez youtube. Zarządzanie przez gównoburze w wirtualu vs pryncypia realnego świata - masz wybór  :)


  • przemo_w lubi to

#58 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 24 styczeń 2023 - 12:10

To nie ja Sławku muszę się uczyć by zrozumieć. Mam swoją metodę i kolejny raz zaryzykuję stwierdzenie, że moja jest znacznie skuteczniejsza od Twojego wytykactwa trafiającego w próżnię. Siłą oddziaływania każdy, nawet najbardziej beznadziejny yutuber, bije Sławka na głowę. Mam większą satysfakcję widząc jak jeden człowiek w ciągu roku zmienił swoje patrzenie na wędkarstwo, a ja mogę sobie powiedzieć, że nie straciłem czasu. Jakieś wymierne efekty klepaniny w klawisze Sławku? Może odczuwalny wzrost polubień? :)

Niestety to nasze stowarzyszenie od samego początku opierało się na błędnych założeniach i tkwimy w tym do dziś. Masz inne zdanie? Metoda rządź i dziel uprawiana przez kolejne pokolenia naszych przedstawicieli ciągle ma się dobrze. To łatwiejsze niż edukowanie, choćby przez pokazanie transparentności własnych działań.

Twoje podejrzenia o eko-ekstremizmy to Ty tak poważnie, czy dla lepszego samopoczucia? Czasami mam wrażenie, że czytamy innych ludzi?  



#59 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4943 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 styczeń 2023 - 12:48

Nie zabiegam o żadną, a nawet najtańszą popularność, Więcej! - jakem z obrzydzenia obertroll, kompletnie nie staram się o uznanie w socjalmediach. Nie podziwiam ani nie zazdroszczę mentalnym klakierom und konformistom, tak zgodnie potrafiącym się odnaleźć w przekonanej większości, albowiem  - jak to za czasów ogólnoświatowej pandemii światłe człowieki mówili - jestem z natury płaskoziemcem i foliarzem  :D

Płyń z prądem - to nie moja dewiza. Ale możesz lubić ten styl  :)   


  • Biesan i S.N. lubią to

#60 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 27 styczeń 2023 - 10:54

Nie zabiegam o żadną, a nawet najtańszą popularność, Więcej! - jakem z obrzydzenia obertroll, kompletnie nie staram się o uznanie w socjalmediach. Nie podziwiam ani nie zazdroszczę mentalnym klakierom und konformistom, tak zgodnie potrafiącym się odnaleźć w przekonanej większości, albowiem  - jak to za czasów ogólnoświatowej pandemii światłe człowieki mówili - jestem z natury płaskoziemcem i foliarzem  :D

Płyń z prądem - to nie moja dewiza. Ale możesz lubić ten styl  :)   

Czyli tracisz czas świadomy raczej opłakanych skutków swojego pisania. Tak też można. :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych