Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik zaburtowy - Suzuki df70 czy Honda bf 80?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   DAM

DAM

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 09 sierpień 2024 - 18:57

Witam wszystkich. Mam dylemat z wyborem silnika. Łódź to basówka Smartliner bass 490 wymiary 490cmx215cm (szerokość dna to tylko 160 cm). Z przodu V z tył prawie płasko. Waga z majdanem (akumulatory, silnik dziobowy, paliwo, graty i silnik) to około 710 kg, z dwoma wędkarzami ok. 890 kg. Maksymalna moc silnika to 80 km. Teoretycznie waga silnika nie powinna przekraczać 125 kg, ale dystrybutorzy w Europie montowali i pływali na Mercury 80 km o masie na mokro k. 175 kg.

Dylemat to czy wybrać Suzuki df 70 o masie 162 kg na mokro (z olejami i śrubą) czy Hondę bf 80  masie 172 kg na mokro. Oba silniki mają pojemność 1,5L.

Czy te dodatkowe 10 km i 10 kg będą warte parę tysięcy czy też będą problemem lub nie zrobią różnicy?

Yamaha 70 km nie wchodzi w grę (za mała pojemność, moment obrotowy). Suzuki df 80 nie jest na razie dostępny.

Z góry dziękuję za merytoryczne uwagi.


Użytkownik DAM edytował ten post 09 sierpień 2024 - 19:16


#2 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1205 postów
  • LokalizacjaByła norwegia jest hiszpania
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 10 sierpień 2024 - 12:31

Witam wszystkich. Mam dylemat z wyborem silnika. Łódź to basówka Smartliner bass 490 wymiary 490cmx215cm (szerokość dna to tylko 160 cm). Z przodu V z tył prawie płasko. Waga z majdanem (akumulatory, silnik dziobowy, paliwo, graty i silnik) to około 710 kg, z dwoma wędkarzami ok. 890 kg. Maksymalna moc silnika to 80 km. Teoretycznie waga silnika nie powinna przekraczać 125 kg, ale dystrybutorzy w Europie montowali i pływali na Mercury 80 km o masie na mokro k. 175 kg.

Dylemat to czy wybrać Suzuki df 70 o masie 162 kg na mokro (z olejami i śrubą) czy Hondę bf 80  masie 172 kg na mokro. Oba silniki mają pojemność 1,5L.

Czy te dodatkowe 10 km i 10 kg będą warte parę tysięcy czy też będą problemem lub nie zrobią różnicy?

Yamaha 70 km nie wchodzi w grę (za mała pojemność, moment obrotowy). Suzuki df 80 nie jest na razie dostępny.

Z góry dziękuję za merytoryczne uwagi.

ja mając podobny problem wybrałem hondę

Mam na tabliczce od kajaka 70 km więc kupiłem 100.  :D

 

 

nie wiem gdzie chcesz kupować ale ceny w Pl chore.

Wziąłem w Norwegii.

80siątka wychodzi około 37 tyś.

https://www.finn.no/...nkode=364968164

Jak coś to moge polecić kuriera który zabierze z sklepu i dostarczy do Pl.



#3 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 12 sierpień 2024 - 10:51

Jaki jest orientacyjny koszt sprowadzenia silnika z Norwegii do Polski? Co z cłem i VAT'em - Norwegia nie należy do UE. Mógłbym Cię prosić o podzielenie się wiedzą w tym zakresie?



#4 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1205 postów
  • LokalizacjaByła norwegia jest hiszpania
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 12 sierpień 2024 - 14:35

Jaki jest orientacyjny koszt sprowadzenia silnika z Norwegii do Polski? Co z cłem i VAT'em - Norwegia nie należy do UE. Mógłbym Cię prosić o podzielenie się wiedzą w tym zakresie?

Zapłaciłem za przywiezienie  do Polski 500 euro.Potem wysyłałem kolejnym kurierem dalej. Ja akurat brałem do łódki którą mam zarejestrowaną w Norwegii ale przebywa w hiszpanii. Dogadałem się z przewoźnikiem że zwyczajnie jedzie na oświadczenie ze wiezie ją dla mnie bez zgłaszania do clenia..


  • radeqs lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych