Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odra - znow słona 2300 mikrosimensów (norma to 800)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
262 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Paszczak007

Paszczak007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 07 sierpień 2024 - 00:00

A czemu nie zgłosić tego do organów ( nie członkóf) unii europejskiej ? Jesteśmy sporą społecznością. Niemiaszki tak samo się łapią za głowy w związku z zasoleniem. Rozkręcić aferę międzynarodową. Niech nasi włodarze dostaną szklanką po łapkach !?
Ja jestem głupi prostak ze wsi . Ale mądrych ludzi tu jest mnogo. Znacie się na prawie. Nie tym polskim , tym europejskim. Są przepisy , dyrektywy... Więc może trzeba jakieś pismo wnieść do komisariatu w Uni? Może nie wiedzą co się dzieje? Od Górnie ponad podziałami PiS(tfu!) PO
  • Guzu lubi to

#82 OFFLINE   Arkiewicz

Arkiewicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 07 sierpień 2024 - 13:40

https://gazetawrocla.../ar/c8-18726689



#83 OFFLINE   Paszczak007

Paszczak007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 07 sierpień 2024 - 15:07

Jak to śpiewał Młynarski " niech się babcia nie nerwuje, niech się babcia cieszy"
P.S.
Dawniej to na nas stonkę zrzucano teraz uprawy bakteria zeźre.
Coraz lepiej ...

Użytkownik Paszczak007 edytował ten post 07 sierpień 2024 - 15:44


#84 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 07 sierpień 2024 - 15:52

Ralstonia solanacearum jest w Odrze od dziesięciu lat. W Holandii wszędzie od zawsze i w całej Europie. Europa udaje, ze nie ma problemu ale na Polskę nakłada zakazy exportu. Groźna bakteria w ziemniakach, ale nie w naszym klimacie u nas jest zazwyczaj w  formie latentnej i nie daje objawów chorobowych nawet na ziemniakach które są bardzo wrażliwe. Nie ma żadnego wpływu na organizmy wodne, żywe nieroślinne, z roślinnych tylko na psiankowate (nie mylić z psami). Czyli na brzegu Odry psianka czarna a z bardziej znanych Kowalskiemu właśnie blisko spokrewnione ziemniak i pomidor. Za takie sianie paniki powinny być kary.

Ok 10 lat temu pierwszego wykrycia w Polsce dokonał radośnie oddział WIORiN w Nysie. Już nikt ich nie lubi.  ;) Rolnicy mieli kwarantanny po pokrętnej ścieżce możliwych porażeń i przez lata ryli ziemniaki badając na wszystkie strony - syzyfowa praca bo jak powiedziałem RS nie daje objawów chorobowych więc wykrycia nawet jak są, są na poziomie testów Eliza (niejednoznacznych bo świecą i na inne bakterie) i nie potwierdzone objawami na żywicielskich organizmach. Nic z nadzoru nie wyszło. Bakteria jest. Jest chorobą kwarantannową choć nie spełnia ustawowego warunku bycia unikalną bo jest już powszechna w całej Europie. Ale co tam. Złote algi ją zjedzą i stąd potem jest ta piana  ;) na kanałach ...

 

I tak to właśnie jest. Przeczyta mama i nie puści dziecka nad rzekę, przeczytam ja i chce mi się płakać ze śmiechu ale i bezsilności.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 07 sierpień 2024 - 15:55

  • oland lubi to

#85 OFFLINE   Paszczak007

Paszczak007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 07 sierpień 2024 - 16:41

Ciekawe czy w Wiśle występuje ?
Pewnie nie . Zbyt dużo detergentów zapewne na otoczkę tłuszczową źle wpływa .
Nad Bałtykiem koli. Na śródlądziu to to co wyżej . Człowiek wyjdzie na ryby i wróci w krostach , z bielactwem i bez ryby której i tak nie może spożyć bo będzie świecił jak Trump przed Kongresem .

#86 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 07 sierpień 2024 - 19:19

Jak bym się miał zakładać to tak. Jakby dobrze poszukać na bank. Na szczęście tam są mądrzejsi i nikt na siłę nie szuka. Byłą wykryta też w okolicach Łeby i Malborka więc stamtąd do Wisły bliżej niż Odry. To to wyżej jest bakterią roślinną bez wpływu na ludzi i zwierzęta.

 

Co do bakterii coli - brzmi złowieszczo a to zwykłe bakterie kałowe. Obecne w każdej rzece. Ba zdarzają się w wodzie pitnej oby tylko po stronie przed dezynfekcją. W wypadku wykrycia ozonowanie, utrafiolet, chlor - co kto tam ma do uzdatniania. Zresztą większość coli nie jest aż taka groźna jak królowa czyli escherichia (czy jakoś tak) coli.

 

I tu też rozwieję panikę. Tę każdy z nas ma w sobie i nie raz ją wypił. Wystarczy nie domyć i zdezynfekować rąk wychodząc z łazienki. Co lepsze połykając małe ilości coli organizm się uodparnia na wypadek wpadki w  którymś ZWIK a te się co jakiś czas zdarzają.

 

Właśnie siedzę w domu ze złowrogim covidem, mam przytkany nos. A oj pamiętam jak mnie pierwszy raz pozamiatało. To już mój któryś.

 

Bakterie są wszechobecne. Miliony rodzajów w miliardach sztuk. Bez nich byśmy powymierali.

Czytałem artykuł (nie mylić z netem) że ok 80% populacji ma w sobie włośnie czyli gorzej niż bakterie. Od nich naprawdę się umiera, wystarczy zjeść niezbadanego zakażonego dziczka np.. Kwestia tylko ile się ma. Uwielbiam tatara więc na bank jestem po tej złej stronie. 

 

Bez paniki. Krosty i ropa też świadczą o tym, że nas organizm walczy.

 

Nie ma co się bać. Ja to się boję jak wszystko jest Złotą Algą, bo wtedy nie wiem ani co to naprawdę jest ani w jakim stężeniu. Złota Alga jest jak kiedyś Czarna Wołga albo Baba Jaga.

Mi wróżka zębuszka zabrała parę mleczaków przeżywam to do dziś ... :D


  • venom_666, DominikSy. i silver102 lubią to

#87 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 sierpień 2024 - 11:53

A to nie koniec uśmiechniętych wiadomości:

https://www.facebook...100024232956725



#88 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 755 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 08 sierpień 2024 - 12:42

A to nie koniec uśmiechniętych wiadomości:

https://www.facebook...100024232956725

Niestety Twoja uśmiechnięta wiadomość nie działa, ale może coś merytorycznie jesteś w stanie napisać?

 

Niestety, straciliśmy jako wędkarze jedną z najbardziej rybnych wód w Polsce. Kto łowił, ten wie. Do tego ewenement na skalę kraju w postaci dużego (ponad 500ha) zbiornika z pełnym no-kill na wszystkie ryby.

Proces powrotu do wyjściowego rybostanu potrwa wiele lat i już zawsze będzie ryzyko ponownego wystąpienia masowych śnięć, bo przecież czy to uśmiechnięta czy ta trochę mniej Polska dalej będzie walić syf i wody dołowe do Kłodnicy a Bumar dalej będzie działał.


  • Woytec lubi to

#89 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 08 sierpień 2024 - 13:57

Tymczasem śląska Odra dostała kolejny strzał za pośrednictwem rzeki Rudy, do której został spuszczony zakwit ze zbiornika w Rybniku. Szkoda i dzikiej Rudy, na której w ubiegłym roku było masowe śnięcie, jak i Odry, w której pływają jeszcze jakieś niedobitki ryb. Służby zostały powiadomione. 

Załączone pliki



#90 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 sierpień 2024 - 14:41

Wytłumaczcie mi jeśli jest katastrofa ekologiczna to czemu w żadnej stacji TV czy stronie (Interia,WP,Onety itp) nic nie piszą na czerwono i nie ma ogólnego poruszenia jak to było rok czy dwa temu  ?! nie ma żadnych konferencji nad wodą i ekolodzy nikogo nie oskarżają, jedynie jakieś wzmianki w necie z czerwca i tyle... 



#91 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 sierpień 2024 - 14:53

Niestety Twoja uśmiechnięta wiadomość nie działa, ale może coś merytorycznie jesteś w stanie napisać?

Dzierżno Duże - katastrofa

info za osobą: https://www.facebook...100011723770368

https://www.facebook...625880491289579
 

Załączone pliki


Użytkownik vako edytował ten post 08 sierpień 2024 - 14:57

  • coma lubi to

#92 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 08 sierpień 2024 - 15:09

https://wroclaw.wybo....C-B.4-L.2.duzy

Załączony plik  wb.jpg   85,54 KB   15 Ilość pobrań



#93 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 08 sierpień 2024 - 15:45

Im wszystkim pieniądze rozpływają się. Ludzie przestańcie dramatyzować, wystarczy więcej uśmiechać się.
  • strary, vako i tobifly2 lubią to

#94 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4641 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 08 sierpień 2024 - 15:48

Im wszystkim pieniądze rozpływają się. Ludzie przestańcie dramatyzować, wystarczy więcej uśmiechać się.


Uśmiechać możemy się między sobą, ale nie do ludzi co trwonia na prawo i lewo nasze podatki. To akurat wymaga nadzoru.

#95 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 08 sierpień 2024 - 15:59

Wytłumaczcie mi jeśli jest katastrofa ekologiczna to czemu w żadnej stacji TV czy stronie (Interia,WP,Onety itp) nic nie piszą na czerwono i nie ma ogólnego poruszenia jak to było rok czy dwa temu  ?! nie ma żadnych konferencji nad wodą i ekolodzy nikogo nie oskarżają, jedynie jakieś wzmianki w necie z czerwca i tyle... 

 

bo

 

teraz juz wszystko jest cacy i wydaje Ci się. Jaka katastrofa?


  • hi-lo lubi to

#96 OFFLINE   Paszczak007

Paszczak007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 08 sierpień 2024 - 16:03

Serce pęka ...
33 lata wędkowania i nie wiem czy nie było dawniej takich zdarzeń czy po prostu nie było środków nagłaśniania.

#97 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 08 sierpień 2024 - 16:25

Były zdarzenia.  I było jak dziś. Władza, kasa, prasa i kurki od ścieków w jednych rękach. Wtedy (33 lata temu) nie było tylko aparatów w każdym telefonie i powszechnego internetu.

 

Rok temu przynajmniej władza i prasa była w rożnych rękach stąd było co poczytać, i te prawdziwe i wydumane.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 08 sierpień 2024 - 16:26


#98 OFFLINE   Paszczak007

Paszczak007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 08 sierpień 2024 - 17:36

Władza i prasa była w jednych rękach. Teraz trzeba po tych rękach się odkazić , posprzątać...
Zostawmy politykę.
Pierwszy pamiętamy przeze mnie incydent jaki oglądałem w telewizji to było spuszczenie serwatki w gargantuicznej ilości do jednej rzeki. W dzienniku pokazywali śnięte ryby. Nie pamiętam gdzie to było ani jaka rzeka .

#99 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 755 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 08 sierpień 2024 - 17:58

Dzierżno Duże - katastrofa
info za osobą: https://www.facebook...100011723770368
https://www.facebook...625880491289579


No, i dało się.

Temat śnięć to właściwie zeszły czwartek/piątek, kiedy to ryby zaprzestały żerowania i pojawiły się martwe cierniki i okonki w ilościach znacznych.
Natomiast od soboty/niedzieli to już masowe śnięcie ryb dużych wszyskich gatunków tam występujacych.

#100 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 10 sierpień 2024 - 17:08

Poszukajcie sobie kto jest właścicielem instytucji "Wody Polskie" i sami dodajcie 2 do 2. Z pewnością nie jest nim skarb państwa. I wszystko się wyjaśni.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych