Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

to wygląda jak KIMPO, poszukaj na forum, ktoś juz to ma, chińczyk w tym przypadku chyba sprzedawany przez sklep znany z chiński silników STORM,

Opublikowano

Dużym problemem tego typu łodzi jest to, że przy falowaniu, chlapanie fal o burtę bardzo się niesie w wodę i ryby po prostu spier...ją. Sam tego doświadczyłem pływając takim kimplem.  Ja bym chyba zdecydował się na laminat niż takiego alu. 

Opublikowano

Łódka potrzebna mi na mały zbiornik, ok. 5 ha, do pływania na wiosłach, albo elektryku. Dla mnie ma dwie zalety, niska waga przy przyzwoitej długości i duża szerokość, co mam nadzieję zwiększy stabilność. Wady? Brak choćby jednej bakisty, brak wypoziomowania podłogi. Jeśli ją kupię na pewno będę się starał zabezpieczyć burty tkaniną wodoodporną i wypoziomować dno. Można z tego zrobić niezły bassboat,, ale dla mnie to za dużo roboty. Facet na tym filmiku to zrobił.

 

Opublikowano

Łódka potrzebna mi na mały zbiornik, ok. 5 ha, do pływania na wiosłach, albo elektryku. Dla mnie ma dwie zalety, niska waga przy przyzwoitej długości i duża szerokość, co mam nadzieję zwiększy stabilność. Wady? Brak choćby jednej bakisty, brak wypoziomowania podłogi. Jeśli ją kupię na pewno będę się starał zabezpieczyć burty tkaniną wodoodporną i wypoziomować dno. Można z tego zrobić niezły bassboat,, ale dla mnie to za dużo roboty. Facet na tym filmiku to zrobił.

 

Eeee jak na 5ha to śmiało. Tam fal nie uwidzisz a zaleta w postaci niskiej wagi bedzie nieoceniona. 

  • Like 1
Opublikowano

Niska waga i "głupotoodporność" aluminiowego kadłuba, potrzebna mi jest przy wyciąganiu samemu łódki na kamienistą  plażę. Ale szukam kogoś kto ją ma, lub pływał na niej.

 Pozdrawiam,

Darek

Opublikowano

Łódka Kormoran 400 L zamówiona i teraz dylemat. Kadłub ma 380 na 160 cm i waży 89 kg. Chcę nią pływać sam lub z kolegą. Obaj mamy problemy zdrowotne i nie możemy dźwigać. Pływamy po niewielkim  jeziorku. Planuję zakup Minn Koty 36 lbs i  akumulatora Lifepo 50 Ah, ze względu na niską wagę (5 kg.). Czy to uciągnie tę łódź z niewielką prędkością przez 1,5 - 2 h pływania ? łódź 89 kg. my ok 160 kg.?

Opublikowano

Kup troszkę mocniejszy silnik 55 lbs. Nie kupuj minnkoty tylko weź bez obaw chińczyka, zostanie trochę kasy na aku. Aku 50 ah powinno wystarczyć na 5ha wody ale w niewiele wiekszej wadze będzie miał już 80 tkę, niewiele drożej. 

36 lbs to do małych pontonów. Pływałem na 36 lbs semperem 380 we dwóch i słabo było. 

Opublikowano (edytowane)
Zobacz sobie Jaxon XT 65lbs , silnik bezszczotkowy z płynną regulacją obrotów . Mam używam i jak dla mnie super. Przy takim pływaniu jak piszesz 45lbs też wystarczy Edytowane przez highvoltage
Opublikowano

Importer. Jak zamówisz kilka sztuk to nakleja Twoje znaczki i twoja nazwę firmy. Występują te łodzie w PL pod kilkoma nazwami. Mi alibaba też je ciągle proponuje. Ale to trzeba zamówić 5 żeby się opłacało tyle włazi do puszki...

 

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Taka ciekawostka Kormoran 470 190kg ponoc maja się zmieścić w 15 tysiącach.

 

 

I to jest realna cena, a nie jak w sąsiednim temacie 1000 jurków za pogiętą balię. A jak zwrócić uwagę, że to strzyżenie owieczek, to majestat wielce obrażony :).

  • Like 2
Opublikowano

Cześć Łukasz

Pięknie. Ja chcę ją jeszcze wytłumić 3 cm styrodurem na podłodze między wręgami, Mniej będzie hałasować. Co myślisz?

 Pozdrawiam,

 Darek

Opublikowano
Cześć, ja niczym nie wykładałem dna. Podwyższylem podłogę profilami wzdłuż łódki i położyłem blachę ryflowaną żeby był jeden poziom bez skosów. Przód i tył zabudowalem podobnie jak na filmie od genego
  • Like 1
Opublikowano

I nic nie dawałeś pod tą blachę ryflowaną? żadnej pianki? A tak w ogóle jak Ci się sprawdza na wodzie, od kiedy ją masz? Mógłbyś podesłać jakieś zdjęcia? Bardzo proszę...

Opublikowano

Dzięki! Orientujesz się, mniej więcej, o ile wzrosła waga łodzi po tej zabudowie? Według Importera (co potwierdza Alliexpress) goła łódź waży 87 kg.

Opublikowano
Ciężko wyczuć.. trzebaby mniej więcej policzyć. Weszła prawie całą sklejka 9mm 3000x1500, ryfel 12500x12500 i trochę alu profili, kątowników. Może +-40kg
Opublikowano

Dzięki za info, Geny Fishing na podsumowaniu YT sagi o zabudowywaniu swojego Kormorana 360 ocenił, że jego waga wzrosła do 120- 130 kg. Mam jeszcze klika pytań. Jak długo masz tego Kormorana 400? Czy jest to wersja L czy S? Jakie wrażenia z codziennej eksploatacji?

 Sorry za dociekliwość, ale właśnie go zamówiłem i chcę się dowiedzieć jak najwięcej.

 Z góry dziękuję i pozdrawiam,

 Darek

Opublikowano

Ciężko wyczuć.. trzebaby mniej więcej policzyć. Weszła prawie całą sklejka 9mm 3000x1500, ryfel 12500x12500 i trochę alu profili, kątowników. Może +-40kg

Jaką wykładziną to sobie wyklejałeś ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...