Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odra - znow słona 2300 mikrosimensów (norma to 800)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
262 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 25 sierpień 2024 - 10:25

Co do finansowania to ja mam tylko jedną uwagę i się z tym nie zgadzam.

1/3 po stronie zakładu ok. Zapłaci klient, często zagraniczny a nawet jesli ja kupując węgiel to mam wybór mogę palić póki co gazem czy drewnem albo FV i się nie dokładać do przedsiębiorstwa zarobkowego typu kopalnia.

1/3 państwo? Czyli my wszyscy, czyli ja tez i nie mam wyboru. Nie chcę.

1/3 UE? Czyli znów my i ja. Nie chcę.

Dlaczego mam się dokładać do biznesu skoro są inne sposoby? 
A jesli węgiel będzie za drogi (przy poszanowaniu środowiska), a i tak nie będzie - to tym szybciej zostanie zastąpiony inną energią. Mamy kapitalizm? Inaczej błędne koło.

 

Nie wiem czy wiecie że jak Wioś nałoży na kopalnie karę np 30mlnpln to kopalnia może wystąpić o odroczenie wykonaiania kary/opłaty podwyższonej i po zrealizowaniu inwestycji która poprawi parametry może wystąpić o pomniejszenie kary o cały zainwestowany kapitał. I dostanie bez problemy zgody na jedno i drugie. I to jest jedyna słuszna droga. Ja w domu produkuję ścieki i sobie musiałem wybudować przydomową oczyszczalnię. Nikt mi niczego nie dofinansowywał. Moje ścieki mój problem. A mam dom a nie biznes.

A kto ma to sfinansować? Może czekać aż spadnie z nieba samo? Czy może członków PZW obłożyć dodatkowymi opłatami na zapobieganie zanieczyszczeniu Odry (odsalarnie+oczyszczalnie)?

To są potrzeby liczone w miliardach i innej drogi nie ma, my musimy zapłacić. A nikt kopalni rudy miedzi nie zlikwiduje, nie zamknie miast ani szeregu przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych. Albo państwo znajdzie pieniądze w kilku źródłach, albo sfinansuje to z naszych podatków.

Albo będzie jak jest i będziesz zadowolony, bo "nie ty dołożysz się do biznesu".



#202 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 25 sierpień 2024 - 10:54

Co do finansowania to ja mam tylko jedną uwagę i się z tym nie zgadzam.
1/3 po stronie zakładu ok. Zapłaci klient, często zagraniczny a nawet jesli ja kupując węgiel to mam wybór mogę palić póki co gazem czy drewnem albo FV i się nie dokładać do przedsiębiorstwa zarobkowego typu kopalnia.

Zastanów się skąd masz prąd. Z tego też zrezygnujesz?

#203 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 sierpień 2024 - 13:28

Zastanów się skąd masz prąd. Z tego też zrezygnujesz?

Abstrahuje od bezpieczeństwa/niezależności energetycznej i kwestii socjalnych (górnicy). Oczywiście wiesz, że można kupić ten węgiel dwa razy taniej w Australii?

Użytkownik zeralda edytował ten post 25 sierpień 2024 - 13:29


#204 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 25 sierpień 2024 - 13:59

W moim zakładzie jest oczyszczalnia. Teraz jest na niej inwestycja. Nikt jej nie finansuje tylko zakład.

Mam swoją przydomową oczyszczalnię - to samo. Sam zbudowałem, sam eksploatuję.

 

Państwo znajdzie jakieś źródło?  :blink: Albo znajdzie je w naszej kieszeni, albo sprzeda nieodwracalnie coś też naszego. 

 

Jeśli kopalnia jest spółką to niech finansuje koszty swojej działalności. Oczyszczanie ścieków to jeden z kosztów wytworzenia. Jak nie umie, albo będzie za drogo to padnie. Nie trzeba będzie ich zamykać. Od tego są tam dobrze wynagradzane zarządy, żeby myślały jak prowadzić działalność.

 

Jakoś unia nie ma oporów wprowadzać wciąż nowe regulacje. Wiesz ile się płaci za recykling kartonów albo folii? Taki średni zakład produkcyjny płaci miliony rocznie. Za prąd płacimy najwięcej w Europie. Emisje, itp itd. 

 

A cena węgla? Wiesz ile kosztuje w kopalni? A wiesz ile płacę ja za ekogroszek? Za tę różnicę x wydobycie, można zbudować nie tylko odsalarnie.

 

Wyjdźmy wreszcie z komuny. Kapitalizm jest. Podobno. :D

 

Z niczego nie musimy rezygnować. Mamy bogaty kraj. Bardzo bogaty. Dlatego zawsze byliśmy wielkim solą w oku.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 25 sierpień 2024 - 14:03


#205 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4942 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 sierpień 2024 - 06:45

Czemu aż z Australii zeraldzie/zeraldo? Czemu tam jest tak tanio - przypadkiem nie walczą z globcio? 



