Skocz do zawartości

Spinning Wisla w rejonie Wawy lub okolic - wyprawa


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Jak wrócisz to napisz jak wypadło. Mam również blisko na lewy brzeg i ostatnio mało czasu na wędkowanie a tak 2-3h można poświęcić. Nie wiem tylko czy temat warty zainteresowania...
  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
byłem od 18.30 do 21. efekt ledwo wymiarowy sandaczyk oraz boleń i jaź po niecałe 40 cm, zabrałem za duże przynęty i za mocny kij, nastepnym razem nastawie się na jazie, klenie bo myśle, że ich jest tam najwięcej no i oczywiście przynęty mniejszego kalibru...wszystkie dzisiejsze ryby skusiły się na srebrnego longa 2 za spiłowanym skrzydełkiem...pozdrawiam
Opublikowano

siemanko :D

łowił ktoś na wysokości CYPLA CZARNIAKOWSKIEGO ?

aha i dzięki, że mnie przekonaliście do odwiedzenia odcinka od mostu Śląsko-Dąbrowskiego w dół rzeki :mellow:

jak do tej pory łowiłem raczej tylko od mostu Gdanskiego i niestety bez rezultatu

Opublikowano

Witam

 

Świeże info.znad wisełki z ostatniego tyg.

Odcinek w okolicach mostu gdańskiego:

 

Wraz z kumplami: kilka kleni największe w okolicach 40 cm, dwa jazie 44 i 41 cm, kilka sandaczy - największy wczoraj 66 cm, i 1 kaczodzioby amator Egipskich ciemności.

 

No i nakoniec muszę się pożalić, uczepiła mi się niezła lokomotywa - prawie na 100 % sandacz, niestety po chwili spadł - ale jeszcze sie spotkamy.

 

Wszystkie ryby złowione na woblery.

 

Pozdrawiam i życzę połamania.

Kuba

 

PS. z tego co widzę na IMGW - znowu woda nagle idzie do góry.

Opublikowano

pytanko:

 

co nawinąć na kołowrotek, żeby skutecznie połowić na Wiśle- plecionkę czy żyłkę ?

 

a i jeszcze jedno pytanko:

 

stosowac gumki czy woblery ?

 

jeśli wobki to jakie są wasZym zdaniem najskuteczniejsze- woblery typu Salmo MINOW czy Salmo EXECUTOR ?

Opublikowano
Jedni łowią na żyłkę inni na plecionkę to chyba bardziej przyzwyczajenie decyduje, ja łowię w Wiśle tylko na plecionke (rybom w tak syfiastej wodzie to i tak nie robi różnicy), co do woblerów to ja stosuje smukłe woblery, ja na nie mówie patyczaki, mają one drobną i migotliwą pracę..pozdrawiam
Opublikowano

Witam

 

Ja z przyzwyczajenia stosuję żyłkę (w tej chwili 0,22), raczej rzadko plecionkę.

 

Co do woblerów to wszystko zależy w jakim miejscu łowisz i na co się nastawiasz.

 

W tym sezonie jak nigdy o tej porze roku używam raczej mniejszych niż zazwyczaj, w tej chwili skuteczne są i 6 i 5 cm, niezależnie od tego czy smukły czy pękaty, tak jak napisałem wcześniej wszystko zależy od miejsca.

 

Kolejne świeżutkie wieści. Wczoraj - woda przybrała o jakiś metr, wraz z kumplem złowiliśmy 7 sandaczy - 6 z nich były wymiarowe - poza tym dwa spięte i kilka brań - wszystkie ryby oczywiście wróciły do wody :D

 

Pozdrawiam

Kuba

 

 

Opublikowano

Witam

 

Panowie jak sukcesy na wisełce - temat coś przycichł ?

 

Wczoraj kolejne 8 sandaczy i jeden bolek - wszystkie ryby prawie jak z jednej miary około 50 cm - niestety większe coś omijają woje woblery :( oczywiście nadal pływają w wiśle.

 

Pozdrawiam

Kuba

Opublikowano

 

 

Kolejne świeżutkie wieści. Wczoraj - woda przybrała o jakiś metr, wraz z kumplem złowiliśmy 7 sandaczy - 6 z nich były wymiarowe - poza tym dwa spięte i kilka brań - wszystkie ryby oczywiście wróciły do wody :D

 

 

 

 

Kubson gdzie łowiliście w niedzielę?

 

Opublikowano

Siemka,

jak czytam jakie robicie wyniki w okolicach mostow ( tez tam czesto lowie ) to dochodze do wniosku ze lowic nie potrafie... :D

musimy sie kiedys zgadac na spacer od slasko - dabrowskiego do spojni . Co Wy na to ?

pozdro,

pawel

Opublikowano
jak by co to i ja bardzo chetnie dołączę, tylko w tygodniu to z czasem kiepsko, dopiero wieczorem ok. 19 mógłbym być nad wodą, jak będą jakieś konkretne wiadomości to ja też się piszę :mellow:
Opublikowano

Witam

 

Takie spotkanie to bardzo dobry pomysł, jestem za, co do terminu to pasuje mi niedziela wieczór.

 

Wczoraj wieczorkiem oczywiście nie wytrzymałem i wyskoczyłem z kumplem nad wodę, wyniki - sandacze niestety nie za duże: 52,49, i trzy kruciaki, trafiłem za to dwa klenie 34 i 45 cm, kumpel na koniec wyłamał się i zamiast woblera założył białe kopyto manssa i trafił bolka prawie 60 cm :D

 

Generalnie dość duża liczba brań, szczególnie sandaczowych pstryków.

 

Pozdrawiam

Kuba

Opublikowano

Chetnie dolacze do Was w ten weekend jesli ktos sie wybierze...

Te wyniki Kubsona brzmia niewiarydgonie B) trzeba by to zweryfikowac

 

:mellow:

Opublikowano
Słuchajcie ja jestem obecnie na mazurach. W niedzielę o 9:00 będę wracał do Wawu. Myśle że nad rzeką mógłbym być ok 13:00. Co myślicie o tej Niedzieli ??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...