#206 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 26 sierpień 2024 - 09:11

Nie przypominam sobie sytuacji, która tak jaskrawo pokazywałaby kim naprawdę są pseudoekolodzy, jak obecna katastrofa na Dzierżnie Dużym. Zero zaangażowania ze strony ekooszołomów wskazuje, że temu towarzystwu nie zależy zupełnie na przyrodzie. Są tylko politycznymi bojówkami wysyłanumi tam gdzie im zapłacą.

 

 

Przypomnę tylko co się działo w sprawie podobnej sytuacji na Odrze przed wyborami:

 


  • doktorek, Sławek Oppeln Bronikowski, Ide52 i 6 innych osób lubią to

#207 OFFLINE   Arkiewicz

Arkiewicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 26 sierpień 2024 - 09:22

https://gazetawrocla...wily-sie-sinice



#208 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 sierpień 2024 - 10:28

Nie przypominam sobie sytuacji, która tak jaskrawo pokazywałaby kim naprawdę są pseudoekolodzy, jak obecna katastrofa na Dzierżnie Dużym. Zero zaangażowania ze strony ekooszołomów wskazuje, że temu towarzystwu nie zależy zupełnie na przyrodzie. Są tylko politycznymi bojówkami wysyłanumi tam gdzie im zapłacą.


Przypomnę tylko co się działo w sprawie podobnej sytuacji na Odrze przed wyborami:
 

 

Tia, największym wrogiem naszych rzek to eko-oszołomy. Zresztą tak jak dziennikarze, nieobecne członkinie koła gospodyń wiejskich i ksiądz proboszcz, który nie poświęcił te tysiąc stacji monitorowania jakości wody...


Użytkownik mario edytował ten post 26 sierpień 2024 - 10:46

  • MaleX, Mysha i krzychun lubią to

#209 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 26 sierpień 2024 - 12:17

Tia, największym wrogiem naszych rzek to eko-oszołomy. Zresztą tak jak dziennikarze, nieobecne członkinie koła gospodyń wiejskich i ksiądz proboszcz, który nie poświęcił te tysiąc stacji monitorowania jakości wody...


Czytam ten wątek i nie wytrzymałem. Jesteś nie mądry od urodzenia, czy to wada nabyta?.

#210 ONLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 sierpień 2024 - 12:39

O jakim odcinku Odry piszesz,o tej masie ryb?! Bo to występuje tylko punktowo.
Poniżej Lubina/Głogowa ryb prawie nie ma, pustynia aż do ujścia Warty. Poniżej Warty trochę ryb jest, ale dosłow ie trochę-kilka razy mniej niż przed trzema laty.

Niektórzy kochają hiperbole. Na wrocławskich grupach chwalenia się dużymi okoniami jest tyle, co nic, bo łowione są ilości homeopatyczne tej ryby w sensownej wielkości.
Ale kolega łowi z łódki, więc sobie może dopłynąć w miejsca, gdzie brzegiem musisz się przebijać przez sięgające do pach, kłujące zielsko z poukrywanymi dołami i kamulcami i tak przez kilkaset metrów.



#211 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2242 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 26 sierpień 2024 - 16:21

Nawet ten wątek pokazuje naszą beznadzieje. Jakaś totalna niemoc.

Co do tzw ekologów można było się przekonać w czasie przyduchy na Bugu.
Zdechłe ryby zbierała straż pożarna, wędkarze. Zieloni woleli robić szopkę w Dolinie Rospudy.
Aaaa szkoda klawiatury.


 


  • doktorek, bassy, Sławek Oppeln Bronikowski i 5 innych osób lubią to

#212 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 sierpień 2024 - 17:51

Nawet ten wątek pokazuje naszą beznadzieje. Jakaś totalna niemoc.

Co do tzw ekologów można było się przekonać w czasie przyduchy na Bugu.
Zdechłe ryby zbierała straż pożarna, wędkarze. Zieloni woleli robić szopkę w Dolinie Rospudy.
Aaaa szkoda klawiatury.


 

 

Masz rację, szkoda klawiatury dla gości, którzy uważają, że w dolinie Rospudy odbywała się szopka...

Bez odbioru.

 


  • Andżej lubi to

#213 OFFLINE   Paszczak007

Paszczak007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 26 sierpień 2024 - 18:43

Czyli władze i sprawcy osiągnęli sukces!. Powoli krzykacze i inni rozsądni ludzie wycofują się z debaty . Brawo!!!
Duch zajazdów dalej w narodzie ma się dobrze !
Urraaaaaa!!!!!
Panie i Panowie pozwólcie że zacznę a Wy czcigodni dopiszcie resztę .
A mianowicie:
W związku z wydarzeniami na obszarze zbiornika Dzierżno Duże w miejscowości ......... składam pismo o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na doprowadzeniu umyślnym bądź nie umyślnym działaniem do katastrofy ekologicznej .
I dalej sformułować....
Zanieść do związku niech oni zgłoszą do prokuratury należnej oraz strona społeczna też powinna złożyć pisma w urzędzie . Prokuratura musi podjąć działania . Tego brakuje . Takie są podstawowe działania oddolne w celu ukarania winnych . Kto dokonał zaniechania to ustala prokuratura.Sądy powszechne! Tego się boją. Osoby biorące udział w oczyszczaniu mogą się ubiegać o zwrot kosztów jakie zostały poniesione na zapobiegnięcie większej katastrofie ekologicznej. Trzeba to ruszyć ...
Odpowiedzi sobie na pytanie : Jak zjeść słonia?
Odpowiedź : Po kawałku!!!
Idźcie do kół . Koła niech wyślą delegatów do zarządu okręgu . Zarząd okręgu niech konsultuje z prawnikami ( mają ich , płacicie Wy za to) niech działają w waszym imieniu. Nękać, dźgać, niech czują oddech zbliżającej się kary.
Ukłony w kierunku ochotników którzy podjęli walkę na pierwszej linii frontu.
Jesteście Wielcy !!!

#214 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 26 sierpień 2024 - 20:20

Poczytajcie sami. Ile nowego. Nowych opłat. Tylko patrzeć. Sole w poz 31 i 56 mówią same za siebie. Taniej to zwalić niz odzyskać.

I jak mawiają dzisiejsi, Tu jest ein Hund begraben  :D

Ten dokument cały mówi sam za siebie. Tym więcej, im więcej poprzednich wersji ktoś zna.

https://isap.sejm.go...O/M20240794.pdf

 

trzymajcie się za kieszenie.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 26 sierpień 2024 - 20:27


#215 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 836 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 sierpień 2024 - 10:23

Skoro pisze Ci to na priv to tam to zostaw. Nikogo nie obchodzą wasze osobiste potyczki. I abstarhując od tego czy Sławek ma rację czy nie w waszej konwersacji, jeśli będzie miał coś do napisania do ogółu, napisze tutaj. 

 

Kolego @coma nigdy nam po drodze nie było, ale tu masz moje 100 procent. Cytowanie prywatnych rozmów jest bardzo słabe.

 

Panowie pozwolę sobie mieć odmienne zdanie.

Kacperek993 zwrócił się do SOBA publicznie na forum (z otwartą przyłbicą). Nie istotnym jest - pytał, czy tylko zaczepiał (rzucił rękawicę). Odpowiedź winien uzyskać  w taki sam sposób. Tak się jednak nie stało, co moim zdaniem usprawiedliwia upublicznienie (niechcianej?) prywatnej korespondencji.


  • kacperek993 i Andżej lubią to

#216 OFFLINE   Paszczak007

Paszczak007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 27 sierpień 2024 - 10:34

Wszystko zaczyna się od słów !
Trolling zamienia się w lobbing .
Lobbing w mobbing !
Mobbing powoduje niechęć do podejmowania działań .
Im mniej trollingu tym bardziej merytoryczna dyskusja.
Dziękuję, że wysłano "pacanów" w kosmos. Tam się dzieje tragedia.
To nie miejsce na pucowanie fallusów.

#217 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3597 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 27 sierpień 2024 - 10:37

Panowie pozwolę sobie mieć odmienne zdanie.

Kacperek993 zwrócił się do SOBA publicznie na forum (z otwartą przyłbicą). Nie istotnym jest - pytał, czy tylko zaczepiał (rzucił rękawicę). Odpowiedź winien uzyskać  w taki sam sposób. Tak się jednak nie stało, co moim zdaniem usprawiedliwia upublicznienie (niechcianej?) prywatnej korespondencji.

 

Nie usprawiedliwia, ponieważ posty Sławka są akceptowane przez admina forum (@Friko), który jest przez tydzień offline - stąd posty Sławka nie mogą się pojawić.



#218 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 sierpień 2024 - 15:00

https://www.pap.pl/a...-ratowanie-odry

Sent from my Armor 8 using Tapatalk

#219 OFFLINE   Paszczak007

Paszczak007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 28 sierpień 2024 - 15:45

Miliardy na odsalarnie. Ktoś powie po co ? Skoro maja zamykać . Kopaliana energia jest passe!
Tylko , że po zamknięciu kopalni trzeba jeszcze długo utrzymywać wyrobiska w stanie dobrym. Nie mogą być zalane do końca etapu likwidacji wydobycia. Zapiaszczanie i zamulenie ścian i chodników wymaga odwadniania. Więc nim posypie się krytyka o niegospodarność poczytajcie o procesie wygaszania wydobycia.

#220 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 28 sierpień 2024 - 19:09

Odra pod Wrocławiem ma się dobrze pomimo, ze płynie zielony glut ze wszystkich zaporówek momentami.

 

Ryby są. Są zdrowe i silne. Ręka mnie boli.  :D


  • doktorek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych